Autor Subiect: Parcul Cozia in culori de toamna tarzie 22 - 25 octombrie 2014  (Citit de 20450 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Parcul Cozia in culori de toamna tarzie 22 - 25 octombrie 2014
« Răspuns #15 : Luni, 13 Octombrie 2014, 14:26 »
Imi pare rau pt cei din Bucuresti, dar dupa cum se vede nu se justifica un microbuz care sa vina de acolo.  ??? Cei care ar calatori cu el ar trebui sa plateasca prea mult...Sunt doar 3 inscrisi. Maine am sa ma uit si peste lista de Cozia, am sa sun sa vedem cum ne organizam...

Offline Tania55

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 363
  • Tineretea = puterea de adaptabilitate
Re: Parcul Cozia in culori de toamna tarzie 22 - 25 octombrie 2014
« Răspuns #16 : Luni, 13 Octombrie 2014, 14:59 »
Gigi, spune-mi te rog care este punctual final ?   localitatea, hotelul .....   :help: Eu voi ajunge in Ramnicul Valcea, de acolo voi lua un autobuz pana la Caciulata .... si de acolo  .... ??   :-\

Offline Simonne

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 11
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Parcul Cozia in culori de toamna tarzie 22 - 25 octombrie 2014
« Răspuns #17 : Luni, 13 Octombrie 2014, 22:32 »
Proaspat inscrisa in excursie, din Bucuresti, m-as fi inscris si eu pentru microbuz.......

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Parcul Cozia in culori de toamna tarzie 22 - 25 octombrie 2014
« Răspuns #18 : Marți, 14 Octombrie 2014, 07:14 »
Hotelul la care o sa stam este acelasi ca si in primvara, anul trecut, acum doi ani...

Hotel Orizont *** Calimanesti Caciulata, Calea lui Traian, Nr. 495, Jud. Valcea

Pt localizarea lui: http://www.hotel-orizont.ro/localizare-hotel-orizont-cozia/

Offline adiisp

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 9
Re: Parcul Cozia in culori de toamna tarzie 22 - 25 octombrie 2014
« Răspuns #19 : Marți, 14 Octombrie 2014, 11:34 »
Nu e problema, eu chiar intru acum sa anunt ca mai bine vin cu trenul deoarece pe distante mari nu am curaj cu microbuzul. Mult prea multe accidente pe soselele noastre.
Sa ne dam un punct de intalnire si o ora aproximativa.

Imi pare rau pt cei din Bucuresti, dar dupa cum se vede nu se justifica un microbuz care sa vina de acolo.  ??? Cei care ar calatori cu el ar trebui sa plateasca prea mult...Sunt doar 3 inscrisi. Maine am sa ma uit si peste lista de Cozia, am sa sun sa vedem cum ne organizam...

Offline Ana Maria

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 103
  • Collect moments, not things!
Re: Parcul Cozia in culori de toamna tarzie 22 - 25 octombrie 2014
« Răspuns #20 : Marți, 14 Octombrie 2014, 11:43 »
Ar fi binevenit transportul organizat, cu microbuzul! ::)  *|*  Slava Domnului, niciodata nu am avut probleme in nicio excursie SC!  :thumbup:

In cazul in care nu se justifica inchirierea unui microbuz pe ruta Bucuresti - Caciulata, as vrea sa intreb daca este cineva care vine cu autoturismul sau din Bucuresti si care ar putea sa ia 2 persoane (pe mine si prietena mea, Oana) - fireste, am imparti cheltuielile pentru drum!  :)

Sa aveti o zi insorita si minunata!  :flori:

Offline adiisp

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 9
Re: Parcul Cozia in culori de toamna tarzie 22 - 25 octombrie 2014
« Răspuns #21 : Marți, 14 Octombrie 2014, 12:13 »
Daca nu se ofera nimeni cu autoturismul, eu voi face in felul urmator.
Bucuresti - Calimanesti: IR 1521 ora 9:45 Gara de Nord, ajunge la 14:01. 62 lei.
Calimanesti Caciulata: autobuz 14:37. 2 lei. Sau pe jos! Adica nu sunt decat 3 minute cu autobuzul? What? Ce sa ma mai complic!
http://www.autogari.ro/curse?pid=613&did=19300&zi=2014-10-22&pas=1-0-0-0-0   


Ar fi binevenit transportul organizat, cu microbuzul! ::)  *|*  Slava Domnului, niciodata nu am avut probleme in nicio excursie SC!  :thumbup:

In cazul in care nu se justifica inchirierea unui microbuz pe ruta Bucuresti - Caciulata, as vrea sa intreb daca este cineva care vine cu autoturismul sau din Bucuresti si care ar putea sa ia 2 persoane (pe mine si prietena mea, Oana) - fireste, am imparti cheltuielile pentru drum!  :)

Sa aveti o zi insorita si minunata!  :flori:

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Parcul Cozia in culori de toamna tarzie 22 - 25 octombrie 2014
« Răspuns #22 : Marți, 14 Octombrie 2014, 12:29 »
In situatia in care veniti cu alt mijloc de transport decat masina personala in grupaj, am sa fac in asa fel incat sa va transfer eu de la statie sau gara pana la Hotel. Deci pana la Calimanesti - Caciulata si de acolo cu mine la hotel.  :)

Offline Ana Maria

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 103
  • Collect moments, not things!
Re: Parcul Cozia in culori de toamna tarzie 22 - 25 octombrie 2014
« Răspuns #23 : Marți, 14 Octombrie 2014, 13:37 »
M-am uitat si eu pe pagina CFR (Infofer.ro) si dupa cum spunea Adiisp, trenul ar fi o optiune de transport. Am gasit urmatoarele trenuri directe:


Bucuresti -> Calimanesti: Plecare 9:45 - Sosire 14:01 (IR 1521, 62,5 lei)

Calimanesti -> Bucuresti: Plecare 14:22 - Sosire 19:04 (IR 1522, 62,5 lei)


Sa ne vedem cu bine!   *|*

PS: Multumim, Gigi! :flori:

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Parcul Cozia in culori de toamna tarzie 22 - 25 octombrie 2014
« Răspuns #24 : Marți, 14 Octombrie 2014, 15:58 »
Vreme buna arata nenea Accuweather... :) :dance: pt perioada in care vom fi acolo...


Offline adiisp

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 9
Re: Parcul Cozia in culori de toamna tarzie 22 - 25 octombrie 2014
« Răspuns #25 : Luni, 20 Octombrie 2014, 19:32 »
Vreme buna arata nenea Accuweather... :) :dance: pt perioada in care vom fi acolo...

Tocmai au anuntat la radio ca prima ninsoare, si temperaturi scazute. Eu totusi sper sa aducem noi vremea buna.

Offline adiisp

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 9
Re: Parcul Cozia in culori de toamna tarzie 22 - 25 octombrie 2014
« Răspuns #26 : Luni, 20 Octombrie 2014, 20:52 »
Deci pana la urma checkin-ul a ramas joi pe 23, cum am primit de la Samiza?

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Parcul Cozia in culori de toamna tarzie 22 - 25 octombrie 2014
« Răspuns #27 : Luni, 20 Octombrie 2014, 21:55 »
Da, asa a ramas. Si pe noi ne-a anuntat cat eram in Apuseni. Revin maine dimineata, imi propusesem sa scriu azi, dar nu m-am ridicat de la birou....Aranjez Scotia si Tarile Nordice...

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Parcul Cozia in culori de toamna tarzie 22 - 25 octombrie 2014
« Răspuns #28 : Marți, 21 Octombrie 2014, 09:45 »
Ma lasa norocul?  :-[ Nu stiu ce sa cred...In ultima dupaamiaza din Apuseni am prins un pic de frica. Si vad ca si are de ce: ma uit la prognoza de Caciulata, arata pana joi ok si de duminica la fel. Adica doar cat stam noi acolo e rau... ??? :(  Tot timpul s-a intamplat invers: unde si cand eram noi era soare...

Prognoza arata 9-10 grade, cu ploaie. Sa vedem cum ne putem strecura printre amenintari de ploaie si stropi...Poate reusim totusi sa facem ce ne-am propus.

Confirm inca o data mutarea check in-ului de miercuri pe joi, deci urmeaza sa ne vedem joi la Hotel Orizont Caciulata. Cine calatoreste cu trenul sau cu autobuzul, va rog sa ma anunte la cat si de unde sa-l iau joi. O sa fac in asa fel incat sa preiau pe toti cei care vin cu mijloace de transport in comun.

Referitor la echipament. Neaparat pelerina sau ceva de ploaie. Suplimentar sunt buni si pantalonii de material impermeabil...Ghete de schimb sau ceva asemanator...Haine mai grosute, dar pe care sa le puteti da jos, pe rand cand va incalziti...Adica sistemul "ceapa"...

Ce este bine in zona ca avem ce face chiar daca mai ploua. Avem manastiri, avem pe Pavel cu noi, ne poate duce in locuri mai ferite...iar la hotel avem baza SPA...Dar eu tot sper la un pic de soare si fara ploaie...

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Parcul Cozia in culori de toamna tarzie 22 - 25 octombrie 2014
« Răspuns #29 : Miercuri, 22 Octombrie 2014, 15:49 »
Vad ca s-a mai imblanzit vremea... :)