Autor Subiect: Excursie in Delta Dunarii 30 iulie - 3 august 2014  (Citit de 24690 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13225
Re: Excursie in Delta Dunarii 30 iulie - 3 august 2014
« Răspuns #60 : Luni, 04 August 2014, 07:57 »
2010, 2011, 2012, 2013, 2014....A cincea oara cand ajung in Delta cu un grup SC... :) Si poate a 25 oara cand vad minunata varsare de ape dulci in mare...Si as mai merge de inca 25 de ori...Apar mereu lucruri noi, cate ceva nemainalnit pana atunci ma surprinde si bucura in acelasi timp.

Sabaticia aceea modelata aproape imperceptibil de mana omului, intinderile imense de stuf si trestie sparte din cand in cand de cate un ochi de apa, salciile cu crengi lungi atarnand ca niste maini neputincioase....Multimea extraordinara de pasari, fiecare cu obiceiul lor cu modul lor de a ne intampina...Unele impasibile si trufase ce nu se sinchisesc nici macar cu o privire, altele lopatand pe suprafata apei, altele urmarindu-ne in spatele salupei, altele ce dau rotocoale  largi in vazduh...Toate culorile, toate marimile...De la lisitele mici si delicate, pana la giganticii pelicani....
Si nuferii...Cele mai fine si mai delicate flori...Albul acela stralucitor imprastiat in mici stelute printre frunze...

Iesirile in mare, gurile acelea flamande de ape aduse din departarea Padurii Negre, conduse printre maluri prin Viena, Bratislava, Budapesta, Belgrad...Ce poarta oglindirea cladirilor ce strajuiesc curgerea lina si istoria atator lucruri ce s-au intamplat de-o parte si de alta...
Ape in muzica vals, bogate in culorile penelurilor...

O minunatie in care am bucuria sa ma intorc in fiecare an. Cu alti si alti prieteni...Fiecare cu trairile lui. Cu surprinderi, incantari, bucurii sau doar cu noi experiente alaturate altor locuri vazute....

As putea scrie multe, dar azi si maine am zile pline-pline. Printre ele am sa postez cate ceva din albumul Ana Mariei, cu acceptul ei bineinteles...A reusit o multime de fotografii extraordinar de reprezentative pentru ce inseamna Delta...A pus si un pic din sufletul ei acolo si se vede asta...Astept sa le desfac din formatul in care sunt facute si pe cele ale Danei, sunt convins ca am sa descopar si acolo o gramada de fotografii cu suflet...V-am vazut pe multi dintre voi cu aparatele mereu armate si pregatite, sunt convins ca v-ati intors cu multe amintiri - imagine. 

Din pacate n-am avut bucuria petrecerilor de seara...Mi-ar fi placut mult, dar nu peste tot depinde de mine... :-\....Sper insa ca au fost suficient de multe ocazii sa va cunoasteti, sa va apropiati, sa comunicati si sa va imprieteniti...Pt mine asta conteaza cel mai mult...Sa veniti cu prieteni noi, cu amintiri placute, relaxati si incantati de ce ati vazut...

Mi-as dori sa stiu ca cele 4 zile petrecute impreuna au fost pline de incantare si pt voi cum a fost pentru mine... :)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13225
Re: Excursie in Delta Dunarii 30 iulie - 3 august 2014
« Răspuns #61 : Luni, 04 August 2014, 11:26 »
Am transmis fotografiile facute de mine, de Ana Maria si de Nicoleta. De asemenea si lista de participanti. Sper sa ajunga la toata lumea si sa reusiti sa le descarcati.

Offline mihaela.nicolescu

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 73
  • Fericirea vine din interior!
Re: Excursie in Delta Dunarii 30 iulie - 3 august 2014
« Răspuns #62 : Luni, 04 August 2014, 17:54 »
a fost primul meu contact cu Delta , si un prilej nemaipomenit de a reantalni oameni dragi. Gigi a reusit sa faca oa alta ( a cata ) excursie memorabila. Am vazut locuri ff noi pentru mine , plaje despre care nu stiam ca exista , o Dunare pe care nu o cunosteam. A fost memorabil tot. am primit pozele - le voi dezarhiva cum ajung acasa.... Caci am inceput munca..... Va doresc tuturor o sapt frumoasa...

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13225
Re: Excursie in Delta Dunarii 30 iulie - 3 august 2014
« Răspuns #63 : Luni, 04 August 2014, 18:25 »
Da, am vazut ca pe multi Delta i-a luat prin surprindere... :) Cu frumusetile si minunatiile ei...Din pacate, sau poate din fericire destul de bine ascunse...Si pe care pentru a le putea descoperi trebuie sa strabati ape, canale, stufarisuri...Pentru multi a fost primul contact cu o ambarcatiune cu motor, cu valurile, cu statul pe apa...Mai cu frica, mai intepeniti, mai in curent, mai in caldura, pana la urma am vazut ca cei care au dorinta de a descoperi natura au reusit sa se bucure de fiecare clipa...

Cateva dintre pozele pe care le-am descarcat de la voi Ana Maria si Mihaela si care mi-au placut mult...







































La revedere Delta, ne vedem la anul!

Offline DorinaSimion

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 52
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Excursie in Delta Dunarii 30 iulie - 3 august 2014
« Răspuns #64 : Luni, 04 August 2014, 18:39 »
si pentru mine a fost primul contact cu Delta,au fost cateva zile deosebite,m-am bucurat ca un copil de minunatiile intalnite, de fiecare moment petrecut acolo,am reintalnit oameni dragi,am cunoscut altii,nu pot sa spun decat ca a fost minunat,iar Gigi este un om deosebit,tot respectul pentru ceea ce face
dorina

Offline nina_nicoleta

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 23
  • ATENTIE ! SINGLES CAMP - CREEAZA DEPENDENTA.
Re: Excursie in Delta Dunarii 30 iulie - 3 august 2014
« Răspuns #65 : Luni, 15 Septembrie 2014, 08:33 »
S-a intamplat ceva cu calculatorul meu si am pierdut pozele de la aceasta actiune ... VA ROG, AJUTATI-MA ..... CINEVA?! ...
nina_nicoleta