Autor Subiect: Stiri, evenimente, informatii, barfe  (Citit de 594341 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #1125 : Duminică, 11 Martie 2012, 10:47 »
azi am inceput cu presa on line si am dat peste articolul despre naveta Challenger  ???
imi aduc aminte ca la acea vreme am urmarit cu emotie stirile despre lansare si toate pregatirile; nu se difuzau la tvr atunci asemenea vesti dar ascultam si noi ca multi altii postul europa libera pe un radio ascuns undeva in debara  :police: si cand am auzit de explozie nu-mi venea sa cred, am fost impresionata si chiar si acum stirile despre eveniment mai imi aduc aminte de emotia de atunci la aflarea despre accident

Caroline

  • Vizitator
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #1126 : Duminică, 11 Martie 2012, 14:47 »
Cred ca atunci eram mai putin "intoxicati" de mass-media. Acum avem nevoie de "stimulente" in doze crescande (ca si un drog), de genul Tsunami sau sute de mii de morti... si nici atunci nu e sigur ca mai reactionam.  :-[

Saturnianul

  • Vizitator
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #1127 : Duminică, 11 Martie 2012, 15:11 »
Fetili, luati d-acilea special pentru voi: 10 rochii intr-una singura. Hai, ca imaginatie aveti. Rochia va mai trebuie  ;D

10waydress

Caroline

  • Vizitator
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #1128 : Duminică, 11 Martie 2012, 15:50 »
Interesant... totusi, eu prefer 10 rochii diferite. Altfel, culoarea cum o putem schimba?!  ;D

silviu

  • Vizitator
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #1129 : Duminică, 11 Martie 2012, 16:54 »
Cred ca atunci eram mai putin "intoxicati" de mass-media. Acum avem nevoie de "stimulente" in doze crescande (ca si un drog), de genul Tsunami sau sute de mii de morti... si nici atunci nu e sigur ca mai reactionam.  :-[
da, eram mai putin intoxicati. iata cum arata programul tv intr-o zi de luni, decembrie 1985:
20.00 Telejurnal
20.30 Muzică populară
20.45 Reportaj
21.05 Odă Republicii. Spectacol
21.40 Telejurnal.
22.00 Închiderea programului
daca doriti si ceva de prin '89...
http://www.crimelecomunismului.ro/pdf/ro/arhiva_documente/1989.pdf

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #1130 : Duminică, 11 Martie 2012, 17:04 »
Fetili, luati d-acilea special pentru voi: 10 rochii intr-una singura. Hai, ca imaginatie aveti. Rochia va mai trebuie  ;D


m-a dat gata cat de repede se schimba, 10  rochii mie imi lua vreo 2 ... zile  :slap:  ; asta ca tot se plang barbatii ca  dureaza prea mult pana ne imbracam sa iesim undeva  :tickedoff:

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #1131 : Duminică, 11 Martie 2012, 17:07 »
da, eram mai putin intoxicati. iata cum arata programul tv intr-o zi de luni, decembrie 1985:
...

si daca eram norocosi telejurnalul avea si o stire mondena    :(

Offline Guesswho

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1907
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #1132 : Duminică, 11 Martie 2012, 19:46 »
Fetili, luati d-acilea special pentru voi: 10 rochii intr-una singura. Hai, ca imaginatie aveti. Rochia va mai trebuie  ;D

am o fusta care se poate purta in 100 de moduri  ;D, e foarte practica, pentru excursiile/concediile la mare ii ideala, se face rochie in 2 culori, fusta in n feluri...e dintr-o matase naturala, foarte placuta la atingere si nu se boteste indiferent cat ai inoda-o, infasura-o, etc
atasez si-un filmuletz pentru d-nele curioase:
IRIS IMPRESSIONS
Toata lumea iti vrea binele. Nu lasa pe nimeni sa ti-l ia!

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #1133 : Duminică, 11 Martie 2012, 20:49 »
e nostima si ingenioasa.  :)

Offline Guesswho

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1907
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #1134 : Duminică, 11 Martie 2012, 21:09 »
da, mi-a placut ca era "altceva"... ;) la prima vedere e doar o fusta, dar cu putina imaginatie se poate purta in multe feluri  :)
Toata lumea iti vrea binele. Nu lasa pe nimeni sa ti-l ia!


Caroline

  • Vizitator
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #1136 : Luni, 12 Martie 2012, 23:07 »
Eu as arunca un semn de intrebare si asupra intereselor autorului articolului si a celor aceluia care a tradus. Ar fi logic ca o companie sa riste sa declare asa ceva? Nu. Atunci, inseamna ca sunt alte masinatiuni la mijloc.


Offline Guesswho

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1907
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #1138 : Marți, 13 Martie 2012, 16:13 »
de ce oare unii oamenii actioneaza doar in situatii limita?
Toata lumea iti vrea binele. Nu lasa pe nimeni sa ti-l ia!

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Stiri, evenimente, informatii, barfe
« Răspuns #1139 : Miercuri, 14 Martie 2012, 11:22 »
Eu as arunca un semn de intrebare si asupra intereselor autorului articolului si a celor aceluia care a tradus. Ar fi logic ca o companie sa riste sa declare asa ceva? Nu. Atunci, inseamna ca sunt alte masinatiuni la mijloc.
Probabil ca se exagereaza, insa nici Pepsi nu-s inocenti, nici pe departe. Bautura in sine spune multe despre ea (formula ei, componentii)...eu as limita legal consumul de asa ceva.