Autor Subiect: Carnaval la Sibiel. A V-a editie. 6 - 8 martie 2015  (Citit de 57426 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13255
Carnaval la Sibiel. A V-a editie. 6 - 8 martie 2015
« : Vineri, 03 Octombrie 2014, 16:50 »
Locurile in Pensiunea Sibiel s-au epuizat. Rezervari se mai fac doar cu cazare la Pensiunea Andrei sau Gentiana

Tarif:     380 RON/ persoana - cazare in camera DBL
Check in: 6.03 2014
Check out:   8.03 2014
Cazare: 2 nopti
Servicii incluse:
     • cazare 2 nopti la Pensiunea Sibiel, mic dejun inclus
     • pensiune completa
     • entertainment
Locuri disponibile: 40. Rezervari in ordinea inscrierii.
Transport: pt cei din Bucuresti si de pe traseu, un microbuz pleaca in data de 6.03 ora 9.00 din Bucuresti. Lista de inscriere se va deschide pe forum. Traseul microbuzului: Bucuresti - Pitesti - Valcea
Program:
Vineri 6 martie
Check in 14.00 – 18.00
18.00 - program de entertainment
Cina: 19.00 - 21.00
de la 21.00: Party cu DJ
Sambata 7 Martie
9.00 Mic dejun
Un program surpriza!
14.00 Dejun
15.30 - 17.00 O gospodarie din Marginime
18.00 - intalnirea mastilor. Holul de la receptie
18.30 - 18.45 Spectacol Crispus
19.20 - Intrarea, parada si prezentarea mastilor
Cina bufet – incepe la finalul prezentarii, in jur de 21.00
Dupa cina: Premierea celor mai bune masti
22.00 DJ – party
00.00 - De ziua femeii!  :)
Duminica 8 martie
9.00 Mic dejun tip bufet
Salsa!  *|*
13.00 pranz
14.00 plecarea microbuzului de Bucuresti

Inscrierile  se fac pe site-ul www.singlescamp.ro, la “Rezervari” Dupa inscriere veti primi de la Bon Voyage Sibiu, agentia care se ocupa de Singles Camp, un Email cu toate detaliile de plata si conditiile. In situatia in care in termen de 5 zile de la inscriere nu ati primit Email-ul de rezervare de la agentie, adresati-va va rog la Email: office@bonvoyagesibiu.ro

Important:Acest eveniment se adreseaza DOAR persoanelor single (fara partener). Scopul nu este unul exclusiv turistic, ci se doreste a fi si un cadru de intalnire, cunoastere, de comunicare si de socializare a persoanelor singure. Face parte dintr-un program mai larg, inceput in 2010, ce cuprinde vacante, excursii, drumetii, tururi, circuite, sejururi, evenimente, party-uri, toate acestea oferind ocazia de a largii cercul de prieteni ai fiecarui participant.
La toate actiunile noastre transmiterea informatiilor se face doar pe forum, pe topicul deschis pentru fiecare vacanta in parte. De aceea daca intentionati sa participati si mai ales daca v-ati facut rezervare este recomandat sa urmariti ceea ce apare pe topic. Daca sunteti o persoana ocupata, atunci indicat este sa folositi abonarea la topic. Cum se face? Simplu! - deschizand topicul si apasand tasta "notify" (zona de deasupra ferestrei principale), veti primi pe Email tot ceea ce se scrie pe topic (asta in situatia in care aveti cont de user pe forum si v-ati dat adresa de Email corecta). Este adevarat ca pot fi doar discutii intre cei care s-au mai inscris la respectiva actiune si poate nu sunteti interesati de comunicare, dar pot fi de asemenea informatii si detalii importante pe care le-am transmis noi. Legate de transport, de intalnire, echipament, vreme si multe altele. Nu transmitem informatii nici pe Email, nici telefonic, folosim acele canale doar in mod exceptional pentru lamuriri si lucruri ce nu pot fi puse la punct in alt fel. Gasiti totul postat aici, vedeti cat de detaliat transmitem informatiile. In cazul in care aveti nelamuriri sau intrebari postati-le pe topic, raspunsurile pe care le dau pot fi generale, interesand si pe altii. Inscrierea la transporturile interne, pe microbuze se face la fel doar pe forum, pe topicul respectiv. Acolo se deschid liste in care fiecare isi trece, daca intentioneaza sa foloseasca microbuzul, unul dintre nume si o initiala. Agentia Bon Voyage nu are nici o legatura cu acel transport, este extra logistica, de aceea rugamintea noastra este sa nu sunati la agentie sau sa va bazati ca ati transmis Samizei ca doriti sa mergeti cu microbuzul. Singura lista valabila este cea de pe forum, ori ea nu are timpul si nici posibilitatea tehnica sa lucreze pe acele liste. De pe Email atata timp cat eu ca si insotitor de grup sunt mai tot timpul plecat, nu are cine sa colecteze intentiile de inscriere la transport si sa le insereze in lista de pe forum. Sunteti deci singurii care o puteti face! Pt asta asigurati-va ca aveti cont de user pe forum (puteti posta), nu confundati inscrierea in grup (cea de pe site) cu inregistrarea de pe forum. Va multumesc de intelegere!  :flori:

Explicatii:
In primul rand ar trebui sa intelegeti care este traditia carnavalului in zona noastra a Sibiului. Cu ceva timp in urma am scris un articol despre asta: http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,1557.0.html

Cine nu a mai participat la o petrecere cu masti sau mai mult, daca vine dintr-o zona in care nu exista acest obicei, este firesc sa puna mai multe intrebari. Incerc sa raspund intuind cam ce doresc sa afle. Pensiunea Sibiel sau noi ca organizatori nu punem la dispozitie costume sau materiale pt confectionarea costumelor sau a mastilor. Acestea se pot procura de la centre de inchiriere sau de la teatre. Daca ati ajuns pana in Sibiu si nu aveti inca un costum mergeti pe Str. Darstelor, acolo gasiti un centru de inchiriere si cu 35 RON puteti avea costumul potrivit! Eu recomand ca si mastile si costumele sa fie confectionate sau incropite din elemente disparate, nu sa fie inchiriate. Acum totul tine de fantezia fiecaruia: daca sunteti indemanatici si aveti si ceva idei, cu siguranta va descurcati. Cele mai reusite masti prezentate pana acum la Sibiel au fost confectionate, nu inchiriate. Sunt mai vesele mai deosebite... :)

Petrecerea in sine nu este ceva simandicos sau fastuos. Este ceva simplu si vesel. Incercam sa scoatem cat mai mult din umorul mastilor si sa-l folosim pt a avea o atmosfera cat mai plina... ;D La "Parada mastilor" este o defilare cu prezentare, fiecare spune doua-trei cuvinte despre masca sa...

Le recomand celor care ajung la Carnaval sa vina cu masca. Am vazut pe cei cativa care nu au inteles acest lucru cat de stanjeniti s-au simtit vazand cata veselie si ras era intre masti...Iar ei erau obligati sa stea practic pe margine si sa se multumeasca doar cu privitul. De aceea facem carnaval, sa ne bucuram, sa radem in spatele si in fata mastilor!  :giggle:


 
Link catre prima editie a carnavalului, cea din 2011:
http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,598.0.html
Link catre editia a II-a carnavalului, cea din 2012:
http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,1183.0.html
Link catre editia a III-a a carnavalului, cea din 2013:
http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,1415.0.html
Link catre editia a IV-a a carnavalului, cea din 2014:
http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,1731.0.html

Offline Onix

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 245
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Carnaval la Sibiel. A V-a editie. 6 - 8 martie 2015
« Răspuns #1 : Duminică, 05 Octombrie 2014, 10:05 »
Nici aici nu se poate lipsi  ;D
Asteptam cu nerabdare sa finalizezi site-ul pt inscrieri  :)

Offline florin69

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 96
Re: Carnaval la Sibiel. A V-a editie. 6 - 8 martie 2015
« Răspuns #2 : Luni, 20 Octombrie 2014, 16:08 »
Si eu si eu....Astept lista completa cu actiuni, dar la carnaval sigur vin. Bineinteles daca nu-mi sucesc iar vreun genunchi, ca la Sarbatoare. :tickedoff:

Offline mihaela.nicolescu

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 73
  • Fericirea vine din interior!
Re: Carnaval la Sibiel. A V-a editie. 6 - 8 martie 2015
« Răspuns #3 : Luni, 20 Octombrie 2014, 22:03 »
Locatia e prea frumoasa , iar experienta anterioara spune ca acest eveniment nu trebuie ratat !!

Offline cristinaB

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 94
Re: Carnaval la Sibiel. A V-a editie. 6 - 8 martie 2015
« Răspuns #4 : Marți, 21 Octombrie 2014, 14:34 »
Cred ca un mod mai placut de a petrece 8 Martie nu exista!

Dupa experienta placuta de la Sarbatoare...sigur o sa vin si la carnaval!


Offline florin69

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 96
Re: Carnaval la Sibiel. A V-a editie. 6 - 8 martie 2015
« Răspuns #5 : Luni, 24 Noiembrie 2014, 07:53 »
Buna dimineata prieteeeeni! Vad ca nu indrazneste nimeni sa deschida lista. Daca -i asa , las" c-o deschid eu  ;)    :applause:   :
 1. Florin I.

Offline Onix

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 245
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Carnaval la Sibiel. A V-a editie. 6 - 8 martie 2015
« Răspuns #6 : Marți, 25 Noiembrie 2014, 15:42 »
1. Florin
2.Onix
 ;)

Offline kriss

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 143
Re: Carnaval la Sibiel. A V-a editie. 6 - 8 martie 2015
« Răspuns #7 : Sâmbătă, 29 Noiembrie 2014, 18:09 »
1. Florin
2.Onix
3.Cristina Lazar *|*
"Nu ceea ce ai, ceea ce esti, unde esti sau ceea ce faci te face fericit sau nefericit, ci ceea ce crezi despre toate acestea." – Dale Carnegie

Offline florin69

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 96
Re: Carnaval la Sibiel. A V-a editie. 6 - 8 martie 2015
« Răspuns #8 : Joi, 04 Decembrie 2014, 15:36 »
Ooo, Cristinutza! Ce surpriza sa ne intalnim din nou! Abia astept sa facem un dans ...din ala, stii tu!!! :dance:
Pot rezerva in avans un loc in carnetelul tau? :D

Offline florin69

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 96
Re: Carnaval la Sibiel. A V-a editie. 6 - 8 martie 2015
« Răspuns #9 : Joi, 04 Decembrie 2014, 15:39 »
Ei,acum sper sa nu fi confundat Cristinutzele! ???  ( ce ti-e si cu pseudonimele astea!!! :tickedoff:

Offline kriss

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 143
Re: Carnaval la Sibiel. A V-a editie. 6 - 8 martie 2015
« Răspuns #10 : Marți, 23 Decembrie 2014, 19:00 »
sigur nu sunt eu cea cu care iti doresti sa faci un dans cum numai voi stiti... :giggle:...... dar mai incearca...succes
"Nu ceea ce ai, ceea ce esti, unde esti sau ceea ce faci te face fericit sau nefericit, ci ceea ce crezi despre toate acestea." – Dale Carnegie

Offline Onix

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 245
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Carnaval la Sibiel. A V-a editie. 6 - 8 martie 2015
« Răspuns #11 : Luni, 29 Decembrie 2014, 13:51 »
1. Florin
2.Onix
3.Cristina Lazar
4.Elena

CristianT

  • Vizitator
Re: Carnaval la Sibiel. A V-a editie. 6 - 8 martie 2015
« Răspuns #12 : Luni, 29 Decembrie 2014, 16:55 »
 
sigur nu sunt eu cea cu care iti doresti sa faci un dans cum numai voi stiti... :giggle:...... dar mai incearca...succes
:oops:
Vin si eu! Dar stiti ca inscrierile nu se fac aici!

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13255
Re: Carnaval la Sibiel. A V-a editie. 6 - 8 martie 2015
« Răspuns #13 : Marți, 30 Decembrie 2014, 08:15 »
Bine ai venit intre "mascati" Cristi!  :thumbup:

S-au inscris deja in jur de 30 persoane...Pensiunea Sibiel va fi ca in fiecare an, neincapatoare... ??? ::)

Offline Lady Dy

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 15
Re: Carnaval la Sibiel. A V-a editie. 6 - 8 martie 2015
« Răspuns #14 : Sâmbătă, 03 Ianuarie 2015, 19:33 »
Dupa un prim eveniment super, revelion 2015, nu pot si nici nu vreau sa ratez carnavalul. Asa ca m-am inscris si eu si ma apuc de cusut.....abia astept. Va pup pe toti si abia astept sa va revad si cu masti......

 :crazy2: *|* :yeah:

 
Diana