Autor Subiect: Andaluzia, Gibraltar si Maroc. Circuit si sejur. 25 august - 04 septembrie 2014  (Citit de 32949 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Andaluzia, Gibraltar si Maroc. Circuit si plaja. 25 august – 04 septembrie 2014

Nu mai sunt locuri disponibile

Tarif:  870 Euro */ persoana - cazare in camera DBL
Tariful pentru cei inscrisi incepand cu 03.03.2014 este 890 EUR. Acest lucru se datoreaza cresterii pretului biletelor de avion.
supliment de cazare in regim single = 215 EUR/persoana
Avansul, care confirma rezervarea locului, este de 500 EUR/persoana.
Plecare:   25 august 2014 decolare 6.45 de pe Aeroportul Otopeni. Aterizare la Malaga 10.05 Pentru check in intalnire ora 4.00 Cafeneaua de la Plecari Internationale.
Sosire: 04 septembrie 2014 decolare 10.50 de pe Aeroport Malaga, aterizare  OTP  Bucuresti 15.40
Cazare: 10 nopti din care:
•  doua la Granada 25/26 si 26/27 august
•  una la Cordoba 27/28 august
•  una la Sevillia 28/29 august
•  doua la Algeciras (Los Barrios) 29/30 si 30/31 august
•  patru intr-o statiune de pe Costa del Sol 31 aug/1 sept, 1/3, 2/3, 3/4 sept
Servicii incluse:
     • cazare 10 nopti la hoteluri de 3* si 4*, mic dejun inclus
     • demipensiune 4 zile Costa del Sol
     • transport pana in Spania cu avionul (in tarif sunt incluse taxele de aeroport si un bagaj de cala)
     • transport cu autocar – circuit interior 25 august - 31 septembrie
     • ghidaj la obiective
     • insotitor de grup pe toata perioada excursiei
Nu sunt incluse:
     • Excursiile optionale
Alhambra - intrare in complex si parcurgerea cu ghid - 30euro/pers
Gibraltar - transport pana la granita cu Gibraltarul, preluare cu microbuze pana in rezervatia maimutelor. Pret inclusiv taxa de intrare in rezervatie: 30euro/pers
Maroc - transport cu autocarul pana la Tarifa, ferry boat pana la Tangier, vizita cu ghid a orasului + shopping in Medina = 55euro/pers
Ronda - transport cu autocarul - 25euro/pers
Total excursii optionale = 145 EUR/persoana. Se vor achita separat cu cel putin 4 luni inainte de plecare, in special pt Alhambra, unde programarea se face cu 5-6 luni inainte si Maroc, unde este necesara organizarea de grup.
    • Intrarile la obiective

Grup: doar persoane single, minim 25 - maxim 30 persoane 

*Tariful s-a calculat la pretul de avion a zilei de azi. In situatia in care apar majorari ale acestuia, tariful total va putea suferi mici modificari, Pentru a preintampina aceste posibile modificari, este bine sa va inscrieti si sa efectuati plata avansului cat mai repede, imediat ce va decideti

Inscrierea se face pe site www.singlescamp.ro la "Rezervari". Inscrierile incep cu azi 23.10.2013 si se inchid odata cu ocuparea ultimului loc disponibil.



Actiunea este similara cu cea din septembrie 2013, puteti citi mai multe ce s-a intamplat atunci, pe http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,1417.0.html


Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Andaluzia, Gibraltar si Maroc. Circuit si sejur. 25 august - 04 septembrie 2014
« Răspuns #1 : Miercuri, 23 Octombrie 2013, 15:19 »
Programul excursiei:

25.08 Ajungem la 10.05 in Malaga. Plecare cu autocarul spre Granada. Parcurs cca 2 ore si jumatate. Ajungem in jur de ora 14.00 la hotel. Check in, refresh si iesim la o plimbare in zona centrala, apoi cu autobuz turistic urcam in zona de panorama din Albacin cartierul maur. Cina la o terasa apropiata hotelului. Informativ, un meniu costa aproximativ 12-15 EUR.

26.08 Mic dejun, apoi la ora 8.45 intalnire in holul hotelului, pentru detalii asupra obiectivelor pe care o sa le vizitam in acea zi. Programul zilei va include vizitarea complexului Alhambra - Generalife, a zonei centrale incluzand Catedrala si Capela Regilor Crestini. Mesele se vor lua individual, in pauzele de program.

27.08 Mic dejun, check out: 8.30 Plecare spre Cordoba. Pe drum prezentata istoria Cordobei, Mezquita, Palatul Regilor Crestini (Inchizitia). Prezentare posibil program de seara: spectacol combinat de Flamenco si calarie. Parcurs cca 3 ore. Direct la Palatul Regilor Crestini, vizitare. 11.30 – 13.00. La 13.30 – 15.00 masa. De la 16.00 vizitarea Mezquitei, o plimbare pe podul roman de peste Guadalquivir, apoi revenim la hotel. Dupa 18.00 program liber. Piscina si cine doreste mai tarziu, spectacolul de Flamenco.

28.08 Mic dejun, imbarcarea spre Sevilla: 9.00. 2 ore si jumatate de mers. Pe drum prezentarea orasului Sevilla. La 11.30 parcam autocarul in zona centrala, pe Colon. Turnul de Aur, Corida, Catedrala, pe care o sa o si vizitam. Tot in zona centrala o sa servim si o masa de pranz, apoi la 17.00, ne indreptam spre hotel.

29.08 Dupa micul dejun, la ora 10.30  incarcam bagajele, facem check out-ul si continuam pe jos vizita Sevillei, cu Maria Parque, Piata Spania, Pavilioanele, Universitate, Palatul San Telmo. Autocarul ne va prelua din zona Turnului de Aur, ora 14.00 Daca o sa ne incadram in timp, pana la 15.00 vom putea trece sa vedem ceva si din cel mai vechi cartier al Sevilliei, Macarena. Avem cca 2 ore si jumatate de drum, la 18.00 facem check in-ul la Los Barrios.

30.08. Mic dejun, imbarcarea in autocar, iar la 7.00 plecarea spre Tarifa. Din portul Tarifa luam Ferry spre Maroc. Los Barrios – Tarifa 38 km, cca 45 minute. Ora de plecare ferry 9.00. Program Maroc: Grotele lui Harcule, Sightseeing tour, stop pentru a vedea camilele si in final cumparaturi in Medina. Masa de pranz, servita intr-un restaurant tipic marocan este inclusa in tariful excursiei. Vom avea un ghid marocan, sper ca tot pe Houda, este un om extraordinar si stie sa-si prezinte atat de bine tara! - dar am sa le solicit si un om de spate, adica cineva care sa aiba grija sa nu ne pierdem, sau sa fim furati. Ne costa unu-doi Eur/persoana, dar ne vom asigura linistea.  Ora de intoarcere a ferry: 17.00. La 18.00 suntem inapoi la hotel. Program liber.

31.08. ora 8.00 – check out si plecarea spre Gibraltar. Am discutat cu Mark, ghidul de acolo. Vom avea 4 microbuze, cu care vom vizita Stanca. Ne vor prelua de la Oil Terminal, de dupa granita, la ora 9.00. Trecem pe jos, pentru ca vor fi coloane de masini si se pierde foarte mult timp asteptand. Urcam direct pe stanca, apoi coboram in zona de shopping. Plecarea la ora 14.00 spre Torremolinos, la fel trecand granita pe jos, urmand sa luam autocarul ramas in San Roque.. Avem 125 km, cca 2 ore si jumatate. La 18.00 check in, la 19.00 intram cu masa.

1.09, 2.09, 3.09 – program free plaja si baie. Serile – la restaurantul hotelului sau in statiune. Intr-una dintre dupaamieze se va organiza o excursie la Ronda, iar in alta am sa va conduc la Malaga. Cine doreste poate ramane pentru o seara de Flamenco la Vino Mio, localul in care ne-am simtit in toamna atat de bine!

4.09 – plecarea spre casa. Check out hotel si bagaje la "Luggage room".  Imbarcarea in autocar la ora 6.30. La 10.50   avem zborul spre Otopeni.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Andaluzia, Gibraltar si Maroc. Circuit si sejur. 25 august - 04 septembrie 2014
« Răspuns #2 : Miercuri, 23 Octombrie 2013, 15:45 »
Prezentarea Andaluciei:

www.youtube.com/watch?v=jzQQBvUt1_E


Cea a Gibraltarului:

www.youtube.com/watch?v=ke40nZb207A


Cea Marocului:

www.youtube.com/watch?v=2oWuudhoj-E

dianna

  • Vizitator
Re: Andaluzia, Gibraltar si Maroc. Circuit si sejur. 25 august - 4 septembrie
« Răspuns #3 : Sâmbătă, 26 Octombrie 2013, 08:47 »
Eu vin ! Ca anul asta am ratat maimuta care a facut pipi pe Plusar  ;)

Offline Plusar

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 376
Andaluzia, Gibraltar si Maroc. Circuit si sejur. 25 august - 04 septembrie 2014
« Răspuns #4 : Duminică, 27 Octombrie 2013, 21:26 »
primatele ca si oamenii datorita emotiei pe care o simt atunci cand primesc un oaspete deosebit se manifesta prin intermediul acestor "scapari" ! pe ele sau pe respectivul !
 :-[


Offline Onix

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 245
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Super! Merg si eu  :)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Incepand de azi, inscrierile se fac pe site-ul www.singlescamp.ro, la "Rezervari". Am finalizat pregatirile pentru 2014, gasiti acolo trecute toate actiunile care se vor desfasura anul viitor si perioadele. Urmeaza sa detaliez inca o parte din ele, asta se va intampla zilele urmatoare. 

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Andaluzia, Gibraltar si Maroc. Circuit si sejur. 25 august - 04 septembrie 2014
« Răspuns #7 : Vineri, 01 Noiembrie 2013, 06:20 »
La aceasta excursie am ajuns la 6 inscrieri.

Offline Onix

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 245
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Andaluzia, Gibraltar si Maroc. Circuit si sejur. 25 august - 04 septembrie 2014
« Răspuns #8 : Sâmbătă, 02 Noiembrie 2013, 17:06 »
Este greu ca rezervarile astea. Ma determina sa imi fac cont pe un google decat am eu. Asa ca.... prefer sa va trimit avansul solicitat prin cont bancar si....mai vorbim.  ;)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Andaluzia, Gibraltar si Maroc. Circuit si sejur. 25 august - 04 septembrie 2014
« Răspuns #9 : Sâmbătă, 02 Noiembrie 2013, 18:01 »
Nu, onix, nu e nevoie de cont google. Da click pe Rezervari, ti se deschide o fereastra continand un formular. Il completezi bifezi actiunea si click pe Trimite. E ca la orice rezervare ce se face pe site-urile de turism. Incearca, sa vezi ce simplu e. Confirmarea este un mesaj pe care o sa-l primesti imediat.

Offline Onix

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 245
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Andaluzia, Gibraltar si Maroc. Circuit si sejur. 25 august - 04 septembrie 2014
« Răspuns #10 : Miercuri, 06 Noiembrie 2013, 18:36 »
Mie imi apare Google Drive si imi solicita sa o aleg ca optiune. In fine ! Ma considerati , va rog inscrisa si voi trimite pe e-mail dovada achitarii avansului d-nei Samiza. Este bine asa?

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Andaluzia, Gibraltar si Maroc. Circuit si sejur. 25 august - 04 septembrie 2014
« Răspuns #11 : Miercuri, 06 Noiembrie 2013, 18:39 »
Ok, ii spun sa te treaca in lista de inscrisi. Iti va transmite Email-ul de rezervare.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Andaluzia, Gibraltar si Maroc. Circuit si sejur. 25 august - 04 septembrie 2014
« Răspuns #12 : Vineri, 08 Noiembrie 2013, 09:01 »
Inscrieri pana in prezent: 9.

Offline IuliaT

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 141
Re: Andaluzia, Gibraltar si Maroc. Circuit si sejur. 25 august - 04 septembrie 2014
« Răspuns #13 : Miercuri, 13 Noiembrie 2013, 08:45 »
O excursie superba. Pe care eu am facut-o anul asta. O recomand cu mare placere ca pe ori are alta actiune facuta de Gigi  :spam:
Imi e dor de vacanta.....

ileana_matei

  • Vizitator
Buna Gigi, ne-am intalnit anul trecut in Maramures si voi merge cu mare bucurie si anul acesta in Spania, cu grupul Singles Camp. Acum iti scriu in legatura cu un alt subiect, care nu are legatura cu excursia de la vara, dar a fost singura sectiune din Forum unde am avut acces pentru a te contacta.
As vrea sa iti scriu, la rugamintea unei prietene din Germania, care intentioneaza sa infiinteze o agentie de turism si sa trimita turisti din Germania in Romania.
Ceea ce credem ca ar trebui sa li se ofere seamana foarte mult cu excursiile Singles Camp din Romania si as vrea sa iti cerem cateva sfaturi si pareri.
Daca ai amabilitatea sa ne ajuti, te rog sa imi comunici o modalitate in care te putem contacta (cel mai bine, o adresa de e-mail), nu sunt lucruri care sa intereseze colegii de excursie si nu pot fi postate pe forum.
Cu multumiri,
Ileana Matei