Autor Subiect: Din Conacul Samfirei, spre Tara mocanilor 4 - 6 aprilie 2014  (Citit de 43592 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Floare de Colt

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 6
Re: Din Conacul Samfirei, spre Tara mocanilor 4 - 6 aprilie
« Răspuns #75 : Duminică, 16 Martie 2014, 17:57 »
Buna! Sunt Virginia si nu cunosc pe nimeni.
Cred ca eu sunt nr. 8 din lista. Vin din Bucuresti - Voluntari. Cum se procedeaza cu transportul?

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13257
Re: Din Conacul Samfirei, spre Tara mocanilor 4 - 6 aprilie
« Răspuns #76 : Duminică, 16 Martie 2014, 18:42 »
Am mai primit un mesaj pe inscrieri tot de la cineva new entry si pentru ca vreau sa va ajut cat pot mai mult incep cu cateva detalii.
Am scris in prezentarea actiunii, iau cu copy/paste:

Transport - se va organiza functie de locul din care sunt cei care se inscriu. Cel mai probabil este ca se va face un grupaj general la Sibiu sau Sebes/Alba Iulia, de unde vom pleca impreuna cu un microbuz inchiriat.

Deci nu este un transport grupat organizat, de data aceasta nu am inchiriat un microbuz Bucuresti - destinatie. A fost in discutie asa ceva, dar pentru ca o parte din cei inscrisi au comunicat aici pe topic ca deja si-au organizat personal tranportul, am inteles deci ca nu mai este nevoie de ajutorul meu pe ruta Bucuresti - Sibiu (Alba Iulia).

In situatii de genul acesta fiecare scrie aici pe forum, anuntand de unde pleaca si cu ce intentioneaza sa mearga, asa fiind posibile grupajele personale. Daca cititi si ma adresez acum amandurora si tie si Corinei, Laur printr-o postare anterioara (2-3 mesaje in urma) anunta ca merge cu masina din Bucuresti si ia cu el pe cine merg din directia aceea. S-au inscris la el Elena D (este printre cele mai vechi in SC - deci pe drum va mai poate povesti si ...introduce in atmosfera) si Andreuta. Deci ar mai avea 2 locuri, il rog sa-mi confirme daca asa este. Daca  da, am sa va dau contactul lui, astfel incat sa va intelegeti private si direct cum va intalniti pentru plecarea spre destinatie.

Cei care vin cu mijloace de transport in comun vor urca la mine in microbuz, din Sibiu si Alba Iulia, am 7 locuri libere. Zilele urmatoare am sa vad exact cu ce vine fiecare, sunandu-va...Pna atunci daca va puteti astfel grupa ar fi excelent.  :)

Sper ca v-am ajutat cu explicatiile date.

Offline Laur

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 249
Re: Din Conacul Samfirei, spre Tara mocanilor 4 - 6 aprilie
« Răspuns #77 : Duminică, 16 Martie 2014, 21:04 »
Normal ca se confirma. Totul e in regula.

1.Andreuta
2.Elena D
3.
(4)

locul numarul patru e in paranteza deoarece presupune trei persoane in spate, bagaje, etc.
Everthing will be ok in the end. If it's not ok, then it's not the end.

Offline murandra

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 110
Re: Din Conacul Samfirei, spre Tara mocanilor 4 - 6 aprilie
« Răspuns #78 : Luni, 17 Martie 2014, 15:54 »
Gigi, o alta masina completa e:
1. Murandra
2. Ana Maria P
3. Kike
4. Mari_a
Ne-am grupat, organizat, ne cunoastem, ne vorbiram, deci de noi ai scapat in organizarea transportului.
Eu abia astept :)

Offline Tania55

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 363
  • Tineretea = puterea de adaptabilitate
Re: Din Conacul Samfirei, spre Tara mocanilor 4 - 6 aprilie
« Răspuns #79 : Luni, 17 Martie 2014, 16:55 »
Super gasca, super traseu, super actiune  :thumbup: Tare mult mi-ar placea sa fiu si eu cu voi in aceasta excursie ...  :kissing:
subscriu si eu  !!  ......  :thumbup:

Offline Floare de Colt

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 6
Re: Din Conacul Samfirei, spre Tara mocanilor 4 - 6 aprilie
« Răspuns #80 : Luni, 17 Martie 2014, 17:18 »
Inteleg ca mai este un loc liber in masina lui Laur. Multumesc anticipat.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Din Conacul Samfirei, spre Tara mocanilor 4 - 6 aprilie
« Răspuns #81 : Luni, 17 Martie 2014, 17:27 »
Normal ca se confirma. Totul e in regula.

Floare de Colț, ca să știi, când găsești o listă deschisă ...te urci în ea, să fii sigură. :giggle: Cam așa:
1.Andreuta
2.Elena D
3. Virginia
(4)
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Laur

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 249
Re: Din Conacul Samfirei, spre Tara mocanilor 4 - 6 aprilie
« Răspuns #82 : Luni, 17 Martie 2014, 23:25 »
Virginia astepta sa o iau eu de manuta si te bagi tu repede :magic:
(doar glumesc, sa nu o speriem pe Virginia)
Everthing will be ok in the end. If it's not ok, then it's not the end.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Din Conacul Samfirei, spre Tara mocanilor 4 - 6 aprilie
« Răspuns #83 : Marți, 18 Martie 2014, 07:11 »
Virginia astepta sa o iau eu de manuta si te bagi tu repede :magic:

Nu ma bag, o incurajam sa aiba initiativa cand gaseste o mana intinsa ;)
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Laur

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 249
Re: Din Conacul Samfirei, spre Tara mocanilor 4 - 6 aprilie
« Răspuns #84 : Marți, 18 Martie 2014, 10:28 »
Nu ma bag, o incurajam sa aiba initiativa cand gaseste o mana intinsa ;)
Ai auzit Virginia? Aici e pe apucate. Daca stai prea mult pe tusa, te trezesti in public :giggle:
Everthing will be ok in the end. If it's not ok, then it's not the end.

Offline Floare de Colt

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 6
Re: Din Conacul Samfirei, spre Tara mocanilor 4 - 6 aprilie
« Răspuns #85 : Marți, 18 Martie 2014, 19:13 »
Imi place ca sunteti amandoi glumeti si bine intentionati. Eu nu asteptam sa ma ia nimeni de manuta dar nu stiam cum se procedeaza. Acum stiu! Cred ca ai dreptate in legatura cu initiativa, desi eu cred ca n-am tupeu dar am initiativa... altfel as mai fi cu voi?! Alta e problema, nu am mai folosit forumul pana acum...
Sa nu radeti...

Offline andreuta

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 26
Re: Din Conacul Samfirei, spre Tara mocanilor 4 - 6 aprilie
« Răspuns #86 : Joi, 20 Martie 2014, 09:24 »
Gigi,

La ce ora ar trebui sa ne adunam la conac? Ca sa ne calculam timpul aferent pentru drum si ora de plecare din Bucuresti.

O zi frumoasa tuturor!  :flori:

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13257
Re: Din Conacul Samfirei, spre Tara mocanilor 4 - 6 aprilie
« Răspuns #87 : Joi, 20 Martie 2014, 20:15 »
Am discutat azi si cu Laur, ma sunase....Am scris eu undeva si pe aici, dar s-a pierdut printre mesaje. Ora de intalnire acolo va fi maxim 13.00, asa cum precizam vreau sa iesim si in prima zi...

Saptamana viitoare oricum am sa ma ocup de aceasta actiune, sa vedem fiecare cu ce vine si la ce ora. Si important pt mine, daca iau pe cineva de pe traseul meu. Din Sibiu sau din Alba Iulia. Vreau sa ajung mai repede decat voi...sa fiu pe la 12.00...Deci din Sibiu am s-o iau din loc pe la 8.30. In jur de 9.30 am sa ajung la Alba Iulia. Asta ca reper daca cineva vrea sa-l iau de pe traseu.

Am renuntat la ideea unui microbuz inchiriat Sibiu sau Alba Iulia - Garda. Vad ca sunt 2 masini cu 8 persoane care merg incolo + microbuzul meu, adica 8, putem sa acoperim tot grupul. Ar fi prea costisitoare o inchiriere, in situatia in care s-a facut grupaj.

Offline Codru

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 77
Re: Din Conacul Samfirei, spre Tara mocanilor 4 - 6 aprilie
« Răspuns #88 : Joi, 20 Martie 2014, 20:32 »
Posibil sa ma inscriu eu pentru preluare din Alba. Te sun cand stiu imi  exact programul. Cel tarziu in weekend.

Offline IuliaT

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 141
Re: Din Conacul Samfirei, spre Tara mocanilor 4 - 6 aprilie
« Răspuns #89 : Luni, 24 Martie 2014, 15:24 »
Fericitilor va duceci la conac care vasazica.....sa aveti vreme faina.