Autor Subiect: Râsu-plânsu încercărilor matrimoniale online  (Citit de 18739 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline oviarad

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 417
  • barbat serios gasit prieteni, cine i-a pierdut :)
Re: Râsu-plânsu încerc?rilor matrimoniale online
« Răspuns #15 : Duminică, 11 Februarie 2018, 09:46 »
 :D un raspuns neasteptat , se pare insa ca nivelul lui nu era prea ridicat cata vreme nu a realizat singur ce a spus  :D
Cred ca nu e chiar "academician"
Va dainui doar ce-am iubit cu-adevarat , cenusa-i restul

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Râsu-plânsu încerc?rilor matrimoniale online
« Răspuns #16 : Duminică, 11 Februarie 2018, 09:48 »
Parerea mea este ca se cauta chiar pe el, nici el nu mai stie ce îsi doreste sau nu îsi doreste.
Unii bifeaza niste "cerinte" ale socetatii fara sa se gandeasca daca asta isi doresc ei cu adevarat, astfel ca se casatoresc desi nu sunt pregatiti sau pe langa sotie mai au si o amanta...ca de....se poarta. :hammer: :thumbdown:

Offline oviarad

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 417
  • barbat serios gasit prieteni, cine i-a pierdut :)
Re: Râsu-plânsu încerc?rilor matrimoniale online
« Răspuns #17 : Duminică, 11 Februarie 2018, 09:59 »
Doar ca sa nu las sa se inteleaga cumva gresit ,,,,,,,,,,,,, se poarta si amantii , nu doar amantele , nu ca as fi de acord cu ce se poarta , eu fiind un pic ma rebel
Va dainui doar ce-am iubit cu-adevarat , cenusa-i restul

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Râsu-plânsu încerc?rilor matrimoniale online
« Răspuns #18 : Duminică, 11 Februarie 2018, 10:06 »
Clar...Se poarta si amantii....nu facem discriminari ;D

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Râsu-plânsu încercărilor matrimoniale online
« Răspuns #19 : Sâmbătă, 17 Martie 2018, 22:39 »
Mergeam io linistita pe strada si mi se izbeste privirea de o imagine de pe un panou dintr-o intersectie, pe care de obicei sunt afise publicitare. Acu, ce vad?


se pare ca niciun sait de matrimoniale, nici facebook-ul nu l-a ajutat, de a recurs la asa metoda. Rasu-plansu, cum spuneam...
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Valentin2016

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 59
Re: Râsu-plânsu încercărilor matrimoniale online
« Răspuns #20 : Miercuri, 28 Martie 2018, 18:49 »
         Pai săracu isi cauta jumătatea...ce o fi însemnând jumătate pentru el....Hai mai nu fiți ridicoli...Pai ce Facebook ul e sa afișați voi citate din puțul gândirii, scrise de altii pe baza propriilor trairi si copiate de voi, Facebook ul e sa afișați voi pozele rânjind la lupul cel bătrân si la Scufița Rosie...Dragii mei , Facebook e de agățat, el a fost creat pentru a agata...Adica voi cand va vedeti vecina cum sta pe Facebook voi credeți ca aia se gândește la soțul ei si la oala cu sarmale. Hai mai , dragii mei , reveniți pe pământ...Dragii mei nici o femeie care isi dorește soțul pana la adânci bătrâneți așa cum susțineți voi , nu sta pe Facebook sau pe alte prostii....Nu mai, corcodei...Dupa amiaza, ea impreuna cu partenerul ei bea un pahar de vin, merge la o plimbare cu el, citesc o carte impreuna, dezbat, gatesc o mancare de pe Youtube din miile de rețete afișate de Ginuta...Apoi, se uita poate la un film dat in a 200 oara in reluare la Protv sau poate merge chiar la teatru si isi cultiva neuronii.
         Am eu o vecina aici, dar tanara, tanara si al ei sot in fiecare zi pleaca pe la 8 si vine pe la 11 seara...Are vreo doua servicii...Si ea toata ziua se plimba in jurul blocului butonand telefonul...Creca ii scrie mesaje de dragoste pe Facebook..Hai mai trezirea...
         Dragii mei, toate site urile on line isi au rolul lor...Si destinatia si finalul lor....Asa cum bine ați mărturisit si voi sunt mii de cupluri sudate pe baza site urilor on line si mii de cupluri destramate caci oricum ele se destramau in alt mod...Pai noi astia trecuti de 40 daca viata nu a fost generoasa cu noi, daca nu am fost norocosi sa impartasim dragostea tineretii, noi unde stam?
         Mergem la servici, ne facem datoria fata de tara si partid, venim acasă gătim rețetele Ginutei, punem sare caci si ea pune sare, pune paprica caci si ea pune Paprika, chiar daca avem alergie la ea....si apoi evident ne căutam partea masculina sau feminina, alaturi de care sa traim pana la adânci bătrâneți...Caci mai nou este un curent in care toate femeile isi doresc comunicare si liniste chiar si intr o sura cu fan si ele doresc foarte mult dragoste pana la moarte.
      Pe de alta parte voi ziceți ca bărbații isi doresc in proporție de 90 la suta doar prostii sau sex...Inseamna ca e o lacuna de dragoste in societate...Caci la urma urmei isi doresc sex, nu sa vândă rinichii pe internet...Si daca oamenii cauta ceva, inseamna ca ei cauta, deci nu au...E o întâlnire a cererii si a ofertei....Cum este mai bine? Sa vii de la munca, dupa o luna de munca cu 18 milioane in buzunar si cu speranța ca la Realitatea e un documentar sau sa vii cu 18 milioane si cu un zambet pe fata, zambet adus de un băiețel de pe site uri on line? Hmmm...Ca doar nu o sa stam seara de seara sa ne uitam la Realitatea si la filmele de pe Protv sau sa l așteptam pe Dănuț sa pune bazele unui nou canal , caci abia a iesit din pușcărie...Pana si el o cauta pe Elodia...In consecinta, dragii mei noi astia dupa 40 unde ne ducem? Bani nu avem, cluburi nu sunt, sura cu fan nu avem, Pro tv ul da aceleași filme, una de 26 de ani il iubește pe Dragnea, nu din foame, din dragoste, de filozofie suntem sătui, la teatru la Sibiu scenetele sunt de o prostie de neimaginat, şapte rafturi cu cârti am citit....Noi cu cine împărtășim ceea ce avem?
    Hmmm....sunt puțin confuz...de fapt ce vor femeile de la bărbați si viceversa?  Va spun eu ce vor...site uri on line..zeci, sute , mii...Nu mai traim in comunism...Ne am emancipat. Multumesc.

       

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Râsu-plânsu încercărilor matrimoniale online
« Răspuns #21 : Luni, 23 Aprilie 2018, 08:16 »

si lista poate continua: parca erai cu 10 ani mai tanar/tanara, cu x kg mai fara, fara umbra de verigheta, cu o masina nus de care...
 ;D
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Râsu-plânsu încercărilor matrimoniale online
« Răspuns #22 : Duminică, 20 Mai 2018, 12:44 »
Evolueaza si saiturile de matrimoniale, aproape cu aceeasi viteza ca modalitatile de comunicare  >:D
Unii au pretentia ca te filtreaza dupa IQ.
Mai nou mi-au cazut ochii pe mesajul de promo al unui site, nu stiu care, ca n-am avut rabdare sa aflu dupa ce am citit:
”Intra sa cunosti un barbat nou”
Adicatelea cum, nou?  E nou-nascut? Are o tehnologie noua?
Adica in alta parte pot sa cunosc un barbat vechi, iar aici sunt doar noi, proaspeti?

 :faint:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 604
Re: Râsu-plânsu încercărilor matrimoniale online
« Răspuns #23 : Duminică, 20 Mai 2018, 14:48 »
 :happy: Adica...'' nou'' cand doresti sa-i schimbi pe aia cu care ai mai fost   :P    :uglystupid2:

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Râsu-plânsu încercărilor matrimoniale online
« Răspuns #24 : Luni, 21 Mai 2018, 05:58 »
Aha! E ca atunci cand vrei papuci noi, telefon nou, masina noua etc...?????  :2funny:
 :crazy2: :coolsmiley: :knuppel2:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline oviarad

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 417
  • barbat serios gasit prieteni, cine i-a pierdut :)
Re: Râsu-plânsu încercărilor matrimoniale online
« Răspuns #25 : Luni, 21 Mai 2018, 06:01 »
Ei uite Costi31 ca am evoluat , am ajuns si noi pe acelasi plan cu un telefon , papuc etc :)  :D :D
Va dainui doar ce-am iubit cu-adevarat , cenusa-i restul

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Râsu-plânsu încercărilor matrimoniale online
« Răspuns #26 : Luni, 21 Mai 2018, 06:08 »
Pai, el a zis.  >:D Eu doar intrebam ce va sa zica "un barbat nou"... 
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 604
Re: Râsu-plânsu încercărilor matrimoniale online
« Răspuns #27 : Luni, 21 Mai 2018, 09:40 »
   :slap: Adica te ispiteste sa intri pe acel site pt. o noua aventura cu un  barbat ''nou'' , sau cand te-ai plictisit intri si vezi ce'' noutati'' au mai aparut                     oO     :crazy2:

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Râsu-plânsu încercărilor matrimoniale online
« Răspuns #28 : Marți, 22 Mai 2018, 07:39 »
Da, mare ispita!... Acu ma gandesc, cum stau ei, saracii, acolo, nou-nouti si asteapta sa vina cineva  sa-i scoata-n lume, sa-i dezambaleze, sa-i dezasambleze, sa-i puna in functiune, pana ajung vechi, prafuiti, ruginiti si vai de capu lor...

 :coolsmiley:
(din ciclu hopsieu cu provocarea :))
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline dauina

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 642
Re: Râsu-plânsu încercărilor matrimoniale online
« Răspuns #29 : Marți, 22 Mai 2018, 10:02 »
Da, mare ispita!... Acu ma gandesc, cum stau ei, saracii, acolo, nou-nouti si asteapta sa vina cineva  sa-i scoata-n lume, sa-i dezambaleze, sa-i dezasambleze, sa-i puna in functiune, pana ajung vechi, prafuiti, ruginiti si vai de capu lor...

 :coolsmiley:
(din ciclu hopsieu cu provocarea :))
off topic....io as vrea sa citesc cartea ta mai repede.....haide, apuca-te si scrie!! :D
Nu ceea ce aduni, ci ceea ce raspandesti spune ce fel de viata ai trait!