Autor Subiect: Apusenii in haine de toamna 15 - 18 octombrie 2014  (Citit de 34446 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13250
Apusenii in haine de toamna 15 - 18 octombrie 2014
« : Marți, 13 Mai 2014, 13:18 »
Nu mai sunt locuri libere la Conacul Zamfirei. Inscrieri se mai pot face doar la a doua pensiune extra, Minerva

Destinatie: Garda de Sus, jud. Alba
Perioada: 15 - 18 octombrie 2014
Locatie: 14 locuri in Conacul Samfirei *** + 6 locuri intr-o pensiune invecinata*** (in ordinea inscrierilor)
Tarif 480 RON
Servicii:
- cazare in camera dubla - 3 nopti
- transport pe ruta Bucuresti - Pitesti - Valcea - Alba Iulia - Garda de Sus (950 km) si zonal cca 150 km
- mic dejun - vineri, sambata si duminica
- insotitor de grup pe toata perioada
Program:
Zona in care mergem este cea a Apusenilor de Alba (Muntele Mare spre Muntii Bihor), la fel ca in primavara, actiunea pe care am numit-o Din Conacul Samfirei si Tara Motilor. Sa ne se confunde cu cea din vara, din august cand o sa mergem in zona Padis (partea opusa a Muntilor Bihor si Muntii Vladeasa). Este o actiune activa, dar nu dinamica. Distantele sunt scurte, mergem pana aproape de obiective cu microbuzul. Asta nu inseamna ca echipamentul obisnuit de munte nu este obligatoriu. O sa avem drumetii la Pestera Scarisoara, Groapa Ruginoasa, Pesterile Poarta lui Ionele, Coiba Mare, Coiba Mica, o sa parcurgem Cheile Ordancusei, Valea Gardei, o sa urcam si la Izbucul Tauz, iar in drumul nostru o sa vizitam mai multe catune mocanesti, asezari de 8 - 15 case imprastiate pe dealuri. 
Locuri disponibile: 14 + 6 = 20 locuri
Echipament necesar:
ghete de munte
pantalon de munte
bluze de piele de grosimi diferite
canadiana impermeabila si termica
rucsac de dimensiune medie in care sa aveti strictul necesar pt o urcare pe munte
lampa frontala sau lanterna performanta
bat de trekking
Observatii: Este in linii mari aceiasi actiune cu cea din primavara, doar ca am prelungit totul cu o zi, am introdus in tarif transportul cu microbuzul, si am marit numarul de locuri disponibile pt ca am vazut ca cererea este mare. 14 persoane vor fi cazate in Conacul Zamfirei si 6 intr-o pensiune invecinata, Silvia*** acolo unde am stat eu in primavara. Are conditii f.bune si aceasta, e noua, are jos un living mare cu plasma, bucatarie utilata cu tot ce trebuie. Si e chiar pe malul Ariesului. 
Rezervari: pe site www.singlescam.ro la "Rezervari" sau daca nu va descurcati pe Email office@singlescamp.ro


Fotografie Adrian Petrisor http://www.adrianpetrisor.ro/

Imagini din excursia din primavara puteti vedea aici: http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,1775.0.html (ultimele pagini: 8 si 9)

Offline Ana Maria

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 103
  • Collect moments, not things!
Re: Apusenii in haine de toamna 15 - 18 octombrie 2014
« Răspuns #1 : Marți, 13 Mai 2014, 22:06 »
Vaaai... ce ma mananca degetele sa ma inscriu!  ::)  Doar mi-e teama sa nu-mi fie zadarnicite planurile de drumetie din nou, asa cum s-a intamplat cu Cozia de luna aceasta si cu Apusenii din vara...  :-\

Si asa mi-e dor sa vad locuri noi, sa le vad, sa le simt, sa le cunosc... cu tot sufletul! Si tare mi-e dor si de drumetiile SC - atat de frumoase si interesante, vesele si pline de viata! Am citit mai devreme impresiile fetelor care au participat la excursia din aprilie, am vazut si pozele si mi s-au parut minunate! Tare as merge! Daca as putea, cred ca m-as inscrie la toate actiunile!   ::)  ;)

Offline vrabiuta

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Re: Apusenii in haine de toamna 15 - 18 octombrie 2014
« Răspuns #2 : Miercuri, 14 Mai 2014, 19:55 »
am si eu o intrebare, cum se fac inscrierile???....sunt noua pe aici si nu prea ma descurc :) ???

Mari_a

  • Vizitator
Re: Apusenii in haine de toamna 15 - 18 octombrie 2014
« Răspuns #3 : Miercuri, 14 Mai 2014, 21:48 »
Uite aici, sus in dreapta e butonul "Rezervari" :  http://www.singlescamp.ro/cum-va-inscrieti-intr-o-actiune-sau-vacanta.html

Offline IuliaT

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 141
Re: Apusenii in haine de toamna 15 - 18 octombrie 2014
« Răspuns #4 : Joi, 15 Mai 2014, 15:57 »
iar rezervarea devine ferma dupa plata avansului, pentru asta ai nevoie de contul bancar si bani :)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13250
Re: Apusenii in haine de toamna 15 - 18 octombrie 2014
« Răspuns #5 : Luni, 26 Mai 2014, 18:58 »
Filmuletul pe care l-am facut in primavara, la Groapa Ruginoasa...

www.youtube.com/watch?v=WFIahhrc4KA&feature=youtu.be

Offline Ana Maria

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 103
  • Collect moments, not things!
Re: Apusenii in haine de toamna 15 - 18 octombrie 2014
« Răspuns #6 : Marți, 27 Mai 2014, 22:34 »
Da, nu pot sa stau departe! :) E prea frumos! ::) Inscris, platit avans...   *|*

Offline bicosm

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 7
Re: Apusenii in haine de toamna 15 - 18 octombrie 2014
« Răspuns #7 : Luni, 07 Iulie 2014, 21:17 »
Salut !

La fel si eu : inscris , platit avans.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13250
Re: Apusenii in haine de toamna 15 - 18 octombrie 2014
« Răspuns #8 : Vineri, 25 Iulie 2014, 16:20 »
Mai este un singur loc cu cazare la Pensiunea Conacul Zamfirei. Inscrierile ce vor urma vor fi la pensiunea la care am stat eu in primavara. Si am s-o fac din nou impreuna cu cei care urmeaza sa se inscrie in continuare. Este foarte cocheta si aranjata.

Offline DianaIoana

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 7
Re: Apusenii in haine de toamna 15 - 18 octombrie 2014
« Răspuns #9 : Vineri, 25 Iulie 2014, 18:25 »
Gigi, as mai putea eu sa ma inscriu ?

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13250
Re: Apusenii in haine de toamna 15 - 18 octombrie 2014
« Răspuns #10 : Sâmbătă, 26 Iulie 2014, 09:08 »
Bineinteles. Am primit si Email-ul tau, cred ca l-a vazut si Samiza, am sa o intreb.

Offline ileana_b

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 38
Re: Apusenii in haine de toamna 15 - 18 octombrie 2014
« Răspuns #11 : Luni, 18 August 2014, 12:05 »
In prezentarea programului, cred, ca s-a strecurat o greseala, daca desfasurarea excursiei este 15-18 oactombrie si cuprinde 3 nopti cazare, atunci micul dejun va fi joi, vineri si sambata.
Eu m-as bucura sa fie si duminica, astfel am avea o zi in plus de drumetii. :)
Multumesc.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13250
Re: Apusenii in haine de toamna 15 - 18 octombrie 2014
« Răspuns #12 : Vineri, 05 Septembrie 2014, 10:34 »
Nu mai sunt locuri libere la Conacul Zamfirei. Inscrieri se mai pot face doar la a doua pensiune extra, Minerva

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13250
Re: Apusenii in haine de toamna 15 - 18 octombrie 2014
« Răspuns #13 : Vineri, 05 Septembrie 2014, 10:36 »
Deschis lista de transport Bucuresti - Garda de sus. Chiar daca transportul din Bucuresti si traseul pana la Garda este inclus in tarif, trebuie sa stiu de unde urca fiecare...

1.
2.

Offline MAC

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 180
Re: Apusenii in haine de toamna 15 - 18 octombrie 2014
« Răspuns #14 : Vineri, 05 Septembrie 2014, 21:59 »
 Gigi,eu o sa urc din Alba-Iulia.Ajung la ora 9.Stiu ca de obicei esti primul la destinatie,asa ca mai departe as putea merge cu tine.
Chiar imi este dor de o drumetie... *|*