Autor Subiect: Stiri, evenimente, informatii, barfe  (Citit de 594300 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline fortuna777

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 864
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #900 : Duminică, 26 Iunie 2011, 20:10 »
si mie imi placea :(...cica a avut bietul de el si alzheimer...cumplita boala :(

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #901 : Duminică, 26 Iunie 2011, 20:14 »
 :( cu tot ochiul de sicla, avea un farmec al lui..

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #902 : Duminică, 26 Iunie 2011, 20:55 »
Da, fetelor, Peter Falk a murit - avea 83 de ani si suferea intradevar de Alzheimer. Cand nu filma, Falk petrecea  timpul in garajul sau din Beverly Hills, acasa, pe care-l transformase intr-un atelier, unde realiza desene in carbune. El a preluat Art din New York, in perioada in care juca Simon. Mostenirea sa ramane sotiei si celor doua fiice. 
...dar cum se spune "Colombo" va continua sa traiasca.
Celebrele filmulete politiste vor fi urmarite in continuare in lumea intreaga si personajul excentric , agasant, dand impresia de "prostovan" dar cu un fler de detectiv deosebit - insotit uneori de catelul lui - care trebuie sa recunosc imi era simpatic - ii va mai incanta inca pe multi.

Offline fortuna777

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 864
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #903 : Duminică, 26 Iunie 2011, 20:59 »
Dumnezeu sa-l odihneasca! :(

silviu

  • Vizitator

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #905 : Marți, 28 Iunie 2011, 22:49 »
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

marcutza

  • Vizitator
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #907 : Vineri, 01 Iulie 2011, 09:18 »
Afacere. Fie ca sunt despărţiţi, divorţaţi sau burlaci convinşi, membrii clubului “Singles Camp” au lansat un nou mod de viaţă - "Eşti singur? Hai în vacanţă!”

Un afacerist din Sibiu a avut la un moment dat ideea de a organiza vacanţe exclusiv pentru oamenii singuri. Proiectul s-a dezvoltat rapid iar astăzi, la un an distanţă, comunitatea “singles” formată în jurul afaceristului sibian a ajuns la 1500 de persoane.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #908 : Vineri, 01 Iulie 2011, 09:40 »
Vad ca reportajul este mult mai  lung decat credeam initial. Eu i-am dat cateva repere, apoi ceilalti intervievati au dezvoltat. Intentia ziaristei a fost foarte buna, vrea sa promoveze acest proiect. Nu stiu insa daca asocierea nefericita cu "afacere"(desi stiu ca trebuia sa aiba o alta conotatie aici) ar putea deruta pe cei care citesc articolul. Vom vedea. Mi-a placut insa referirea la faptul ca sunt un TANAR afacerist sau proprietar de pensiune, n-am retinut contextul, doar ideea. La 50 de ani ai mei, ma tin atat de bine, incat sa fiu cumva confundat cu un tanar? E super atunci, pot sa mai ies prin cluburi....
Le multumesc celor care s-au oferit sa fie intervievati, ii rog pe cei care sunt disponibili pentru interviuri TV sau presa sa-mi comunice pe MP. PrpTV mi-a solicitat un reportaj, chiar inainte sa plec la Praga si urma sa le dau un raspuns.

julia

  • Vizitator
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #909 : Vineri, 01 Iulie 2011, 09:45 »

FELICITARI si LA MAI MARE !!!


Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #910 : Vineri, 01 Iulie 2011, 10:03 »
Felicitari GG! pentru perseverenta, constanta si rezultate!
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #911 : Vineri, 01 Iulie 2011, 10:03 »
NO LIMITS WOMAN - 1-3 IULIE SALA PALATULUI BUCURESTI

No Limits Woman este un eveniment dedicat femeii si succesului acestora atat pe plan profesional cat si pe plan personal. Domeniile expozitiei sunt din cele mai variate, trecand de la imbracaminte si incaltaminte, la cosmetice si produse bio, pana la dezvoltare personala.


http://www.mhmedia.ro/expozitii-organizate/no-limits-woman/domenii-expozanti/

"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

Offline flori

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #912 : Vineri, 01 Iulie 2011, 10:14 »
Am citit si eu articolul. FELICIT din toata inima pe mereu tanarul Gigi. Mult succes atat lui cat si tuturor membrilor, fara de care toate acestea n-ar exista.

silviu

  • Vizitator
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #913 : Vineri, 01 Iulie 2011, 10:41 »
Afacere. Fie ca sunt despărţiţi, divorţaţi sau burlaci convinşi, membrii clubului “Singles Camp” au lansat un nou mod de viaţă - "Eşti singur? Hai în vacanţă!”

Pe Optimus, forumul l-a ajutat când era într-o perioadă vulnerabilă, iar pentru asta îi este recunoscător comunităţii. "Când rămâi singur, eşti vulnerabil şi rişti să te arunci în braţele oricui, de teama singurătăţii."

 :'( bietul baiat :( era in stare sa se arunce si-n bratele unei "carcase goale" de 22 de ani si cu forme de model :( din ce grozavie l-a scapat comunitatea SC ::)

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #914 : Vineri, 01 Iulie 2011, 11:51 »
Mi-a placut articolul, i-am recunoscut pe cei care au povestit - bravo lor.  Mi-a adus aminte ca si eu am aflat de proiect tot dintr-un articol din ziar (anul trecut-Evenimentul zilei).