Autor Subiect: Andaluzia, Gibraltar si Maroc. Circuit si sejur. 25 august - 04 septembrie 2014  (Citit de 32954 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Orice actiune ce poate promova Romania...cu toata bucuria!!! :dance:

Poti sa ma contactezi pe adresa mea de Email office@singlescamp.ro sau direct, pe adresa de skype cindea.gigi

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Ne apropiem si la aceasta excursie de inchiderea rezervarilor. Urmeaza ca aici pe forum sa apara  in curand  hotelurile la care o sa stam, cu detalii, poze etc. O sa incercam sa le avem tot pe cele din ultimii doi ani.

De asemenea va fi lansata ca si anul trecut intrebarea cu privire la excursiile optionale:

- Vizitarea complexului Alhambra
- One day trip Tangier - Maroc
- In rezervatia maimutelor - Gibraltar (in oras o sa ajunga toata lumea - este inclus in pachet, doar ca va trebui sa stiu cine doreste sa urce organizat, cu microbuzele, pe stanca)
- o jumatate de zi la Ronda, in Muntii Sierra Nevada (pe perioada de sedere - sejur la Torremolinos)

Detaliile despre aceste excursii optionale vi le-am dat in prezentarea actiunii, le mai repet odata aici:

Alhambra - intrare in complex si parcurgerea cu ghid - 30euro/pers
Gibraltar - transport pana la granita cu Gibraltarul, preluare cu microbuze pana in rezervatia maimutelor. Pret inclusiv taxa de intrare in rezervatie: 30euro/pers
Maroc - transport cu autocarul pana la Tarifa, ferry boat pana la Tangier, vizita cu ghid a orasului + shopping in Medina = 55euro/pers
Ronda - transport cu autocarul - 25euro/pers
Total excursii optionale = 145 EUR/persoana. Se vor achita separat cu cel putin 4 luni inainte de plecare, in special pt Alhambra, unde programarea se face cu 5-6 luni inainte si Maroc, unde este necesara organizarea de grup.

O sa am rugamintea sa raspundeti in ceea ce priveste participarea la aceste optionale.....

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Andaluzia, Gibraltar si Maroc. Circuit si sejur. 25 august - 04 septembrie 2014
« Răspuns #17 : Sâmbătă, 15 Martie 2014, 14:01 »
Pe Costa del Sol o sa stam 4 zile, practic insa sunt 3 zile complete (1.09 - 3.09). In 31.08 ajungem dupa amiaza spre seara pt cina si o baie....Iar in 4.09 este doar o dimineata, dupa-masa suntem la aeroport pt plecarea spre Bucuresti.

In cele 3 zile, pe langa plaja si baie, va mai propun celor care doresc sa mearga:

- Ronda - de care deja v-am povestit. Daca plecam in jur de 13.00, pana la masa de seara ajungem inapoi
- Malaga - un scurt tur in zona centrala, nu neaparat turistic, mai mult o trecere in revista a obiectivelor de la Catedrala pana la casa natala a lui Picasso. Acolo am putea ramane pt o seara de flamenco. Cei care au fost anul trecut acolo s-au simtit extrem de bine, intr-un loc intim si cu mancare nemaipomenit de buna. Acolo am mancat crocodil, cangur si alte specialitati.... :) Localul se numeste Vino Mio, este la o aruncatura de bat de casa lui Picasso. Trebuie insa sa anuntam cu cateva zile inainte pt a ne tine locuri. Este tot timpul plin si noi nu suntem tocmai un grup mic. Nu se plateste intrare, iar consumatia costa mancare + ceva de baut in jur de 25 de eur maxim. De regula localurile de flamenco au taxa de intrare, de la 20 - 40 EUR. Aici asa cum va spuneam nu platim decat consumatia. Putem lua pranzul la hotel in loc de cina si sa ramanem in Malaga pana la ultimul tren ce duce in statiune, asta e in jur de 23.00 (este aproape si circula foarte des).

Offline Ani Marie

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 30
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Andaluzia, Gibraltar si Maroc. Circuit si sejur. 25 august - 04 septembrie 2014
« Răspuns #18 : Sâmbătă, 15 Martie 2014, 14:37 »
Ziua buna,
vreau sa particip la toate excursiile optionale, am sa vorbesc cu Samiza pentru plata.
O zi minunata

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Ieri a fost record de inscrieri, pe ultima suta. Inchidem rezervarile, urmeaza ca ultimii inscrisi sa achite avansurile si atunci lista va fi completa.
Nu mai sunt posibile extensii, deja am facut una. Chiar daca autocarul cu care o sa circulam in Spania este dublu ca locuri fata de cati suntem noi, vreau sa tin grupul intr-o forma mai intimizata. Acesta este unul dintre motive, al doilea ca tariful pt biletele de avion creste acum exponential, in ultimele zile a sarit cu 70 de EUR si de acum va creste incontinuu. Nu in ultimul rand, este tarziu si deja pe muchie si cu hotelurile, mai sunt doar 5-6 luni si trebuie facute rezervarile ferme. Cererile de rezervare erau deja transmise catre hoteluri, urmeaza insa sa comunic numarul exact de camere si structura. Zilele acestea voi primi confirmarile si Samiza va efectua din agentie platile. Imediat cum rezervarile vor fi garantate, o sa postez ca intotdeauna hotelurile la care o sa stam si detaliile despre fiecare dintre acestea.

Deci din acest moment, am scris si pe site "nu mai sunt locuri".


Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Primele doua hoteluri confirmate (aceleasi ca si anii trecuti):

Saray del Santos 4* Granada

Ayre Hotel 4* Cordoba

Am sa va scriu despre ele in detaliu....si poze de anii trecuti.


Offline Littlelight

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 9
  • Valorezi atat cat valoreaza inima ta!
si eu ma inscriu la toate optionalele  *|* + seara de flamenco. abia astept sa ne revedem!

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Al treilea hotel care confirma, NH Campo de Gibrlatar 4*. Este langa Holiday Inn Express 3* Los Barrios gazda noastra la 5 excursii...Foarte bun Holiday Inn, conditii exelente, dar cum s-a ivit ocazia unei oferte, nu mai bune comparativ cu vechea noastra gazda, dar excelenta ca raport calitate/pret, n-am mai stat pe ganduri... :). Cine a mai fost intr-un NH stie de ce "am sarit" pe el...

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Sunt foarte aproape de a finaliza negocierea si rezervarea a inca unui hotel. De nu stiu cate ori am trecut pe langa el gandindu-ma ce mult mi-ar place sa stau acolo...Si  uite ca s-a ivit ocazia. De 2 zile "trag" de sales manager si acum a facut primul pas semnificativ in jos. Mai e putin... :whistle:

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Am reusit si cu acel minunat hotel!!!  *|* *|* *|* *|* Incep postarea cu detalii despre fiecare hotel in parte.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Primele 2 nopti o sa le petrecem la Granada in Hotel Saray del Santos 4*.



Este un hotel central, pana in centrul istoric nu sunt mai mult de 10 minute de mers pe jos. E aproape o fantana superba si de acolo, intr-o plimbare scurta se ajunge la o terasa mare frumos amenajata unde se serveste un gazpacho delicios...
Arhitectura interioara da aer de...Alhambra, sunt acolo multe elemente care te duc cu gandul la minunatiile maure. O stucatura fina de ipsos, tavane de lemn incristat...Un hol de receptie imens, cu tot felul de decoratii andaluze...
Are o piscina amenajata intr-o gradina in terase şi grădini frumoase. N-am prea ajuns acolo sa fac baie, programul este plin la Granada si nu stiu si de data asta daca cineva se va bucura de piscina...
Camerele sunt moderne, au aer condiţionat, acces gratuit la internet Wi-Fi şi TV cu ecran plat cu canale prin satelit. Seif pt lap top. Bai bine dotate, uscator etc etc...
Micul dejun bogat, multe fructe tin minte.
Pana la complexul Alhambra o sa mergem cu autocarul, dar sunt mai putin de 5-6 km. Pana la cartierul maur, Albaicín sunt la mai puţin de 2 km.
























Offline Ani Marie

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 30
  • Bine ai venit in grupul nostru!
wow, am ramas fara cuvinte, unde ne duci tu Gigi?

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Nu stiu, poate ca Andaluzia de anul acesta va fi ultima, nu stiu... ??? Si vreau sa iasa ceva ....mai mult decat super! De cateva zile sunt bagat pana in gat in rezervari, am mers pe cele vechi si in paralel am incercat marea cu degetul pt cateva hoteluri noi. Unele mi-au iesit. Ma bucur in special de cel din Sevilla, care este ultracentral si superb...

Uite daca m-ai provocat, sar peste Cordoba si ajung direct la Sevilla, sunt nerabdator sa va arat unde mergem...

Se numeste: Hotel Inglaterra 4* Sevilla



Va spuneam deja ca este ultracentral, mai precizez ca are vedere la piaţa Plaza Nueva şi se află la doar 250 de metri de Catedrala Sevilla, capodopera perioadei de aur a Spaniei.







Camerele sunt spatioase, au aer condiţionat, un decor as cum imi place mie....stil clasic, au podea din lemn, un balcon (foarte rar la hotelurile din orase!!!), TV cu ecran plat cu canale prin satelit. Băile sunt placate cu marmură si evident ca au toate facilitatile plus articole de toaletă.









Un alt element care imi place mie mult si cei care au fost cu mine stiu de ce... ;D: au barul lor irlandez!!!  :dance:, Trinity se numeste.



Si daca a venit vorba de lounge...Are o terasa cu o vedere extraordinara...Musai sa petrecem un pic de timp acolo sus...bucurandu-ne de privelistea unica...





si localul...



Arena de coride Maestranza şi Turnul Giralda se află la mai puţin de 400 de metri de hotel, iar fluviul Guadalquivir este la 10 minute de mers pe jos.

dianna

  • Vizitator
da, mi-ar place mai ales seara sa mergem pe terasa aia !

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Nu ne impiedica nimeni si nimic... :) Ba chiar ne invita. Iar seara intradevar este splendid...Cat de frumos se vede Giralda...Grozav...Stiu deja si ce o sa beau acolo...O sangria!