Autor Subiect: Sardinia - Coasta Amalfitana - Capri. Sejur si vizitare. 13 - 23 septembrie 2014  (Citit de 36535 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Completez:
1.Plusar
2. Soryna_62
3. Anisoara C
4. Dadus 99%
5. Gabi A
6. Elena

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Incepand de azi, inscrierile se fac pe site-ul www.singlescamp.ro, la "Rezervari". Am finalizat pregatirile pentru 2014, gasiti acolo trecute toate actiunile care se vor desfasura anul viitor si perioadele. Urmeaza sa detaliez inca o parte din ele, asta se va intampla zilele urmatoare. 

Offline eugenia93

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 9
un loc pt mine ,nu ratez Sardinia

Offline Gabi sb

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 89
si eu vreau.....

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Sardinia - Coasta Amalfitana - Capri. Sejur si vizitare. 13 - 23 septembrie 2014
« Răspuns #19 : Vineri, 01 Noiembrie 2013, 06:05 »
Inscrierile la aceasta excursie sunt momentan inchise, pana cand vedem exact daca lista de inscrisi se concretizeaza in rezervari. Cu ultimele inscrieri, cele de ieri am ajuns in acest moment la 9 inscrisi, peste numarul maxim de participanti la aceasta excursie

1.Plusar
2. Soryna_62
3. Anisoara C
4. Dadus 99%
5. Gabi A
6. Elena Dem.
7. Eugenia H
8. Nicoleta S
9. Gabi SB
------------------
Este neplacut, pentru ca unul dintre inscrisi nu va putea participa... :( Limitarea de disponibilitate la aceasta excursie se datoreaza microbuzului cu care o sa circulam in Sardinia, are 8 + 1 locuri. Nu am alta solutie de transport acolo, inchirierea unu bus&driver pe insula ar mari mult pretul si nu mai avem nici flexibilitatea pe care am gandit-o pentru aceasta excursie.

Din pacate in aceasta situatie vom fi nevoiti sa folosim regula ordinii achitarii avansului, locurile urmand a fi ocupate in functie de data confirmarii de plata a avansului. Samiza va contacta si pe ultimii inscrisi, urmand sa comunicam lista finala, cea a participantilor. Nu vrem sa dezamagim pe nimeni, incercam sa vedem cum putem multumi pe toata lumea care-si doreste sa ajunga acolo.


Offline ioanam

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 40
Re: Sardinia - Coasta Amalfitana - Capri. Sejur si vizitare. 13 - 23 septembrie 2014
« Răspuns #20 : Vineri, 01 Noiembrie 2013, 06:22 »
Am o intrebare: mono-bunicii pot participa in tabara de la Paltinis?...asta deoarece un monobunic a fost initial (si, de cele mai multe ori, este inca un monoparental)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Sardinia - Coasta Amalfitana - Capri. Sejur si vizitare. 13 - 23 septembrie 2014
« Răspuns #21 : Vineri, 01 Noiembrie 2013, 09:02 »
Ioana iti raspund aici, dupa care cele doua mesaje au sa dispara, pt a ramane doar ce tine de aceasta actiune. Taberele de monoparentali sunt o sectiune separata, au sa apara mai multe detalii despre acestea, dar cand ajund la acel topic, special pt cele doua tabere. In principiu da se poate, cu conditia ca si bunicii sa participe la program, pt ca totul este gandit interactiv.  :)

Offline Plusar

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 376
Re: Sardinia - Coasta Amalfitana - Capri. Sejur si vizitare. 13 - 23 septembrie 2014
« Răspuns #22 : Vineri, 01 Noiembrie 2013, 15:10 »
intr-adevar , este neplacut mai ales pentru unul din ceilalti 8 deoarece eu mi-am platit azi avansul !  :box:
astept cu nerabdare sa ma plimb noaptea prin Napoli mai ales ca mi-am facut incalzirea in rau-famatul cartier Macarena / Sevilla !  :whistle:

Offline Gabi sb

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 89
Re: Sardinia - Coasta Amalfitana - Capri. Sejur si vizitare. 13 - 23 septembrie 2014
« Răspuns #23 : Duminică, 03 Noiembrie 2013, 15:39 »
eu renunt, as fi vrut sa vin si cu o prietena, dar cum nu mai sunt locuri......... ma voi orienta spre altceva

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Lista se pare finala este urmatoarea:

1.Plusar
2. Dorina P
3. Anisoara C
4. Sabina D
5. Gabi A
6. Elena Dem.
7. Eugenia H
8. Nicoleta S
-----------------
Mai este doar o confirmare de plata si va deveni finala.

CristianT

  • Vizitator
Lista se pare finala este urmatoarea:

1.Plusar
2. Dorina P
3. Anisoara C
4. Sabina D
5. Gabi A
6. Elena Dem.
7. Eugenia H
8. Nicoleta S
-----------------
Mai este doar o confirmare de plata si va deveni finala.
Da repede s-a mai umplut lista asta asa de mica! :(

Offline Codru

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 77
Re: Sardinia - Coasta Amalfitana - Capri. Sejur si vizitare. 13 - 23 septembrie 2014
« Răspuns #26 : Duminică, 15 Decembrie 2013, 20:24 »
daaa, foarte repede ! Poate o prindem pe urmatoarea 

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
daca renunta cineva, rog sa lase mesaj aici, ma intereseaza aceasta actiune. multumesc.  :)
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

Offline mihaela.nicolescu

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 73
  • Fericirea vine din interior!
Da - frumoasa destinatie - scurta lista de participanti - asteptam cu nerabdare urmatoarea actiune in acel loc !

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Hotelul din Napoli, este acelasi ca acum 2 ani cand am fost cu cativa dintre voi...Si cu care o sa ajung din nou in sudul Italiei, de data aceasta insa cu alt traseu. Traseu care pe langa Coasta Amalfitana cuprinde si Sardinia.

Pe insula o sa stam in statiunea Olbia, hotelul se numeste Hotelul Jazz **** Olbia

Este aproape de aeroport (este foarte posibil sa aterizam chiar acolo, lucram acum cu Samiza la modificarea de ruta, care ne-ar ajuta enorm de mult) dar toate feed-back-urile nu indica o sursa de zgomot datorita amplasamentului. Este aproape si de port, nu e exclus sa mai iesim si de acolo pe mare...poate Corsica?  ;)  şi la 2 km de centrul orăşelului Olbia.

Are o piscină in aer liber, nu foarte mare, dar suficienta pt o dupa amiaza de baie si soare. La plaja o sa mergem cu microbuzul pe care il avem inchiriat, avem mobilitate de miscare si asa vrea sa gasim si sa ne bucuram de una dintre vestitele plaje de pe Costa Smeralda.

Camerele sunt foarte modern mobilate, asta m-a atras si m-a convins sa aleg acest hotel. Au climatizare şi TV LCD cu canale prin satelit. Conexiunea Wi-Fi este gratuită în toată proprietatea.

Balie sunt la fel moderne si foarte bine echipate, pun la dispozitie papuci şi articole de toaletă.

Piscina cu cadă cu hidromasaj este rezervată exclusiv oaspeţilor hotelului. Ne putem chiar rasfata în baia turcească pe care o are hotelul şi sa savuram ceaiuri în acea zona de relaxare.

Restaurantul ŕ la carte serveşte preparate internaţionale şi este deschis pentru prânz şi cină. Acolo o sa luam micul dejun care am vazut ca este foarte laudat de cei care au vizitat acest hotel. De fapt, nota generala primita de acest hotel este una foarte buna, fiind cotat cu "splendid".

Cateva poze: