Autor Subiect: Putem participa cu copiii nostri la excursii?  (Citit de 9562 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Cerasela_Maia

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
Putem participa cu copiii nostri la excursii?
« : Miercuri, 04 Aprilie 2018, 15:25 »
Buna Gigi,
De foarte multa vreme vreau sa scriu acest mesaj, dar nu am stiut unde sa il incadrez. Mia am multe de invatat, dar cu timpul timpul stau foarte prost si nu am acces la mail tot timpul.. Asa ca voi fi scurta. Vreau sa particip la una dintre actiuni, dar am un baietel de 1 an si 3 luni si nu stiu in ce excursii poate fi si el acceptat. Am fost foarte entuziasmata de proiectul pestera, dar am vazut ca e recomandata copiilor mai mari. Cum sa procedez? Multumesc.  Paste Fericit!

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Putem participa cu copiii nostri la excursii?
« Răspuns #1 : Joi, 05 Aprilie 2018, 07:26 »
Buna Cerasela, imi pare rau sa-ti spun ca nu exista solutie in Singles Camp pentru calatoria si participarea la o actiune impreuna cu un copilas atat de mic. Stiu fiecare dintre voi are situatia lui particulara, unii nu au cu cine sa-si lase copiii, altii pur si simplu nu vor sa se desparta de ei o clipa. Insa ce trebuie inteles este ca nu putem generaliza programele noastre, tipul acesta de actiuni de turism - socializare se adreseaza adultilor, nu monoparentalilor. Pentru monoparentali si copii este nevoie de programe speciale, dedicate si separate, asa cum este cel de la Pestera. Asa ceva se poate concepe, mergand pe ideea ca cei de 8 - 14 ani sunt interactivi. Pt copii cu copii mai mici insa, cum ai tu, nu pot merge pe elementul de interactiune dintre copii. Imi pare rau, nu pot promite nici macar pe viitor ceva care sa te multumeasca.  :-[

Offline Iustin

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 183
Re: Putem participa cu copiii nostri la excursii?
« Răspuns #2 : Joi, 05 Aprilie 2018, 17:37 »

Cerasela, clubul mamelor cu copii (din care fac parte si eu) este aici
http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,1245.0.html
În principiu se pot organiza în cadrul clubului diverse activități comune pe măsură ce ne cunoaștem.

Offline Cerasela_Maia

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
Re: Putem participa cu copiii nostri la excursii?
« Răspuns #3 : Vineri, 06 Aprilie 2018, 13:58 »
Multumesc Gigi de raspuns si de sinceritate..o sa vad cum procedez.. Sarbatori pascale fericite!

Offline Leia

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 69
Re: Putem participa cu copiii nostri la excursii?
« Răspuns #4 : Sâmbătă, 26 Ianuarie 2019, 20:36 »
Daca avem un copil de aproape 17 ani, pe care dorim sa-l luam cu noi pentru ca implineste anii exact in timpul excursiei dorite de noi, se poate face o exceptie?
Suntem tot și nimic.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Putem participa cu copiii nostri la excursii?
« Răspuns #5 : Duminică, 27 Ianuarie 2019, 04:42 »
Din raspunsurile pe care am vazut ca le-a dat Gigi la astfel de intrebari, inteleg ca nu se face nicio exceptie.

Nu, asta se intampla in general. Palierul acela de varsta nu-l avem ca segment. Trebuie alta abordare, alte programe, alt gen de pachet. Mi-e un pic departe de ceea ce cunosc si prefer sa nu intru in zone necunoscute...Ca fiecare dintre voi, normal ca am trecut prin acea varsta, dar intr-un fel ne distram acum 30-40 si in alt fel o fac tinerii de acum.  Au alta viziune, alte asteptari, alt gen de a aborda lucrurile. Nu-mi plac esecurile si de aceea ma feresc asa cum am spus sa intru in zone pe care nu le cunosc... :)
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Leia

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 69
Re: Putem participa cu copiii nostri la excursii?
« Răspuns #6 : Marți, 12 Martie 2019, 01:29 »
Dar un copil major poate participa la o excursie cu parintele? Bineînțeles ca și parintele este major. :)
Suntem tot și nimic.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Putem participa cu copiii nostri la excursii?
« Răspuns #7 : Marți, 12 Martie 2019, 04:38 »
Majori erau si uniii din intrebarile la care Gigi a raspuns deja ca nu.
Cred ca au mai fost cazuri, gen mama fiica, dar ambele in stadiul de ...adult matur. ;)
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.