Autor Subiect: Stiri, evenimente, informatii, barfe  (Citit de 594317 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.


Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #376 : Joi, 24 Iunie 2010, 14:43 »
astazi sunt sanzienele! 
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

luciamanta

  • Vizitator
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #377 : Joi, 24 Iunie 2010, 19:49 »
da, astazi sarbatorim Nasterea Sfantului Ioan Botezatorul (Sanzienele).

luciamanta

  • Vizitator
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #378 : Joi, 24 Iunie 2010, 20:05 »
Astazi este si ziua avocatului din Romania!


Offline krissunu

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 445
  • ...credinta face totul posibil ...
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #380 : Joi, 24 Iunie 2010, 21:49 »
Alexandra Dulgheru, singura româncă în turul 3 la Wimbledon
Bookmark and Share

Doar una din cele patru jucătoare române de tenis prezente în turul 2 la turneul de Mare Şlem de la Wimbledon, Alexandra Dulgheru, cap de serie nr. 31, a reuşit calificarea în turul 3, în urma victorie obţinute joi în două seturi, 6-2, 6-0, în faţa italiencei Romina Sarina Oprandi.

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #381 : Joi, 24 Iunie 2010, 22:23 »
In concluzie, daca vreun marinar vrea sa sarute pe vreuna dintre voi, sa nu opuneti rezistenta! 

Păi devin celebre dacă nu e după război?  ;D


pai judeca si tu, un singur marinar a pupat toata romanica noastra! poate de-aia suntem ca dupa razboi... ;)
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

luciamanta

  • Vizitator
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #382 : Vineri, 25 Iunie 2010, 15:53 »
Astazi, am avut un proces la Tribunalul Bucuresti, Sectia a-IV-a Civila. Aveau dosare pe rol si domnul Traian Basescu si domnul Calin Popescu Tariceanu. Ce pacat ca nu s-au prezentat. As fi avut ocazia sa sa ii vad in realitate si poate sa stau chiar langa ei...Am ratat ocazia...

luciamanta

  • Vizitator
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #383 : Vineri, 25 Iunie 2010, 16:12 »


NOAPTEA INSTITUTELOR CULTURALE
Vineri, 25 iunie 2010, va avea loc in Bucuresti cea de-a patra editie a Noptii Institutelor Culturale. Organizata de EUNIC a Bucuresti, Noaptea Institutelor Culturale cuprinde evenimente propuse de British Council, Centrul Ceh, Centrul Cultural al Republicii Ungare, Forumul Cultural Austriac, Fundatia Culturala Greaca, Institutul Goethe, Institutul Cervantes, Institutul Cultural Roman, Institutul Francez, Institutul Italian de Cultura "Vito Grasso", Institutul Polonez, Delegatia Wallonie-Bruxelles si Centrul Cultural si de Informare al Ambasadei Ucrainei. Coordonatorul editiei din acest an este Institutul Polonez. Sunt programate 70 de evenimente, care se vor derula timp de peste 16 ore in 11 puncte din Bucuresti. Pentru deplasarea intre cele 11 centre in care au loc evenimente, organizatorii vor pune la dispozitia participantilor o cursa speciala RATB si 100 de biciclete. Detalii pe 121.ro

luciamanta

  • Vizitator
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #384 : Vineri, 25 Iunie 2010, 16:17 »
   
TARG CU PRODUSE DIN MARAMURES
Din 25 pana pe 27 iunie, la Muzeul Taranului Roman, mesteri maramureseni vor veni cu vase de lut, cu cergi de lana, cu straie populare si cu masti, cu impletituri din nuiele si cu obiecte din lemn. Nu vor lipsi nici mancarurile specifice, placinta si painea la cuptor sau muzicile din Maramures. Vineri, 25 iunie, orele 10.00 - 18.00; Sambata, 26 iunie, orele 10.00 - 17.30; Duminica, 27 iunie, orele 10.00 - 18.00. Intrarea libera. Detalii pe 121.ro

ABSOLUTELY FABULOUS - FASHION & VINTAGE FAIR
Sambata, 26 iunie, la Marul de Aur ( fosta terasa PAT), Calea Victoriei nr. 163, are loc editia de vara a targului de fashion&vintage, Absolutely Fabulous.
Organizat de Diana Enciu si Alina Tanasa pentru fashion addicts, vintage lovers si fabulous women, evenimentul reuneste - cu sprijinul Marul de Aur, Avon Romania, libraria Diverta, Demmers Teehaus si City Shop - tineri designeri romani, top vintage stores, top accessories designers si jewelery designers, pentru ca nimic nu se compara cu o zi de shopping in aer liber, la un pahar de ceai cu gheata, intr-un spatiu care te va duce cu gandul la un fashion picnic in Hamptons sau Provence alaturi de prietenele tale shopaholice. Intrarea - a0 lei. Detalii pe 121.ro



SPECTACOLE LA TEATRUL DE REVISTA
In acest weekend puteti urmari urmatoarele spectacole la Teatrul de Revista Constantin Tanase din Bucuresti:
Vineri 25 iunie, ora 19.00 NIMIC DESPRE PAPAGALI (Regia: Bitu Falticineanu)
Sambata, 26 iunie, ora 19.00 NIMIC DESPRE PAPAGALI (Regia: Bitu Falticineanu)
Duminica, 27 iunie, ora 19.00 IDOLII FEMEILOR (Regia: Bitu Falticineanu). Detalii pe 121.ro



DISTRACTIE CU TRUPA ASHA
Daca ai amanat mersul la mare in acest sfarsit de saptamana, nu regreta! La Jukebox te asteapta surprize si distractie. Sambata, 26 iunie, 23.00 - trupa ASHA dezlantuie distractia. Te asteptam in cel mai mare club de muzica live din Romania, Jukebox Club.

AFRICANA - EVENIMENT INTERCULTURAL
27 iunie 2010, in Parcul Herastrau,
la Cetatea Genesis a intrare Piata Presei Libere. In perioada Campionatului Mondial de Fotbal 2010, copiii si parintii bucuresteni sunt invitati sa se bucure, pentru o zi, de savoarea culturala si culinara a continentului african. Copiii Capitalei sunt invitati sa-ti ia parintii de mana, sa vina in parc duminica, 27 iunie, de la ora 10.00, si sa se bucure impreuna de savoarea culturala si culinara a continentului african. Detalii pe 121.ro

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #385 : Vineri, 25 Iunie 2010, 17:26 »

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #386 : Sâmbătă, 26 Iunie 2010, 13:43 »
BREAKING NEWS - GUVERNUL A DECIS: TVA CREŞTE LA 24%
Cabinetul Boc a decis creşterea TVA de la 19% la 24%, fără a majora şi cota unică de impozitare sau contribuţiile sociale, au declarat surse guvernamentale pentru Gândul. Mai mult, Guvernul va care Parlamentului să urgenteze procedura de aplicare a legilor privind reducerea salariilor bugetarilor, în timp ce miniştrilor li s-a cerut să urgenteze reorganizarea instituţiilor pe care le conduc sau coordonează.

Propunerea de majorare a TVA va fi trimisă FMI, care urmează să se reunească cel mai probabil miercuri în board pentru a lua o decizie în privinţa acordării tranşei de împrumut.
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

luciamanta

  • Vizitator
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #387 : Sâmbătă, 26 Iunie 2010, 19:12 »
BREAKING NEWS - GUVERNUL A DECIS: TVA CREŞTE LA 24%
Cabinetul Boc a decis creşterea TVA de la 19% la 24%, fără a majora şi cota unică de impozitare sau contribuţiile sociale, au declarat surse guvernamentale pentru Gândul. Mai mult, Guvernul va care Parlamentului să urgenteze procedura de aplicare a legilor privind reducerea salariilor bugetarilor, în timp ce miniştrilor li s-a cerut să urgenteze reorganizarea instituţiilor pe care le conduc sau coordonează.

Propunerea de majorare a TVA va fi trimisă FMI, care urmează să se reunească cel mai probabil miercuri în board pentru a lua o decizie în privinţa acordării tranşei de împrumut.
Multumim, Ayouni. Am tot urmarit stirile la TV. O sa fie bine de tot! Din ce in ce mai bine! Romania este precum o nava in deriva... In alta ordine de idei, imi pare nespus de rau pentru suspendarea activitatii Institutului Cantacuzino, o alta comanda a strainatatii. Eu una, imi faceam anual vaccinul CANTASTIM, extraordinar de eficient, in cazul meu pentru adenom hipofizar. alergii rebele, endometrioza... Vaccinul aceste timp de 10 ani mi-a dat putere, imunitate, dar de acum incolo...Dar toate au un inceput si un sfarsit, nu-i asa?

Offline Manfred

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 510
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #388 : Sâmbătă, 26 Iunie 2010, 20:17 »
imi pare nespus de rau pentru suspendarea activitatii Institutului Cantacuzino, o alta comanda a strainatatii. Eu una, imi faceam anual vaccinul CANTASTIM, extraordinar de eficient, in cazul meu pentru adenom hipofizar. alergii rebele, endometrioza... Vaccinul aceste timp de 10 ani mi-a dat putere, imunitate, dar de acum incolo...Dar toate au un inceput si un sfarsit, nu-i asa?


un articol explicativ aici http://www.formula-as.ro/2010/921/spectator-38/cine-are-interes-sa-distruga-industria-nationala-de-medicamente-12505
Otrava este un medicament mortal - Girolamo Mercuriale

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #389 : Sâmbătă, 26 Iunie 2010, 20:45 »
interesant articol iar intrebarea retorica din corpul lui ne da si raspunsul:
"Nu stiu daca la mijloc este vreo conspiratie a importatorilor, a politicienilor dornici de comisioane, ori a directorilor numiti de minister"
- interese imobiliare
- interese de a transforma romania intr-o totala piata de desfacere pentru produsele altora (de orice fel)
- interesul de a se imbogati al unora, peste noapte, dupa principiul "dupa mine potopul", exact asa cum s-a procedat sistematic dupa revolutie pana in ziua de azi.

ce-ti doresc eu tie, dulce romanie
tara mea de glorii, tara mea de dor...


PS: s-a terminat visul spaniol definitiv! romanii de acolo se intorc in romania...

"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)