Autor Subiect: Stiri, evenimente, informatii, barfe  (Citit de 594287 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

carmentoma

  • Vizitator
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #825 : Joi, 26 Mai 2011, 12:05 »
       Qui prodest! Ma gandesc cum a inceput rostogolirea acestiu bulgare, care ameninta a fi distrugator de-a binelea! Cu o postare a mea in Nostalgie, unde imi exprimam regretul de a nu fi avut parte de o casnicie pana la adanci batraneti! Optimus a avut grija sa inceapa cu intepaturi, cum ca nu as fi in stare sa tin langa mine un barbat! Asa o fi, dar nu stiu daca el e un autoexemplu in acest sens! De aici si iritarea mea de moment! Si tot atunci s-au facut si oarece "tabere", cu @micaela, @iulia17 si @janeta de partea lui si ...mai nimeni de partea mea! Chiar nu mi-am dorit cu orice pret sa am polemici urate cu cineva! Dimpotriva! Si cu privire la scuze: nu stiu daca cineva e mai indreptatit sa primeasca aceste scuze decat altcineva! Parerea mea e sa lasam timpul sa treca.. in tacere, asa cum sugera Lucia, si toate se vor rezolva de la sine! Asa cum, pe vremuri, s-a intamplat intre mine si @marcutza, pe care am suparat-o foarte tare, dar s-a dovedit ca timpul (aproape un an!) a sters cu buretele tot ce a fost urat si au ramas doar amintirile frumoase!

optimus sum

  • Vizitator
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #826 : Joi, 26 Mai 2011, 12:12 »
      Qui prodest! Ma gandesc cum a inceput rostogolirea acestiu bulgare, care ameninta a fi distrugator de-a binelea! Cu o postare a mea in Nostalgie, unde imi exprimam regretul de a nu fi avut parte de o casnicie pana la adanci batraneti! Optimus a avut grija sa inceapa cu intepaturi, cum ca nu as fi in stare sa tin langa mine un barbat! Asa o fi, dar nu stiu daca el e un autoexemplu in acest sens! De aici si iritarea mea de moment! Si tot atunci s-au facut si oarece "tabere", cu @micaela, @iulia17 si @janeta de partea lui si ...mai nimeni de partea mea! Chiar nu mi-am dorit cu orice pret sa am polemici urate cu cineva! Dimpotriva! Si cu privire la scuze: nu stiu daca cineva e mai indreptatit sa primeasca aceste scuze decat altcineva! Parerea mea e sa lasam timpul sa treca.. in tacere, asa cum sugera Lucia, si toate se vor rezolva de la sine! Asa cum, pe vremuri, s-a intamplat intre mine si @marcutza, pe care am suparat-o foarte tare, dar s-a dovedit ca timpul (aproape un an!) a sters cu buretele tot ce a fost urat si au ramas doar amintirile frumoase!
te inseli...reciteste postarile te rog..nu optimus a inceput nimic...optimus decat se maimutareste pe forum imitand modul de actiune al unora... si face asta doar pentru a aduce sub nasul celor care servesc rahat pe acest forum , tocmai rahatul servit de ei...

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #827 : Joi, 26 Mai 2011, 12:16 »
carmen, eu am ceva impotriva cuvantului "tabere". nu sunt in nicio tabara alta decat aceea a bunavointei, frumosului, inteligentei, umorului. am mai spus-o si m-as bucura sa fiu crezuta. nu am tinut nici cu tine nici cu sum. imi doream numai sa se aplaneze tensiunile care nu fac bine niciunuia...
am sa ignor de acum orice rautate gratuita venita din partea marcutei sau a altcuiva.
ganduri bune.

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #828 : Joi, 26 Mai 2011, 12:17 »
va rog, opriti ! este un topic de stiri  :'(

optimus sum

  • Vizitator
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #829 : Joi, 26 Mai 2011, 12:18 »
carmen, eu am ceva impotriva cuvantului "tabere". nu sunt in nicio tabara alta decat aceea a bunavointei, frumosului, inteligentei, umorului. am mai spus-o si m-as bucura sa fiu crezuta. nu am tinut nici cu tine nici cu sum. imi doream numai sa se aplaneze tensiunile care nu fac bine niciunuia...
am sa ignor de acum orice rautate gratuita venita din partea marcutei sau a altcuiva.
ganduri bune.
erata:nici-o...:P

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #830 : Joi, 26 Mai 2011, 12:21 »
 :P da, asa era corect, inainte. Dupa noile reglementari ale Academiei Romane, forma corecta este NICIO, NICIUN, NICIUNA, NICIUNUL, cu unele exceptii (cum ar fi: Nu merge nici una, nici alta.)

marcutza

  • Vizitator
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #831 : Joi, 26 Mai 2011, 12:43 »
Traseul norului de cenușă. Vezi aici ce țări vor fi afectate

Norul de cenuşă produs de erupţia vulcanului activ Grimsvoetn din sud-estul Islandei nu va afecta România, susțin specialiștitii din cadrul Ministerului Mediului.


optimus sum

  • Vizitator
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #832 : Joi, 26 Mai 2011, 12:50 »
:P da, asa era corect, inainte. Dupa noile reglementari ale Academiei Romane, forma corecta este NICIO, NICIUN, NICIUNA, NICIUNUL, cu unele exceptii (cum ar fi: Nu merge nici una, nici alta.)

de cand n-am mai iesit cu ei la bere , iar au facut modificari...bai si le-am zis sa stea naibi in banca lor de academicieni... offf, sa vezi nervi pe guta si minune cand le-oi spune ca iar tre sa-si modifice partiturile...

carmentoma

  • Vizitator
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #833 : Joi, 26 Mai 2011, 14:01 »
va rog, opriti ! este un topic de stiri  :'(

Si barfe, Gabitza! Pup! :)

carmentoma

  • Vizitator
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #834 : Joi, 26 Mai 2011, 14:02 »

te inseli...reciteste postarile te rog..nu optimus a inceput nimic...optimus decat se maimutareste pe forum imitand modul de actiune al unora... si face asta doar pentru a aduce sub nasul celor care servesc rahat pe acest forum , tocmai rahatul servit de ei...

   Daca ce am scris e considerat "rahat", mi-l asum! Si mi-l si servesc mie insami! E bine asa?

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #835 : Joi, 26 Mai 2011, 14:11 »

Si barfe, Gabitza! Pup! :)


din viata mondena, carmen!!

stiu , carmen o sa spui ca si noi suntem  ;)

optimus sum

  • Vizitator
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #836 : Joi, 26 Mai 2011, 14:17 »

te inseli...reciteste postarile te rog..nu optimus a inceput nimic...optimus decat se maimutareste pe forum imitand modul de actiune al unora... si face asta doar pentru a aduce sub nasul celor care servesc rahat pe acest forum , tocmai rahatul servit de ei...

   Daca ce am scris e considerat "rahat", mi-l asum! Si mi-l si servesc mie insami! E bine asa?

lasa prostiile astea carmen... ce-a fost de spus s-a spus... circ a fost destul, te rog mult sa ne oprim aici , si sa continuam frumos... in mintea ta e mai multa lumina decat intuneric, stiu asta, si stiu bine ca putem fi prieteni chiar daca ACUM iti pare utopie...
ps. nu te-am evitat niciodata, sincer iti spun asta, ba chiar nu te-am scapat din ochi si ma durea ca stateai intr-un fel izolata, as fi vrut sa te iau de mana si sa stau langa tine, sa vorbim... daca ti s-a parut ca te evit , ai cuvantul meu ca nu am avut niciodata intentia asta...ok ? vorbim in alta parte, totusi, ca gabitza a depus un efort sa ne simtim bine pe topic si nu offtopic...hai sa ne respectam, ok ?


silviu

  • Vizitator
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #838 : Duminică, 29 Mai 2011, 11:07 »
Incestul la români
Psihiatrul Gabriel Diaconu spune că din punct de vedere biblic, primele relaţii între oameni au fost incestuoase: "E un lucru greu de explicat de apologeţi. Pe de altă parte, din punct de vedere biologic, Adam şi Eva există. Toată omenirea pleacă de la o stră-stră-stră…bunică numită Eva mitocondrială. AND-ul mitocondrial este furnizat de mamă şi, prin regresie, poate ajunge la prima mamă cu caracter uman. Ce este intersant e că, din punct de vedere genetic, există mai mulţi Adami!".

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #839 : Marți, 31 Mai 2011, 11:40 »
un articol despre oameni frumosi care stiu sa traiasca frumos.

Cabral, între cele două femei care i-au marcat viaţa: Luana şi Andreea Pătraşcu!


Prezentatorul emisiunii "PoveŞTIRI de noapte" de la Acasă TV şi-a amintit cu câteva zile înainte de nunta cu Andreea Pătraşcu, de căsnicia cu Luana, ţinând să precizeze că viitoarea lui soţie, Andreea, şi mama fetiţei lui, Luana, se înţeleg foarte bine.
Cabral povesteşte ce a fost mai frumos şi important în relaţia cu Luana Ibacka, explicând şi care au fost motivele despărţirii.

"Am cunoscut-o când eram copt, iar ea deja o femeie împlinită. Nu priveam viaţa cu frică, dar nici nu aveam ştiinţa vieţii. Eram inspector de asigurări, predam Tae-bo, aveam prezentări de modă, încă făceam sport de performanţă... tocmai îmbrăţişasem viaţa şi o trăiam cum înţelegeam eu mai bine (...)", îşi aminteşte Cabral, care scrie apoi că în despărţirea lor nu a fost vorba despre înşelare sau minciună. "Nu, nu a avut pe altcineva, nu era cazul. Nu, nu am avut pe altcineva, nu era cazul... respectul a fost întotdeauna prezent între noi, era mult prea bună ca să greşesc aşa", mărturiseşte iubitul Andreei Pătraşcu care rememorează motivele separării de mama copilului lui.

"Nu, nu ne-am certat, căci nu te poţi supăra pe omul de lângă tine că-şi doreşte ceva. Aşa cum omul de lângă tine nu se poate supăra că tu îţi doreşti altceva. Însă multe lucruri au rămas... a rămas comunicarea. Comunicarea pe care o avem şi acum. A rămas respectul, neciobit şi neatins de nimic. A rămas încrederea unul într-altul. Ştie că are un prieten pe care se poate baza. Ştiu că am un prieten bun. Foarte bun. Comunicare, respect, încredere", descrie Cabral tipul de relaţie care s-a stabilit între el şi Luana după divorţ.

Prezentatorul TV povesteşte apoi despre viitoarea sa soţie care a ştiut de la început cât de strânsă este relaţia dintre el şi fosta parteneră de viaţă, prietenie care are la bază un motiv foarte solid: creşterea şi educarea fetiţei lor Inoke.
"Acum patru ani am cunoscut-o pe Andreea. Ne-am apropiat încet, ne-am dat timp să ne cunoaştem. Nu ştiam ce va veni şi am luat totul cu paşi mici. Mi-a cunoscut viaţa în cele mai mici detalii şi a ales singură să respecte lucrurile cu care am venit. Niciunul dintre noi trei n-a ştiut cum se face şi ce trebuie făcut, dar am comunicat, ne-am respectat, am avut încredere. Am rezolvat fiecare semn de întrebare folosindu-ne de comunicare, respect, încredere. Şi am ajuns în clipa de faţă", povesteşte viitorul mire.