Autor Subiect: Un gand bun...de dimineata!  (Citit de 98488 ori)

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Un gand bun...de dimineata!
« Răspuns #135 : Duminică, 09 Iulie 2017, 08:19 »
Luminile scenei s-au stins...sala s-a golit de lume,cortina a fost trasa...
Dragii mei, in spatele cortinei spatiul musteste de viata, de emotii, de incantare.
Oamenii se privesc, se ating, se imbratiseaza.

Se primesc flori si uneori...declaratii de dragoste.
In spatele cortinei,de fiecare data, viata continua.
Si noi, din spatele cortinei,inaintea unui nou spectacol, avem ceva de spus.

Eu am iesit timid, intr-un colt al scenei, mana imi tremura, ma aplec,oare sala e goala ?
Ma aplec inca o data, va imbratisez cu emotie !

Va fi o zi minunata !

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Un gand bun...de dimineata!
« Răspuns #136 : Luni, 20 Noiembrie 2017, 07:40 »
A trecut si Black Friday Day (desi, continua  :strambatura:), a trecut si Ziua Internationala a Barbatilor (tocmai ce am aflat de la mirelam ca, macar cei care au fost la Cooking Camp au fost sarbatoriti cum se cuvine  ;), e luni.
O noua saptamana inseamana uneori si noi inceputuri. Pentru mine si pentru cei care se regasesc sau nu in situatia unui nou inceput gandul meu bun e de mobilizare, energie si reusita!

De multe ori reusita nu sta in mainile sau in mintea unui singur om. E un efort combinat al mai multor oameni care reusesc actioneze ca o echipa.

Saptamana cu spor va doresc!
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline ave caesar

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 120
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Un gand bun...de dimineata!
« Răspuns #137 : Miercuri, 13 Decembrie 2017, 09:27 »
Toata lumea vrea sa traiasca pe culmile muntelui fara sa stie ca adevarata fericire sta in modul in care urci abruptul.

Offline Bejenaru lenuta

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 15
Re: Un gand bun...de dimineata!
« Răspuns #138 : Miercuri, 13 Decembrie 2017, 13:32 »
Adevarat!!Ą

Offline Rentzi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 482
Re: Un gand bun...de dimineata!
« Răspuns #139 : Joi, 14 Decembrie 2017, 00:30 »
Corect! Una e sa urci cu telecabina  :thumbup:  alta e sa te chinui pe jos...  :thumbdown:

Offline Onix

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 245
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Un gand bun...de dimineata!
« Răspuns #140 : Duminică, 17 Decembrie 2017, 09:21 »
Cred ca atunci cand urci cu telecabina te bucuri de peisaj dar......nu il apreciezi la adevarata lui valoare.
Spuse capricornul din mine care a obtinut totul cu mult efort si alege intotdeauna calea cea mai grea ! ;D

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Un gand bun...de dimineata!
« Răspuns #141 : Miercuri, 03 Ianuarie 2018, 09:53 »
Cateva ganduri bune pentru o dimineata de inceput de an. Hai sa descoperim cum lucruri, gesturi sau actiuni simple in aparenta, pot avea un efect benefic asupra starii noastre de bine, in toate planurile. 

Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Un gand bun...de dimineata!
« Răspuns #142 : Luni, 29 Ianuarie 2018, 07:03 »
Sa fim ingaduitori cu noi insine si cu ceilalti. Pentru ca fiecare dintre noi are si calitati si defecte. Sa privim mai mult la noi insine, la ceea ce putem face noi mai corect, mai bine, mai frumos, inainte de a critica, persifla, sanctiona greselile altora ori de a revendica schimbari la celalalt, fara ca noi sa schimbam nimic.
Buna dimineata!
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Constanta

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 6
Re: Un gand bun...de dimineata!
« Răspuns #143 : Miercuri, 31 Ianuarie 2018, 10:05 »
      Draga Wonderland, o urare minunata ,un gand plin de intelepciune si  se pare ca  tu chiar si aplici ce ai urat.                                          (  Iti multumesc ca m-ai ajutat cu inscrierea pe lista de transport.....)

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Un gand bun...de dimineata!
« Răspuns #144 : Vineri, 02 Februarie 2018, 08:53 »
Multumesc, Constanta!
De multe ori, gandurile mele sunt sfaturi pentru mine, sa-mi amintesc sa nu uit sa le aplic  ;D :magic: :)

(Cu drag, chiar daca n-a fost un ajutor dat cu...blandete :) )
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Un gand bun...de dimineata!
« Răspuns #145 : Duminică, 04 Februarie 2018, 20:00 »
Un gand bun pentru maine dimineata, se poate?
Apropo de faptul ca tot ne fixam sa incepem ceva de pe 1, de luni, din prima zi a anului etc, m-am amuzat citind la cineva ca nu se poate apuca de dieta. De ce? Pentru ca tot isi propunea sa inceapa de pe 1 si pica martea :))))))
Pana la urma, daca in fiecare dimineata incepe o noua zi (mamaaaa, ce profunzime am emis), putem spune si noi ca orice zi e buna pentru un nou inceput, nu?

O seara linistita! :)
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline oviarad

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 417
  • barbat serios gasit prieteni, cine i-a pierdut :)
Re: Un gand bun...de dimineata!
« Răspuns #146 : Duminică, 04 Februarie 2018, 20:06 »
Cel mai bine e sa incepi dieta intotdeauna maine ,,,,,,,,,,,, niciodata azi , indiferent de data din calendar  :angel: ;)
Va dainui doar ce-am iubit cu-adevarat , cenusa-i restul

Offline Gabi p

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 232
Re: Un gand bun...de dimineata!
« Răspuns #147 : Luni, 05 Februarie 2018, 09:00 »
"MUNTELE ne ofera tot ceea ce putem cere vietii: spatiu, maretie, liniste, asprime, frumusete, prietenie." Ionel Coman

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Un gand bun...de dimineata!
« Răspuns #148 : Luni, 05 Februarie 2018, 21:26 »
Multumim, Gabi p! Mie, una, mi-a inveselit dimineata, urarea ta.:)

oviarad, m-am prins, autoironic, dar si ironic. de fapt mai mult glumet, cat sa priceapa omu, fara sa-l doara.  :thumbup:

Ninge si ninsoarea asterne liniste si in gandurile mele. Ca si cum mintea mea asociaza ninsoarea cu lipsa de griji a copilariei.
Cum ar fi sa inchidem ochii si sa ne imaginam, fie si pentru cateva secunde, ceea ce ne readuce in stare de liniste. Ninsoarea, pajistea inflorita, marea, o priveliste de pe munte, imbratisarea bunicii si mai stiu eu ce alta imagine care ne transporta instantaneu in senin?
cum ar fi sa facem din asta un exercitiu pe care sa-l aplicam de cate ori ne simtim prea agitati, nelinistiti, ingrijorati, furiosi...
Ce fata ar face cel din fata noastra, daca ne-ar vedea, respirand adanc, inchizand ochii si disparand in mintea noastra in cautarea calmului?
 :giggle: Daca facem abstractie de asta, cred ca e un exercitiu bun. Din categoria lucrurilor atat de simple, atat de la indemana noastra ...

Gandul meu bun, la vreme de seara, pentru dimineata, e sa nu uitam aducem in viata noastra bogatia lucrurilor simple.

Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Un gand bun...de dimineata!
« Răspuns #149 : Luni, 05 Februarie 2018, 22:01 »
@Wonderland, e bun exercitiul propus de tine, chiar benefic , l-am încercat de cateva ori si are efect  :angel: