Autor Subiect: Un gand bun...de dimineata!  (Citit de 96744 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Un gand bun...de dimineata!
« Răspuns #120 : Duminică, 01 Mai 2016, 11:49 »
wonderland, la prima citire am inteles "tortellini" ( mintea mea mai "colinda" pe meleaguri italiene  !! ;D ) si nu intelegeam despre ce este vorba  :hammer: apoi mi-am dat seama; imi pare rau sa aud asta ???, iti doresc ameliorare cat mai grabnica si sanatate multa.  :)

Offline Iancu Liliana

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
Re: Un gand bun...de dimineata!
« Răspuns #121 : Joi, 05 Mai 2016, 08:23 »
Buna dimineata ! o cafea buna , ganduri pozitive si mult soare in suflet .Sper sa ne ajute si natura .
                                                                                                                     Liliana

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Un gand bun...de dimineata!
« Răspuns #122 : Luni, 09 Mai 2016, 07:26 »
multumesc, almi_gabi. :smitten:

Lucrurile isi gasesc momentul potrivit pentru a se aranja. Oricat ne-am agita uneori sa facem lucrurile asa cum ne dorim, cand dorim, dupa cum ne inchipuim noi ca ar trebui si ar fi bine...de multe ori vedem ca amanarea sau nerealizarea dupa planul nostru a avut un sens.
Sper sa fie bun de dimineata si pentru altcineava, nu doar pentru mine, acest gand ca lucrurile se intampla la momentul potrivit. Iar acel moment potrivit nu e intotdeauna, de fapt e rareori determinat de noi.
Asta nu inseamna ca noua nu ne mai ramane nimic de facut. E nevoie de rabdare, de asezarea pe o directie si de frana pentru orice ne indeamna sa apasam pe acceleratie sau sa luam un ciocan mai mare. :)

Va doresc o dimineata si o saptamana in care sa va simtiti linistiti ca puteti lasa lucrurile sa-si gaseasca fagasul lor!
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Un gand bun...de dimineata!
« Răspuns #123 : Duminică, 29 Mai 2016, 08:42 »

   Buna dimineata,
   Doriti-va o zi frumoasa si asa va fi !
   Bucurati-va de ceea ce aveti astazi, acum ,pentru ca este ceea ce trebuie.
   Daruiti o clipa de bucurie celorlalti si totul va prinde culoare.

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Un gand bun...de dimineata!
« Răspuns #124 : Marți, 28 Iunie 2016, 07:52 »
  Oameni dragi,buna dimineata !
  Ne-a toropit caldura, ne ingrijoreaza schimbarile,oare nimeni nu mai are de transmis ganduri frumoase, experiente de viata , un cuvant bun...incercam sa iesim din singuratate,sa apartinem
  acestei comunitati.

Offline Cory

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 550
Re: Un gand bun...de dimineata!
« Răspuns #125 : Marți, 28 Iunie 2016, 13:14 »
  Oameni dragi,buna dimineata !
  Ne-a toropit caldura, ne ingrijoreaza schimbarile,oare nimeni nu mai are de transmis ganduri frumoase, experiente de viata , un cuvant bun...incercam sa iesim din singuratate,sa apartinem
  acestei comunitati.
    Caldura mai e cum mai e, dar schimbarile sunt deja prea multe ... cel putin pentru unii dintre noi  :(
Posibil ca multi dintre membrii sa fie deja in vacanta...si de aici mai putina comunicare...
Eu va doresc o zi racoroasa oriunde v-ati afla si ca lucrurile sa se aseze in viata fiecaruia asa cum isi doreste!
(still trying to think positive  :whistle: )

Offline Gabi p

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 232
Re: Un gand bun...de dimineata!
« Răspuns #126 : Duminică, 18 Septembrie 2016, 09:00 »
"MUNTELE ne ofera tot ceea ce putem cere vietii: spatiu, maretie, liniste, asprime, frumusete, prietenie." Ionel Coman

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Un gand bun...de dimineata!
« Răspuns #127 : Duminică, 18 Septembrie 2016, 09:14 »
Multumim Gabi !   O zi magnifica - insorita si plina de voiosie si tie!   :)

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Un gand bun...de dimineata!
« Răspuns #128 : Sâmbătă, 08 Octombrie 2016, 09:08 »
In Bucuresti ploua, mocaneste, ploaie rece si mohorata , de toamna.
E putin umed in casa, putin intuneric, putin nu stiu cum...
Eu mai simt inca , pe obraz, mangaierea soarelui bland de la Sibiel,aud glasurile voastre, in cor,sunandu-mi acum, ceva mai pierdut
dar la fel de aievea.
In filmul lui Gigi incerc sa deslusesc pe fiecare si regret ca inca nu stiu numele tuturor.Vad fete zambitoare si in mare parte , asemenea.
Asemenea pentru ca dincolo de aspectul nostru fizic sunt niste suflete care vibreaza si vibratia lor depaseste orice bariera impusa, lumeasca.
Va imbratisez cu muzica sufletului meu !

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Un gand bun...de dimineata!
« Răspuns #129 : Sâmbătă, 08 Octombrie 2016, 09:29 »
Si in Moldova ploua cu galeata. Si aici e intuneric si foarte frig. dar e o liniste in mine si o inclinatie spre relaxare si veselie, incat vremea, prin contrast  mi se pare foarte potrivita sa ne faca sa cautam acele actiuni care ne aduc lumina si caldura in suflet.

Multumim, noiembrie! Gandul tau e un dar perfect armonizat cu starea zilei:flori:!
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Gabi p

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 232
Re: Un gand bun...de dimineata!
« Răspuns #130 : Sâmbătă, 08 Octombrie 2016, 11:21 »
Muzica de relaxare si imagini superbe .... O zi buna !  :)



https://youtu.be/mX50lA_n0l0?list=PLzYdneNrkzm1LbBluPzFg1ffoFFkb-Q21
"MUNTELE ne ofera tot ceea ce putem cere vietii: spatiu, maretie, liniste, asprime, frumusete, prietenie." Ionel Coman

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Un gand bun...de dimineata!
« Răspuns #131 : Sâmbătă, 05 Noiembrie 2016, 07:53 »
Uneori suntem atat de tacuti de parca ne temem...

Pentru urmatoarele intalniri SC va indemn, dansati un tango, fara sfiala si fara teama ca gresiti
"don,t exist mistakes in one tango...not like life".
Puteti scoate un om din intuneric, fara a fi prea tarziu.

Va imbratisez!

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Un gand bun...de dimineata!
« Răspuns #132 : Joi, 22 Decembrie 2016, 21:12 »
Nu e dimineata, dar n-am gasit alt loc unde sa pun acest joculet, gasit intamplator pe net.
Primele vazute de mine, n-au fost chiar cele pe care, cred eu, mi le-as dori, dar as fi la fel de multumita sa existe din plin in viata mea in anul ce vine:)
(dati click pe imagine ca sa se mareasca)

Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Un gand bun...de dimineata!
« Răspuns #133 : Joi, 09 Martie 2017, 08:14 »
A trecut ziua noastra,azi spunem" La multi ani !" domnilor, sa petreaca frumos,sa se bucure de primavara, de frumusetea
 si candoarea femeilor din viata lor  !

Pentru Gigi, gand bun de sustinere la Berlin, speram ca in 2018 sa admiram" Noptile albe de la Leningrad ".

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Un gand bun...de dimineata!
« Răspuns #134 : Joi, 18 Mai 2017, 07:59 »
M-am trezit, asa, cu gandul ca daca reusim sa vedem partea luminoasa si calda a vietii noastre, gheata se va topi s-au macar va deveni parte integranta din frumusetea a ceea ce ne e dat sa traim. Cu bune si rele.
O zi luminoasa si calda va doresc!
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.