Autor Subiect: Drumet in Muntii Apuseni 21 – 25 iunie 2013  (Citit de 71610 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline murandra

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 110
Re: Drumet in Muntii Apuseni 21 – 25 iunie 2013
« Răspuns #270 : Miercuri, 26 Iunie 2013, 15:48 »
Mi-a adus aminte Paula  :) de poze. Sa nu credeti ca v-am uitat sau ca sunt ... :thumbdown: dar eu voi transmite poze la intoarcerea din Retezat, cel mai devreme saptamana viitoare. Sper sa reusesc, dat fiind ca voi fi in delegatie la Bacau, dar nu va uit fetele, si va veti trezi cu poze din Apuseni cand deja o sa ziceti "ce mult a trecut de atunci ..." Oricum astept lista de la Gigi pentru ca nu am nici emailurile, nici telefoanele tuturor fetelor la care am facut poze, spre rusinea mea  ???
Si abia astept sa ne revedem  *|*

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13257
Re: Drumet in Muntii Apuseni 21 – 25 iunie 2013
« Răspuns #271 : Miercuri, 26 Iunie 2013, 16:01 »
Sunt in criza de timp  :(- lucrez la programul de Portgalia si mai este putin pana plec. Asa cum promiteam am sa va transmit fotografiile mele si tabelul cu participantii, la intoarcerea din Apuseni...
Nu am reusit sa fac ca altadata foarte multe, dar va regasiti sper cu toate in ele...

Offline murandra

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 110
Re: Drumet in Muntii Apuseni 21 – 25 iunie 2013
« Răspuns #272 : Miercuri, 26 Iunie 2013, 16:12 »
Multumim Gigi pentru tot. Oricum, cred ca toata lumea asteapta cu nerabdare pozele Doinei  :D, si sunt convinsa ca nici nu ne imaginam poate in cate ipostaze aparem, chiar daca nu sunt facute de tine Gigi  ;)

Offline dauina

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 642
Re: Drumet in Muntii Apuseni 21 – 25 iunie 2013
« Răspuns #273 : Miercuri, 26 Iunie 2013, 16:43 »
din pacate si pe ale mele le veti primi tot spre sf sapt viitoare, chiar daca am partial adrese de email.
Abia am ajuns acas', sa despachetez si sa impachetez iara....de maine pana sapt viitoare sunt iarasi plecata.
 :-*
Nu ceea ce aduni, ci ceea ce raspandesti spune ce fel de viata ai trait!

Tatiana

  • Vizitator
Re: Drumet in Muntii Apuseni 21 – 25 iunie 2013
« Răspuns #274 : Miercuri, 26 Iunie 2013, 22:32 »




din pacate si pe ale mele le veti primi tot spre sf sapt viitoare, chiar daca am partial adrese de email.
Abia am ajuns acas', sa despachetez si sa impachetez iara....de maine pana sapt viitoare sunt iarasi plecata.
 :-*

eu zic sa nu va faceti probleme pentru ca asteptam cuminti pozele... sa aveti vreme frumoasa si sa va istrati maxim in Retezat!  salutari lui Calin! :)

Offline IuliaT

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 141
Re: Drumet in Muntii Apuseni 21 – 25 iunie 2013
« Răspuns #275 : Joi, 27 Iunie 2013, 08:02 »
Neata tuturor. Super au fost Apuseni vb lui Doina si la anul sper sa ajung, sunt atit de faine toate acolo natura oamenii....iti vine sa ramai de tot. Cit priveste poze nu am multe dar le voi trimte sapt ce vine. Sa aveti o zi cu soare. Pup

Offline aprilie

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 304
Re: Drumet in Muntii Apuseni 21 – 25 iunie 2013
« Răspuns #276 : Sâmbătă, 29 Iunie 2013, 00:34 »
Poate unii colegi ma intreaba doar din politete cum a fost in concediu dar eu nu mai contenesc sa le povestesc ... le vorbesc despre zambetul cald, amabilitatea si ospitalitatea desavarsita ale doamnei Lenuta - gazda noastra de la pensiune, despre grupul de fete minunate si atmosfera deosebita, despre prietenie si voie buna, despre efort si vointa ... despre maiestuoasele Cetati ale Ponorului, despre frumusetea padurii pe care am strabatut-o spre Cheile Galbenei, despre Izbucul Galbenei si Ghetarul Focul Viu, despre superba Poiana a Florilor, despre minunata piscina de la penisune si afinata din fiecare seara, despre bucatele alese ale doamnei Lenuta si delicioasele ei prajituri, despre tiroliana pe care m-am dat deasupra Cascadei Miresei pe o ploaie torentiala si ... da, totul a fost MAGIC.
Multumesc, Gigi, si imi pare rau ca am coborat sa imi iau ramas bun de la tine si de la fete suficient de tarziu incat sa nu mai vad decat microbuzul cum se indeparteaza ... dar intelesesem ca veti pleca la ora 9 ...

Pentru la anu' am inceput deja sa ma pregatesc pentru coborarea pe Cheile Galbenei incepand de la Izbuc  ;D Sa ne revedem sanatosi/ sanatoase! Va pup.


Offline lumiere

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 67
Re: Drumet in Muntii Apuseni 21 – 25 iunie 2013
« Răspuns #277 : Duminică, 30 Iunie 2013, 15:39 »
Salutari tuturor!
Sa ne fie de bine Apusenii! Aceasta a fost pentru mine una din cele mai frumoase excursii facute cu SC.
Ce am uitat sa va spun este ca in traditia incasa, spiritele Muntilor se numesc "Apus". Cred ca acestia sunt singurii munti din lume
care poarta chiar in denumirea lor radacina "Apus". Oricum, au o vibratie speciala si o frumusete salbatica ce-ti ramane in suflet.
Am apreciat in mod special si drumul dus-intors cu microbuzul, am cantat cu fetele (mai ales la ducere), si am avut chiar sentimentul ca "plec in tabara"!
Abia astept si Cheile Nerei, si poate ca unii dintre noi se vor regasi acolo.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13257
Re: Drumet in Muntii Apuseni 21 – 25 iunie 2013
« Răspuns #278 : Luni, 01 Iulie 2013, 12:38 »
Urmeaza ca in doua - trei ore sa transmit sa va transmit fotografiile si adresele de Email. Daca pana deseara nu primiti de la wetransfer cele doua fisiere, scrieti-mi pe Email, ceva s-a intamplat...

Offline Mimi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 378
Re: Drumet in Muntii Apuseni 21 – 25 iunie 2013
« Răspuns #279 : Luni, 01 Iulie 2013, 21:15 »
Am primit pozele,le-am savurat;multumesc mult .Si eu voi trimite mai spre sfirsitul saptaminii pozele mele.Salutari si zimbete tuturor !
A fost o excursie minunata !

Offline IuliaT

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 141
Re: Drumet in Muntii Apuseni 21 – 25 iunie 2013
« Răspuns #280 : Marți, 02 Iulie 2013, 12:10 »
Am inceput sa colectez poze mulltumiri celor ce mi-au transmis....vreau mai multe si mai multe sa cad in ele weekendul ce vine.
A fost superb.
Le gasiti si pe cele facute de mine sunt calde pe mail.
Va pup

 :flori:

Offline Mimi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 378
Re: Drumet in Muntii Apuseni 21 – 25 iunie 2013
« Răspuns #281 : Marți, 02 Iulie 2013, 18:36 »
Multumesc Iulia pt. pozed.In cel mult 2 zile termin cu treburile de serviciu pe care le fac si acasa si ma voi pune si eu pe trimis poze.

Offline aureliapadurean

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 9
Re: Drumet in Muntii Apuseni 21 – 25 iunie 2013
« Răspuns #282 : Joi, 04 Iulie 2013, 13:00 »
Frunza verde de spanac
Tot piscina a fos de leac !

C-am plecat prin APUSENI …..
…………………………………

Din “DRUMETI” am fost “FUGARI”
Si cei mici si cei mai mari
Prin paduri , prin stanci si ape
Toate am tinut aproape !

Nu am gasit nici un MOT
( adica MOCAN , locuitor in muntii APUSENI)
Doar un “NICU” putin HOT
Dara noi nu ne-am lasat
Traseul l-am terminat !

Frunza verde de sulfina
AFINATA a fost de vina  !

IC PONOR 21 -25.06.2013

AURELIA PADUREAN alias RELI
SIBIU alias HERMANSTAT

 




Offline aprilie

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 304
Re: Drumet in Muntii Apuseni 21 – 25 iunie 2013
« Răspuns #283 : Joi, 04 Iulie 2013, 13:14 »
 :applause: Super tare !  :thumbup:

Offline MAC

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 180
Re: Drumet in Muntii Apuseni 21 – 25 iunie 2013
« Răspuns #284 : Joi, 04 Iulie 2013, 13:31 »
Aurelia....nici n-am stiut cu ce talent am stat in camera :kissing: