Autor Subiect: Cu Diana Gavrila in Tara Luanei. Muntii Buzaului 12 - 15 iunie 2014  (Citit de 34844 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13257
Re: Cu Diana Gavrila in Tara Luanei. Muntii Buzaului 12 - 15 iunie 2014
« Răspuns #90 : Miercuri, 18 Iunie 2014, 15:30 »
Da, e o zona superba...Cu multe, multe lucruri interesante. Noi am vazut doar 15-20%. Iar descoperite, cred ca nu sunt mai mult de 1%. Sunt convins ca padurea si timpul au acoperit lucruri extraordinar de importante pt intelegerea noastra. Un loc de unde se pare ca a plecat civilizatia, unde dacii au avut altare, temple si asezaminte, despre care toata lumea se fereste sa dea verdicte asupra ce s-a intamplat, pt a nu fi interpretati...O sa vedem...Oricum vreau sa cunosc mai multe si sa incerc si eu sa dau o mana de ajutor Dianei...

Offline rodisolo

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 16
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Cu Diana Gavrila in Tara Luanei. Muntii Buzaului 12 - 15 iunie 2014
« Răspuns #91 : Luni, 23 Iunie 2014, 16:14 »
Cu siguranta traseul nostru montan cere un minim antrenament. Ca de fiecare data, grupul a avut citiva "ingeri pazitori".
Gigi  :angel: si ajutoarele lui au ramas mereu alaturi de cei care aveau nevoie de incurajare si sustinere la propriu.

Dupa cum ati observat, am fost o veterana de virsta a grupului. Determinarea de a atinge toate obiectivele
mi-a dat o putere care m-a uimit si pe mine. Am lucrat la propriul psihic  :strong: 
spunindu-mi repetat: pot sa urc, sunt rezistenta si, chiar daca am obosit, urmeaza pauza cu apa, marul, napolitana, glumele si surprizele gustoase de la voi si... Marele Premiu - schitul, catunul, legenda, peisajul incredibil de frumos.

Prin asta subliniez ca am folosit diferite trucuri ca sa rezist, fiind tributara nu neaparat virstei,
cit unei existente destul de sedentare.

Odata ajunsa acasa am reluat munca de birou... iar la metrou am urcat scarile fixe cu cea mai mare usurinta.

Apreciez odata in plus ideea Dianei de a ridica un pic valul de pe acele tinuturi pline de mister si intelesuri ascunse
si cred ca nu intimplator ea ne-a cerut la fiecare posibile interpretari ale acelor prezente si manifestari enigmatice.

Ma bucur ca am fost impreuna in aceasta expeditie de neuitat.
Si prajiturile, ah, prajiturile...  :food:

Offline nina_nicoleta

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 23
  • ATENTIE ! SINGLES CAMP - CREEAZA DEPENDENTA.
Re: Cu Diana Gavrila in Tara Luanei. Muntii Buzaului 12 - 15 iunie 2014
« Răspuns #92 : Luni, 15 Septembrie 2014, 08:35 »
S-a intamplat ceva cu calculatorul meu si am pierdut pozele de la aceasta actiune. Poate cineva sa ma ajute?
nina_nicoleta