Autor Subiect: Pasi in zapada 30 ianuarie - 1 februarie 2015  (Citit de 26543 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13255
Re: Pasi in zapada 30 ianuarie - 1 februarie 2015
« Răspuns #15 : Marți, 06 Ianuarie 2015, 13:34 »
La multi ani! Da, am trimis un newsletter dar nu am cum sa verific. Este transmis catre 6300 de adrese, toti cei care sunt inscrisi in SC. Este posibil sa fi inregistrata cu o adresa ce are o greseala, este suficient o litera sau o liniuta pt ca sa nu ajunga.
Ti-am transmis un fw cu newsletter-ul.

Viva

  • Vizitator
Re: Pasi in zapada 30 ianuarie - 1 februarie 2015
« Răspuns #16 : Marți, 06 Ianuarie 2015, 15:55 »
merci, am primit! :)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13255
Re: Pasi in zapada 30 ianuarie - 1 februarie 2015
« Răspuns #17 : Marți, 06 Ianuarie 2015, 16:23 »
M-am uitat peste lista de inscrisi si vad ca multi veniti din alte zone decat Bucuresti. Pt a face lucrurile mai clare si a nu produce neintelegeri, mai ales ca am observat multe nume noi, fac de pe acum modificarile:
- pt cei din Bucuresti ramane tariful de 485 RON in care este inclus transportul.
- pt cei din tara tariful este de 375 RON, dar transportul pana la destinatie nu intra in tarif.
Transportul zonal ramane la toata lumea inclus in tarif.

Aceste modificari vor fi operate si in oferta de pe forum si de pe site.

Offline Mia Mia

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Pasi in zapada 30 ianuarie - 1 februarie 2015
« Răspuns #18 : Miercuri, 07 Ianuarie 2015, 13:27 »
Bun gasit si La Multi Ani ! :)

Vreau sa intreb daca mai sunt locuri si cum se poate ajunge din SB la Sibiel pentru cei care vin din afara Bucurestilor?
Multumesc anticipat!

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13255
Re: Pasi in zapada 30 ianuarie - 1 februarie 2015
« Răspuns #19 : Miercuri, 07 Ianuarie 2015, 14:03 »
La multi ani!  :)
Mai sunt locuri, iar de la Sibiu la Sibiel ajungeti cu mine. O sa stabilim o ora apropiata pt cei care vin cu trenul sau autobuzul si am sa va astept.

Offline florin69

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 96
Re: Pasi in zapada 30 ianuarie - 1 februarie 2015
« Răspuns #20 : Joi, 08 Ianuarie 2015, 07:09 »
Pt. prima data in cariera mea de ,,single-sist", sunt nevoit sa ma retrag de la o excursie. Am ceva complicatii in program si nu mai pot veni. In pare rau , dar promit ca o recuperez...  :((  Va pup pe toti si va doresc distractie maxima . Si sa nu faceti nimic din ce n-as face eu, in rest, totul la maxim...
 La multi ani pe anul asta! :thumbup:

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13255
Re: Pasi in zapada 30 ianuarie - 1 februarie 2015
« Răspuns #21 : Joi, 08 Ianuarie 2015, 09:14 »
De ieri am inceput sa tin legatura cu statia meteo montana de la Paltinis. Am solicitat informatii despre stratul de zapada si despre prognoza. Acum zapada are in zona de varf 65 cm, este in scadere pt ca se incalzeste si nu se mai anunta deloc ninsori sus, probabil pana la sfarsitul lunii cand ajungem noi o sa fie 45 - 50 cm.

Daca nu e facuta poteca pana merg eu, am sa o bat eu, asa ca daca nu o sa fie vant care sa o acopere o sa fie ok. Zona este in mare parte protejata de padure, avem doar cateva poieni prin care trecem, asa ca 90% poteca o sa se mentina 2-3 zile minim.

Pe celalalt traseu Sibiel - Cetatea Salgo, nu pare sa fie multa zapada. Am fost ieri pana la capat de traseu si doar jos se vede strat mai mare, asta pt ca vantul de la sfarsitul anului a spulberat zapada spre poale. Oricum si acolo o sa verific, este chiar langa mine asa ca imi este la indemana.

Peisajul la Sibiel este fantastic. Imi pare rau ca ieri nu m-am oprit sa fac niste poze, eram insa cu niste clienti si cam pe graba...Va puteati imagina mai usor ce va asteapta...Daca sa mentine totul asa cum am vazut ieri o sa avem niste plimbari grozave cu sania trasa de cai...Avem si niste termosuri, care se umplu usor cu vin fiert... ::) :) Acoperiti in paturi si cu vin cald, plimbarea va fi o desfatare...

Atentie la imbracaminte, mai repet inca o data: bocancii de iarna nu sunt aceiasi ca cei de vara. Trebuie sa va tina piciorul cald si foarte important sa nu ia apa. O gheata care nu este impermeabila pe timp de iarna este un dezastru pt cine merge pe munte...Senzatia de frig si de ud se transmite in tot corpul si reduce mult din capacitatea de efort...La bocanci sa aveti atasate obligatoriu crampoane, sa nu alunecati. Pe zapada efortul fizic este mult mai mare decat pe uscat si daca in plus alunecati, odata ca riscati accidentari, dar si triplati greutatea traseului. Pantalonul sa fie gros, daca nu este suficient, sub sa mai luati ceva...In comert sa gasesc niste cagule pt schi sunt bune si la drumetie. In acest fel nu respirati continuu aer rece.

Va recomand 2 perechi de incaltaminte groasa: una de munte si una potrivita pt Agnita. Si acolo stam cateva ore afara si acolo se ingheata nu doar la munte...

Vremea este asa cum va spuneam in incalzire prognoza este ca ziua o sa avem temperaturi usoare cu plus. Cu toate astea tineti va rog cont de recomandarile mele...

Offline Rentzi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 482
Re: Pasi in zapada 30 ianuarie - 1 februarie 2015
« Răspuns #22 : Vineri, 09 Ianuarie 2015, 20:40 »
 :o  Chiar nu este nimeni interesat de o extensie a acestei actiuni cu cateva zile de schi sau snowboard la Paltinis? Mai ales dupa ce a fost interes pentru o posibila tabara de schi?  Sau nu se scrie aici? :(

Offline luci_s

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 45
Re: Pasi in zapada 30 ianuarie - 1 februarie 2015
« Răspuns #23 : Sâmbătă, 10 Ianuarie 2015, 09:48 »
Opțiunea am făcut-o pe email Gigi dar nu am primit nimic in acest sens.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13255
Re: Pasi in zapada 30 ianuarie - 1 februarie 2015
« Răspuns #24 : Sâmbătă, 10 Ianuarie 2015, 10:11 »
Luci_s nu am primit nici un Email in sensul la care ma gandesc ca te referi. De prelungire de zile pt schi...Oricum saptamana viitoare la inceput am sa transmit tuturor celor inscrisi un Email referitor la optiunea de a ramane la schi.

Offline Veronica

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 13
Re: Pasi in zapada 30 ianuarie - 1 februarie 2015
« Răspuns #25 : Sâmbătă, 10 Ianuarie 2015, 18:35 »
 Salutari tuturor si LA MULTI ANI!  :)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13255
Re: Pasi in zapada 30 ianuarie - 1 februarie 2015
« Răspuns #26 : Luni, 12 Ianuarie 2015, 10:38 »
In cateva minute incep transmiterea de Email-uri catre cei inscrisi si confirmati (21), cei in curs de confirmare (9) si cei inscrisi dar de la care Samiza nu are inca nici un semn (5).

Daca se intampla ceva si nu primiti Email-ul meu va scriu si aici ce contine:

- o intrebare referitoare la transportul din Bucuresti. Doresc sa stiu cate persoane urmeaza sa urce din Bucuresti sau de pe traseu (Pitesti, Valcea)
- o intrebare referitoare la optiunea de a ramane in zona pt schi la Paltinis. Laurentiu a lansat aceasta propunere, este ex-excursie, cu ce va pot eu ajuta este cu informarea tuturor celor inscrisi si eventual cu indrumare spre o cazare sau daca doriti chiar rezervare.

Prognoza meteo la Paltinis in acest moment arata timp bun pana in preajma zilelor de drumetie, apoi ceva ninsoare. Dar inca este prematur. Muntele este imprevizibil si doar cu cateva zile inainte putem stii cum va fi. Functie de vreme o sa aleg si traseul. Urmeaza ca saptamana viitoare sa primesc o prognoza si o stare a vremii mai detaliata de la Centrul de meteorologie din Paltinis.

Acum la Sibiu bate parca spre primavara, se topeste zapada... ???

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13255
Re: Pasi in zapada 30 ianuarie - 1 februarie 2015
« Răspuns #27 : Luni, 12 Ianuarie 2015, 16:17 »
Nu mai sunt locuri in regim de single!

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13255
Re: Pasi in zapada 30 ianuarie - 1 februarie 2015
« Răspuns #28 : Marți, 13 Ianuarie 2015, 18:52 »
Samiza mi-a spus ca este pe ultimii metri cu rezervarile. Maine o sa traga linie si o sa adune si ultimele plati si am sa anunt atunci exact situatia. Dar in principiu mai este un loc maxim doua...

Offline Florentina19

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 7
Re: Pasi in zapada 30 ianuarie - 1 februarie 2015
« Răspuns #29 : Marți, 13 Ianuarie 2015, 20:58 »
Salut!

Mă înscriu şi eu pe lista de transport din Bucureşti.

1.Anisoara C.
2.Florin I.
3. Viva
4. Otilia O.
5. Florentina I.

Seară frumoasă tuturor!  :)

Florentina