Autor Subiect: Revelion Singles Camp 2015  (Citit de 56077 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13257
Re: Revelion Singles Camp 2015
« Răspuns #105 : Vineri, 19 Decembrie 2014, 10:24 »
Am ajuns cu numaratoarea inversa la 11...Cum se apropie...

Vreau sa va readuc aminte de tombola, sa pregatiti ceva fun, nu trebuie in nici un caz sa fie scump...5 - 10 RON maxim...

Offline costinjb

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 134
Re: Revelion Singles Camp 2015.Cati barbati participa la aceasta activitate?
« Răspuns #106 : Vineri, 19 Decembrie 2014, 21:32 »
 :-Citi barbati participa la acest Revelion?Si altceva,chiar nu este nimeni din zona Galati-Braila?
 ???

Offline ella

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 224
Re: Revelion Singles Camp 2015
« Răspuns #107 : Vineri, 19 Decembrie 2014, 21:48 »
In general, la orice actiune SC, numarul barbatilor este foarte mic, dar nu trebuie sa-ti faci griji, toti o sa va distrati foarte bine.

Offline costinjb

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 134
Re: Revelion Singles Camp 2015
« Răspuns #108 : Vineri, 19 Decembrie 2014, 21:59 »
Si eu sint o pers singura.Sint amator de excursii la munte in perioada verii.Din pacate astazi am citit pe acest forum si este cam tirziu sa incerc o inscriere.Sunt nou sosit in acest grup si as lua parte cu placer la anumite actiuni ale voastre.Va rog, daca se poate sa-mi comunicati care este media virstei celor din grup?

Offline ella

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 224
Re: Revelion Singles Camp 2015
« Răspuns #109 : Vineri, 19 Decembrie 2014, 22:14 »
Intrebarea aceasta a mai fost pusa de cateva ori, nu stiu daca a calculat cineva vreodata ... Cei nou intrati spun cateva cuvinte despre ei(daca vor) la topicul "Noi cei vechi ne-am prezentat aici.Fa-o si tu".Poti sa afli de acolo varsta diferitilor participanti. Nu stiu cat de importanta este varsta , dar spiritul este tanar.Daca ai sa participi la actiuni, te vei convinge .

Offline costinjb

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 134
Re: Revelion Singles Camp 2015
« Răspuns #110 : Vineri, 19 Decembrie 2014, 22:27 »
Nu vreau sa considere nimeni intrebarea mea ca nepoliticoasa,din cit am citit(nu prea mult),mi-am dat seama ca sunteti personae amabile si cu educatie.Este prima data cind,incerc sa intru intr-un astfel de grup.Ideia este excelenta.Pina acum,de citiva ani plec singur cu masina,cam pe unde ma gindesc ca sunt locuri frumoase prin toata tara.M-am cam saturat de drumuri facute de unul singur.....

Offline ella

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 224
Re: Revelion Singles Camp 2015
« Răspuns #111 : Vineri, 19 Decembrie 2014, 22:35 »
Aici nu se supara nimeni... Daca vrei, poti sa te inscrii pentru excursii in anul 2015, e una chiar la sfarsitul lui ianuarie .

Offline costinjb

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 134
Re: Revelion Singles Camp 2015
« Răspuns #112 : Vineri, 19 Decembrie 2014, 23:06 »
Am sa vad programul,dar totusi as prefera primavara.

Offline Lady Dy

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 15
Re: Revelion Singles Camp 2015
« Răspuns #113 : Sâmbătă, 20 Decembrie 2014, 19:14 »
Dragii mei, imi pare rau dar eu nu prea intru pe formum, mi se pare destul de incomod, nu se pot trimite informatii pe mail ? Eu vin din Pitesti in data de 31 dimineata. Puteti sa imi spuneti ce informatii ar trebui sa stiu ? Cu cine stau in camera, e totul aranjat la receptie ? Am vazut nu stiu ce excursie pe 01, despre ce este vorba ca nu ma descurc cu noutatile pe forumul asta deloc ? cum sa facem sa am si eu actualizata informatia ? Va multumesc :) :) :) :)
Diana

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13257
Re: Revelion Singles Camp 2015
« Răspuns #114 : Sâmbătă, 20 Decembrie 2014, 19:46 »
Mi-a spus Samiza de inca doua persoane nou inscrise la Revelion si care au sa urce din Bucuresti. Completez lista:

1. Andriescu Codrina
2. Ciulei Silvia
3. Apostol E.
4. Ana Maria (Tana)
5. Lia Neamtu
6. Mircea C
7. Baitan M
8. Paul Constantinescu
9. Chiliment Valerica
10. Georgiana D
11. Diaconu M C
 12.Serbu Lavinia
13.Miu Catalina
14. Lorena T
15. Ionescu Cristina
16. Manoli Mihaela
17. Boros Mariana
18. Ani Piculeata
19.Doicin Camelia urcare Ploiest
20. Evelina C
21. Ivanus Tudora
22.Visan Ioana
23 Valentin V
24 Mihaela Petre
25. Costea Aurelia
26.Gabriela Gheorghe (urcare din Pitesti)
27. Tudoran Alexandra
28. Florin R
29. Lili T

Stiu cel putin 2 persoane care se amuza tare, la ce gandesc eu acum...Stiu ele de ce... ::)

Offline ella

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 224
Re: Revelion Singles Camp 2015
« Răspuns #115 : Sâmbătă, 20 Decembrie 2014, 20:19 »
Nu cred ca sunt una dintre cele doua persoane, dar si eu banuiesc...ce gandesti acum

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13257
Re: Revelion Singles Camp 2015
« Răspuns #116 : Sâmbătă, 20 Decembrie 2014, 20:54 »
 ;D ;D ;D

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13257
Re: Revelion Singles Camp 2015
« Răspuns #117 : Duminică, 21 Decembrie 2014, 10:16 »
9 zile...Ma uit afara sunt cateva pete albe - a nins putin azi noapte...Poate o sa avem noroc totusi de putina zapada...

Locatia v-am prezentat-o la lansarea evenimentului, o parte o stiti deja, ati fost gazduiti si anul trecut de Revelion acolo. Pentru ca mai mult de jumatate din voi au sa vina cu masini proprii, sau cu transport in comun, va dau adresa si cateva repere de cum se ajunge acolo:

Se afla chiar pe marginea drumului judetean 649 - o sosea care strabate Baile Govora din drumul national 67 din dreptul Bisericii Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril, urca dealul pe care se afla si hotelul Belvedere si conduce pana inapoi in 67 in dreptul localitatii Pietrari. Denumirea locatiei, adresa si codul postal: Hotel Belvedere - Strada Tudor Vladimirescu 234, 245200
. Adresa celuilalt hotel Palace**** este Strada Parcului 1, 245200

Din directia spre Baile Govora - Pietrari, drumul 649 va duce prin dreptul strandului, se intra apoi in localitate si veti intalni pe rand: pe dreapta Biserica Sf Ioan Botezatorul, apoi pe stanga Primaria. Imediat dupa drumul are o bretea principala, trebuie sa tineti dreapta si continuati sa vedeti: pe stanga CEC, pe dreapta magazinul Emma, apoi tot pe dreapta un dispensar, putin mai incolo pe stanga Cofetaria Olimpia, iar pe dreapta Oficiul Postal Govora. Apoi pe dreapta Muzeul de Arheologie si Arta religioasa, pe dreapta Hotel stefanescu, pe stanga un magazin alimentar din lantul Anabella si dati de un mic sens giratoriu. Iesiti la prima iesire (oricum si cealalta va duce bine) si incepeti sa urcati. Dupa cateva sute de metri pe stanga se vede Hotel Palace***, acolo unde o parte din voi (ultimii inscrisi, stiu fiecare) au cazare. Este imposibil de ratat, este o cladire unica prin arhitectura... Drumul continua cu urcare si veti da dupa inca vreo 400 m pe stanga de o pensiune: Casa Govorana. Este locul in care o sa se taie purceii si unde o sa ne ospatam cu sorici si tot felul de bunatati gatite in fata noastra...De la Casa Govorana drumul mai urca o suta de metri si in dreapta (chiar deasupra pensiunii) veti gasi Hotel Belvedere***. Se intra pe alee si veti gasi o curte imensa cu mai multe foisoare in care este amenjata si o parcare. Asa cum am mai scris aici, eu si Samiza va vom astepta in zona de intrare - receptie, o sa primiti fiecare informatiile de program si cheia de la camera. Asa cum am spus, o sa incepem cu cei care ne-au transmis cu cine au sa stea, apoi cu cei care au discutat pe drum sa stea impreuna si in continuare vom aseza noi pe camere, pana cand toata lumea va fi cazata.

O sa fie o masa, un fel de front - desk. O sa am rugamintea sa aveti un pic de rabdare sa rezolvam 3 probleme:
- aranjarea pe camere
- strangerea banilor de transport Bucuresti - Govora - Bucuresti (socoteala totala am facut-o si am comunicat-o aici este 3.571 RON pentru miniautocar). Puteti sa faceti deja calculul pe drum, impartind aceasta suma la numarul de persoane care calatoresc. Evident ca cei care urca din Pitesti sau Valcea vor achita proportional. Soferul asteapta pana strangem toti banii pt a-i putea achita factura.
- tot cu aceasta ocazie, pt a termina cu problemele administrative, vom strange banii pentru excursia optionala din data de 01.01.2015. Am lista cu cei inscrisi, sunt convins insa ca vor mai fi mai multi cei care vor dori sa participe la acel minitur. Am achitat deja autocarul, a ramas doar ghidul. Dupa socotelile si "previziunile" mele ca suma va fi 40 - 45 RON. Daca o sa fie diferente, vedem pe parcurs.

Va reamintesc si programul si serviciile incluse in pachet

30.12.2014
- check in incepand cu orele 14.00
- ora 20.00 cina tip bufet
 - o "introducere" si o "incalzire" - party cu DJ, dar va rog nu prea mult, sa nu fie mai mult de 4.00, ok?  ;D ;D ;D Glumesc, nu o sa ne rispim "fortele" din prima seara...Dar oricum va garantez ca se va lasa cu petrecere pana pe la 01.00 minim...

31.12
- mic dejun bufet
- o sa plecam cu autocarele pregatite de hotel pentru prinzul din Salina Ocnele Mari. O sa va rog sa veniti la timp la autocare - la ora pe care o sa o comunic la sosirea voastra. Va dati seama ca nu se poate astepta, pe drum o sa ne intalnim si cu hotel Palace, se merge impreuna pana la intrarea in mina. Acolo va fi nevoie de un pic de rabdare, intrarea in subteran se face pe rand cu niste microbuze ale salinei. In cca 1/2 de ora toata lumea va ajunge jos. De acolo, vom merge pe jos prin galerie cca 800 m  (poate ceva mai mult, pt ca eu fug lejer 2 km si stiu ca data trecuta cineva si-a uitat poseta si am alergat inapoi de la intrare dus si intors sa i-o recuperez...si mi s-a parut un pic mai mult - sau poate era tuica de vina  ::) :)) pana ajungem in zona amenajata. Cei vechi stiu unde este mai bine, in sala interioara, in "salonas" asa ca e bine sa tineti cont de sfatul lor...Sa va imbracati bine! Jos sunt 10 grade...E drept ca dupa ce se bea tuica fiarta si vin nu se mai simte atat de tare, dar pana atunci...brrr
- Cina si petrecerea festiva de Revelion ora 21:00 Atunci, cat ne-or tine picioarele...Ca s-o face 4.00, 5.00, nu conteaza...

01.01
-  10.00 brunch bufet
-  11.15 optional (nu intra in pachetul de revelion achitat) - excursia la Horezu, mesterii ceramisti si Culele Maldaresti(spuneam ca o sa fie 40 - 45 RON.
- cina
- petrecere si tombola

02.01
mic dejun
- taiatul si pomana porcului in curtea pensiunii invecinate "Casa Govorana". Sa fiti imbracati ca de stat afara si sa mergeti din timp daca doriti sa "apucati" la sorice...
- cina

03.01
- mic dejun
- check out (maxim ora 12.00). Microbuzul de Bucuresti are sa plece la ora 11.00, iar eu am sa plec spre Sibiu la 12.00

Offline pinkpanthere

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 161
Re: Revelion Singles Camp 2015
« Răspuns #118 : Duminică, 21 Decembrie 2014, 13:12 »
Pentru costinjb! Nu-ti trebuie decat curaj si lipsa de orice "intrebare" ... crede-ma! Eu am fost la o "actiune" pana acum. E fain. As vrea la toate care se petrec intr-un an ... pentru cei "single". Dar ... nici atatea libere si nici bani pentru toate actiunile nu am. Alege-ti ceva din 2015 care "iti face cu ochiul" ... o sa-ti placa. Organizarea e buna!

Offline Lady Dy

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 15
Re: Revelion Singles Camp 2015
« Răspuns #119 : Duminică, 21 Decembrie 2014, 21:45 »
Mi am reorganizat programul, am renunțat la Concertul de anul nou din 30.12 de la Sala Palatului asa ca o sa ajung si eu in 30.12. Pot sa stau cu cineva din Pitesti in camera, o persoana care, daca vrea, poate sa se intoarca cu mine, caci eu vin cu masina.  *|* *|*
Diana