Autor Subiect: Stiri, evenimente, informatii, barfe  (Citit de 594255 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

adria

  • Vizitator
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #330 : Miercuri, 16 Iunie 2010, 20:35 »
saturniene, pe cine ai alege daca ai putea sa alegi asa cum iti dicteaza constiinta?
toti de acum sunt pusi pe furat, parerea mea

Saturnianul

  • Vizitator
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #331 : Joi, 17 Iunie 2010, 00:53 »
saturniene, pe cine ai alege daca ai putea sa alegi asa cum iti dicteaza constiinta?
toti de acum sunt pusi pe furat, parerea mea

De la noi pe nimieni. Cel putin pe nimeni din cei care reprezinta acum scena politica. Iar pe cineva "din popor", cum se zice... Iarasi ma indoiesc. Pentru ca astia de acum, au fost la vremea lor tot din popor. Eu nu mai am incredere in nimeni de la noi care ajunge la putere chiar daca initial e curat si cu intentii bune. Fiindca mediul corupe. Si odata ajunsi acolo ori se lasa corupti pentru a supravietui, ori sunt indepartati. Cum s-a si intimplat cu cei care prin ceea ce au incercat sa faca au deranjat anumite interese.

Solutia pentru improspatarea mediului politic in Romania este asanarea lui totala pina la ultimul si inceput cu oameni noi, total noi. E un risc si asta nu garanteaza ca se va schimba ceva, dar e singura solutie pe care o vad. Acum 20 de ani nu a fost nici o asanare, ci doar rotire de cadre.

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #332 : Joi, 17 Iunie 2010, 11:08 »
in atentia amatorilor de fotbal cu vuvuzele, intepati link-ul urmator  ;):

http://www.footyfire.com/
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

silviu

  • Vizitator
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #333 : Joi, 17 Iunie 2010, 11:57 »

silviu

  • Vizitator

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #335 : Joi, 17 Iunie 2010, 16:28 »
saturniene, pe cine ai alege daca ai putea sa alegi asa cum iti dicteaza constiinta?
toti de acum sunt pusi pe furat, parerea mea



Solutia pentru improspatarea mediului politic in Romania este asanarea lui totala pina la ultimul si inceput cu oameni noi, total noi. E un risc si asta nu garanteaza ca se va schimba ceva, dar e singura solutie pe care o vad. Acum 20 de ani nu a fost nici o asanare, ci doar rotire de cadre.

sunt curioasa  in legatura cu aceasta "asanare totala"...
oamenii noi nu sunt crescuti si educati oare de oamenii vechi?! exista vreo sansa sa nu fie educati dupa chipul si asemanarea lor? pentru unii, da dar foarte putini. avand in vedere ceea ce s-a intampat inainte de 89 si haosul tranzitiei de dupa, rotirea cadrelor in romania se va face la nesfarsit, saturnis, precum astrele in lumea ta de sus!
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

Saturnianul

  • Vizitator
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #336 : Joi, 17 Iunie 2010, 18:03 »
@Ayouni, de-aia si ziceam ca e un risc si ca nu garanteaza ca se va schimba ceva :) Era o indulcire a scepticismului meu vizavi de faptul ca o schimbare are sanse sa vina din interior, adica de la noi  ;D Eu ma indoiesc ca se va schimba ceva vreodata in esenta. Vom avea grija de fiecare data sa cream niste aparente de schimbare, sa simulam schimbarile. O facem nu de 20 de ani, ci de sute, de mii de ani. Si se pare ca ne simtim foarte bine asa :) De-aia am si zis ca ma indoiesc de vreo schimbare. Fiindca efectiv ne simtim bine asa, cu provizorat si cirpeli din mers. Comentam, prostestam, injuram dar in esenta ne simtim bine.

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #337 : Joi, 17 Iunie 2010, 23:35 »
in seara aceasta MEXICO a castigat cu 2-1 in fata echipei "ALLEZ LES BLEUS"!
sa sune si rasune vuvuzelele!
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

silviu

  • Vizitator
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #338 : Joi, 17 Iunie 2010, 23:50 »
ba chiar cu 2 la 0.

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #339 : Vineri, 18 Iunie 2010, 00:05 »
ba chiar cu 2 la 0.


ei ca sa vezi, ptiu... am scris 1 in loc de zero!


reluam: a fost 2-0 pentru Mexic! Franta a pierdut intr-un stil... daca nu as fi stiut ca joaca cu franta, as fi crezut ca joaca cu vreo tara din africa, multi jucatori de culoare.  si tot nu a castigat!
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

Saturnianul

  • Vizitator
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #340 : Vineri, 18 Iunie 2010, 00:14 »
daca nu as fi stiut ca joaca cu franta, as fi crezut ca joaca cu vreo tara din africa, multi jucatori de culoare.  si tot nu a castigat!

Teoria conspiratiei: jucatorii fiind majoritatea de culoare, adica din Africa, nu au jucat nimic ca forma de protest ca Africa de Sud a fost eliminata. Sunt bun, nu?  :D ;D

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #341 : Vineri, 18 Iunie 2010, 00:26 »
@ buuuuun! asa o fi, eu ce sa zic?! de fotbal nu stiu chiar nimic! a fost o chestie simpatica o data, deoarece din intamplare a trebuit sa fac pe traducatoarea pentru francisco maturana, care venise sa vada cum se descurca nationala romaniei, era cu ocazia unui campeonat... totul super, pentru ca eram destul de familiarizata cu toti termenii sportivi in spaniola, dar cand a trebuit sa traduc din romana "unsprezecele" lui nu stiu cui, am ramas fara replica.  dar mi-am revenit repede, mi-am amintit ca la un moment dat vrusesem sa am 11 copii blonzi si cu ochi albastri.
esti bun saturnis, esti!
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

Saturnianul

  • Vizitator
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #342 : Vineri, 18 Iunie 2010, 00:36 »
esti bun saturnis, esti!

Saru-mina, saru-mina! Mi-au murit laudatorii. Te-ai prins, nu? :P

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #343 : Vineri, 18 Iunie 2010, 15:47 »
anunt pentru fete si nu numai:

de acord unui studiu efectuat de Almudena Sevilla-Sanz de la Oxford University, pe 12 tari dezvoltate din europa, rezulta ca suedezii ar fi cei mai buni soti din lume!
pentru mai multe detalii, intepati link-ul de mai jos:

http://www.thelocal.se/21098/20090804/
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

Offline gabrel

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 84
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #344 : Vineri, 18 Iunie 2010, 16:20 »
Germania - Serbia/0 - 1
Universul stie lucruri pe care noi nu le cunoastem.