Autor Subiect: Excursie in Maramures 21 – 25 mai 2014  (Citit de 33388 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Excursie in Maramures 21 – 25 mai 2014
« Răspuns #90 : Luni, 02 Iunie 2014, 06:32 »
Hei, Zambila, buna dimineata. Am primit doua pachete cu filmulete.  Multumesc. Acum descarc si verific. Atunci, este posibil ca io sa fi fost cea care n-a trimis?!  Ceva in memoria mea e in ceata. :crazy2:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline mihaela.nicolescu

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 73
  • Fericirea vine din interior!
Re: Excursie in Maramures 21 – 25 mai 2014
« Răspuns #91 : Vineri, 06 Iunie 2014, 13:54 »
destinatia trebuie revazuta - iti trebuie timp sa te3 bucuri de toate locurile si oamenii pe care am apucat sa ii vedem doar in trecere - e senzatia ca s-a ridicat un colt dintr-o cortina ce acopera comori. Multumesc tuturor din grup pentru atmosfera placuta  si spar sa ne revedem .... undeva in tara.


Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Re: Excursie in Maramures 21 – 25 mai 2014
« Răspuns #93 : Marți, 15 Iulie 2014, 09:11 »
Ieri la stirile Protv a fost un reportaj despre satul Breb. Am crezut ca doar noi l-am descoperit in drumetia la Creasta Cocosului, dar vad ca ne-au luat-o altii inainte. Un englez a cumparat mai multe case vechi, le-a reconditionat si le-a introdus in circuitul turistic (pt straini, ca noi romanii doar n-o sa dormim intr-o astfel lipsa de confort... ::) :(). Are mare succes si cautare cu ceea ce ofera...Peste gard, vecin cu el este Printul Charles care a achizitionat si acolo case...Sa ne pregatim oare sa intram in locul Scotiei in UK. Daca peste 3 luni la referendum purtatorii de fustite ies din Marea Britanie se elibereaza un loc si cine stie, poate ca intram noi...Dupa ritmul in care Charles cumpara, este posibil sa devenim supusi ai coroanei... ;D ;D ;D

Lasand gluma la o parte, ma bucur enorm ca am avut ocazia sa ajungem acolo...Mai cu chiu, mai cu vai, mai impins, mai cu zaharelul am poposit la Breb, asta dupa o zi de munte....Astept cu nerabdare anul viitor sa vad acum cu alti ochi catunul...Cat de fericit sunt ca traiesc un timp in care inca se mai pot vedea astfel de minunatii...Imi pare rau pt cei care nu pot sa ajunga acolo...

Tatiana

  • Vizitator
Re: Excursie in Maramures 21 – 25 mai 2014
« Răspuns #94 : Marți, 15 Iulie 2014, 09:21 »
Frumos Brebul, frumoase locuri avem sunt convinsa ca sunt si romani care o descopera si investesc dar nu sunt atat de renumiti. La norocul pe care il ai in a descoperi astfel de locuri, noua nu ne ramane decat sa ne tinem dupa tine! ;)