Autor Subiect: La relaxare, SPA si baie in Ungaria. Hajduszoboszlo 12 - 17 aprilie 2014  (Citit de 32871 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13254
SPA in Ungaria - Hajduszoboszlo  12 - 17 aprilie - Nu mai sunt locuri!

Tarif: 300 Euro/ persoana - cazare in camera DBL
Destinatie:  Hajdúszoboszló
Locatie: Hotel Korona 3*
Plecare Sibiu : 12 aprilie 2014 (din Bucuresti se pleaca in dupaamiaza zilei de 11 aprilie, ora 16.00)
Sosire:  17 aprilie 2014
Servicii incluse:
     • cazare 5 nopti in camera dubla hotel 3*, mic dejun inclus
     • pentru cei care vin cu microbuzul din Bucuresti sau din alte zone, pana la Sibiu: cazare o noapte la Pensiunea Sanziana Gura Raului
     • transport cu microbuz cu plecare si sosire din Sibiu, dar microbuzul are sa preia pe cei inscrisi din  Bucuresti si traseu (cost 120 RON/pers, dus - intors Sibiu - Bucuresti)
     • 5 cine la Hajdúszoboszló
     • 3 intrari gratuite la SPA-ul Aqua Palace - unul dintre cele mai mari complexuri de acest gen din Europa
     • excursie de o jumatate de zi la Debrecen
     • excursie de o jumatate de zi in Parcul National Hortobagy
Traseu: Sibiu - Sebes Alba - Alba Iulia - Turda - Gilau - Huedin - Oradea - Hajduszoboszlo si retur



Din Bucuresti se va pleca la ora 16.00 din statia de benzina AGIP Pacii. La ora 20.30 se ajunge la Sibiel/Gura Raului si se face cazarea. Se va pleca in dimineata zilei de 12 aprilie, la ora 7.00. De la Sibiu si pana la Hajduszoboszlo avem de parcurs 400 km, in cca 6 ore suntem la hotel. Check in-ul la hotel, ora 13.00 - 14.00, ora Ungariei.

Este o excursie pe care o organizam in fiecare an de doua ori: odata primavara si odata toamna. O perioada foarte potrivita pentru abi termale, dar si de agrement, asa cum sunt cele de la Hajduszboszlo. Vom profita de apele calde din imensul SPA de la Hajduszoboszlo., unul dintre cele mai moderne complexe de acest gen din Europa. Vom sta, ca de fiecare data, la hotelul Evei, (o sa mergem a saptea oara acolo), avem micul dejun tip bufet si o cina cu 3 feluri la alegere dintr-un meniu a la carte. Tot de la Korona vom primi gratuitate pentru 3 intrari la SPA.


Debrecen - Cea mai mare fantana de ceramica din Europa si in spate Marea Biserica Reformata

O jumatate de zi o sa ne-o petrecem la Debrecen, ( http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,1630.0.html) al doilea oras ca marime din Ungaria, iar intr-una dintre dimineti o sa mergem la 30 km de Hajduszoboszlo la Hortobagy, un parc national foarte frumos aranjat si amenjat. Am scris chiar un articol despre ce am vazut acolo, atat de mult am fost impresionat ....Il puteti citi, urmarind link-ul: http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,1706.0.html


Un show pe care o sa-l urmarim la Hortobagy: calarie si acrobatie pe cai Nonius

Hajduszboszlo este un orasel mic dar curat si placut, are parcuri, are localuri bune (Csarda de acolo este deja un loc preferat de multi din Singles Camp), cateva magazine. Zona in care se afla hotelul este centrala dar linistita, in 10 minute se ajunge la Aqua Palace, la doar 3 minute sunt magazinele, la cca 7 minute parcul.

Mai multe despre Hajdúszoboszló: este o renumita si veche statiune balneara din Ungaria, datand de la inceputul mileniului II. Este o localitate modernizata, cu parcuri exceptionale, hoteluri si baze termale noi, si cu o calitate a cazarii si a serviciilor deosebita. Noi ajungem in luna aprilie acolo, cand uriasul strand intins pe 30 ha este inchis, dar avem posibilitatea de a ne bucura de una dintre cele mai moderne centre “aqua” din Europa. Aqua Palace este un complex acvatic acoperit. Se intinde pe 15.000 metri patrati, cu o suprafata a apei de 1.600 metri patrati si poate primi pana la 1.000 persoane, fiind cel mai mare din Europa. Complexul acvatic ofera urmatoarele servicii : strand tropical, pestera de gheata acvatica, strand - cinema, strand termal Pavai, strand Roman, strand "baie ca la mare". http://uk.hungarospa.hu/



Dupa iarna rece si statul mai mult prin casa, o astfel de iesire la plimbare, la apa calda si SPA, este mai mult decat binevenita. Binevenita este si pentru cei care au avut o perioada mai solicitanta, pentru cei care simt nevoia de cateva zile de liniste, de o baie relaxanta sub tot feluri de jeturi de apa, de o tolaneala in bazinele tematice sau cele cu apa termala.

Anul acesta am programat aceasta excursie in vacanta de primavara a copiilor, pentru ca in 2013 mai multi mi-au scris solicitandu-mi o mutare a actiunii...Asa ca pentru 2014 am ales perioada de vacanta, premergatoare Pastelui.

Calatorim ca in orice actiune mai intimizata ca numar de participanti, cu un microbuz Mercedes Vito de 8 locuri. 7 sunt disponibile, unul va fi...al meu.  :)

Inscrierile se fac pe site-ul www.singlescamp.ro, la “Rezervari”
Plata se efectueaza in contul SC Bon Voyage srl Sibiu. Email: office@bonvoyagesibiu.ro

www.singlescamp.ro

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13254
Re: La relaxare, SPA si baie in Ungaria. Hajduszoboszlo 12 - 17 aprilie 2014
« Răspuns #1 : Miercuri, 06 Noiembrie 2013, 19:37 »
Vad ca mai multi v-ati indreptat atentia si v-ati inscris la aceasta actiune. In situatia in care numarul celor care rezerva este mai mare decat capacitatea microbuzului meu, cel mai sigur este ca o sa inchiriez un microbuz, cel cu care am fost in Adriatica si atunci se pleaca din Bucuresti,

Offline Ana Maria

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 103
  • Collect moments, not things!

Offline cornel

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: La relaxare, SPA si baie in Ungaria. Hajduszoboszlo 12 - 17 aprilie 2014
« Răspuns #3 : Duminică, 24 Noiembrie 2013, 18:51 »
In mod cert, voi reveni si-n primavara la bai ! A fost minunat ! M-am inscris astazi, astept mesajul de confirmare ! :)
Va imbratisez cu caldura !
Cornel Jipa

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13254
Re: La relaxare, SPA si baie in Ungaria. Hajduszoboszlo 12 - 17 aprilie 2014
« Răspuns #4 : Marți, 14 Ianuarie 2014, 09:03 »
Se pare ca in primavara ma voi intalni cu mai multi din cei cu care am ajuns la Hajduszoboszlo anii trecuti... :thumbup: :)

Un filmulet despre Aqua Palace:

www.youtube.com/watch?v=o4pQOawEWvU

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13254
Re: La relaxare, SPA si baie in Ungaria. Hajduszoboszlo 12 - 17 aprilie 2014
« Răspuns #5 : Vineri, 17 Ianuarie 2014, 07:38 »
Mai avem un pic si ne balacim din nou aici...


Offline Serena

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 72
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: La relaxare, SPA si baie in Ungaria. Hajduszoboszlo 12 - 17 aprilie 2014
« Răspuns #6 : Marți, 21 Ianuarie 2014, 20:49 »
şi eu, şi eu! Mâine sun la agentie la doamna sa confirm inscrierea.  :dance: :yeah: mergem la băiţăăăăă şi la naturism!

dianna

  • Vizitator
Re: La relaxare, SPA si baie in Ungaria. Hajduszoboszlo 12 - 17 aprilie 2014
« Răspuns #7 : Luni, 03 Februarie 2014, 09:35 »
eu imi doresc sa vin in toamna, daca se mai merge si daca nu mai patesc nimic pana atunci...

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13254
Re: La relaxare, SPA si baie in Ungaria. Hajduszoboszlo 12 - 17 aprilie 2014
« Răspuns #8 : Luni, 03 Februarie 2014, 09:38 »
Se organizeaza si la toamna, doar ca usor diferit. Cel mai probabil va fi inclus si Szeged-ul si Budapesta, realizandu-se astfel ca si acum 2 ani, un circuit al SPA-urilor, combinat cu vizitarea oraselor de pe Tisa si Dunare.

Offline mihaela.nicolescu

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 73
  • Fericirea vine din interior!
Re: La relaxare, SPA si baie in Ungaria. Hajduszoboszlo 12 - 17 aprilie 2014
« Răspuns #9 : Luni, 03 Februarie 2014, 14:06 »
Daca cumva se face excursia si in toamna - ma abonez si eu - caci pozele si reactiile celor care au fost deja sunt incantatoare

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: La relaxare, SPA si baie in Ungaria. Hajduszoboszlo 12 - 17 aprilie 2014
« Răspuns #10 : Luni, 03 Februarie 2014, 15:50 »
dupa reactiile participantilor, nicio excursie nu e de ratat, Mihaela :giggle: :thumbup:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13254
Re: La relaxare, SPA si baie in Ungaria. Hajduszoboszlo 12 - 17 aprilie 2014
« Răspuns #11 : Marți, 04 Februarie 2014, 13:03 »
Ne apropiem de inchiderea rezervarilor, au mai ramas doar de confirmat inscrierile din ultimele zile. O sa anuntam cand locurile sunt ocupate in totalitate.

Acum detalii legate de plecare:
Microbuzul va pleca din Bucuresti in data de 11.04.2014 (vineri) din aceiasi statie ca de obicei, AGIP Pacii. In acest moment nu pot sa va comunic numarul microbuzului si  numarul de telefon al soferului. Cu 2-3 saptamani inainte de plecare va aparea aici si aceasta informatie. Pana la Gura Raului veti face cca 4 ore si jumatate - 5 ore, ajungeti la Pensiunea Sanziana (aceiasi in care am avut Pasi in zapada)  la orele 21.00. Cazarea este gratuita, intra in tariful excursiei, la fel si cafeaua de dimineata, oferita de gazda. Acolo puteti opta sa serviti cina a la carte (are o bucatarie foarte buna), la fel puteti comanda sandviciuri de drum, sau o gustare de dimineata (daca nu este prea devreme...). Important este ca la ora 7.00 sa fiti cu bagajele in microbuz, gata de plecare, pentru a ajunge la timp la Hajdu...
Veti pleca odihniti la drumul spre Ungaria... :) si puteti in acest fel folosi si prima dupaamiaza, cea din 12.04.

Offline Serena

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 72
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: La relaxare, SPA si baie in Ungaria. Hajduszoboszlo 12 - 17 aprilie 2014
« Răspuns #12 : Marți, 04 Februarie 2014, 19:40 »
Bună seara. Şi eu sunt înscrisă pentru acestă acţiune. Mi-ar fi plăcut să am o confirmare după expedierea avansului. M-ar interesa la ce oră va fi plecarea microbuzului din Bucureşti, ca să ştiu cum plec din Constanţa. Mulţumesc.

Offline Serena

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 72
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: La relaxare, SPA si baie in Ungaria. Hajduszoboszlo 12 - 17 aprilie 2014
« Răspuns #13 : Marți, 04 Februarie 2014, 19:45 »
Scuze. Acum am deschis mail-ul şi  am găsit confirmarea şi asigurarea.  :)

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13254
Re: La relaxare, SPA si baie in Ungaria. Hajduszoboszlo 12 - 17 aprilie 2014
« Răspuns #14 : Miercuri, 05 Februarie 2014, 07:49 »
La 16.00 este plecarea microbuzului din Bucuresti, completasem acest amanunt pe prima pagina si pe site, aici insa am omis sa mai dau si aici acest detaliu... :-[