Autor Subiect: Pasi in zapada 30 ianuarie - 1 februarie 2015  (Citit de 26416 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Pasi in zapada 30 ianuarie - 1 februarie 2015
« : Vineri, 03 Octombrie 2014, 18:29 »
Un loc liber!

Tarif:     485 RON/ persoana - cazare in camera DBL pt cei care vin din Bucuresti, acestia avand si transportul pana la destinatie inclus
385 RON/persoana - cazare in camera dubla pt cei din tara si care nu folosesc conexiunea la microbuzul de Bucuresti - transportul pana la destinatie nefiind inclus in tarif
Check in: 30.01 2015
Check out:  01.02 2015
Cazare: 2 nopti
Servicii incluse:
     • cazare 2 nopti la Pensiunea Sibiel 3*
     • 2 mic dejunuri tip bufet
     • 2 cine X 3 feluri de mancare
     • transport pe ruta Bucuresti - Sibiu si retur (pt tariful de 485 RON)
     • transport zonal Sibiel - Paltinis si Sibiel - Agnita
     • ghidaj montan Cindrel
Program:
Vineri 30 ianuarie
Plecare din Bucuresti ora 8.00 Statia AGIP Pacii
Check in ora 14.00 Sibiel
Drumetie pana la Cetatea Salgo - 4 ore
Plimbare cu sania trasa de cai
Cina: 19.00 - 21.00
de la 21.00: party
Sambata 31 ianuarie
8.30 Mic dejun
10.00 Plecare in drumetie montana - cine doreste si este echipat corespunzator
19.00 Cina
Dupa cina: party
Duminica 1 februarie
7.00 Mic dejun tip bufet
8.00 Check out si imbarcarea in microbuz
8.30 Plecare spre Agnita pentru a participa la "Festivalul Parada Lolelor"
10.00 Parada lolelor - spectacol de strada tipic sasesc, cu o traditie de peste 100 de ani.
12.30 Dupa parada plecarea spre Bucuresti
Locuri disponibile: 18. Rezervari in ordinea inscrierii.









Observatii:
Este o actiune complexa: o sa avem si drumetie montana in zapada (fara factor de risc - traseul va fi astfel ales incat sa elimine orice fel de risc). si plimbarea cu saniile trase de cai si petrecere, dar si ocazia sa vedem una dintre cele mai cunoscute sarbatori de strada transilvanene "Fuga Lolelor". Excursia se adreseaza in special celor nou intrati (cel putin 200 doar in luna decembrie), celor care sunt de mai mult timp aici in Singles Camp, dar care inca nu au avut ocazia de a ne intalni si bineinteles si celor vechi, iubitori de aer de munte...

Pt drumetia montana este nevoie de echipament specific de munte de iarna: bocanc de munte de iarna si coltari, pantalon gros impermeabil sau cel putin parazapezi, bluze si canadiene care sa retina temperatura corpului. Rucsac, caciulita, ochelari de soare, bete trekking, cu ciuperca de zapada.Cine nu doreste sa participe o sa aiba optiuni, dar e pacat sa ratati o aventura pe platourile Cindreilor pe timp de iarna... :) Nu o sa fie ceva greu, iar daca aveti echipament potrivit si adaptat, nu exista nici un risc si nu este cu nimic mai dificil decat un traseu de vara. O sa fie ceva de 5 ore, nu vreau sa depasim...Ca alternativa aveti ski pe una dintre partiile de la Paltinis. De acolo pleaca si drumetia noastra si puteti ramane pe partie si la apres-ski cat suntem noi plecati. Apoi va recuperam... :)

Inscrierile  se fac pe site-ul www.singlescamp.ro, la “Rezervari” Dupa inscriere veti primi de la Bon Voyage Sibiu, agentia care se ocupa de Singles Camp, un Email cu toate detaliile de plata si conditiile. In situatia in care in termen de 5 zile de la inscriere nu ati primit Email-ul de rezervare de la agentie, adresati-va va rog la Email: office@bonvoyagesibiu.ro

Important: Aceasta vacanta se adreseaza DOAR persoanelor single (fara partener). Scopul nu este unul exclusiv turistic, ci se doreste a fi si un cadru de intalnire, cunoastere, de comunicare si de socializare a persoanelor singure. Face parte dintr-un program mai larg, inceput in 2010, ce cuprinde vacante, excursii, drumetii, tururi, circuite, sejururi, evenimente, party-uri, toate acestea oferind ocazia de a largii cercul de prieteni ai fiecarui participant.
La toate actiunile noastre transmiterea informatiilor se face doar pe forum, pe topicul deschis pentru fiecare vacanta in parte. De aceea daca intentionati sa participati si mai ales daca v-ati facut rezervare este recomandat sa urmariti ceea ce apare pe topic. Daca sunteti o persoana ocupata, atunci indicat este sa folositi abonarea la topic. Cum se face? Simplu! - deschizand topicul si apasand tasta "notify" (zona de deasupra ferestrei principale), veti primi pe Email tot ceea ce se scrie pe topic (asta in situatia in care aveti cont de user pe forum si v-ati dat adresa de Email corecta). Este adevarat ca pot fi doar discutii intre cei care s-au mai inscris la respectiva actiune si poate nu sunteti interesati de comunicare, dar pot fi de asemenea informatii si detalii importante pe care le-am transmis noi. Legate de transport, de intalnire, echipament, vreme si multe altele. Nu transmitem informatii nici pe Email, nici telefonic, folosim acele canale doar in mod exceptional pentru lamuriri si lucruri ce nu pot fi puse la punct in alt fel. Gasiti totul postat aici, vedeti cat de detaliat transmitem informatiile. In cazul in care aveti nelamuriri sau intrebari postati-le pe topic, raspunsurile pe care le dau pot fi generale, interesand si pe altii. Inscrierea la transporturile interne, pe microbuze se face la fel doar pe forum, pe topicul respectiv. Acolo se deschid liste in care fiecare isi trece, daca intentioneaza sa foloseasca microbuzul, unul dintre nume si o initiala. Agentia Bon Voyage nu are nici o legatura cu acel transport, este extra logistica, de aceea rugamintea noastra este sa nu sunati la agentie sau sa va bazati ca ati transmis Samizei ca doriti sa mergeti cu microbuzul. Singura lista valabila este cea de pe forum, ori ea nu are timpul si nici posibilitatea tehnica sa lucreze pe acele liste. De pe Email atata timp cat eu ca si insotitor de grup sunt mai tot timpul plecat, nu are cine sa colecteze intentiile de inscriere la transport si sa le insereze in lista de pe forum. Sunteti deci singurii care o puteti face! Pt asta asigurati-va ca aveti cont de user pe forum (puteti posta), nu confundati inscrierea in grup (cea de pe site) cu inregistrarea de pe forum. Va multumesc de intelegere!  :flori:

Despre Festivalul lolelor am scris aici:http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,1535.0.html, am postat si ceva pe youtube:

www.youtube.com/watch?v=Sfpe7bT81yw&list=UUEOWRFFVw85erxNR9GbVh5w


Fotografii si ceea ce s-a scris dupa actiunea din 2014: http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,1758.0.html


Offline Luana

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 22
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Pasi in zapada 30 ianuarie - 1 februarie 2015
« Răspuns #1 : Sâmbătă, 04 Octombrie 2014, 09:05 »
1.Anisoara C.

cristinam

  • Vizitator
Re: Pasi in zapada 30 ianuarie - 1 februarie 2015
« Răspuns #2 : Luni, 20 Octombrie 2014, 13:19 »
Buna ziua,

Ma gandesc sa ma inscriu in aceasta excursie, dar as vrea sa imi confirmati daca in ziua 2 se poate asigura transportul (sau exista transport local) catre alte localitati din zona (paltinis, agnita, cristian, garbova, slimnic)?

Multumesc

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Pasi in zapada 30 ianuarie - 1 februarie 2015
« Răspuns #3 : Luni, 20 Octombrie 2014, 13:36 »
In data de 1 februarie vom fi la Agnita pt Sarbatoarea Lolelor. De acolo microbuzul de Bucuresti va pleca prin Brasov spre capitala, iar celalalt spre Sibiu. Deci daca doresti Agnita atunci poti sa-ti faci o rezervare acolo si sa ramai 1/2.02 la pensiune sau hotel, daca optezi pt Paltinis, te poti intoarce cu mine la Sibiu, unde ai posibilitatea de ramane peste noapte la o pensiune/hotel (de preferat zona garii), iar dimineata sa iei cursa de Paltinis.

cristinam

  • Vizitator
Re: Pasi in zapada 30 ianuarie - 1 februarie 2015
« Răspuns #4 : Luni, 20 Octombrie 2014, 14:43 »
Eu nu schiez si nu pot face drumetia din 31.01. Am intrebar daca exista transport in zona, ca sa imi pot face un program in a 2-a zi. Ce altceva se poate face in a 2-a zi?

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Pasi in zapada 30 ianuarie - 1 februarie 2015
« Răspuns #5 : Luni, 20 Octombrie 2014, 14:52 »
Am inteles acum intrebarea ta...Era vorba de o zi din excursie, nu de ziua de 2.02. Incerc sa-ti raspund desi nu prea stiu cum sa te indrum daca nu-ti place zapada...Dificil atunci sa gasesti o alternativa drumetiei sau schiului...Noi o sa plecam la Paltinis, asa este programul. De acolo incepe drumetia...Ai avea ca alternativa o plimbare prin statiune...nu stiu ce sa zic... ::) In Sibiu ai avea mai multe de facut, dar nu stiu daca ai cu ce ajunge, nu stiu sa existe mijloc de transport in comun pana in oras. Este posibil, ar trebui sa verifici...Daca nu, doar la pensiune...dar cred ca nu de aceea vii pana in Marginimea Sibiului... :)

Offline florin69

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 96
Re: Pasi in zapada 30 ianuarie - 1 februarie 2015
« Răspuns #6 : Luni, 24 Noiembrie 2014, 07:46 »
1.Anisoara C.
2.Florin I.

Viva

  • Vizitator
Re: Pasi in zapada 30 ianuarie - 1 februarie 2015
« Răspuns #7 : Joi, 04 Decembrie 2014, 10:50 »
1.Anisoara C.
2.Florin I.
3. Viva

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Pasi in zapada 30 ianuarie - 1 februarie 2015
« Răspuns #8 : Joi, 04 Decembrie 2014, 10:59 »
Ma uit in spate la inscrieri si vad ca s-au strans deja in jur de 15 participanti...
Zapada sa fie, ca restul va fi fain...Tuica si vin fiert, sanie trasa de cai, plimbare in Oncesti pana pe Vf Batrana si cireasa o sa fie Sarbatoarea Lolelor, care este ceva inedit pentru toti cred...Nu stiu cati dintre voi au vazut o astfel de sarbatoare de strada a unei intregi comunitati..., sa ca va fi ceva nou si interesant...Acolo niste gogosi si henclesh...

Offline ggabibadea12

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Pasi in zapada 30 ianuarie - 1 februarie 2015
« Răspuns #9 : Sâmbătă, 13 Decembrie 2014, 09:57 »
Buna dimineata !! Datorita unei schimbari de program, as dori sa retrag intentia de a participa la actiune . Multumesc pentru intelegere . O zi buna !

Offline dianthus

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 7
Re: Pasi in zapada 30 ianuarie - 1 februarie 2015
« Răspuns #10 : Sâmbătă, 13 Decembrie 2014, 18:23 »
Salutari!
Din cele citite am inteles ca, pentru a merge cu microbuzul, trebuie sa ma inscriu pe o lista. Daca e cea de mai sus, o completez:
1.Anisoara C.
2.Florin I.
3. Viva
4. Otilia O.
Daca nu, unde o gasesc?
Trebuie sa vin in Bucuresti? ... Sau pot urca din Pitesti?


Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Pasi in zapada 30 ianuarie - 1 februarie 2015
« Răspuns #11 : Sâmbătă, 13 Decembrie 2014, 19:02 »
Da, o sa deschidem o lista de transport, dar dupa Revelion. Un microbuz va pleca cu certitudine din Bucuresti, pe ruta Pitesti - Valcea - Sibiu. Deci cine se afla pe aceasta ruta va putea sa se inscrie, dupa 4 ianuarie la acel mijloc de transport.

Dianthus o sa poti urca in Pitesti, asa cum oricine se afla pe ruta se poate conecta la microbuz. O sa va dau din timp toate detaliile soferului si masinii.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Pasi in zapada 30 ianuarie - 1 februarie 2015
« Răspuns #12 : Marți, 06 Ianuarie 2015, 11:00 »
Azi am transmis un newsletter referitor la aceasta prima excursie din 2015. Am inclus si propunerea lui Laurentiu de a se ramane cateva zile in zona pentru schi, bineinteles cine doreste acest lucru. Este ex-program.

Daca vor fi mai multi care doresc sa schieze, inevitabil o sa se modifice partea de organizare transport. Functie de numarul celor care aleg sa ramana la schi si a celor care vin din tara, o sa fac o modificare in oferta, nemaincluzand transportul in tarif. Daca sunt mai multi cei care vin din tara si la fel daca o parte semnificativa a celor din Bucuresti opteaza pt a ramane, nu-si mai are sens transportul pana la destinatie in tarif.

Pt cei care merg dus si intors Bucuresti - Pitesti - Valcea - Sibiel dupa programul excursiei, o sa inchiriez un mijloc de transport cu o capacitate si un tarif corepunzator numarului. Si ca de fiecare data impartim pretul la numarul de inscrisi.

Ramane doar transportul zonal, adica Sibiel - Paltinis dus si intors intr-o zi si Sibiel - Agnita pt Festivalul Lolelor in alta.

Pare un pic complicat, dar nu e...Asta este una dintre specializarile mele, logistica, asa ca nu va fi greu sa organizez transportul... :) Trebuie doar sa stiu cine doreste sa ramana la schi si cine vine din tara. Daca scoatem transportul din tarif, pretul o sa fie in jur de 375 RON. Luati-l ca reper, in special cei care veniti din tara.

O sa am rugamintea sa-mi comunicati aici sau pe Email daca intentionati sa ramaneti la schi si daca veniti din tara sau cu microbuzul de Bucuresti.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Pasi in zapada 30 ianuarie - 1 februarie 2015
« Răspuns #13 : Marți, 06 Ianuarie 2015, 13:21 »
Sper ca acesta sa fie decorul care o sa ne astepte... :)



La fel cum am procedat si anul trecut, cu doua zile inainte am sa merg pe fiecare dintre cele doua trasee pt a ma asigura ca totul este ok...

Viva

  • Vizitator
Re: Pasi in zapada 30 ianuarie - 1 februarie 2015
« Răspuns #14 : Marți, 06 Ianuarie 2015, 13:28 »
Buna Gigi si La multi ani!
Ziceai ca i trimis mail cu modificarile aferente- transport, schiat...
Nu am primit nimic. Ai putea te rog sa verifici daca mi-ai trimis si mie... multam