Autor Subiect: In lumea minunata a animalelor 30 aprilie - 3 mai 2015  (Citit de 19558 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Liliana Solomon

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: In lumea minunata a animalelor 30 aprilie - 3 mai 2015
« Răspuns #45 : Joi, 23 Aprilie 2015, 19:27 »
Buna seara, sunt noua in grup, si abia astept sa ne cunoastem.
Voi ajunge in Gheorghieni in jurul orei 11,30 venind de la Suceava
Ar fi o posibilitate sa ma intersectez cu unul dintre microbuzele care vin de la Bucuresti/Sibiu ?
Multumesc

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13255
Re: In lumea minunata a animalelor 30 aprilie - 3 mai 2015
« Răspuns #46 : Vineri, 24 Aprilie 2015, 07:09 »
Buna dimineata Liliana si bine ai venit! Iti las numarul meu de telefon, 0745 106501 si ma suni in dimineata zilei de 30 aprilie. Stabilim atunci cum facem sa ne intalnim si sa te duc la pensiune.

Gabi, m-ai intrebat de programul de intoarcere si la cat se ajung in Bucuresti. Se pleaca in jur de ora 10.00, apreciez ca la Bucuresti sunteti cu totii la 19.00 - 20.00.

Offline andrusca

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 9
Re: In lumea minunata a animalelor 30 aprilie - 3 mai 2015
« Răspuns #47 : Marți, 28 Aprilie 2015, 23:44 »
yuppie abia astept acest original 1 Mai! Ne vedem joooi pe racoare  :yeah:

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13255
Re: In lumea minunata a animalelor 30 aprilie - 3 mai 2015
« Răspuns #48 : Miercuri, 29 Aprilie 2015, 08:16 »
Maine pe vremea aceasta este intalnirea pt plecare... :) Mai este putin, cu unii dintre voi ma reintalnesc pe altii acum o sa-i cunosc acum...Imi doresc mult sa fie un grup vesel, gata de drumetie dar si de petrecere...

Despre vreme: nu arata rau, in ciuda a ceea ce este acum in tara. Prognoza este urmatoarea:



Pe 2 avem ceva averse, sper insa sa le ...driblam, avem si ceva indoor si asez programul acelei zile astfel incat sa nu ne ude...Asta in situatia in care sunt doar niste averse, pt ca daca ploua... :-\

Sa nu uitati ca la echipament sa aveti si ceva de ploaie, pelerina sau canadiana impermeabila. E buna si umbrela, dar asta doar cand suntem pe astfalt...Si o sa fim destul de putin. Explicam in Email-urile transmise ca avem si iesiri de seara, asta inseamna si ceva mai gros. Nu uitati de lanterna sau lampa frontala.

In picioare pantofi trekking minim. Nu o sa urcam cine stie ce, nu o sa fie trasee mai lungi de o ora si jumatate, sunt practic plimbari. Dar terenul este ca in natura, mai accidentat, nu e doar trotuar. De aceea este buna o incaltaminte mai de drumetie montana.

Aparate de fotografiat, memorie suficienta, acumulatori...

Medicamentele pe care stiti ca le luati in diferite situatii plus preventiv claritin. Este destul de multa floare acum, gazele misuna acum destul de frenetic... Claritinul e bun si pt alergii si pt prim ajutor in situatie de intepatura.

Sa aveti un rucsacel cu voi in care sa aveti apa (e bine sa veniti cu cateva sticle de 1/2 l) si pt camera si pt drumetie. Mai cumparam acolo, dar pt prima zi e bine sa aveti deja cumparata, pt ca acolo suntem izolati si nu puteti cumpara decat de la restaurant, ori preturile sunt mai mari la alimentatia publica... In rucsacel sa va intre si haina pt ploie, un mar sau un baton ceva de rontait si omorat foamea...

Despre buna dispozitie ce sa mai spun, de asta chiar sa nu uitati sa o luati cu voi!  :)

Programul zilelor o sa vi-l prezint cand ajungeti. Facem o intalnire cu totii si va povestesc mai multe despre ceea ce o sa facem, despre ore, despre echipamentul pe care sa-l aveti cu voi la fiecare iesire. In 1 Mai, in prima noastra dimineata acolo, trezirea va fi la...5.00. La 5.30 cel tarziu este plecarea, asa ca sa veniti odihniti fizic acolo....

Masa din prima zi, ceea in care sositi, este programata la 17.30, asa ca va recomand sa aveti cu voi sandviciuri sau ceva care sa va tina de foame de unde veniti pana la destinatie. Bucurestiul o sa ajunga in jur de 16.00. Nu se fac opriri de restaurant pe drum, asta pt a se ajunge la timp la locatie. Aveti mai multe pauze de oprire de 15 si 30 minute, obligatorii pt soferul miniautocarului. Pauzele au sa se fac in benzinarii, acolo puteti folosi si grupul social si este timp si de o cafea.

Drum bun tuturor si sa ne vedem cu bine!

Offline codrina

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 126
Re: In lumea minunata a animalelor 30 aprilie - 3 mai 2015
« Răspuns #49 : Miercuri, 29 Aprilie 2015, 10:09 »
Multumim pentru informatii , Gigi! :applause:
Lidia

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13255
Re: In lumea minunata a animalelor 30 aprilie - 3 mai 2015
« Răspuns #50 : Miercuri, 29 Aprilie 2015, 10:56 »
Cu placere Codrina!  :)

Sper ca toata lumea inscrisa la microbuzul de Bucuresti, inclusiv Forin care urca din Brasov si Gabriela care urca din Ploiesti au toate reperele de imbarcare. Rog sa nu se intarzie la masina, astfel incat cei punctuali sa nu astepte... Din Bucuresti urca 16 persoane, din Ploiesti una si din Brasov la fel una. Total 18 persoane. Aveti 30 locuri la dispozitie veti calatori deci foarte lejer.

La microbuzul meu de Sibiu, am pt imbarcare pe Ionela C la Sibiu, pe Sorana M si Cristina G la Targul Mures. Nu am pe altcineva inscris. Daca este vreo omisiune anuntati-ma va rog. Daca este cineva care ajunge cu tren sau cu autocar in apropiere de destinatie si are nevoie de transfer, sa-mi comunice si daca ora mea de trecere pe acolo se potriveste, am sa-l iau dintr-un loc pe care-l discutam pe drum.

Plecarea mea din Sibiu va fi la 7.30. la 11.10 sunt in Tg Mures si in jur de 14.00 sunt la destinatie.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13255
Re: In lumea minunata a animalelor 30 aprilie - 3 mai 2015
« Răspuns #51 : Miercuri, 29 Aprilie 2015, 17:20 »
Florin si Gabi, nu uitati sa sunati soferul, inca nu stia nimic...

Offline monica.deaconeasa

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 101
Re: In lumea minunata a animalelor 30 aprilie - 3 mai 2015
« Răspuns #52 : Miercuri, 29 Aprilie 2015, 21:41 »
de abia astept

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13255
Re: In lumea minunata a animalelor 30 aprilie - 3 mai 2015
« Răspuns #53 : Duminică, 03 Mai 2015, 21:19 »
Nu am avut in seara aceasta la dispozitie toate adresele de Email. Am transmis fotografii doar celor a caror adresa a fost deja setata in grupul "Lumea animalelor". Deci daca n-ati primit de pe wetransfer link-ul si mesajul meu, scrieti-mi Email pe office@singlescamp.ro si vi-l transmit.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13255
Re: In lumea minunata a animalelor 30 aprilie - 3 mai 2015
« Răspuns #54 : Duminică, 03 Mai 2015, 22:00 »
As putea scrie multe despre aceste zile...Despre ce am vazut, ce mi-a placut, ce am simtit acolo, in lumea animalelor...De data asta insa, las doar imaginile sa vorbeasca...




































































Offline monica.deaconeasa

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 101
Re: In lumea minunata a animalelor 30 aprilie - 3 mai 2015
« Răspuns #55 : Luni, 04 Mai 2015, 06:37 »
O călătorie absolut minunata,  o calatorie ce ramane în inima

Offline arsel

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 52
Re: In lumea minunata a animalelor 30 aprilie - 3 mai 2015
« Răspuns #56 : Luni, 04 Mai 2015, 10:29 »
A fost o actiune foarte interesanta, cu lucruri inedite si oameni inimosi, pasionati de activitatilor prezentate.
Gigi si Samiza sunteti niste profesionisti care imbina excelent mintea si sufletul. Ati reusit sa adunati impreuna
oameni frumosi, a fost o atmosfera destinsa si am ramas cu inima plina de bucurii si amintiri placute.
Va multumesc! :applause:

Offline cristinaB

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 94
Re: In lumea minunata a animalelor 30 aprilie - 3 mai 2015
« Răspuns #57 : Luni, 04 Mai 2015, 12:14 »
sa va fie de bine!
V-am vazut la TV  ;)

Frumoase poze!
Ati prins o perioada cand acolo de-abia a venit primavara si verdele naturii e viu si placut!


Bellarox

  • Vizitator
Re: In lumea minunata a animalelor 30 aprilie - 3 mai 2015
« Răspuns #58 : Luni, 04 Mai 2015, 22:34 »
O iesire din cotidian menita a ne arata tuturor, inca o data, ce tara frumoasa avem...locuri si peisaje de basm, naturaletea vietii in salbaticie a animalelor, ochii unei caprioare care te urmeaza inocenta peste tot, petalele pomilor inca infloriti udate de ploaie, chicoteala hazlie in incremenirea asteptarii ursului, oameni care incearca increzatori sa realizeze lucruri frumoase.
Inca o data, MULTUMIM, Gigi !   

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13255
Re: In lumea minunata a animalelor 30 aprilie - 3 mai 2015
« Răspuns #59 : Joi, 07 Mai 2015, 08:25 »
Multumesc mult celor care mi-au transmis aprecierile lor... :flori: Conteaza sa stii ca munca ta este pretuita...

Ce vreau sa va transmit este ca atat cat o sa ma mai ocup de Singles Camp am sa incerc sa dezvolt programe inedite care sa surprinda si sa placa deopotriva. Pt cine intereseaza bineinteles... ::)  :) O sa continui sa organizez actiuni de tip Singles Camp, dar lansate si dedicate diferit decat pana acum. Din toamna am sa fac modificari destul de mari in ceea ce priveste structura de adresabilitate a actiunilor mele. Cel mai probabil este ca va fi mult mai restransa decat pana acum, se va reduce la un grup de persoane fidelizate Singles Camp. In paralel o sa existe un alt tip de actiuni, care vor tinti si acestea socializarea dar intr-o forma mai simpla. La care cel mai probabil am sa fiu doar organizator nu si insotitor si ghid. Poate lumea s-a intrebat de ce am incetat de o vreme sa mai promovez Singles Camp, de ce am refuzat sa mai apar la TV, in ziare etc. Aceasta este explicatia - dorinta mea de a intimiza si a seminchide intr-un grup fidelizat aceasta actiune. Desigur ca este stmulativ si pt cei vechi sa vina persoane noi, de aceea grupul nulceu sa-i spunem are sa primeasca, dar limitat, noi membri.

Ii raspund intr-un fel si cuiva vechi, apropiat si fidel Singles Camp pe care l-am simtit nedumerit de ce nu am vorbit la stirile TVR cand am fost filmati si am fost intervievat in "Lumea animalelor" despre Singles Camp. In primul rand am vrut sa se pastreze initimitatea si discretia prezentei in Singles Camp a celor filmati si in al doilea rand am incetat de mult sa promovez in modul acesta Singles Camp. Mai folosesc doar cateva lucruri simple de promovare pt a contura pana in toamna grupul nucleu, apoi  o sa mai vedem...