Autor Subiect: Din Conacul Samfirei, spre Tara mocanilor 4 - 6 aprilie 2014  (Citit de 43647 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Ani Marie

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 30
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Din Conacul Samfirei, spre Tara mocanilor 4 - 6 aprilie
« Răspuns #15 : Joi, 06 Februarie 2014, 12:43 »
1. Murandra
2. Kike  :)
3. Codru     :yeah:
4. Acbard
5. Ana Maria P
6. Gigi
7. Ayouni  :)
8. Ayouni (LCM)
9. Ana Maria T.  ;)
10. Ani Marie U :dance:

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13265
Re: Din Conacul Samfirei, spre Tara mocanilor 4 - 6 aprilie
« Răspuns #16 : Joi, 06 Februarie 2014, 13:44 »
Ieri cand tot cautam prin trasee si locatii prin Trascau, nu m-am gandit o clipa ca zona aceea atrage atat de mult! Dar realizez acum ca Apusenii sunt Apuseni si vad ca tot ce tine de locurile acelea sunt privite cu respect, placere si admiratie!
Welcome aboard Ani Marie U si Ana Maria T.  *|* *|* *|* *|* I see that we will have three (with little bit difference) Ana Maria!!!! ::)

Offline murandra

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 110
Re: Din Conacul Samfirei, spre Tara mocanilor 4 - 6 aprilie
« Răspuns #17 : Joi, 06 Februarie 2014, 13:52 »
Gigi, si va atrage din ce in ce mai multi oameni, mai ales dupa publicitatea facuta "motilor" din Apuseni in ultima perioada, nu departe de locurile unde mergem noi, publicitate datorata unui eveniment nefericit, dar care a dovedit ce oameni sunt acolo in zona respectiva. Sper ca la excursia de anul asta din Apuseni sa ne intalnim cu mai multi vorbitori de limba romana  :D

Tatiana

  • Vizitator
Re: Din Conacul Samfirei, spre Tara mocanilor 4 - 6 aprilie
« Răspuns #18 : Joi, 06 Februarie 2014, 14:07 »
Ma bucur enorm pentru succesul actiunii si pentru curajoasele inscrise deja. Inteleg ca sunt ceva trasee de urcat pe munte desi nu stiu nici cate nici cat de dificile sunt. In aceste conditii eu raman doar cu gandul la Nicu ;) pentru ca nu vreau sa mai fiu "coada" ("leii" sunt deobicei fruntea, nu-i asa Gigi ;) ). Imi pare rau ca nu am curajul sa va insotesc fetelor... stiti voi care :). Pupici.

Offline murandra

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 110
Re: Din Conacul Samfirei, spre Tara mocanilor 4 - 6 aprilie
« Răspuns #19 : Joi, 06 Februarie 2014, 14:14 »
Ma bucur enorm pentru succesul actiunii si pentru curajoasele inscrise deja. Inteleg ca sunt ceva trasee de urcat pe munte desi nu stiu nici cate nici cat de dificile sunt. In aceste conditii eu raman doar cu gandul la Nicu ;) pentru ca nu vreau sa mai fiu "coada" ("leii" sunt deobicei fruntea, nu-i asa Gigi ;) ). Imi pare rau ca nu am curajul sa va insotesc fetelor... stiti voi care :). Pupici.

Tatiana  :((  :((   :((
Din pacate in zona asta a Apusenilor nu cred ca ne intalnim cu Nicu, dar ... eu asa stiu ca leii nu abandoneaza lupta inainte de razboi

Offline aprilie

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 304
Re: Din Conacul Samfirei, spre Tara mocanilor 4 - 6 aprilie
« Răspuns #20 : Joi, 06 Februarie 2014, 14:28 »
Super gasca, super traseu, super actiune  :thumbup: Tare mult mi-ar placea sa fiu si eu cu voi in aceasta excursie ...  :kissing:

Offline murandra

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 110
Re: Din Conacul Samfirei, spre Tara mocanilor 4 - 6 aprilie
« Răspuns #21 : Joi, 06 Februarie 2014, 14:32 »
Super gasca, super traseu, super actiune  :thumbup: Tare mult mi-ar placea sa fiu si eu cu voi in aceasta excursie ...  :kissing:

Pai si ce te retine aprilie? Hai cu noi  :dance:

Offline aprilie

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 304
Re: Din Conacul Samfirei, spre Tara mocanilor 4 - 6 aprilie
« Răspuns #22 : Joi, 06 Februarie 2014, 14:43 »
murandra draga, doar niste probleme personale ma tin departe de voi. nu stiu cand se vor rezolva dar sunt cu ochii pe voi  :flori:

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Re: Din Conacul Samfirei, spre Tara mocanilor 4 - 6 aprilie
« Răspuns #23 : Joi, 06 Februarie 2014, 15:27 »
Bravo Ayouni!  :thumbup: Inseamna ca ti-am redeschis pofta de munte!   :) Cat ma bucur cand stiu ca pot apropia oamenii de locurile astea pe care le iubesc atat!  :thumbup:

cam ai dreptate, GG!   ;)
in ceea ce priveste plecarea, cum vin de la Bucuresti, as prefera sa plec de-aici pe 3 aprilie cu masina; daca ai locuri libere la Sibiel as dori sa raman prima noapte acolo si de-acolo sa plecam la drum a doua zi cu microbuzul respectiv. si as mai ramane o noapte, eventual doua la intoarcere.
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

Mari_a

  • Vizitator
Re: Din Conacul Samfirei, spre Tara mocanilor 4 - 6 aprilie
« Răspuns #24 : Joi, 06 Februarie 2014, 16:38 »
La asta m-am gandit si eu: cum sa ajung la microbuzul din Sibiu, cum/cand sa ma intorc etc. Si mi-a dat... cu virgula!   :-\

Offline murandra

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 110
Re: Din Conacul Samfirei, spre Tara mocanilor 4 - 6 aprilie
« Răspuns #25 : Joi, 06 Februarie 2014, 16:48 »
La asta m-am gandit si eu: cum sa ajung la microbuzul din Sibiu, cum/cand sa ma intorc etc. Si mi-a dat... cu virgula!   :-\

Mari_a, noi suntem 3 intr-o masina cu 4 locuri, iar plecarea vineri dimineata devreme, si intoarcere duminica dupa masa. Unde mai pui ca suntem si 2 soferi, cel putin. Deci, refa calculele, calculelele, si vezi ... poate nu-ti mai da cu virgula  :thumbup:

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13265
Re: Din Conacul Samfirei, spre Tara mocanilor 4 - 6 aprilie
« Răspuns #26 : Joi, 06 Februarie 2014, 16:54 »
Da Murandra si eu sper ca va veni o vreme cand vom majoritari pe munte...Dar sa stii ca nu numai in Apuseni se intampla asta si nu doar acum.. In Fagaras de exemplu intalneai chiar si acum 35 - 40 ani majoritar tot straini. Erau tin minte polonezi, cehi, DDR-isti, unguri... La fel e si acum, intradevar insa, mai pronuntat...Ce sa-i faci daca pe noi ne preocupa rosul semintelor si micii? Nu poti sa molfaiesti seminte in timp ce urci si nici sa bei 3 halbe de bere si 10 mici si-apoi hai in sus... ???

Tatiana, corect stiu bine senzatia de a nu putea fi primul sau macar in fata...Niciodata nu m-am lasat, cat am putut am strans din dinti si am dat tot ce-am putut din mine sa nu fiu urma'...Dehh, narav de leu, asa-i!  ::)

Aprilie imi pare rau sa stiu ca ai probleme, stiu ca iti doreai mult sa mergi la genul asta de excursii... :( Anul trecut cred ca ai fost campioana.. :)

Cu toata placerea Ayouni, dar din pacate nu cred sa mai ramana vreun loc in acea perioada. Am inchiriat pensiunea o saptamana unor norvegieni care fac niste cursuri mai putin conventionale, ceva bazat pe rune. Sunt clienti mai vechi si stiu din experienta ca ocupa toata locatia chiar si inca una - doua pensiuni pe langa, atat de multe cereri au. Parerea mea este sa pastrezi ideea cu venitul la Sibiu, este foarte buna si daca mai ramane o camera ok, daca nu gasim altceva...Dar, mai este un dar, daca si celelalte 4 locuri care au mai ramas se vor ocupa tot de cei din Bucuresti (ce interesant ar fi ca dupa ce aceasta actiune cu care m-am adresat celor din zona asta si cea de vest, a fost rezervata majoritar de bucuresteni, atunci cealalta cu care m-am adresat bucurestenilor sa fie ocupa de cei din... Cluj, Sibiu etc.), gasim o varianta de venire grupata din Bucuresti, pt ca ar fi aiurea sa vina 12 -13 persoane pe asa distanta, fiecare cu ce poate si sa organizez doar de aici ceva...

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13265
Re: Din Conacul Samfirei, spre Tara mocanilor 4 - 6 aprilie
« Răspuns #27 : Joi, 06 Februarie 2014, 16:57 »
Da, uite ca mai este si Maria pe ganduri si doar pentru ca transportul creaza probleme. Hai deci sa mergem pe ideea unui microbuz din Bucuresti si am sa incerc sa negociez cu transportatorul un tarif cat de mic poate, avand in vedere cate curse are de la noi. Ok? Si atunci nu mai trebuie sa va ganditi la alte mijloace de transport... Ce spuneti cei care deja vad ca v-ati organizat venirea cu masini mici?

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Re: Din Conacul Samfirei, spre Tara mocanilor 4 - 6 aprilie
« Răspuns #28 : Joi, 06 Februarie 2014, 17:09 »

Cu toata placerea Ayouni, dar din pacate nu cred sa mai ramana vreun loc in acea perioada. Am inchiriat pensiunea o saptamana unor norvegieni care fac niste cursuri mai putin conventionale, ceva bazat pe rune. Sunt clienti mai vechi si stiu din experienta ca ocupa toata locatia chiar si inca una - doua pensiuni pe langa, atat de multe cereri au. Parerea mea este sa pastrezi ideea cu venitul la Sibiu, este foarte buna si daca mai ramane o camera ok, daca nu gasim altceva...Dar, mai este un dar, daca si celelalte 4 locuri care au mai ramas se vor ocupa tot de cei din Bucuresti (ce interesant ar fi ca dupa ce aceasta actiune cu care m-am adresat celor din zona asta si cea de vest, a fost rezervata majoritar de bucuresteni, atunci cealalta cu care m-am adresat bucurestenilor sa fie ocupa de cei din... Cluj, Sibiu etc.), gasim o varianta de venire grupata din Bucuresti, pt ca ar fi aiurea sa vina 12 -13 persoane pe asa distanta, fiecare cu ce poate si sa organizez doar de aici ceva...

eu ma gandisem la altceva cand am vazut excursia asta, de aceea mi-a si atras atentia: sa profit de cateva zile in plus de vacanta in acea zona, fara sa fie o alergatura bucuresti - sibiu - alba, dus si intors.  nu m-a afectat lipsa microbuzului, pentru ca aveam deja in minte un alt plan. atunci mai vedem.
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

Offline kike

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 253
Re: Din Conacul Samfirei, spre Tara mocanilor 4 - 6 aprilie
« Răspuns #29 : Joi, 06 Februarie 2014, 17:13 »
 :dance:Ce-mi place agitatia asta ;) Eu nu conduc, asa ca ma supun majoritatii....de-abia astept :kissing: