Autor Subiect: Drumetii din Predeal: Muntii Baiului si Valea Rasnoavei 21- 23 martie 2014  (Citit de 16487 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13255
Re: Drumetii din Predeal: Muntii Baiului si Valea Rasnoavei 21- 23 martie
« Răspuns #30 : Luni, 24 Martie 2014, 07:35 »
Si totusi ...a ajuns la Actiuni incheiate... :'( A fost fain, a fost tare fain! O vreme exceptionala, niste peisaje de poveste, un grup vesel... :) Am avut norocul sa ajungem intr-o perioada in care am vazut si verde si zapada...Campuri intregi de branduse, poienite pline de ghiocei...Si muntii aceia majestuosi...

Le multumesc Danei si Eugeniei pt excelenta idee de a ajunge la Cascada Tamina...a fost cireasa de pe tort. E grozav cand o actiune se incheie in felul asta...cu un loc minunat, ireala mi s-a parut mie despicatura aceea in stanca prin care curgeau suvoaiele de apa...Si daca sunt la multumiri, trebuie neaparat sa spun ceva despre Viorel, despre seara plina de emotie care ne-a oferit-o. Lucruri din astea ti se intampla rar in viata, sa ai ocazia sa stai langa oameni care nu au doar o sensibilitate desosebita, dar au si talentul de a-i da un aer artistic si de a ti-o transmite si tie. Stii Vio, discutam noi doi despre muzica si explicam ceea ce-mi place mie sa ascult. O melodie poate sa fie plina de ritm, sa aiba acorduri deosebit de bine inchegate si mesteugite, daca nu are text...pt mine e fara nota. Trebuie musai si text. Imi place ca prin muzica sa primesc un mesaj, o stare si am nevoie pe langa acorduri si de versuri...Tu scrii incarcat de sensibilitate si transmiti foarte usor...Chiar am fost atent la cei care te ascultau sambata, au trecut toti dincolo de melodicitate, se oprisera si urmareau in mod special textul. Superb!

Le multumesc tuturor ca am avut 3 zile relaxante si placute,, petrecute cu niste oameni frumosi si veseli. Mi-a parut tare bine ca i-am reintalnit pe cei vechi, m-am bucurat ca SC s-a imbogatit cu oameni veseli si placuti. Camera 2... ;D ;D ;D M-am bucurat din nou ca lucrurile s-au potrivit atat de bine, incepand de la cazare (ce bine s-au creat cele doua perechi de camera, la 2 si 3, cat de compatibile... :thumbup:), pana la plecarea pe grupulete...

Ma intorc mai plin, heeei nu am zis mai plinut,,, ;D ;D,...cu amitiri placute si deja cu un pic de nostalgie..

Dar trebuie sa ies din starea de relaxare, de leneveala si visare.... :( sunt acum la birou, ma uit in agenda si vad ca ma asteapta o gramada de probleme... Gata Gigi! - treci la treaba!  :-[

Offline 4EVER YOUNG

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Re: Drumetii din Predeal: Muntii Baiului si Valea Rasnoavei 21- 23 martie
« Răspuns #31 : Luni, 24 Martie 2014, 09:20 »
Buna dimineata tuturor.Pe aici e ceata si un frig de zici ca a venit iarna.Unde e soarele :( unde e veselia   *|* unde sunt oamenii minunati pe care i-am cunoscut acest weekend?Multumesc tuturor ca ne-ati primit cu bratele deschise.Multumim Gigi pentru ca existi si organizezi aceste iesiri minunate.Totul a fost minunat de la oameni locuri,vreme(mi-a placut pana la urma chiar si coborarea pantelor cu spatele ).Mai jos o incercare de jurnal in versuri a acestei ture.
Intr-o zi de dimineata
Nu era nici frig nici ceata
Ma rodea o intrebare
Unde sa mai plec eu oare?

Dand pe Google cautare
Singles Camp-ul imi apare
Cand am dat de drumetie
Am stiut ca dintr-o mie
Am sa va aleg pe voi
Si o sa am camera 2 ;)

Am facut trasee multe
Ca doar am venit la munte
Trubadurul ne-a cantat
Si pe toti ne-a incantat

Dar cel mai mult mi-a placut
Ca deloc nu s-a baut
S-a dansat fara incetare
Si cand mergeam pe carare

"Varog s-aveti o viata frumoasa
Va rog s-aveti grija de voi
S-aveti soarele pe masa
Si sa v-amintiti de noi"


CAMERA 2

Mari_a

  • Vizitator
Re: Drumetii din Predeal: Muntii Baiului si Valea Rasnoavei 21- 23 martie
« Răspuns #32 : Luni, 24 Martie 2014, 15:55 »
Minunat ne-a cantat Viorel, vesel grup!  :)

A fost, intr-adevar, foarte frumos. N-am mai fost la munte primavara timpuriu de multa vreme, si imi era dor...
Dupa o iarna care pentru mine a fost foarte grea, spun sincer ca ma gandeam ca n-o sa ma tina puterile sa merg mai departe de Garbova. Dar traseul n-a fost greu si nici lung, iar brandusele, ghioceii, viorelele si tot felul de flori albe, galbene, mov, padurea, cantecul vesel al pasarelelor, soarele, mirosul de cetina nu m-au lasat sa ma intorc din drum...
Dupa un traseu asa frumos, plimbarea pana la cabana Poiana Secuilor mi s-a parut prea scurta, m-as fi tot dus inainte, sa vad incolo ce-i, incolo ce-i...
Foarte frumoasa a fost si drumetia de duminica, pe drumul forestier pana sus la cascada Tamina si trecerea chiar prin canion (poate, pentru racorire, eu as fi avut nevoie sa trec... direct prin cascada!  :buck2: ).




















Offline danna n.

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 171
Re: Drumetii din Predeal: Muntii Baiului si Valea Rasnoavei 21- 23 martie
« Răspuns #33 : Luni, 24 Martie 2014, 20:58 »
Ce poti face 2 zile cu un grup de oameni veseli si iubitori de munte? Sa va spun:

tren, soare, intalnire, munte, brazi, voie buna, poveste cu a, dimineata, soare, telescaun, branduse, ghiocei, cabana, urcus, zapada, padure, verde, popas la bancuta, soare, poiana, gratar, dans, muzica buna, camera 2  *|*, soare, poteca, vreme buna, cascada, scari, stanca, nor, bucurie....

In rest... vorba cantecului: "Va rog sa-aveti o viata frumoasa...." : whistle:

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Drumetii din Predeal: Muntii Baiului si Valea Rasnoavei 21- 23 martie
« Răspuns #34 : Luni, 24 Martie 2014, 21:29 »
Pare asa, ca un vis frumos toata drumetia asta a voastra. Sa va fie de bine!
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Sky_blue

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 9
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Drumetii din Predeal: Muntii Baiului si Valea Rasnoavei 21- 23 martie
« Răspuns #35 : Marți, 25 Martie 2014, 06:50 »
Buna dimineata!
Intr-adevar a fost o actiune reusita, voi le-ati mentionat pe toate : peisaj, aer, atmosfera nemaipomenita.....mie personal mi-a mers la suflet.
A fost un wekend pe care mi-l voi aminti mereu, oameni de calitate superioara, compatibilitate intre oameni.....probabil deca te straduiai Gigi sa ne "asezi" nu ai fi reusit. Bravo si felicitari tuturor pentru o asemenea reusita, pentru calitatile tuturor.......sunteti extraordinari.
Inca nu imi gasesc cuvintele  :-*
Daca se poate un mesaj pentru membri care nu au participat inca la vreo actiune: oameni buni nu mai stati pe ganduri, ve-ti gasi aici exact ce cautati, totul e minunat si la propriu si la figurat!
 :giggle: sa aveti o zi reusita, minunata asa ca voi si nu uitati de camera 2  :thumbup: :dance:!
aaaaaa....era sa uit...multumesc pt poze, pupici!

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Drumetii din Predeal: Muntii Baiului si Valea Rasnoavei 21- 23 martie
« Răspuns #36 : Marți, 25 Martie 2014, 06:57 »
pont: dupa postare, inca ceva timp mai ai optiunea de modify.
dar, zau ca nu merita sa te ingrijorezi de o mica greseala, cand ne-ai transmis o stare si un mesaj asa frumoase.

Ce-i cu camera 2?! intreb si eu, desi cred ca e din categoria - informatiilor care au creat o atomsfera speciala, care care raman intelese si importante doar pentru grup ;D

Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13255
Re: Drumetii din Predeal: Muntii Baiului si Valea Rasnoavei 21- 23 martie
« Răspuns #37 : Marți, 25 Martie 2014, 07:08 »
O camera plina de veselie si entuziasm.  *|*  De new entry...Glumeam ca de acum incolo, camera 2 se retrage, ca si un tricou de fotbalist celebru, inegalabil.  ;D Pe care nimeni nu il va mai purta La fel si cu repartitia pe camere: sarim peste camera 2 ...

Mari_a

  • Vizitator
Re: Drumetii din Predeal: Muntii Baiului si Valea Rasnoavei 21- 23 martie
« Răspuns #38 : Marți, 25 Martie 2014, 09:11 »
Am aflat cum le zice florilor astora:  spânz  (barba-lupului, bojaţel, botăţel, coada-popii, cucurig, iarba-nebunilor, ouăle-popii, paronici, spunz)
   :faint:
http://www.ziarulevenimentul.ro/stiri/sanatate/spanz-a-tratamente-naturiste-cu-spanz--21461.html


Offline guitarman

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 29
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Drumetii din Predeal: Muntii Baiului si Valea Rasnoavei 21- 23 martie
« Răspuns #39 : Marți, 25 Martie 2014, 15:43 »
Tin sa ma raliez si eu celor care au doar cuvinte de lauda la adresa acestei actiuni. A fost foarte, foarte frumos. M-am hotarat in ultima clipa sa vin si ma felicit pentru aceasta alegere. Un weekend de vis alaturi de oameni absolut minunati. Cat despre cantecele mele, ma bucur ca in general au placut si multumesc lui Gigi si Mariei pentru aprecieri, iar in viitor, oricand, cu mare drag. Cred ca fiecare dintre cei care au participat au contribuit la reusita acestei actiuni. Pe data viitoare...

Mari_a

  • Vizitator
Re: Drumetii din Predeal: Muntii Baiului si Valea Rasnoavei 21- 23 martie
« Răspuns #40 : Joi, 27 Martie 2014, 08:55 »
Ce draguuuut, multumesc pentru filmulet, Iulian.  :)   :-*   :kissing: 

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13255
Re: Drumetii din Predeal: Muntii Baiului si Valea Rasnoavei 21- 23 martie
« Răspuns #41 : Joi, 27 Martie 2014, 09:39 »
Iulian, sa stii ca mai multa lume mi-a trimis multumiri pt montajul tau. Stiu cat ai lucrat la el, iti apreciez efortul si mai ales apreciez placerea, bucuria ta de a oferi. Oameni ca tine sunt rari si merita cu prisosinta sa-i ai in preajma. De aceea si tin atat de mult la prietenia ta... :)

Offline Mimi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 378
Re: Drumetii din Predeal: Muntii Baiului si Valea Rasnoavei 21- 23 martie
« Răspuns #42 : Joi, 27 Martie 2014, 18:50 »
Da si mie mi-a placut mult montajul lui Iulian ! I-am multumit si personal prin e-mail . Multumim inca o data ! :applause:

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13255
Re: Drumetii din Predeal: Muntii Baiului si Valea Rasnoavei 21- 23 martie
« Răspuns #43 : Duminică, 30 Martie 2014, 20:32 »
Azi am povestit din nou cu Iulian...era si el incantat de "incantarea" voastra...

Offline Mimi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 378
Re: Drumetii din Predeal: Muntii Baiului si Valea Rasnoavei 21- 23 martie
« Răspuns #44 : Marți, 01 Aprilie 2014, 18:30 »
 :applause: tie,Gigi,pt.idee, :-* lui Iulian ,pt.realizare .