Autor Subiect: Singurătatea nu e o boală!  (Citit de 19560 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Singurătatea nu e o boală!
« Răspuns #15 : Vineri, 15 Februarie 2013, 22:38 »
Păi de ce să dau eu undă verde. Și eu sunt doar...chiriaș pe aici  :giggle:
E loc sub soare pentru toată lumea, iar informația e făcută să circule :)
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Singurătatea nu e o boală!
« Răspuns #16 : Duminică, 18 August 2013, 16:13 »
Uneori, dacă nu reușim să facem schimbari din interior spre interior. Poate pentru că ne e mai greu, nu știm, nu putem să schimbăm gândurile trezite de emoția singurătății. Așa că putem apela și la schimbarea din ...exterior spre interior. Adică să alegem acțiuni pozitive, precum cele din articolul linkuit de mine, nu doar pentru Lucian :kissing:
http://caplimpede.ro/zece-moduri-la-indemana-oricui-pentru-a-scapa-de-singuratate/
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline nuska

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 44
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Singurătatea nu e o boală!
« Răspuns #17 : Duminică, 25 August 2013, 16:37 »
singura dupa 30ani,articol in revista PSYCHOLGIES ,iulie.
fericire

mihaela1961

  • Vizitator

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Singurătatea nu e o boală!
« Răspuns #19 : Vineri, 09 Mai 2014, 20:18 »
Nici singur, nici cu altii, intr-o fuga de ori dupa ceva. Sunt de acord. daca nu putem sta cu noi insine, daca nu ne iubim pe noi insine, cum am putea sta langa cineva, oferind iubire, nu cerand...
http://jurnalul.ro/editorial/daca-nu-po-i-sta-cu-tine-insu-i-667643.html?fb_action_ids=642595005820457&fb_action_types=og.likes#
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Singuratatea nu e o boala!
« Răspuns #20 : Joi, 11 Ianuarie 2018, 05:28 »
Cineva se mira, sau doar observa ca fiind inedit, ca scriu scrisori singuratatii mele :)
Azi am gasit pe cineva care scrie scrisori...propriei prostii.
M-a luat, ce sa zic...  ;D
http://www.catchy.ro/draga-mea-prostie/54360
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Edith

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 177
Re: Singurătatea nu e o boală!
« Răspuns #21 : Joi, 17 Ianuarie 2019, 18:54 »

  Singuratatea nu este  lipsa  iubirii, ci completarea ei.  Singuratatea   nu  inseamna  lipsa  de  companie,  ci    clipa    cand   
 sufletul  nostru  are   libertatea    sa  stea   de  vorba   cu  noi   insine   si   sa   ne    ajute    sa   hotaram  cursul   vietilor  noastre.    Astfel    ca    binecuvantati  fie  cei  care  nu se  tem   de  singuratate,  care  nu  se  sperie  sa  si   tina    singuri   de urat,
care    nu   cauta   disperati  ceva  cu  care   sa  se  ocupe, sa  se  distreze    sau sa  judece.
Pentru ca   cine  nu  este  niciodata   singur  nu  se  mai cunoaste  pe sine   ajunge  sa se teama de vid. Iar vidul nu exista.
O lume  uriasa  se  ascunde  in sufletul nostru, asteptand sa fie  descoperita :)
       Paulo Coelho

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Singurătatea nu e o boală!
« Răspuns #22 : Vineri, 03 Mai 2019, 09:00 »
Am descoperit de curand Leapsa de sanatate. Nu sunt de acord chiar cu tot ce spune autorul, dar imi place inclinatia lui de a aborda subiecte medicale intr-o maniera...romantata, sa zic asa. 
Un articol despre cum sa nu lasi singuratatea sa devina o boala.
https://leapsadesanatate.ro/2018/12/22/despre-singuratate/?fbclid=IwAR3HrsixuWPSrKO7Li45tyOH_x43Q7lSzm9Z7b6uXewYlHfL9kAyFbLmkCM
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Louie

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 397
Re: Singurătatea nu e o boală!
« Răspuns #23 : Duminică, 02 Iunie 2019, 23:56 »
[...] "Maria Zăican, bătrâna din comuna Colți, care trăiește în inima pădurii având ca vecini animalele sălbatice. Vă invităm să cunoașteți un spirit autentic din Tinutul Buzaului" [...]

www.youtube.com/watch?v=xa1MQ7kC2RE
„Cele mai importante două zile din viața ta sunt ziua in care te-ai nascut si ziua in care ai aflat de ce" - Mark Twain