Autor Subiect: Fotografia? Nu doar un hobby!  (Citit de 30029 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline come undone

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 30
Re: Fotografia? Nu doar un hobby!
« Răspuns #15 : Luni, 01 Iulie 2013, 22:57 »
Interesant şi util topic!  :thumbup: Şi pe mine mă pasionează fotografia de foarte mulţi ani, cu toate că nu deţin o cameră foto. Motivul este simplu: pentru că îmi plac tare mult fotografiile adevărate, am preferat să nu achiziţionez un aparat foto compact şi să strâng banuţii pentru "the real deal", un DSLR semi-profi (nu mă încumet totuşi la cele profi... încă :))

Aşadar, dintre cei pasionaţi de aici, este cineva care are şi cont pe Flickr? Mi-ar plăcea să (vă) descopăr prin intermediul fotografiilor voastre :)

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Fotografia? Nu doar un hobby!
« Răspuns #16 : Miercuri, 03 Iulie 2013, 06:13 »
Bine ai venit în lumea virtuală a forumului Singles Camp, de unde, cu ușurință poți păși în lumea reală. :flori:
Probabil sunt și persoane cu cont pe flickr, dar ai și posibilitatea de a descoperi  în real pasionații de fotografie, știi?

Poți să vezi cum, pe Art Camp, în Acțiuni curente  :)
http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,1654.0.html
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline come undone

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 30
Re: Fotografia? Nu doar un hobby!
« Răspuns #17 : Miercuri, 03 Iulie 2013, 17:54 »
Mulţumesc frumos, Wonderland!  :love: Într-adevăr, am vrut să merg în această vară la Maramureş şi Cheile Nerei dar din păcate nu mai sunt locuri. Iar până voi reuşi să merg într-o excursie, continui să postez online şi sper să participi la întâlnirile din Bucureşti (dacă se organizează aşa ceva în această vară  :))

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Fotografia? Nu doar un hobby!
« Răspuns #18 : Miercuri, 03 Iulie 2013, 19:09 »
continui să postez online şi sper să participi la întâlnirile din Bucureşti (dacă se organizează aşa ceva în această vară  :))

Presupun că i-ul de la particip(i) e o eroare ;).
 Întâlniri în București se organizează, din câte văd, fără să pot participa, dat fiind că sunt din Iași.
Vei putea să vezi și tu, după 50 de postări, când vei avea acces la topicul cu discuții pe zone. Așa că, postează și ...poarta Bucureștiului, se va deschide :)
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline come undone

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 30
Re: Fotografia? Nu doar un hobby!
« Răspuns #19 : Miercuri, 03 Iulie 2013, 22:51 »
Da, era un typo  :-[ Postez postez, abia astept sa ajung la 50 de postari, dar scopul meu este sa va cunosc pe toti si sa leg prietenii frumoase aici. Si da, sa va cunosc live, intr-una din excursii :)

Offline come undone

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 30
Re: Fotografia? Nu doar un hobby!
« Răspuns #20 : Vineri, 05 Iulie 2013, 22:25 »
Surprinde frumusetea naturii in Gradina Botanica si participa la concursul foto in perioada 20 septembrie - 30 octombrie 2010.

http://www.gradina-botanica.ro/

Offline collin_pow

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 226
  • I know no other sign of superiority than kindness.
Re: Fotografia? Nu doar un hobby!
« Răspuns #21 : Sâmbătă, 06 Iulie 2013, 00:32 »
daca gasim modalitatea sa facem un popas in 2010 eu ma declar ferici! ;D. M-am uitat pe site-ul celor de la Gradina Botanica si pare ca nu e actualizat din 2012, dar poate facem noi un concurs la un moment dat pe regiuni ca tot se poarta regionalizarea si da Gigi premii in zacusca! (am de luat un borcan:)

Offline come undone

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 30
Re: Fotografia? Nu doar un hobby!
« Răspuns #22 : Sâmbătă, 06 Iulie 2013, 22:20 »
 :happy: Wow nici nu am observat ca e din 2010, am vazut si primul gand a fost aici, la voi. Dar daca Sandra Bullock si Keanu Reeves au reusit sa comunice in timp, poate reusim si noi  :giggle:

silviu

  • Vizitator
Re: Fotografia? Nu doar un hobby!
« Răspuns #23 : Miercuri, 20 Noiembrie 2013, 12:29 »
Cum ar fi arătat LEGENDE ale muzicii dacă ar mai fi trăit până în prezent
Un proiect fotografic își propune să ilustreze chipul unor staruri ca Jimi Hendrix, Kurt Cobain sau Janis Joplin dacă ar fi trăit până în prezent.
Experimentul a fost realizat de Sachs Media Group în parteneriat cu Phojoe, o companie care se ocupă cu restaurarea și manipularea digitală a fotografiilor.

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Fotografia? Nu doar un hobby!
« Răspuns #24 : Vineri, 22 Noiembrie 2013, 13:50 »
SALONUL FOTOGRAFULUI ROMÂN
EDIȚIA I – 2014

Salonul fotografului român este deschis tuturor fotografilor amatori și profesioniști. Este organizat de firma AME design și se desfășoară în cadrul Festivalului ”Săptămâna Fotografiei în România”, sub patronajul Asociației Artiștilor Fotografi din România. Vernisajul (17 ianuarie 2014, ora 18.00) și expoziția se vor desfășura în sala de expoziții Constantin Brâncuși din Palatul Parlamentului. Preambul: Scopul acestui eveniment este de a reflecta cât mai fidel activitatea fotografică a fotografilor români. Prin ”fotograf român” se înțelege persoana de cetățenie română (nu este obligatoriu ca domiciliul stabil să fie în România) și care realizează fotografii, indiferent că execută această activitate ca amator sau ca profesionist.

Acest eveniment își propune să fie o punte de legătură între generații, între diverse genuri ale fotografiei (natură, jurnalism, portret, urbană, de eveniment, conceptuală, etc, etc), între stiluri, abordări și tehnici diferite de fotografiere, elementul comun fiind de fapt faptul că toți autorii imaginilor sunt fotografi români.

Participarea la acest eveniment este gratuită pentru toți fotografii participanți, inclusiv pentru cei ale căror imagini au fost alese pentru a fi printate. Fiecare fotograf care dorește să participe va trimite maxim 2 fotografii din care juriul vaface cel mult două selecții: o selecție pentru printare și o selecție pentru un album pe web.Se va publica pe web un album cu toate fotografiile admise de către juriu, atât cele pentruprint dar și cele care nu vor face parte din expoziția printată.

Data limită de primire a tuturor fișierelor: 12 decembrie 2013 (se va trimite de către organizator, un email de confirmare pentru fiecare participant):  anunțarea rezultatelor: cel târziu în 06 ianuarie 2014.



Regulamentul si conditiile de participare le gasiti in link-ul urmator:
http://www.4000dpi.ro/blog/?page_id=5368


Succes celor interesati sa participe.  :)

Mari_a

  • Vizitator
Re: Fotografia? Nu doar un hobby!
« Răspuns #25 : Joi, 28 Noiembrie 2013, 16:13 »



silviu

  • Vizitator
Re: Fotografia? Nu doar un hobby!
« Răspuns #26 : Joi, 28 Noiembrie 2013, 18:45 »
brrrrr... ce sinistru :( asa vrei tu sa-l gasesti pe SP? ??? ::) :-\

Mari_a

  • Vizitator
Re: Fotografia? Nu doar un hobby!
« Răspuns #27 : Vineri, 29 Noiembrie 2013, 09:35 »
Hi hi hi, ”estetica urâtului”! Mie-mi place, nu mi se pare sinistru deloc!  :D

Mari_a

  • Vizitator
Re: Fotografia? Nu doar un hobby!
« Răspuns #28 : Luni, 09 Decembrie 2013, 10:27 »
Apa. Pur si simplu apa goala!  ::)

silviu

  • Vizitator
Re: Fotografia? Nu doar un hobby!
« Răspuns #29 : Luni, 09 Decembrie 2013, 11:41 »
fara pesti? :(