Autor Subiect: In lumea minunata a animalelor 30 aprilie - 3 mai 2015  (Citit de 19473 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
In lumea minunata a animalelor 30 aprilie - 3 mai 2015
« : Vineri, 21 Noiembrie 2014, 09:07 »
NU MAI SUNT LOCURI!!!

La aceasta actiune nu o sa primiti intreg programul ci doar elemente…Tin sa fie o surpriza, este destul de important. Pe scurt ce servicii sunt incluse si ce va asteapta...

•   cazare 3 nopti pensiune 3*
•   3 mic dejun-uri  – doua la pensiune si unul rece la pachet
•   o masa de dupamiaza cu … ceea ce prindeti si …o completare de la gazde
•   o cina vanatoreasca

Numele actiunii spune aproape tot. O sa intrati in habitatul animalelor si o sa le urmariti comportamentul… Vor fi locuri diferite, specii diferite, diferenta de adrenalina… Vreau sa va asigur insa…sa nu aveti vreo teama, vom fi insotiti si ghidati de persoane calificate.

Veti primi cateva informatii si veti intelege cum se ingrijeste un…apoi vom ajunge impreuna la unul dintre fenomenele geologice unice in Europa, dar foarte putin cunoscute la noi…

Programul va fi completat cu elemente de traditie locala, cu peisaje fantastice si cu…petrecere, ca intotdeauna…Ah, da si cu palinca!

De ce veti avea nevoie la voi:
- de un echipament de drumetie (nu trebuie neaparat montan), dar important: nu rosu, nu verde tipataror, nu portocaliu sau mai stiu eu ce culoare stridenta. Cat ma camuflat…ok? Sa aveti in picioare ceva trekking, intram si pe teren accidentat…Sa aveti si ceva calduros, vom mai avea si de asteptat…Si nu cand e soare…
- un pantalon mai elastic, nu fix gen blugi
- un mic rucsacel, in care sa puteti avea apa, un sandvici, obligatoriu lanterna sau frontala
- aparat foto…

Programele, ghizii, colaboratorii, transportul zonal, tot absolut totul este inclus in tarif. Pt mancare minimal, eventual mai luam o ciorba undeva, in rest avem ce ne trebuie inclus….
Pt ca o sa mai ajungem si intr-un loc in care veti dori cu siguranta amintiri (eu n-am rezistat pana n-am cumparat cateva…) e bine sa aveti pt impuls ceva la voi…

Nu este inclus si transportul pana la locatie. Pt cei din Bucuresti va fi un microbuz iar costul va depinde de numarul celor care aleg sa mearga astfel (este foarte important ca toti sa inteleaga ca este mai comod, mai placut si mai…ieftin pt ceilalti daca se inscriu). Costul microbuzului cu 19 locuri pana la destinatie: 1.900 – 2.000 RON. Daca se umple, tariful dus si intors: 100 RON.
Pt cei care vin sau se pot conecta cu Sibiul, pleaca si de acolo un microbus, costa 50 RON dus si intors pana in Sibiu.

Numele locatiei si destinatia vor fi comunicate un pic mai incolo…Desconspiram doar incet, incet… Doar un amanunt acum: mergem intr-o zona cu multa, multa padure…

Lumea asociaza in general 1 Mai cu cateva zile libere, cu ...micii si berea! Ies oamenii la grill, se intalnesc, se ghifuiesc cu mancare si bautura...

Pentru ca nu-mi plac lucrurile obisnuite, am sa va ofer ocazia unui altfel de 1 Mai. L-am numit "In lumea minunata a animalelor" pentru ca unul dintre elementele de program se leaga de ceea ce natura inca ne poate oferi si arata...

Este o excursie care se adreseaza unui profil general, nu unuia anume. Vreau insa si tin ca aceasta iesire sa determine si pe cei care sunt inscrisi dar se limiteaza doar la a ne privi pe forum, sa faca un pas si sa ne cunoasca. Excursia se adreseaza si celor foarte multi nou intrati, este o ocazie perfecta pentru ei de a-si petrece zilele libere de 1 Mai, dar in acelasi timp sa cunoasca persoane noi, sa-si largeasca cercul de prieteni. Inscrierile sunt deschise evident si celor vechi, actiunea este inedita, alegerea perioadei de asemenea, asa ca sunt convins ca multora le cade bine o iesire organizata.

Despre program: nu este unul eminamente activ, deci nu ne cataram, nu ne consumam energia si vlaga pe creste de munti...Precizam cand am prezentat prima oara actiunea ca nu e vorba de o drumetie...Dar pt ca avem ca si cadru natura si pt ca locul ales are posibilitati nelimitate de plimbare, o sa aveti parte si de ceva miscare...Ceea ce am sa va ofer in program este parte neobisnuit pt foarte multi dintre voi, iar ca ansamblu cu siguranta ca nu seamana cu nimic din ce ati facut pana acum...

Programul este original, eu l-am creat si o sa am rugamintea sa-l pastrati in anumite limite de confidentialitate. Explicam la cealalta actiune pt cei noi, ca nimanui nu-i convine sa fie copiat fara un acord si ca munca de luni de zile este luata de altii de-a gata...Si ca mai creaza si confuzii...

Cei care rezerva au sa primeasca Email locatia, dar aceasta cand vom fi mai aproape...


Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: In lumea minunata a animalelor 30 aprilie - 3 mai 2015
« Răspuns #1 : Miercuri, 17 Decembrie 2014, 09:45 »
Si pt aceasta excursie - incursiune in lumea animalelor lucrurile sunt clare...Urmeaza sa adun costurile rezultate din ofertele colaboratorilor si in cateva zile o sa aveti pe Email (doar cei inscrisi) cateva detalii si tariful.

Aici pe forum o sa gasiti de aceasta data foarte putine, informarea va fi preponderent pe Email...

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: In lumea minunata a animalelor 30 aprilie - 3 mai 2015
« Răspuns #2 : Vineri, 19 Decembrie 2014, 15:34 »
Am transmis celor inscrisi cateva detalii si tariful. Cine nu a primit mesajul meu sa ma "atentioneze" pe office@singlescamp.ro Am sa retransmit!


Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: In lumea minunata a animalelor 30 aprilie - 3 mai 2015
« Răspuns #3 : Marți, 30 Decembrie 2014, 07:43 »
La fel ca si la "Trei zile la castel" si aici trebuie sa opresc inscrierile.... Situatia nu este chiar ca la cealalta actiune, dar si la excursia aceasta sunt inscrisi aproape dublu...Chiar daca inca nu am dat drumul la rezervarile propriu-zise si cand practic vom stii exact daca intentiile de participarile se materializeaza in ceva ferm, numarul peste este prea mare pt a mai lasa inscrierile deschise. Nu vreau, asa cum spuneam, ca lumea sa fie dezamagita ca nu ajunge la castel, nici nu doresc sa fac un concurs cine achita primul, sunt doua lucruri.

Deci cine se inscrie incepand de azi, nu va mai primi Email-ul cu detalii.

Offline oti

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 208
Re: In lumea minunata a animalelor 30 aprilie - 3 mai 2015
« Răspuns #4 : Miercuri, 07 Ianuarie 2015, 21:15 »
eu nu am primit aici mesajul tau. te rog sa mi-l retransmiti. am primit doar la actiunea cealalta. multumesc
Pasul indispensabil pentru a obtine lucrurile pe care ti le doresti in viata este acesta: hotaraste-te ce vrei.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: In lumea minunata a animalelor 30 aprilie - 3 mai 2015
« Răspuns #5 : Duminică, 11 Ianuarie 2015, 14:34 »
Oti stiu ca acum a ajuns... :)

In legatura cu rezervarea si participarea la aceasta excursie. Explicam ca la fel ca in cazul "Trei zile la castel" si aici inscrierile sunt cu mult-mult peste numarul de locuri disponibile. Inscrierile s-au inchis, tocmai pt a nu mai ridica si mai mult numarul doritorilor.

Samiza a transmis acum doua zile, la toti cei inscrisi Email-ul de rezervare. Cine nu a primit acel mesaj care indica datele de firma si contul in care se face plata avansului, poate sa ia legatura direct in agentie cu Samiza pe office@bonvoyagesibiu.ro. Peste cateva zile este tarziu, pt atunci ca locurile au sa fie deja ocupate si nu se mai poate face nimic.

Scriu despre posibilitatea ca unele mesaje sa nu ajunga in inbox-urile celor inscrisi. Ce va pot eu spune si asigura este ca Samiza transmite tuturor, in ordinea inscrierii. Se pot insa intampla:
- destinatarul sa nu aiba setata in adress book,  asa cum am recomandat, adresa de Email a agentiei si atunci exista posibilitatea ca Email-ul sa fie tratat de server ca SPAM si retinut in filtre
- adresa de Email cu care s-a facut inscrierea este gresita si atunci mesajul nu are cum sa ajunga la destinatar
- avand in vedere ca in unele zile Samiza transmite cateva sute de Email-uri, avand in vedere ca server-ele nu permit mai mult de 50/ora, este posibil ca unele sa fie considerate peste limita si atunci nu sunt procesate. Intradevar vine un mesaj de avertizare, dar la volumul mare la care se lucreaza in agentie, este posibil ca acestea sa scape.

Oricum cand sunteti ferm decisi sa participati la o actiune, este recomandat sa va asigurati ca nu a aparut una dintre problemele de mai sus. Cu un simplu Email spre Samiza, verificati daca inscrierea s-a transformat in rezervare sau nu. Trebuie sa stiti ca in 3 zile maxim de la inscriere Samiza transmite Email-ul de rezervare. Daca nu l-ati primit poate sa fie una dintre cele 3 situatii prezentate.

Ceea ce trebuie sa se inteleaga este ca Samiza din agentie nu stie cum sa interpreteze lipsa unui raspuns:
- ca nu s-a primit Email-ul de rezervare
- ca rezervarea  a fost facuta la impuls, dar inca nu exista decizia si urmeaza si urmeaza o perioada de gandire
- ca rezervarea este doar formala. Un procent de cca 10% din inscrieri se pare ca sunt in aceasta categorie

Si nu are nici cum sa verifice, nici tehnic si nici fizic. A suna atata lume ar fi nevoie de operatori...

Este bine deci sa tineti legtura cu agentia, sa spuneti eventual "da, vrem sa participam, dar nu este posibil sa achitam inca avansul pana la data...", sau "inca nu stiu daca am liber sau nu, dar pana la data de...o sa stiu exact". In aceste situatii Samiza isi face un semn si tine rezervat locul pana la termenul anuntat. Daca este posibil evident si daca presiunea cererii nu este prea mare (cum este situatia de exemplu la aceasta actiune) . Dar in general tine rezervat locul.

Sunt sfaturi pt cei decisi sa participe... :)

Offline oti

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 208
Re: In lumea minunata a animalelor 30 aprilie - 3 mai 2015
« Răspuns #6 : Marți, 13 Ianuarie 2015, 12:28 »
uraaaa! am reusit sa prind un loc... ma rog, nu am confirmarea de la Samiza, dar sunt optimista.
pregatesc puscociul, palaria cu pene si .... iaurt cu mere - cica mananca fiecare ce prinde... :thumbup: :giggle:
de-abia astept sa va reintalnesc.
Pasul indispensabil pentru a obtine lucrurile pe care ti le doresti in viata este acesta: hotaraste-te ce vrei.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: In lumea minunata a animalelor 30 aprilie - 3 mai 2015
« Răspuns #7 : Marți, 13 Ianuarie 2015, 17:20 »
Oti, nu puscoci, ci... arc! Sa dam o sansa ursilor... ;D ;D ;D

Offline oti

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 208
Re: In lumea minunata a animalelor 30 aprilie - 3 mai 2015
« Răspuns #8 : Miercuri, 14 Ianuarie 2015, 14:13 »
daca vad ursul, mor cu arcul in mana..... :tomato:
e clar, vegetarian scrie pe mine.... am un compot bun acasaaaaa!!!! :'(
Pasul indispensabil pentru a obtine lucrurile pe care ti le doresti in viata este acesta: hotaraste-te ce vrei.

CristianT

  • Vizitator
Re: In lumea minunata a animalelor 30 aprilie - 3 mai 2015
« Răspuns #9 : Miercuri, 04 Februarie 2015, 14:30 »
Salut Gigi,
M-am inscris si eu dar nu primesc mailuri pe tema asta. A mai fost vre-un mail. Vrei te rog sa verifici daca sunt pe lista!
Multam fain!

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: In lumea minunata a animalelor 30 aprilie - 3 mai 2015
« Răspuns #10 : Miercuri, 04 Februarie 2015, 14:39 »
Cristi, te rog la Samiza, lista stii, este la ea in agentie.

CristianT

  • Vizitator
Re: In lumea minunata a animalelor 30 aprilie - 3 mai 2015
« Răspuns #11 : Miercuri, 04 Februarie 2015, 17:23 »
Cristi, te rog la Samiza, lista stii, este la ea in agentie.
Ok. Multumesc. Cu Samiza am vorbit cind am platit avansul.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: In lumea minunata a animalelor 30 aprilie - 3 mai 2015
« Răspuns #12 : Miercuri, 04 Februarie 2015, 18:02 »
Am inteles, deci ai confirmarea de rezervare. Intelesesem ca nu ai primit Email-ul de la agentie. In afara de primul mesaj in care dadeam cateva amanunte legate de program si tarif nu am mai transmis nici unul. La aceasta actiune, am sa dau doar detaliul locatiei si evident ca o sa va spun cu ce sa va imbracati, restul ramane sa vedeti acolo...E prea interesant si e pacat sa nu tin asa mai invaluit in mister totul... :)

CristianT

  • Vizitator
Re: In lumea minunata a animalelor 30 aprilie - 3 mai 2015
« Răspuns #13 : Miercuri, 04 Februarie 2015, 18:39 »
Am inteles, deci ai confirmarea de rezervare. Intelesesem ca nu ai primit Email-ul de la agentie. In afara de primul mesaj in care dadeam cateva amanunte legate de program si tarif nu am mai transmis nici unul. La aceasta actiune, am sa dau doar detaliul locatiei si evident ca o sa va spun cu ce sa va imbracati, restul ramane sa vedeti acolo...E prea interesant si e pacat sa nu tin asa mai invaluit in mister totul... :)

AM de toate dar credeam ca ai mai trimis vre-un mail. Sunt numai ochi :o ca smiley cu urechi nu ai.
 :D

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: In lumea minunata a animalelor 30 aprilie - 3 mai 2015
« Răspuns #14 : Vineri, 13 Februarie 2015, 08:10 »
Deschid din nou rezervarile. Inscrisi au fost mai mult decat dublu fata de locurile anuntate, insa multi nu au raspuns la Email-urile de rezervare transmise din agentie...Nici ca da, nici ca ba... :-\

Asa ca pt cateva locuri ramase neocupate prin achitarea de avans, redeschidem rezervarile.