Autor Subiect: Drumetii in Muntii Fagaras. 23 - 25 august 2015  (Citit de 39837 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Silvia_C

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 28
Re: Drumetii in Muntii Fagaras. 23 - 25 august 2015
« Răspuns #30 : Marți, 21 Iulie 2015, 09:06 »
1. Mirela S.
2. Ofelia A.
3. Silvia C. Bucuresti

Offline Bon Voyage

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 547
Re: Drumetii in Muntii Fagaras. 23 - 25 august 2015
« Răspuns #31 : Marți, 21 Iulie 2015, 14:07 »
Nu mai este nici un loc liber.

Offline AureliaM

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 15
Re: Drumetii in Muntii Fagaras. 23 - 25 august 2015
« Răspuns #32 : Marți, 21 Iulie 2015, 14:13 »
Buna,
Stiu ca m-am hotarat tarziu sa ma inscriu la excursie ...
In caz ca totusi se elibereaza vreun loc va rog sa ma anuntati.
Multumesc

Aurelia

Offline Mihaela39

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 35
Re: Drumetii in Muntii Fagaras. 23 - 25 august 2015
« Răspuns #33 : Luni, 27 Iulie 2015, 15:09 »
Buna Aurelia,
Eu am platit avansul pentru Muntii Fagarasi insa nu mai pot participa. Daca esti interesata scrie-mi te rog pe adresa marmih_72@yahoo.com. O s-o sun si pe Samiza sa-i spun despre renuntarea mea.

Offline arsel

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 52
Re: Drumetii in Muntii Fagaras. 23 - 25 august 2015
« Răspuns #34 : Marți, 28 Iulie 2015, 10:25 »
1. Mirela S.
2. Ofelia A.
3. Silvia C. Bucuresti
4. Elena A.

Offline Brand_usa

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 28
Re: Drumetii in Muntii Fagaras. 23 - 25 august 2015
« Răspuns #35 : Vineri, 31 Iulie 2015, 13:20 »
 

1. Mirela S.
2. Ofelia A.
3. Silvia C. Bucuresti
4. Elena A.
5. Brandusa T.




" Unui om ii accepti firea, nu i-o ierti. "    ( Ileana Vulpescu )

Offline octav

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Re: Drumetii in Muntii Fagaras. 23 - 25 august 2015
« Răspuns #36 : Joi, 06 August 2015, 23:37 »
1. Mirela S.
2. Ofelia A.
3. Silvia C. Bucuresti
4. Elena A.
5. Brandusa T.
6. Octavian B.

Offline ella

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 224
Re: Drumetii in Muntii Fagaras. 23 - 25 august 2015
« Răspuns #37 : Vineri, 07 August 2015, 00:06 »

1. Mirela S.
2. Ofelia A.
3. Silvia C. Bucuresti
4. Elena A.
5. Brandusa T.
6. Octavian B.
7. Gina L.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Drumetii in Muntii Fagaras. 23 - 25 august 2015
« Răspuns #38 : Vineri, 07 August 2015, 06:03 »
Dragilor, eu cred ca lista e gata facuta, inca din momentul platii, în funcție de tariful achitat :smitten: :blush:

Tarif: 485 RON/persoana pt cei din Bucuresti sau se conecteaza la traseu (transport inclus)
         410 RON/persoana pt cei care vin din alte zone (transportul pana in zona si-l organizeaza si achita fiecare)

Duminica 23 august. Microbuzul de Bucuresti va pleca din AGIP Pacii la ora 6.00 , va mai avea inca o statie intermediara in Bucuresti la Petrom, Soseaua Pipera 23 cu urcare la 6.15, iar cel de Sibiu la ora 8.00. C

Dar, ce mă bag io, poate că vă ajută pe voi să vă cunoașteți un pic încă dinainte de a vă întâlni. :)

Lăsați o dată cu lista și titlul pus de Mirela55, că poate și cei din Sibiu vor sa-și deschidă o listă ;)

Lista pentru microbuz din Bucuresti.
1. Mirela S.
2. Ofelia A.
3. Silvia C. Bucuresti
4. Elena A.
5. Brandusa T.
6. Octavian B.
7. Gina L.


Ella, mă bucur să te ”văd”, chiar mă întrebam ce mai faci..  :kissing:Să ai o experiență faină!


Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline eugenandrei

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 153
Re: Drumetii in Muntii Fagaras. 23 - 25 august 2015
« Răspuns #39 : Luni, 10 August 2015, 11:27 »
Lista pentru microbuz din Bucuresti.
1. Mirela S.
2. Ofelia A.
3. Silvia C. Bucuresti
4. Elena A.
5. Brandusa T.
6. Octavian B.
7. Gina L.
8. Eugen A. Constanta

Offline Karmen Rodika

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 53
Re: Drumetii in Muntii Fagaras. 23 - 25 august 2015
« Răspuns #40 : Luni, 10 August 2015, 15:42 »
Lista pentru microbuz din Bucuresti.
1. Mirela S.
2. Ofelia A.
3. Silvia C. Bucuresti
4. Elena A.
5. Brandusa T.
6. Octavian B.
7. Gina L.
8. Eugen A. Constanta
9.Karmen Rodika- Mangalia
La buna vedere..

Offline AureliaM

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 15
Re: Drumetii in Muntii Fagaras. 23 - 25 august 2015
« Răspuns #41 : Luni, 10 August 2015, 15:50 »
Lista pentru microbuz din Bucuresti.
1. Mirela S.
2. Ofelia A.
3. Silvia C. Bucuresti
4. Elena A.
5. Brandusa T.
6. Octavian B.
7. Gina L.
8. Eugen A. Constanta
9.Karmen Rodika- Mangalia
10.AureliaM -  inscrisa in locul MihaeleiM

dianna

  • Vizitator
Re: Drumetii in Muntii Fagaras. 23 - 25 august 2015
« Răspuns #42 : Marți, 11 August 2015, 10:41 »
Presupun ca nu e nevoie de lista pentru microbuz pe forum din moment ce este deja inclus, dar asa, ca idee, sunt si eu acolo.
Sper ca la plecare nu se mai trece pe la Petrom prin Pipera.

Si pt ca deja am trecut pe la Balea Lac sambata trecuta si pe la Sambata de Sus acum 2 saptamani, pot sa spun ca s-a terminat si cu zapada, atat a fost...

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13225
Re: Drumetii in Muntii Fagaras. 23 - 25 august 2015
« Răspuns #43 : Marți, 11 August 2015, 11:43 »
Vineri plec cu grupul de Azore si din pacate nu mai apuc sa postez aici pana la plecarea in excursie :-[ Asa ca va scriu acum tot ce consider necesar a se cunoaste:

Transport
Indiferent daca este inclus sau nu in tarif, asa cum procedam la toate actiunile noastre - rog trecerea pe lista a fiecarui inscris si locul de imbarcare (Bucuresti sau de pe traseu). Exista posibilitatea ca urcarea sa nu se faca din Bucuresti ci de pe traseu si de asemenea ca unii, care nu se afla pe cele doua trasee de microbuze (Bucuresti - Brasov - Balea Cascada si Sibiu - Avrig - Balea Cascada) sa ajunga acolo cu mijloace proprii. Trebuie sa se cunoasca cati, cine si de unde urca, atat de mine cat si de catre firma de transport. Pt transport ocazional de persoane este obligatorie lista de imbarcare. Eu sunt plecat in Azore pana foarte apropiat de data plecarii, de aceea ii rog pe toti participantii sa se adauge la tabel, asa cum se procedeaza la actiunile noastre - preluarea listei cu copy/paste si adaugarea numelui si a unei initiale. De asemenea - locul de imbarcare: Bucuresti sau pe traseu. Nu o sa mai fie inca un punct de imbarcare in Bucuresti - asa cum se anuntase in prealabil, se pierde timp...Asa ca singura urcare este AGIP Pacii, Statia Mol 23.08 ora 6.00 dimineata.  Pe 22.08, seara - cand ajung acasa din Azore(preziua plecarii in Fagaras) am sa comunic masina si soferul. Dupa cum vedeti imi ramane doar o noapte intre cele doua excursii, nu mai am cum sa iau legatura sau sa ajut la partea de lista de transport. Asa cum o gasesc pe forum am s-o transmit firmei de transport. Daca plecati cu mine din Sibiu, va rog sa scrieti tot aici pe forum.

Despre vreme: incepand cu 20 august in Muntii Fagaras oricand se poate schimba vremea, poate chiar sa ninga - au fost multi ani cand la 1 septembrie partea de sus se acoperea de zapada - deci luati in calcul un echipament care sa includa si ceva mai gros. Urmariti forecast-ul de pe meteoblue si ghidati-va cand alegeti ce luati la voi dupa acesta: https://www.meteoblue.com/ro/vreme/prognoza/s%C4%83pt%C4%83m%C3%A2na/mun%C5%A3ii-f%C4%83g%C4%83ra%C5%9F_rom%C3%A2nia_678498

Cazare: O sa dormim 2 nopti la Cabana Balea Cascada http://www.balea-turism.ro/localizare-cabana-balea-cascada, tot acolo unde am fost cazati si anii trecuti. Exista un restaurant mare, se poate servi masa. Suntem la doi pasi de Cascada Balea...si nu departe de Balea Lac. Initial planuisem o cazare mai jos in zona Vama Cucului dar cum grupul s-a marit am preferat sa fim mai aproape de trasee.

Echipament: montan, nu uitati sa urmariti forecast-ul pt Muntii Fagaras pt a stii ce sa alegeti sa luati cu voi. Nu uitati de aparate foto, de medicamentele curente, de batoane energizante.

Entertainment. Serile: sper sa gasesc intelegere ca in fiecare an si sa avem la dispozitie discoteca cabanei, avem tot ce trebuie acolo, sonorizare, lumini, etc. Trebuie doar muzica - asta aduc eu, dar daca aveti ceva mai de dans - este mai mult decat binevenit.

Aici s-a ajuns cu inscrierile de transport:

1. Mirela S.
2. Ofelia A.
3. Silvia C. Bucuresti
4. Elena A.
5. Brandusa T.
6. Octavian B.
7. Gina L.
8. Eugen A.
9.Karmen Rodika
10.Aurelia M

Va rog deci sa va inscrieti in continuare, cu precizarea locului de imbarcare. Multumesc! :flori:

Pana la intalnire o vara frumoasa in continuare si toate cele bune din parte mea! Sa ne vedem cu bine!

dianna

  • Vizitator
Re: Drumetii in Muntii Fagaras. 23 - 25 august 2015
« Răspuns #44 : Marți, 11 August 2015, 11:57 »
Lista pentru microbuz din Bucuresti :
1. Mirela S.
2. Ofelia A.
3. Silvia C. Bucuresti
4. Elena A.
5. Brandusa T.
6. Octavian B.
7. Gina L.
8. Eugen A.
9.Karmen Rodika
10.AureliaM
11. Diana M