Autor Subiect: Stiri, evenimente, informatii, barfe  (Citit de 596094 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

silviu

  • Vizitator
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #1005 : Joi, 20 Octombrie 2011, 15:52 »
nush de ce am impresia ca la mine o sa vina o recenzoare si-o sa vrea sa afle cum traiesc, cu cine traiesc, de ce traiesc si din ce traiesc :-\

luciamanta

  • Vizitator
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #1006 : Joi, 20 Octombrie 2011, 18:36 »
Si o sa-i spui, Silviu? Doar nu esti la spovedanie.

silviu

  • Vizitator
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #1007 : Vineri, 21 Octombrie 2011, 11:20 »
da, o sa fiu sincer cu ea. poate ne spovedim reciproc :)

De ce este mai greu să fii piţipoancă decât doamnă

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #1008 : Duminică, 23 Octombrie 2011, 10:49 »
WILD CARPATHIA

"gandul" de astazi ofera un articol  generos despre Romania - mi-a placum cum e realizat si ce m-a surprins este ca dupa atata timp de la revolutie inca mai vin turisti pentru locurile salbatice din Romania in care ajungi cu elicopterul ;D
un fel de off-road
totusi articolul ii' fain chiar daca nu prea il inghit eu pe englezi
un articol despre promovarea Romaniei

am sa atasez si trailerul filmuletului pentru ca prezinta niste peisaje superbe - uff ce faina e Romania
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/ip_QZaBfXqM?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Mari_a

  • Vizitator
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #1009 : Duminică, 23 Octombrie 2011, 14:40 »
.......
recensamantul populatiei


Gata. M-a recenzat. A venit o domnisoara draguta, dar cam oficiala si incruntata. Asta pana a vazut cu ce sunt imbracata: “Aaaaa, aveti tricou cu sefu’ !“   ;D Am un tricou rosu cu inscriptii pe fata si spate, care mi-a fost adus la usa in ultima campanie electorala. N-am vrut sa o dezamagesc si sa-i zic ca il imbrac intr-o singura situatie: cand prajesc ceapa!  ;D Dar nu m-am putut abtine sa nu-i spun ca il port numai in casa, ca pe strada mi-ar fi frica sa nu ma bata lumea!  :P
I-a placut ce post de radio ascult si ca-s nascuta la aceeasi data ca maica-sa.
N-a durat mult, n-a durut, nu mi-a pus intrebari indiscrete. I-am dat CNP-ul, ca ce naiba sa mai fac io cu el, m-a intrebat pe unde am mai locuit, nu stiu de ce m-a intrebat daca am terminat scoala in sistem Bologna – i-am zis ca in antichitate nu se inventase, i-am zis starea civila – nu m-a intrebat ce am in cap de aici incolo (ca la asta sigur n-as fi stiut sa-i raspund!)… Mi-a luat aceleasi date si pentru a mea. Si gata.

Mari_a

  • Vizitator
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #1010 : Duminică, 23 Octombrie 2011, 16:26 »
Ah, si inca ceva. M-a intrebat despre locuinta - metri- numar de camere - daca e proprietate. Dar nu m-a intrebat daca am alte proprietati (imobile/constructii, ca cu terenurile cred ca-i altfel). Pai pe alea in care nu locuieste nimeni, cum le numara? Ori ii intereseaza strict domiciliul? Naiba stie!
Ori, daca m-a vazut cu tricoul ala a zis ca n-are rost sa ma mai intrebe: asta n-are decat ce e pe ea;D
Le-am zis si religia, ca sa n-o dau chiar ca Iliescu asa!  ;D
Sunt curioasa ce iese la numarul de rromi.


silviu

  • Vizitator
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #1012 : Marți, 25 Octombrie 2011, 11:04 »
http://www.flightradar24.com/

X- urile reprezintă aeroporturi.
Dacă vezi un avion în zbor poţi afla ruta şi tipul lui (cu poză).
Dacă dai click pe avion iti arata poza mica si date de zbor.
Daca dai click pe poza mica se vede poza mare a avionului.
Daca dai click pe numarul de zbor afli ruta si datele de zbor.

Offline janeta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1730
  • carpe diem
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #1013 : Marți, 25 Octombrie 2011, 13:59 »
pentru mine "recenzatul" asta are un singur scop : a se vedea cu cat anume trebuie sa scada numarul de locuitori din tarisoara asta ,pentru a ajunge la cifra permisa de catre mai marii lumii .
din spusele unora se pare ca Romania ar trebui sa ajunga in cativa ani la un numar maxim de cetateni de 15 miloane , cu tot cu diaspora .
si , daca privesti mai atent ce se intampla prin lume , parca nu pare o ipoteza exagerata .

silviu

  • Vizitator
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #1014 : Marți, 25 Octombrie 2011, 15:31 »
din spusele unora se pare ca Romania ar trebui sa ajunga in cativa ani la un numar maxim de cetateni de 15 miloane , cu tot cu diaspora .
cate femei si cati barbati? ???

Mari_a

  • Vizitator
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #1015 : Marți, 25 Octombrie 2011, 15:33 »
Pai... 5 barbati si 10 femei. Ca sa aveti cate doo.  :P

silviu

  • Vizitator
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #1016 : Marți, 25 Octombrie 2011, 15:40 »
E! daca-i ordin de la mai marii lumii, n-avem incotro ;D da' sa vedem cum procedeaza... pun ceva in pensii? sau iau ceva din pensii? :-\

silviu

  • Vizitator
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #1017 : Marți, 25 Octombrie 2011, 15:46 »

Mari_a

  • Vizitator
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #1018 : Marți, 25 Octombrie 2011, 16:11 »
RIP  Liviu Ciulei (e un interviu pe youtube...)

da' sa vedem cum procedeaza... pun ceva in pensii? sau iau ceva din pensii? :-\
Iau pensiile.

Offline janeta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1730
  • carpe diem
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #1019 : Marți, 25 Octombrie 2011, 18:29 »
RIP Liviu Ciulei !

avem , noi ca oameni in general , un mod tare ciudat de a ne aminti de cei care ne-au imbogatit existenta prin diferite fapte , actiuni ori trairi .
din momentul in care nu se mai pun ( ori nu mai pot a se pune ) in slujba umanitatii , acesti oameni intra intrun con de umbra aproape opac , incat atunci cand auzim despre ei ca au plecat din lumea aceasta aproape ca ne paste mirarea : " cum , X a trait pana acum ? vaaaiii , nici nu m-as fi gandit...n-am mai auzit nimic de el de tare mult timp ... ".
asa si cu Liviu Ciulei . mass media e mult mai interesata de sanzaiene , pestritze ori crudutze ca sa mai aiba timp macar de o mica stire referitoare la cum isi duc traiul ori ce au mai facut oameni de talia lui Liviu Ciulei .

si pentru ca nu ma pot exclude din omogenitatea acestei societati , in astfel de momente simt sincer nevoia sa-mi plec fruntea si sa-l rog pe cel plecat sa ma ierte ...