Autor Subiect: Ai inteles conceptul Singles Camp? Daca mai ai intrebari, pune-le aici!  (Citit de 52208 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Daca ai parcurs textul Email-ului de bine venit pe care ti l-am trimis si ai citit tot ceea ce apare pe banda stanga a site-ului www.singlescamp.ro, dar ti-au ramas totuis  lucruri neclarificate, pune-mi intrebarile tale aici!

Vreau si tin ca toti cei care s-au inscris sa inteleaga si sa aiba toate informatiile corecte despre acest proiect, despre comunitate, despre actiuni. De aceea cu toata deschiderea si disponibilitatea, am sa va raspund, la toate intrebarile voastre. Poate raspunsul meu nu va veni imediat, pot fi plecat undeva la munte sau in actiuni de ghidaj si nu am acces la forum, dar imediat ce pot, am sa postez aici detaliile pe care mi le solicitati.

Nu-mi faceti insa propuneri si sugestii. In faza de cunoastere a proiectului, nu sunteti familiarizati cu ce s-a intamplat, etapele care au trecut si care urmeaza. Periodic eu lansez cate un chestionar, la care am rugamintea sa raspundeti pentru ca este important in modificarile si imbunatatirile ulterioare. Acolo este si locul potrivit pentru propuneri si sugestii.

Offline Ela Adela

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
Re: Ai inteles conceptul Singles Camp? Daca mai ai intrebari, pune-le aici!
« Răspuns #1 : Miercuri, 16 Ianuarie 2013, 19:31 »
As vrea sa stiu daca sant si alte locatii unde ne putem intalnii (in real) doar pentru o jumatate de zi ,in afara de excursii sau tabere? 

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Ai inteles conceptul Singles Camp? Daca mai ai intrebari, pune-le aici!
« Răspuns #2 : Miercuri, 16 Ianuarie 2013, 19:51 »
Nu exista astfel de locatii Ela. Rolul iesirilor de week-end sau de vacanta este de a crea legaturi intre cei care participa. Aceste amicitii, (sa nu le zicem chiar prietenii - desi exista si s-au format multe asemenea puternice relatii  :) ) sunt continuate in afara cadrului de excursie in orasele lor sau doar virtual. Pana la formarea unor nuclee stabile ca numar in orase mai este un drum destul de lung. Am incercat la un moment dat, prematur si cu toata stradania organizatorilor, nu s-a reusit atunci, acum 2 ani mare lucru.

In Bucuresti insa se intalnesc deja mai multe grupulete, cum sunt convins ca se intampla si in multe alte orase. Asta insa iese din sfera mea si a proiectului si nu as putea sa te directionez spre un astfel de grup. Forumul insa si pentru asta este, pt comunicare si pt stabilirea unor intalniri de grup local.

Offline Ela Adela

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
Re: Ai inteles conceptul Singles Camp? Daca mai ai intrebari, pune-le aici!
« Răspuns #3 : Miercuri, 16 Ianuarie 2013, 20:08 »
Multumesc,o sa incerc sa ma inscriu intruna din excursiile pe care le organizati ca sa am posibilitatea de a va cunoaste, am fost la Lunca Sibielului in luna octombrie(pentru prima data) si mi-a placut foarte mult,sincer nu ma asteptam sa-mi raspundeti asa de repede  :)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Ai inteles conceptul Singles Camp? Daca mai ai intrebari, pune-le aici!
« Răspuns #4 : Miercuri, 16 Ianuarie 2013, 20:10 »
Eram prin preajma....
Pensiunea mea este Pensiunea Sibiel, nu Lunca Sibielului. O stiu si pe cea la care ati stat, este la intrarea in sat.

Offline TORICOSU

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 47
Re: Ai inteles conceptul Singles Camp? Daca mai ai intrebari, pune-le aici!
« Răspuns #5 : Sâmbătă, 09 Februarie 2013, 15:24 »


In Bucuresti insa se intalnesc deja mai multe grupulete, cum sunt convins ca se intampla si in multe alte orase. Asta insa iese din sfera mea si a proiectului si nu as putea sa te directionez spre un astfel de grup. Forumul insa si pentru asta este, pt comunicare si pt stabilirea unor intalniri de grup local.

Buna ziua, daca nu sunt indiscret.
Unde se intalnesc cei din Bucuresti ? nu-i gasesc pe nicaieri.... au alt forum, blog, etc ?
Va rog daca se poate....."o poteca" mi-ar fi de ajutor.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Ai inteles conceptul Singles Camp? Daca mai ai intrebari, pune-le aici!
« Răspuns #6 : Sâmbătă, 09 Februarie 2013, 15:39 »
Nu exista un loc anume in care se intalnesc. Isi organizeaza iesirile functie de disponibilitatile lor de grup. La sectiunea de club care inca nu o vezi pt ca nu ai 50 de postari, o sa poti vedea toate dialogurile lor pe tema locului in care se intalnesc in week-end. Nu exista un alt forum sau blog,  totul se petrece aici pe forumul acesta, Singles Camp.

Stiu ca esti nerabdator, sa vezi despre ce este vorba, vad dupa postari;  intamplator azi stau mai mult pe forum pentru ca lucrez la niste articole si te-am vazut pe mai multe subforumului. Scrii bine si cu siguranta deja esti citit de mai multa lume. De fapt si asta este scopul celor 50 de postari, lumea sa-si dea seama din virtual cu cine se va intalni in real. Si pentru a evita surprize, citesc ce se scrie....




Offline TORICOSU

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 47
Re: Ai inteles conceptul Singles Camp? Daca mai ai intrebari, pune-le aici!
« Răspuns #7 : Sâmbătă, 09 Februarie 2013, 16:10 »
Mersi, am inteles .

Offline nicola.elena.79

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
  • De pe planeta nu cadem !
Re: Ai inteles conceptul Singles Camp? Daca mai ai intrebari, pune-le aici!
« Răspuns #8 : Vineri, 15 Februarie 2013, 16:44 »
Buna ziua,

am inteles perfect conceptul de Singles Camp ! Sunt de mai mult timp inscrisa in aceasta comunitate si acum consider ca a venit momentul sa devin un membru activ al acestei comunitati. In primul rand felicitari celor care au dezvoltat acest concept ! Si acum sa incep cu o marturisire : eu sunt ceea ce se cheama nici cal nici magar !!  Traiesc in "uniune consensuala" cu un domn de cca. 17 ani ! Relatia noastra este foarte buna asa cum este, am reusit sa ajungem la un echilibru......avem o relatie administrativa perfecta dar suntem firi total diferite. In fiecare an petrecem aceleasi concedii anoste in acelasi loc : avem o cabana construita la comun cu fratii lui in Harghita, Izvoarele. Este frumos si acolo, lui ii place si nu vrea sa mearga in alta parte...dar mie mi s-a acrit. Eu una as mai merge si in alte locuri si ca sa nu lungesc prea mult introducerea : eu cu acest statut am voie sa merg in excursii cu voi ?.........daca DA, va multumesc anticipat..............daca NU, imi pare nespus de rau.


lucian75

  • Vizitator
Re: Ai inteles conceptul Singles Camp? Daca mai ai intrebari, pune-le aici!
« Răspuns #9 : Vineri, 02 August 2013, 09:01 »
un echilibru perfect ar fi trebuit dupa parerea mea umila sa fie cand partenerul este atent si grijuliu si la ce doreste cealalta jumatate,care lasa orgoliul la o parte si merge si in alta parte unde doreste partenerul chiar daca nu se incadreaza in sfera activitatilor lui agreeate.ce echilibru poate fi cand constrangi partenerul sa faca mereu acelasi lucru doar datorita faptului ca iti face tie placere...nu ar trebui sa fie loc si ptr putin compromis?

Offline deli_a

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 185
Re: Ai inteles conceptul Singles Camp? Daca mai ai intrebari, pune-le aici!
« Răspuns #10 : Marți, 13 August 2013, 10:19 »
Pai cam asa e, nu prea inteleg nici eu cum vine cu "relatie administrativa perfecta"...decat daca e vorba de doi asociati intr-un SRL sau... :-\
"Viseaza ca si cand ai trai vesnic si traieste ca si cand ai muri azi, caci nu conteaza anii din viata ta, ci viata din anii tai."

Offline stefic

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 40
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Ai inteles conceptul Singles Camp? Daca mai ai intrebari, pune-le aici!
« Răspuns #11 : Sâmbătă, 17 August 2013, 11:55 »
Nicola, eu cred ca ai voie sa mergi in excursii. Tocmai pt ca vrei sa incerci si altceva. si, s-ar putea sa-ti placa chiar. :thumbup:

Offline Rentzi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 482
Re: Ai inteles conceptul Singles Camp? Daca mai ai intrebari, pune-le aici!
« Răspuns #12 : Miercuri, 05 Martie 2014, 16:59 »
Am o intrebare tehnica - se poate seta in Forum ceva astfel incat un topic sa apara cu ultimele postari la inceput ?

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Ai inteles conceptul Singles Camp? Daca mai ai intrebari, pune-le aici!
« Răspuns #13 : Miercuri, 05 Martie 2014, 17:02 »
Nu Rentzi, mesajele curg cronologic. Am vazut ceea ce spui tu la comment-urile de la blog-uri, stiri, etc. Au insa alta platforma. Acolo nu se urmareste interactivitatea, ci doar parerile...

Offline Laur

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 249
Re: Ai inteles conceptul Singles Camp? Daca mai ai intrebari, pune-le aici!
« Răspuns #14 : Miercuri, 05 Martie 2014, 17:45 »
Am o intrebare tehnica - se poate seta in Forum ceva astfel incat un topic sa apara cu ultimele postari la inceput ?

Ceva echivalent ar fi asa (ultimele postari pe forum):
http://forum.singlescamp.ro/index.php?action=recent
Everthing will be ok in the end. If it's not ok, then it's not the end.