Autor Subiect: La relaxare, SPA si baie in Ungaria. Hajduszoboszlo 12 - 17 aprilie 2014  (Citit de 32791 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Serena

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 72
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: La relaxare, SPA si baie in Ungaria. Hajduszoboszlo 12 - 17 aprilie 2014
« Răspuns #15 : Miercuri, 05 Februarie 2014, 20:49 »
Mulţumesc frumos! Nici eu nu citisem mai sus.  ::) Şi, posibil să mai întreb şi altă dată de două ori. Aşa că cer scuze anticipat. Aceasta se datorează bucuriei, entuziasmului, ineditului, nerăbdării de a pleca în voiaj.  :applause:

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: La relaxare, SPA si baie in Ungaria. Hajduszoboszlo 12 - 17 aprilie 2014
« Răspuns #16 : Miercuri, 05 Februarie 2014, 21:17 »
Nu trebuie sa-ti ceri scuze, sunt aici pt a raspunde, a indruma si clarifica orice aspect.  :) Despre entuziasm, nerabdare si emotii? Ce pot sa-ti spun, organizez o multime de actiuni si evenimente si pt voi aici in SC si pt Sibiel. Am cred peste 500...Dar am emotii ca si cand  a-si face prima oara asa ceva! Astept cu nerabdare ziua cand va intalnesc, apoi incep grijile ca toata lumea sa fie ok si sa se simta confortabil...Si dupa ce depasesc toate astea, inclusiv faza de acomodare cu grupul, atunci incep sa redevin eu...adica vesel si entuziast.  :) Pana atunci sunt un balon plini de emotii... ::)
Imi dau seama perfect ce simte fiecare dintre voi cand vine intr-un grup ca al nostru, fara sa stie ce persoane sunt celelalte, ce se discuta, cum se deruleaza o iesire...Daca se va adapta, daca va putea comunica usor...Cum sunt eu ca si organizator...Oricat s-ar scrie, in orice termeni laudativi si asiguratori, toti avem nevoie de confirmari personale, pana nu vedem nimic nu ne poate convinge. De aceea, stiu ca va ganditi mult si la aspectul asta...Dar faptul ca v-ati inscris si participati, inseamna ca ati trecut de un filtru, unul important, acela al increderii in voi...Doar o persoana care stie ca poate sa faca fata la situatii noi, care se evalueaza ca sociabila si comunicativa, ajunge sa cunoasca persoane noi, intr-un mediu nou.
De mult timp nu mai am nici o emotie cu privire la voi cei care participati. Am convingerea inainte de fiecare actiune, ca o sa ma intalnesc cu persoane pozitive si optimiste, care empatizeaza usor. Emotiile sunt generate de alte probleme legate de organizare si mai ales imprevizibil, in nici un caz de profilul vostru. La fel puteti si voi sa aveti siguranta ca va veti intalni DOAR cu oameni FAINI, asa cum imi place mie sa zic pe ardeleneste...

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: La relaxare, SPA si baie in Ungaria. Hajduszoboszlo 12 - 17 aprilie 2014
« Răspuns #17 : Luni, 10 Februarie 2014, 11:40 »
Mai este un loc liber! Cu acesta se ajunge la maximum de capacitate, 21 de participanti!

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: La relaxare, SPA si baie in Ungaria. Hajduszoboszlo 12 - 17 aprilie 2014
« Răspuns #18 : Luni, 10 Martie 2014, 16:34 »
S-a ocupat si ultimul loc. Rezervarile s-au inchis la aceasta actiune.

Offline Niculina

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 35
Re: La relaxare, SPA si baie in Ungaria. Hajduszoboszlo 12 - 17 aprilie 2014
« Răspuns #19 : Luni, 24 Martie 2014, 09:06 »
Buna ziua.In sfarsit mi-am recuperat parola.
Eu voi veni direct din Botosani la Sibiu.Voi ajunge in Sibiu pe 11 aprilie la ora 23 in autogara Turnisor.Cum ajung de aici la pensiunea Sanzaiana-Gura Raului?Autocarul cu care vin merge pe traseul Brasov-Fagaras-Sibiu.Aceasta pensiune se afla cumva in acest traseu(in ideea sa cobor direct aici).
Ar exista si posibilitatea sa vin cu o zi mai devreme si sa-mi platesc o noapte de cazare, dar numai daca aceasta pensiune e aproape de Sibiu pt a putea vizita orasul in ziua pe care as avea-o la dispozitie.
Niculina-Botosani

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: La relaxare, SPA si baie in Ungaria. Hajduszoboszlo 12 - 17 aprilie 2014
« Răspuns #20 : Luni, 24 Martie 2014, 11:01 »
Niculina, Gura Raului este la 12 km de Sibiu si in jur de 16 de Paltinis. Nu este pe directia autocarului cu care sosesti. Iti recomand sa vi cu o zi mai devreme sa stai intr-o locatie din Sibiu (la acea ora doar cu un taxi poti ajunge la Gura Raului), iar a doua zi cand microbuzul de Bucuresti va ajunge  in oras, sa urci si sa mergi impreuna cu ceilalti la Gura Raului. Ziua o poti intradevar petrecere intr-un oras frumos, ca Sibiul. Ai ce face si vedea!  :)

Offline Niculina

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 35
Re: La relaxare, SPA si baie in Ungaria. Hajduszoboszlo 12 - 17 aprilie 2014
« Răspuns #21 : Luni, 24 Martie 2014, 21:15 »
Poate imi recomandati o pensiune in Sibiu avantajoasa ca zona si pret.

Offline Serena

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 72
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: La relaxare, SPA si baie in Ungaria. Hajduszoboszlo 12 - 17 aprilie 2014
« Răspuns #22 : Vineri, 28 Martie 2014, 19:32 »
 :'(am ratat băiţa!  |o

Offline Niculina

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 35
Re: La relaxare, SPA si baie in Ungaria. Hajduszoboszlo 12 - 17 aprilie 2014
« Răspuns #23 : Duminică, 30 Martie 2014, 13:11 »
M-am hotarat sa vin de joi 10 aprilie la Sibiu.Am gasit cazare la pensiunea Cara Romana I si pensiunea La Viorel.Ce-mi recomandati sa aleg?Poate mai vine cineva cu o zi inainte si putem imparti camera.Poate imi puteti da un nr de tel de la o firma de taxi serioasa(ajung la ora 23 si n-am curaj sa iau un taxi la intamplare).


Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: La relaxare, SPA si baie in Ungaria. Hajduszoboszlo 12 - 17 aprilie 2014
« Răspuns #24 : Duminică, 30 Martie 2014, 17:34 »
Niculina, ti-as spune cu drag daca as stii care este mai buna dintre cele doua. Nu avem insa colaborari locale si de aceea nu stiu sa evaluez locatiile din Sibiu. Pe Viorel Isaila il cunosc, dar niciodata asta nu poate fi o garantie. Locatia lui este foarte aproape de gara, sunt pana acolo nu mai mult de 500 m, deci cu un bagaj decent nu cred ca e cazul de taxi. Care oricum ca sa ajunga acolo trebuie sa dea un ocol de cateva strazi, din cauza unui sens unic. Cealalta pensiune nu stiu unde e, in Sibiu sunt o puzderie de locatii, aproape la 2 strazi e o pensiune....Nu stiu feed-back-uri pt ca nu am deloc tangenta cu locatiile din oras si nici cu clientii care poposesc aici. Imi pare rau ca nu te pot sfatui.
Ca si taxi, eu merg cu 0269 953, este cea mai cunoscuta companie. Oricum distantele sunt scurte la noi, cu 10 lei stabati orasul... :)
Daca ramai la Sibiu (decizia e foarte buna), am sa-ti dau numarul soferului de microbuz sa te ai din oras si sa mergi pt urmatoarea noapte la Gura Raului impreuna cu ceilalti care vin din Bucuresti.

Offline maya

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 53
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: La relaxare, SPA si baie in Ungaria. Hajduszoboszlo 12 - 17 aprilie 2014
« Răspuns #25 : Duminică, 30 Martie 2014, 19:41 »
Buna seara

Imi cer scuze ca imi dau si eu cu parerea, dar pentru Niculina ar mai fi varianta sa ajunga in Iasi pana la ora 10 cu un microbuz din Botosani, apoi sa mergem impreuna la Sibiu. Din Iasi pleaca 2 autocare spre Sibiu, unul pe la 8 si altul pe la 10 dimineata. Asta pe data de 11. Evident ca pentru a admira Sibiul nici nu stiu daca ar fi de ajuns o zi.

Daca am inoportunat cu sugestia mea imi cer scuze.

Offline Niculina

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 35
Re: La relaxare, SPA si baie in Ungaria. Hajduszoboszlo 12 - 17 aprilie 2014
« Răspuns #26 : Duminică, 30 Martie 2014, 19:48 »
Maya,multumesc pt sfat, cunosc varianta asta cu Iasi-ul(asa am procedat cand am fost la carnaval anul trecut).
Dar prefer sa ma odihnesc o noapte in Sibiu(din motive de sanatate).Dar o sa ma gandesc si la varianta asta, ca daca nu-mi rezolv cu serviciul pt ziua de joi va trebui sa merg prin Iasi vineri.

Offline Niculina

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 35
Re: La relaxare, SPA si baie in Ungaria. Hajduszoboszlo 12 - 17 aprilie 2014
« Răspuns #27 : Duminică, 30 Martie 2014, 19:58 »
Se poate sti cu aproximatie la ce ora se ajunge in Sibiu la intoarcere?Ca sa stiu daca trebuie sa-mi rezerv o noapte in Sibiu si pt atunci.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: La relaxare, SPA si baie in Ungaria. Hajduszoboszlo 12 - 17 aprilie 2014
« Răspuns #28 : Duminică, 30 Martie 2014, 20:00 »
hop si io - ar merita, doar daca vrei sa ajungi mai devreme in Sibiu, sa te conectezi in Roman cu cel care pleaca din Iasi, la 7 sau la 10.30.
Oricum nu scapi de noaptea de cazare, dar macar prinzi si o plimbare de seara prin Sibiu. :)
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: La relaxare, SPA si baie in Ungaria. Hajduszoboszlo 12 - 17 aprilie 2014
« Răspuns #29 : Duminică, 30 Martie 2014, 20:30 »
Niculina, din Hajdu plecam de regula in jur de ora 9.00. Pana in Sibiu cca 6 ore, plus diferenta de fus orar, plus o oprire de masa si pauza obligatorie sofer, inseamna 16.30 - 17.00.