Autor Subiect: Tabara New Entry&Cooking Camp Bran/Predelut 28 – 30 noiembrie 2014  (Citit de 41346 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13225
Re: Tabara New Entry&Cooking Camp Bran/Predelut 28 – 30 noiembrie
« Răspuns #120 : Joi, 20 Noiembrie 2014, 19:04 »
In primul rand nu gasesc weisswurst din ala' original...Ce am incercat de la noi, n-are nici o legatura...cu ce gasesti in Bavaria...Iar mustarul la fel, este unul special, nu se face la noi, e folosit doar la weisswurst. Cel de Tecuci e renumit, cel putin reteta originala. In tineretile mele de en-gross-ist chiar aduceam de acolo. Era o familie, doamna fusese inginera sefa parca, nu-mi mai aduc aminte cum ii cheama...Dar era tare, tare bun...Din pacate piata este invadata acum de mustar ...groaznic... :-X Am tot luat ba knorr, ba pepe, ba nu mai stiu cum, dar degeaba...Am scos acest aliment de pe lista...

Nu promit dar incerc sa aduc weisswurst din Munchen, asa de gust...Trebuie sa vorbesc cu Samiza sa le spuna baietilor de pe linie...

Offline Rentzi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 482
Re: Tabara New Entry&Cooking Camp Bran/Predelut 28 – 30 noiembrie
« Răspuns #121 : Vineri, 21 Noiembrie 2014, 01:19 »
Gigi, dar cine va toca putina aceea de varza murata necesara pentru tot grupul? Noi toti...  :oops:

Hei, toata discutia asta e mai mult o gluma generata de contextul socio-politic actual.  :angel:
Nu te abate de la planul initial - lasa lucrurile sa decurga normal.

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13225
Re: Tabara New Entry&Cooking Camp Bran/Predelut 28 – 30 noiembrie
« Răspuns #122 : Vineri, 21 Noiembrie 2014, 11:48 »
Microbuzul care va pleca din Bucuresti, vineri 28.11.2015 ora 10.30 din statia AGIP Pacii are numarul:
B-249-NEW
Sofer: Ilin Jenicu 0748.111.962


Am rugamintea ca toata lumea sa vina la ora 10.15, astfel incat sa nu se astepte pentru cineva intarziat. Luati-va toate masurile sa fiti convinsi ca ajungeti la timp. Tin mult la punctualitate si vreau ca lumea sa plece de acolo vesela. nu iritata...Ora 10.30 va fi de plecare.
Nu sunati soferul decat in situatii cu totul si cu totul speciale. in nici un caz sa-l intrebati pe unde trece spre punctul de intalnire...

Cred ca in linii mari am dat toate informatiile necesare, zilele urmatoare o sa ma ocup de aprovizionare si am sa fiu mai putin in on line.


Offline Karmen Rodika

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 53
Re: Tabara New Entry&Cooking Camp Bran/Predelut 28 – 30 noiembrie
« Răspuns #123 : Vineri, 21 Noiembrie 2014, 20:31 »
Dl Candea, va rog frumos un singur amanunt as mai vrea sa stiu..ora sosirii la bucuresti la intoarcere..cum vin din Mangalia, trebuie sa pot sa imi cumpar biletul din timp pentru ruta Bucuresti - Mangalia..va multumesc frumos..

Offline monica.ciobanu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Tabara New Entry&Cooking Camp Bran/Predelut 28 – 30 noiembrie
« Răspuns #124 : Sâmbătă, 22 Noiembrie 2014, 09:03 »
Buna ziua!
doresc sa ma inscriu si eu la transport pt iesirea de la Bran, dus intors
sper ca mai sunt locuri

de asemenea as dori sa stiu. aproximativ ora de intoarcere duminica.

Va multumesc!

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13225
Re: Tabara New Entry&Cooking Camp Bran/Predelut 28 – 30 noiembrie
« Răspuns #125 : Sâmbătă, 22 Noiembrie 2014, 09:40 »
Reiau cu completare, lista de imbarcare din Bucuresti:

1.Laurentiu M
2.Carmen T
3.Florentina I
4.Carmen O
5.Lorena T
6.Aurora B
7.Brandusa B
8.Maria M
9.Florin T
10.Gina L
11.Valentin V
12.Giana P
13. Mihaela P
14. Monica C

Plecare din Sibiu

1.Samiza Cindea
2.Gigi Cindea
3.Dora Cretiu
4.Simona P
5.Iliuta - bucatarul
6. Gabriela P

Ora de plecare din Bran o sa fie aproximativ 12.00. De regula parasim pensiunea la 10.00 si o ora si jumatate vizitam Castelul Bran. Cam o jumatate de ora lumea mai ramane acolo in zona de sub castel sa-si cumpere cate ceva, dupa care se pleaca spre Bucuresti. Daca totul decurge normal, nu sunt blocaje sau lucruri care sa influenteze traficul, la ora 16.00 intrati in Bucuresti.

Offline monica.ciobanu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Tabara New Entry&Cooking Camp Bran/Predelut 28 – 30 noiembrie
« Răspuns #126 : Sâmbătă, 22 Noiembrie 2014, 19:44 »
Multumesc pentru inscrierea pe lista de transport si pentru raspunsul legat de intoarcere.
Sunt noua in grup dar abia astept aceasta iesire.

O seara buna tuturor!

Offline Karmen Rodika

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 53
Re: Tabara New Entry&Cooking Camp Bran/Predelut 28 – 30 noiembrie
« Răspuns #127 : Duminică, 23 Noiembrie 2014, 09:21 »
Multumesc frumos pentru raspuns..o zi buna tuturor si pe ...vineri..

Offline simo arad

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 103
Re: Tabara New Entry&Cooking Camp Bran/Predelut 28 – 30 noiembrie
« Răspuns #128 : Duminică, 23 Noiembrie 2014, 14:33 »
salutare natiune,

gigi, la ce ora plecam din sibiu si de unde? eu oricum vin in sibiu de miercuri ca vreau sa fac o tura prin oras  :)  si sa vizitez si piata de craciun, daca se deschide pana joi, daca nu duminica, la intoarcere.

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13225
Re: Tabara New Entry&Cooking Camp Bran/Predelut 28 – 30 noiembrie
« Răspuns #129 : Duminică, 23 Noiembrie 2014, 20:25 »
Plecarea din Sibiu va fi ceva mai matinala  ??? , trebuie sa ajung acolo inaintea microbuzului de Bucuresti...

Vineri ora 8.30 Parcarea Hotelului Ibis (este foarte central), microbuzul meu are numere nemtesti M 350 WK. Este argintiu si poate fi usor recunoscut pt ca are deasupra un coffer pt bagaje.

Offline simo arad

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 103
Re: Tabara New Entry&Cooking Camp Bran/Predelut 28 – 30 noiembrie
« Răspuns #130 : Marți, 25 Noiembrie 2014, 19:10 »
OK, multumesc, ne vedem vineri dimineata.

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13225
Re: Tabara New Entry&Cooking Camp Bran/Predelut 28 – 30 noiembrie
« Răspuns #131 : Miercuri, 26 Noiembrie 2014, 07:50 »
Incepand de azi va rog sa nu mai mancati decat putin - putin... :) Sa nu spuneti acolo ca nu va e foame si ca sunteti in cura de slabire (ca mine  :-[ ::) ???) ...
Mai este putin, foarte putin, azi si maine, poimaine ne intalnim... :dance: *|* Voia buna, pregatita, gata?  :giggle:
Hai sa ne uitam un pic si peste meteo:



Vad ca a disparut "amenintarea" de zapada, a ramas doar cea de temperaturi mai reci, vor fi, dupa cum vedeti in jur de zero grade...Cam ingheata un pic nasul, dar n-are nimic, e bine si un pic de frig...Te mai animeaza...Daca cerul e asa cum arata, adica insorit, o sa mergem si intr-o scurta drumetie...Vedem noi undeva sa fie mai usor...Asa ca cine doreste un pic de miscare sa vina pregatit...

Transmit acum la firma de transport lista de plecare din Bucuresti, sunteti 14 persoane care urcati de acolo. Repet rugamintea de a fi toata lumea la timp la locul de intalnire... :) 10.15 deci, pt ca plecarea sa se poata face la 10.30. Daca ajungeti la timp la Bran o sa va astepte o cana de vin fiert!

Sper ca toata lumea a citit ce am scris...ramane doar sa ne vedem vineri la Bran!

Offline Florin1968

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 261
Re: Tabara New Entry&Cooking Camp Bran/Predelut 28 – 30 noiembrie
« Răspuns #132 : Miercuri, 26 Noiembrie 2014, 17:47 »
Buna seara tuturor ! Si eu am citit ce a scris Gigi, ma bucur ca o sa avem vreme buna !
 Deja am inceput sa fac ce a zis el, adica sa maninc doar putin, daca asa vrea el ! Voiam sa anunt ca , daca mai e cineva doritor sa mearga cu microbuzkl, acum poate, eu nu cred ca o sa ajung la timp sa pot merge cu micobuzul, desi am vrut mult asta . In schimb am gasit alta varianta, deja am vorbit cu Andrei - Andrew, el merge cu masina proprie, mi-a spus ca ma poate astepta, eu o sa jung cam pe la 10,20 in Bucuresti Obor, si nu cred ca am timp sa ajung de la Obor pina in Agip Pacii, iar alte variante sunt prea devereme de ora 10. Il anunt pe aceasta cale pe Gigi ca ma poate retrage de pe lista de microbuz, nu stiu daca e bine asa, ori sa il sun direct ?

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13225
Re: Tabara New Entry&Cooking Camp Bran/Predelut 28 – 30 noiembrie
« Răspuns #133 : Joi, 27 Noiembrie 2014, 09:21 »
Ok, am inteles Florin, am sa comunic soferului de microbuz ca o sa fie 13 persoane nu 14. Oricum am sa comunic cu el la ora de plecare 10.30 sa ma asigur ca totul e in regula.

Gata, pregatiti? Zambetul, burti goale, dornici de drumetie si de petrecere? Hai ca mai avem doar o zi...Maine pe vremea asta eu sunt deja pe drum...

Apropo de drum, atentie la doua lucruri, ma refer acum la cei care vin singuri, nu cu microbuze: imi spunea gazda, Herr Klaus (nu e Iohannis, dar tot sas e... :)) ca punctul de reper este singura statie de benzina din Bran. M-am uitat si eu pe harta am vazut ca e undeva intre Wolf si Castel, pe o strada secundara. Inserez aici doua printscreen-uri, poate va ajuta.

A doua problema este un pod, aflat la 200 de metri de locatie. Imi spunea ca e ingust dar foarte sigur, suporta 10 tone. Probabil ca e in genul celui de la Sibiel de la pensiunea mea de acolo. Trece si microbuzul mare, deci nu aveti de ce sa va faceti probleme.

Eu am sa ajung in jurul amiezii acolo, sper ca la 13.00 sa fiu in pensiune. Pun la fiert o oala de vin cu scortisoara...Poate asta va grabeste...Am luat si vreo doi litri de tuica, asa ca pofta de mancare o sa fie...Va spuneam, daca vreti sa facem vin fiert acolo in fiecare zi, puteti aduce vin de casa, nu conteaza ca se amesteca...

Daca dati click pe hartile de mai jos, se mai maresc un pic...




Offline Florin1968

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 261
Re: Tabara New Entry&Cooking Camp Bran/Predelut 28 – 30 noiembrie
« Răspuns #134 : Joi, 27 Noiembrie 2014, 10:09 »
Poate intereseaza pe cineva ceva visinata, niste mustar dulce, citeva mere ? Eu oricum o sa le aduc !