Autor Subiect: Trei zile la castel 27 - 29 martie 2015  (Citit de 31109 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Trei zile la castel 27 - 29 martie 2015
« : Vineri, 21 Noiembrie 2014, 09:08 »
Nu mai sunt locuri

Tariful acestui eveniment este de 700 RON. Include serviciile de cazare, mic dejun, mese, transport zonal si tot ceea ce tine de colaboratori. Vor fi destul de multi oameni din exterior cu care veti fi in contact sau vor sta in spatele „scenei”, ei concura impreuna cu mine si gazdele la reusita evenimentului.

O parte din costumatie va asteapta deja acolo…o sa mai aveti nevoie doar de ceva lejer pt o deplasare pe care o s-o facem si de o tinuta mai speciala despre care am sa va mai dau amanunte pe Email…Tot atunci si despre destinatie si locatie.

Nu este inclus si transportul pana la locatie. Pt cei din Bucuresti va fi un microbuz, iar costul va depinde de numarul celor care aleg sa mearga astfel (este foarte important ca toti sa inteleaga ca este mai comod, mai placut si mai…ieftin pt ceilalti daca se inscriu). Costul microbuzului cu 19 locuri pana la destinatie: 1.800 – 1.900 RON. Daca se umple, tariful dus si intors: cca 100 RON.

Se adreseaza in primul rand celor nou intrati in Singles Camp si celor inscrisi de mai multa vreme, carora le-a lipsit pana acum curajul de a face pasul din virtual spre real... :) Dar in acelasi timp, actiunea fiind una cu profil foarte tintit, este deschisa si celor vechi...carora le place rafinamentul, sunt iubitori de arta, de muzica de salon, de cultura in general si care au si un strop de aristocratie in atitudine, care si-au dorit si vor sa traiasca cateva zile in trecut cu cateva sute de ani...

Am sa recreez atmosfera dintr-un castel, nu cu butaforie, nu cu scenarii sau lucruri artificiale. Cadrul este unul cat se poate de real, vom sta intr-un loc in care traia inalta aristocratie....Vom fi doar noi acolo, toate serviciile, entertainmentul vor fi doar pentru noi. Programul este unul inedit, este gandit de mine, este o premiera ca ansamblu de elemente. Tin sa fie o surpriza, in acelasi timp imi doresc sa pastrez acest proiect intr-o anumita intimitate informationala. Descopar cu placere si mandrie pe de-o parte, dar si cu putina suparare ca multe din proiectele mele sunt copiate si lucruri la care am lucrat poate luni de zile sunt luate de-a gata de altii, fara macar o intrebare de permisivitate sau un cuvant de multumire...Si macar daca ar fi doar asta, dar mai creeaza si confuzii...Asa ca o sa-i rog pe cei care vor fi informati in urma inscrierilor si pe cei care vor participa, sa pastreze o anume confidentialitate a programului...

Nu este o joaca, nu este o incercare, nu este o actiune tip teambuilding. Toate elementele de program sunt verificate, fiecare colaborator a mai facut asa ceva, doar ca nu au fost puse niciodata impreuna...

Acum despre locurile disponibile. Sunt in total 28, de data asta insa fiind distribuite barbati/femei. Este nevoie ca numarul chiar daca nu va fi egal ca raport, macar sa fie apropiat...

Inca nu am finalizat bugetul acestei actiuni, sunt multe lucruri pe care trebuie sa le iau in calcul, in acelasi timp vreau sa fie ceva accesibil ca pret...Chiar daca totul va fi un fel de ...poveste. Urmeaza ca in cateva saptamani sa definitivez si partea de tarif si atunci am sa va pot comunica celor inscrisi si acest lucru.

O sa va prezint cateva fotografii si o scena sugestiva pentru voi, dintr-o pictura...

Puteti sa va transmiteti intentiile de participare, la fel ca si in cazul altor actiuni pe www.singlescamp.ro, la Rezervari. Actiunea apare deja acolo...

Am inca o rugaminte la voi: cei care recunosc intamplator locatia (desi sansele sunt infime) o sa am rugamintea sa nu divulge nimic...Nu va ajuta cu nimic sa cautati sa incercati sa aflati despre ce este vorba. Stiu ca exista o doza de curiozitate, stiu de asemenea ca orice participant trebuie sa stie unde merge...Dar asta va fi etapa II, cand se vor primi "invitatiile la castel".











Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Re: Trei zile la castel 27 - 29 martie 2015
« Răspuns #1 : Miercuri, 17 Decembrie 2014, 09:43 »
Am primit aproape toate elementele, azi mai am o discutie cu unul dintre colaboratori si cam asta ar fi cu partea organizatorica. Stiu in acest moment care sunt costurile, asa ca zilele urmatoare o sa primiti, cei inscrisi, detaliile. Nu toate, pt ca va spuneam, programul in ansamblul lui este o surpriza. Destinatia si locatia vor fi cunoscute un pic mai incolo. Acum o sa va transmit  cateva elemente si evident tariful acestui eveniment.

Aici pe forum nu o sa apara mare lucru, decat chiar doar cateva repere...Restul intimizat, prin corespondenta Email...

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Re: Trei zile la castel 27 - 29 martie 2015
« Răspuns #2 : Vineri, 19 Decembrie 2014, 10:22 »
Am transmis tuturor celor inscrisi un prim Email cu detalii. Rezervarea urmeaza sa se faca doar dupa sarbatori...
Cine nu a primit mesajul meu sa-mi scrie va rog pe office@singlescamp.ro.

Offline oti

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 208
Re: Trei zile la castel 27 - 29 martie 2015
« Răspuns #3 : Sâmbătă, 20 Decembrie 2014, 21:52 »
buna, gigi! am primit mesajul. sper sa fac parte din grupul ce se va bucura de acest eveniment. sunt convinsa ca vei face tot posibilul, ca de obicei, ca totul sa fie de neuitat. O0
Pasul indispensabil pentru a obtine lucrurile pe care ti le doresti in viata este acesta: hotaraste-te ce vrei.

Offline Florin1968

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 261
Re: Trei zile la castel 27 - 29 martie 2015
« Răspuns #4 : Sâmbătă, 20 Decembrie 2014, 22:14 »
Eu daca particip, o sa fiu numit cavaler de Tecuci ?

Offline clara39

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 128
  • ..si maine va fi o noua zi.....
Re: Trei zile la castel 27 - 29 martie 2015
« Răspuns #5 : Sâmbătă, 27 Decembrie 2014, 11:06 »
buna ziua....as vrea sa particip si eu ..si nu am primit mail....daca se poate..multumesc!

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Re: Trei zile la castel 27 - 29 martie 2015
« Răspuns #6 : Marți, 30 Decembrie 2014, 07:41 »
Trebuie sa opresc inscrierile la aceasta actiune, sunt in jur de 80 de inscrisi, iar locuri doar 30...Chiar daca inca nu am dat drumul la rezervarile propriu-zise si cand practic vom stii exact daca intentiile se materializeaza in ceva ferm, numarul peste este prea mare pt a mai lasa inscrierile deschise. Nu vreau, asa cum spuneam, ca lumea sa fie dezamagita ca nu ajunge la castel, nici nu doresc sa fac un concurs cine achita primul, sunt doua lucruri.

Deci cine se inscrie incepand de azi, nu va mai primi Email-ul cu detalii.

Offline Tania55

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 363
  • Tineretea = puterea de adaptabilitate
Re: Trei zile la castel 27 - 29 martie 2015
« Răspuns #7 : Sâmbătă, 03 Ianuarie 2015, 22:33 »
ok .... am inteles .... eu sunt a 81 - a (adica rezerva ) ... oricum astept anul viitor sa fie din nou aceasta actiune, sa se repete acest eveniment ..... cred ca este ceva inedit .... ma bucur pentru voi cei care veti participa    :)

Offline ella

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 224
Re: Trei zile la castel 27 - 29 martie 2015
« Răspuns #8 : Sâmbătă, 03 Ianuarie 2015, 23:39 »
Tania, nu te resemna inca! Nu se stie niciodata...poate mergi anul acesta ...multi inscrisi, putini hotarati ... :)

Offline oti

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 208
Re: Trei zile la castel 27 - 29 martie 2015
« Răspuns #9 : Miercuri, 07 Ianuarie 2015, 21:13 »
va salut pe noul an si va transmit urari de bine cu multa sanatate si bucurii!
sunt fericita ca am din nou ocazia sa va reintalnesc si sper sa regasesc aceeasi voiosie peste tot.
eu am reusit sa fac plata azi si imi doresc sa ma numar printre cei primiti la castel.
Pasul indispensabil pentru a obtine lucrurile pe care ti le doresti in viata este acesta: hotaraste-te ce vrei.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Re: Trei zile la castel 27 - 29 martie 2015
« Răspuns #10 : Joi, 08 Ianuarie 2015, 10:57 »
Joi 8 ianuarie 2015. Situatia sta in modul urmator:
- la femei nu mai este nici un loc disponibil. S-au achitat avansurile pt toate locurile si asa cum spuneam ocuparea se va face in ordinea achitarii, nu a inscrierii.
- au ramas pt barbati 3 sau 4 locuri.

Rugamintea este ca din acest moment sa nu mai achitati avansuri, pt ca Samiza va fi nevoita sa faca returnarea sumelor.

Nu promit, ce vreau insa sa va spun este ca studiez posibilitatea de a mai face inca un eveniment, in asa fel incat sa dau posibilitatea a cat mai multi sa participe. Nu doresc ca lumea sa fie dezamagita...

Cand am un rezultat, va comunic celor inscrisi. Nu mai deschidem inca o data rezervarile, o sa folosim lista celor care si-au transmis pana acum intentiile si nu au prins loc.

Offline cris_gl

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 91
Re: Trei zile la castel 27 - 29 martie 2015
« Răspuns #11 : Joi, 08 Ianuarie 2015, 17:28 »
           Gigi,   deabia astept sa particip la eveniment .  Imi pregatesc pasii pentru menuet ............flamenco am dansat cu aplauze la scena deschisa  :dance: :dance: :dance:

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Re: Trei zile la castel 27 - 29 martie 2015
« Răspuns #12 : Joi, 08 Ianuarie 2015, 17:49 »
Nu stiam cine se ascunde sub acest nickname si am dat fuga in spate sa vad cine e...Ha, ha, ha.. ;D ;D ;D N-ai sa crezi, chiar acum cateva zile m-am gandit la tine, nu stiu ce conexiuni am facut si de cum de mi-am amintit de Spania, apoi am mers mai departe cu gandul si am dat de momentele cele mai frumoase...Si nu pot sa uit cat am ras in statia de tren cand ne intorceam de la Malaga...

Aici n-ai sa ai spectatori, dar cu siguranta o sa fie interesant sa-ti urmarim pasii... ;D ;D ;D ...Astept sa ne revedem!

Offline cris_gl

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 91
Re: Trei zile la castel 27 - 29 martie 2015
« Răspuns #13 : Joi, 08 Ianuarie 2015, 20:21 »
         Fiind nou intrata pe forum, am dat citeva elemente de recunoastere. Deabia astept sa ne revedem. Prima data aici  pe anula asta , apoi in Delta .....apoi depinde de timpul disponibil ( al naibii timp ) si de ce locuri disponibile voi mai prinde .
         Am inteles de la Samiza ca va veni la castel si Anisoara din Braila, ce mult ma bucur sa va revad .
   
        Pina  ne vom revedea stau cuminte si astept vesti  .

Offline Florin1968

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 261
Re: Trei zile la castel 27 - 29 martie 2015
« Răspuns #14 : Joi, 08 Ianuarie 2015, 20:34 »
e cineva din Galati ?