Autor Subiect: Incursiune intr-un colt de rai: Cheile Nerei 19 – 22 august 2014  (Citit de 43730 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Sherban

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 55
  • Just do it!
Re: Incursiune intr-un colt de rai: Cheile Nerei 19 – 22 august 2014
« Răspuns #90 : Duminică, 24 August 2014, 21:45 »
Dragilor, mie mi a placut, de voi, Nera, cascadele... petrecerea... Multumesc pentru chefulde viata si buna dispozitie pe care mi le ati transmis. ce sa mai spun, "sechestrarea" in tren a fost cireasa de pe tort :)) Cu placere Mona, sper sa ne mai intalnim si in alte expeditii, la anul. Va pup
Everything changes..

Offline Florin1968

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 261
Re: Incursiune intr-un colt de rai: Cheile Nerei 19 – 22 august 2014
« Răspuns #91 : Duminică, 24 August 2014, 22:03 »
Mers frumosi, Tatiana, eu nu am adresele de mail, dar sper sa vină mesaje, pentru eventuale discutii !

Offline Florin1968

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 261
Re: Incursiune intr-un colt de rai: Cheile Nerei 19 – 22 august 2014
« Răspuns #92 : Duminică, 24 August 2014, 22:16 »
Gânditi-vă că, .... totuși, mersul cu trenul e ceva ce numai în Japonia, ori Franța, e o experientă deosebită !

Offline Florin1968

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 261
Re: Incursiune intr-un colt de rai: Cheile Nerei 19 – 22 august 2014
« Răspuns #93 : Duminică, 24 August 2014, 22:39 »
Astept lista pentu 2015, cu alte trasee din tara, pentru ca la mine concediile sunt multe aprobari ! NU  mai vorbesc de ieșiri in interes e serviciu ! Eventual pentru revelion !

CristianT

  • Vizitator
Re: Incursiune intr-un colt de rai: Cheile Nerei 19 – 22 august 2014
« Răspuns #94 : Luni, 25 August 2014, 07:51 »
Ma bucur ca va placut! In fiecare excursie prin tara, am sentimentul ca reusesc sa va surprind, aratandu-va ca tara asta inseamna mult mai mult decat fac unii sa para...

Cateva fotografii din excursia aceasta, ma tem ultima pe acele meleaguri... Din pacate, desi sunt doua locuri care imi plac foarte mult, se pare ca anul viitor va trebui sa renunt la doua excursii: cea de pe Cheile Nerei si cea din Apusenii de Padis. Drumurile au devenit atat de rele incat efectiv nu pot fi parcurse fara probleme de reparatii ulterioare la masini... :( Insa cine stie, poate se intampla o minune si o se faca si acolo ceva....
Hai Gigi fii mai optimist acu' ca l=au scos pe Sova de la proiecte majore. Eu tocmai speram ca slabesc 20 de kg pina la anul :happy: si merg si eu. :)

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Incursiune intr-un colt de rai: Cheile Nerei 19 – 22 august 2014
« Răspuns #95 : Luni, 25 August 2014, 11:15 »
Gigi, ai tu inima sa distrugi motivatia lui CristianT :D
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Florin1968

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 261
Re: Incursiune intr-un colt de rai: Cheile Nerei 19 – 22 august 2014
« Răspuns #96 : Luni, 25 August 2014, 13:34 »
Aprilie, ce mai faci ? Eu incerc sa dau de tine, dar nu stiu daca mai intri pe aici ! Am postat un reply la secțiunea ,,De ce suntem singuri ;,, pentru tine , aștept un raspuns !

Offline zambila

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 65
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Incursiune intr-un colt de rai: Cheile Nerei 19 – 22 august 2014
« Răspuns #97 : Luni, 25 August 2014, 21:30 »
Multam Mona de gandul frumos. Sper ca ai ajuns cu bine acasa si ca nu o sa ma uiti cand mai vii la capitala.:) Imi doresc sa ne revedem cat mai curand intr-o alta ieseala SC si cum timpul trece repede, asa o sa fie, chiar daca se va intampla deabea in 2015! Multe imbratisari, de la mine pentru tine! Tatiana
Da,Tatiana,am ajuns cu bine si deja ma gandesc la Apusenii de toamna.Oare am sa gasesc acolo niste manute pricepute sa-mi faca masaj?
De revazut sigur ne vom revedea,la munte sau in alt decor,cu Gigi in frunte,in tot cazul.Te imbratisez cu drag.

Offline zambila

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 65
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Incursiune intr-un colt de rai: Cheile Nerei 19 – 22 august 2014
« Răspuns #98 : Luni, 25 August 2014, 21:32 »
Dragilor, mie mi a placut, de voi, Nera, cascadele... petrecerea... Multumesc pentru chefulde viata si buna dispozitie pe care mi le ati transmis. ce sa mai spun, "sechestrarea" in tren a fost cireasa de pe tort :)) Cu placere Mona, sper sa ne mai intalnim si in alte expeditii, la anul. Va pup
Acum stiu cine e Sherban :thumbup: :giggle:

Offline IuliaT

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 141
Re: Incursiune intr-un colt de rai: Cheile Nerei 19 – 22 august 2014
« Răspuns #99 : Marți, 26 August 2014, 14:50 »
Hello dragilor, au fost 4 zile pline de voie buna intr-o natura generoasa alturi de oameni frumosi ....ce iti poti dori mai mult de la o ieseala din asfaltul orasului :).
Imi pare rau pentru pagubele colaterale suferite de Gigi un om cu sulfet mare si exagerat de bine organizat  :flori: :smitten:

La buna vedere :)

Offline alexa_acreo

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 18
Re: Incursiune intr-un colt de rai: Cheile Nerei 19 – 22 august 2014
« Răspuns #100 : Marți, 02 Septembrie 2014, 09:14 »
Tuturor,

Mi-au plăcut provocările cheilor nerei, plimbarea cu mocănita pe Anina - Oravița și oamenii pe care i-am cunoscut în aceasta drumeție.

Sunteți frumoși.  Sa aveți grija de voi!  Sper sa ne revedem cu bine în cat mai multe drumeții.


P.S.  Dnei Elena/60 si Angelicai mii de mulțumiri pentru gesturile frumoase...
 


Offline Monicuta

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 55
Re: Incursiune intr-un colt de rai: Cheile Nerei 19 – 22 august 2014
« Răspuns #101 : Miercuri, 03 Septembrie 2014, 22:30 »
Multumesc tuturor pentru fotografiile trimise.  Am reusit sa surprind placut multi prieteni .
Pacat ca nu se  mai organizeaza in 2015. Avem o tara atat de frumoasa. Sunt sigura ca Gigi ne va surprinde cu alte si alte destinatii.
Mihaelei ii doresc un circuit fara probleme  iar celor interesati de Turcia le recomand 2 site-uri extrem de utile : www.muze.gov.tr si www.turkishclass.com.
Merita sa intrati si pe www.oravita-anina, sunt niste filmulete dragute acolo.
Numai bine.

Offline Monicuta

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 55
Re: Incursiune intr-un colt de rai: Cheile Nerei 19 – 22 august 2014
« Răspuns #102 : Duminică, 07 Septembrie 2014, 15:40 »
E cineva interesat  de concertul din 20 oct cu  Lara Fabian de la Sala Palatului ?
Anul acesta nu il voi rata.


Offline Monicuta

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 55
Re: Incursiune intr-un colt de rai: Cheile Nerei 19 – 22 august 2014
« Răspuns #103 : Vineri, 17 Octombrie 2014, 21:23 »
Vesti bune !!
Cea mai frumoasa linie ferata din Romania a fost salvata!!!, salvata temporar.
De curand Primaria Anina a anuntat ca va folosi calea ferata Oravita-Anina la transportul a 100.000 tone de carbune.In paralel pe linie va circula si Semmeringul Banatean, spre incantarea turistilor.
In urmatorii doi ani linia va fi activa.  Cine mai doreste o plimbare are posibilitatea.