Autor Subiect: Coasta Dalmata (Croatia si Muntenegru) 4 - 13 iulie 2014  (Citit de 22854 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Coasta Dalmata (Croatia si Muntenegru) 4 - 13 iulie 2014
« Răspuns #45 : Luni, 14 Iulie 2014, 16:13 »
Acum pleaca spre voi, cei impreuna cu care m-am bucurat 10 zile de locuri minunate, fotografiile si lista. Sper sa va descurcati usor cu download-ul.

Offline dadus

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 184
Re: Coasta Dalmata (Croatia si Muntenegru) 4 - 13 iulie 2014
« Răspuns #46 : Luni, 14 Iulie 2014, 18:36 »
Descarcat pozele, super faine, locuri minunate.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Coasta Dalmata (Croatia si Muntenegru) 4 - 13 iulie 2014
« Răspuns #47 : Marți, 15 Iulie 2014, 07:19 »
Incep cu sfarsitul...Parcul National Plitvice. O salba superba de lacuri, cascade, paduri nesfarsite...Am avut o dupaamiaza intreaga acolo, minunandu-ne de ceea ce a putut face natura.
















































Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Coasta Dalmata (Croatia si Muntenegru) 4 - 13 iulie 2014
« Răspuns #48 : Marți, 15 Iulie 2014, 17:57 »
De pe uscat, din barca, dimineata, la amiaza sau seara, de la mal sau de pe soselele ce strabat Dinarii, Adriatica este la fel de fantastica. I-am urmarit tarmul sute de kilometri, bucurandu-ne de imagini de vis...Fotografiile nu pot surprinde ceea ce ochii pot cuprinde...Incerc totusi sa va arat ceva din ceea ce am vazut noi acolo...





























Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Coasta Dalmata (Croatia si Muntenegru) 4 - 13 iulie 2014
« Răspuns #49 : Miercuri, 16 Iulie 2014, 07:45 »
Am vazut Dubrovnik-ul din afara, de pe mare si din inauntru. Isi merita pe deplin numele de "Perla Adriaticii". Cateva ore am fost oaspetii cetatii, colidandu-i stradutele, admirandu-i cladirile si bucurandu-ne de racoarea fantanilor.
































Offline SilviaB

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 13
Re: Coasta Dalmata (Croatia si Muntenegru) 4 - 13 iulie 2014
« Răspuns #50 : Vineri, 18 Iulie 2014, 12:05 »
A fost o excursie pe care nu o voi uita niciodata. Am crezut despre fiecare loc prin care am trecut ca este cel mai frumos... pana ajungeam la urmatoarea destinatie ;).
Sunt locuri pline de istorie, farmec si ... ordine. Este uimitor cum o tara, in care razboiul s-a terminat acum nici 10 ani, sa fie capabila sa-si refaca drumurile si cladirile astfel incat sa cauti cu lumanarea o urma a luptelor cumplite ce au avut loc aici.
Am fost surprinsa de caldura si ospitalitea localnicilor, de bucuria cu care ne intampinau afland ca suntem din Romania. M-am simtit ca acasa.
Nu in ultimul rand, le multumesc celor cu care am fost in excursie. Am fost un grup omogen si unit de dorinta de a vedea cat mai mult si de a ne simti bine cu totii. Sper ca vom ramane prieteni si ne vom reintalni si in alte excursii.

Offline MAC

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 180
Re: Coasta Dalmata (Croatia si Muntenegru) 4 - 13 iulie 2014
« Răspuns #51 : Duminică, 27 Iulie 2014, 00:02 »
Multumesc pentru poze.Am primit multe....Ca si amintirile,multe....Astazi am descarcat pozele Cristinei si m-am mai plimbat odata prin Parcul National Plitvice.Incredibil loc.Pentru mine ramane,,cireasa".Lacuri,cascade,''poteci prin apa'',bancuri de pesti,ratuste si iar cascade,si iar lacuri.La un moment dat am avut senzatia ca ma rostogolesc si eu cu apa care-si urma ritmul cascada-lac,cascada-lac...
As spune ca aici realitatea bate poze,filmulete,descrieri,oricat de reusite ar fi ele.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Coasta Dalmata (Croatia si Muntenegru) 4 - 13 iulie 2014
« Răspuns #52 : Luni, 28 Iulie 2014, 12:59 »
Am avut un pic de emotii pt excursia aceasta...Drumul este lung si nu stiam daca ceea ce vedeti o sa compenseze cu oboseala. Vad Dadus, MAC si Silvia ca v-a placut ceea ce am organizat si asta m-a convins sa repet experienta pt alti 7 sau 8, anul viitor... :)

Offline cristinaB

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 94
Re: Coasta Dalmata (Croatia si Muntenegru) 4 - 13 iulie 2014
« Răspuns #53 : Luni, 28 Iulie 2014, 13:07 »
Incerc sa va impartasesc cateva ganduri dupa aceasta minunata excursie!

Desi plecam in prima excurise cu SinglesCamp...aveam totusi senzatia ca plec cu niste oameni cunoscuti!
Samiza imi povestise o multime de lucruri la telefon, parca ne stiam deja, iar Gigi nu putea fii decat super ok, vazusem postarile de pe forum si deja imi facusem o imagine!

Nu pot sa dau decat 10 cu felicitari la tot ce a insemnat organizarea acestei excursii! M-am simtit foarte bine cu grupul! Mi-a placut mult stilul organizat a lui Gigi. Ca sa nu mai zic ca nu mi-as fi dorit sa trec canionul Tara cu orice sofer, si nici parti din Coasta Dalmata! N-am avut nici o emotie, am putut sa ma relaxez si sa savurez tot ceea ce a insemnat aceasta vacanta!
Si impartirea pe zile, si locurile de vizitat, si cazarile, toate erau alese cu grija si cu suflet de Gigi!
Felicitari Gigi si multa putere sa faci in continuare astfel de iesiri... (si felicitari Samiza...stiu ca si tu faci o parte din lucruri pentru ca totul sa iasa bine)
Eu o sa mai vin cu voi in vacanta!
Imi pare rau ca anul asta n-am fost mai hotarata....sa mai aleg macar inca o excursie! Dar ne vedem la Sibiel!

Cat despre Coasta Dalmata....pai ce sa va spun, oricat de mult m-as stradui, nici pozele si nici cuvintele nu pot reda frumusetea acelor locuri! Trebuie sa mergeti ca sa va convingeti!
Vorba Silviei, parca in fiecare zi vedeam ceva si mai frumos! Exact asa am perceput si eu excursia asta! In fiecare zi era mai frumos...si ..la sfarsit parcul Plitvice..cara a fost asa ca in povestea biblica ...vinul cel bun a fost lasat pentru ultima zi!

Multumesc tuturor din grup pentru reusita acestei excursii!

Cristina

P.S. Nici ziua petrecuta la Szeget ..n-a fost rea deloc :)! Un mod tare placut de a incheia vacanta!