Autor Subiect: Drumuri bucovinene: Transraraul 27 - 31 mai 2015  (Citit de 26433 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Tatiana

  • Vizitator
Re: Drumuri bucovinene: Transraraul 27 - 31 mai 2015
« Răspuns #60 : Luni, 25 Mai 2015, 10:37 »
Gigi dear, maine ma duc la Mall dupa zambete, ca sa fie cat mai proaspete. O sa iau si cateva in plus, de rezerva. ;)
Deabea astept sa cantam cat ne tine gura, sa jucam bucovineste si cine stie ce ne mai trece prin cap ca doar sti cat de inventive sunt domnitele.:)
Presimt ca o sa fie cel mai grozav grup mioritic SC. :)



Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Drumuri bucovinene: Transraraul 27 - 31 mai 2015
« Răspuns #61 : Luni, 25 Mai 2015, 10:50 »
Eu sunt antrenat pt orice veselie, am deja la activ anul asta asa vreo 30 - 40 seri/nopti...Asa ca ma acomodez si integrez usor, schimb doar peisajul si grupul. Si imi place inventivitatea feminina... ;) :) Vezi ca la Mall au si zambete largi... ::)

Offline Anamaria

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 22
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Drumuri bucovinene: Transraraul 27 - 31 mai 2015
« Răspuns #62 : Luni, 25 Mai 2015, 11:55 »
1. Gigi Cindea - (urcare Bucuresti, la intoarcere coborare Sighisoara)
2. Silvia Ciulei - Bucuresti   *|*
3. Tatiana Bejan - Bucuresti
4. Florin Ion - Bucuresti
5. Ana Ion - Bucuresti
6. Elena Dumitru - Bucuresti
7. Mihaela Caracuda - Bucuresti
8. Stela Grigore - Bucuresti
9. Mona Galinescu - Bacau
1o. Camelia Stanciu
11. Mihaela M. - Braila
12. Mihaela Preda
13. Stela Moldovan - ajung in Vama aprox 17.30 , la intoarcere coborare Tg Mures
14. Ana Maria Ferdean- ajung in Gura Humorului aprox la 13.25, la intoarcere coborare la Tg Mures

Deci trebuie sa cobor din microbuzul care vine din Cluj in Gura Humorului nu in Vama?

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Drumuri bucovinene: Transraraul 27 - 31 mai 2015
« Răspuns #63 : Luni, 25 Mai 2015, 12:49 »
Da, in Gura Humorului. In prezentarea actiunii, am scris zona de cazare Vama - Gura Humorului, acum am precizat locatia. Este in Gura Humorului, in cartierul Voronet, aproape de malul raului.

Inca o precizare cu care eram dator, legata de transport:
Numarul auto este B277NEW, iar sofer Ciprian-0748111963. Intalnirea la MOL Pacii (fost AGIP Pacii) Iuliu Maniu 194, ora 5.45. Va rog nu intarziati, pt ca la 6.00 ne-am miscat din loc si plecam spre Gura Humorului. O a fiu si eu acolo, asa ca o sa calatorim impreuna de data aceasta... :)

Sa aveti la voi sandviciuri si apa, nu oprim pt a servi masa. O sa facem doar pauzele legale ale soferului, asta in statii de benzina. Trebuie sa ne incadram in programul lui de condus si totodata tin mult, asa cum va comunicam, sa mai vedem impreuna inca doua obiective.

Offline Stelam

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 17
Re: Drumuri bucovinene: Transraraul 27 - 31 mai 2015
« Răspuns #64 : Luni, 25 Mai 2015, 21:38 »
No, atunci cobor si eu la Gura Humorului. Musai trebuie sa va spun ca eu una stiu f bine sa ma pierd pe 1mp. Cu alte cuvinte daca nu apar pana la ora H (de la Humorului) sunt pe undeva prin spatiu.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Drumuri bucovinene: Transraraul 27 - 31 mai 2015
« Răspuns #65 : Marți, 26 Mai 2015, 07:12 »
Stelam, eu sunt responsabil de tine incepand doar de la Gura Humorului incolo... :) Asa ca daca ajungi la pensiune, e ok...in continuare am sa fiu eu atent.. ::)

Offline ioana

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 61
Re: Drumuri bucovinene: Transraraul 27 - 31 mai 2015
« Răspuns #66 : Marți, 26 Mai 2015, 22:48 »
Doresc sa ma alatur grupului si sa va insotesc si eu in traseele pe care le veti face in zilele de 29 si 30, eu fiind din Vatra Dornei. Se poate Gigi ? Dar pana atunci ne revedem in Maramures.

Pot sa ma alatur si eu grupului ? Ingrid putem lua legatura ?

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Drumuri bucovinene: Transraraul 27 - 31 mai 2015
« Răspuns #67 : Miercuri, 27 Mai 2015, 11:34 »
Da, cu bucurie, doar ca pensiunea e la maxim si in microbuz nu mai sunt licuri. Este posibil doar ziua si cu masina.

Offline ingrid

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 40
Re: Drumuri bucovinene: Transraraul 27 - 31 mai 2015
« Răspuns #68 : Miercuri, 27 Mai 2015, 12:32 »
Pot sa ma alatur si eu grupului ? Ingrid putem lua legatura ?

Imi pare rau, eu nu mai pot sa vin saptamana aceasta, desi mi-am dorit foarte mult, in drumetiile din Vatra Dornei. Poate anul viitor. Va doresc la toti vreme si voie buna!

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Drumuri bucovinene: Transraraul 27 - 31 mai 2015
« Răspuns #69 : Duminică, 31 Mai 2015, 20:59 »
Dupa patru zile de Bucovina am ajuns acasa. Nu-mi vine sa cred cat de repede a trecut excursia aceasta! Cat de repede s-a derulat totul...Mausoleul, Hanul Ancutei, Manastirile Voronet si Gura Humorului, Piatra Pinului, Muzeul Oului,Transrarau, Pietrele Doamnei, Vatra Dornei, drumetiile pe "12 Apostoli"si Vf Ousoru si dupaamiaza aceea minunata la stana...

Am gasit Bucovina asa cum o cunoscusem cu ani in urma. O tara minunat de verde.  Si bogata. Cu oameni blanzi, asezati si harnici. Cu gospodarii curate, ingrijite, cu acareturile puse in ordine. Dehh, influenta imperiului si-a lasat amprenta si aici. A fost nevoie de doar o suta si vreo cincizeci de ani pt ca oamenii sa invete si sa inteleaga ce mult conteaza aceste lucruri. M-au incantat peisajele, milioanele de flori intalnite...

Un cer atat de albastru nu am vazut decat in Muntii Buzau...Parca totul este in ton de azuriu...frescele manastirilor, cerul, ochii fetelelor de acolo...E o incantare sa vezi Bucovina, sa-i strabati satele, muntii, pasunile...Sa-i intalnesti oamenii, sa povestesti cu ei...M-as duce de sute de ori, fara sa ma plictisesc...

Mi-am dorit mult sa va prezint intr-una dintre excursii Bucovina. Dar intr-un alt fel. Nu doar cu manastiri sau cu oua incondeiate, am vrut sa o vedeti de sus, in timpul ei cel mai bun, pana cand fanetele sunt necosite...Sa stam cat mai aproape de bucovineanul autentic...Nu pot sa spun cat de tare m-am bucurat in fiecare dimineata sa beau laptele proaspat muls inca nefiert! Mi-am adus aminte de bunici, de vacantele mele la poalele Fagarasilor...Asa mi-am inceput fiecare zi, cu o cana de lapte si un lacrima pt bunici...

Am facut vreo 1500 de poze. Au plecat deja spre voi. Sper sa va placa. Am incercat sa va surprind in diferite momente...Fara sa fiti avizati, aranjati... ::) Astept cu nerabdare fotografiile incheietorului de grup, a Alinei, cea care a surprins cred cele mai multe detalii a locurilor prin care am trecut...

Am ales doar cateva fotografii, poate la toamna cand am ceva mai mult timp sa revin cu inca multe altele. Acum cu un picior si cu gandul sunt deja in urmatoarea excursie, in Napoli.

Incep cu florile...










Da, sus am dat de branduse! Langa un petec de zapada era un covor de branduse mov. Eu am ales insa pe una alba. Mi s-a parut fascinanta in covorul acela montan.












Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Drumuri bucovinene: Transraraul 27 - 31 mai 2015
« Răspuns #70 : Duminică, 31 Mai 2015, 21:09 »
Continui...






































Tatiana

  • Vizitator
Re: Drumuri bucovinene: Transraraul 27 - 31 mai 2015
« Răspuns #71 : Marți, 02 Iunie 2015, 22:08 »
Draga Gigi, nimic nu mai este de adaugat cand tu cuprinzi atat de bine esenta.
Multumesc tie pentru drumurile alese in aceste zile, multumesc tuturor pentru ca am reusit sa fim uniti, multumesc Celui de Sus ca ne-a dat o vreme minunata si a avut grija de noi!
Ce bine a fost ca am putut ca toata frumusetea si bucuria locurilor si oamenilor intalniti sa o impatasesc cu vo toti si acesta este motivul pentru care iubesc SinglesCamp!
Pe curand, Tatiana