Autor Subiect: Trei capitale: Viena, Budapesta, Bratislava 11 - 16 octombrie 2015  (Citit de 24934 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Nu mai este nici un loc liber!
Tarif = 395 Euro/ persoana – cazare in camera DBL (am inclus cei 15 EUR servicii transfer si tur de seara)
Avans: 150 EUR
Plecare: 11.10.2015
Sosire:  16.10.2015
Cazare: 5 nopti hoteluri 3* si 4*
Viena – 3 nopti la Ramada Encore Vienna City Center 4*
Budapesta - 2 nopti la Matjas City Center Budapest 3*
Servicii incluse:
• transport avion  Bucuresti – Viena si retur, toate taxele incluse
• cazare 5 nopti hoteluri 3* si 4*
• mic dejun
• transfer aeroport - hotel la sosire si centru - aeroport la plecare microbuz Mercedes Sprinter 2014 19 + 1 locuri
• transport cu microbuz Mercedes Sprinter 2014 19 + 1 locuri Viena  - Budapesta si retur, Viena – Bratislava si retur Budapesta local
• insotitor pe toata durata excursiei
• ghidaj Budapesta, Viena si Bratislava – walking tour
Nu sunt incluse:
• asigurarea medicala
• intrarile la obiective
Grup  = 17 + 2 persoane (17 locuri disponibile)
Program – pe scurt
Ziua 1 11.10.2015. Pentru cei din Bucuresti sau care prefera varianta calatorie cu avionul: Zbor Austrian Airlines Bucuresti - Viena. Intalnire Bucuresti pe aeroportul Otopeni (Henri Coanda) ora 9.15 Plecari Internationale zona cafenelei Lavazza (coltul din dreapta cand intrati). Persoana de intalnire va fi Sel cu numele agentiei Bon Voyage Sibiu. Grupul va fi imbarcat colectiv, asa ca cei intarziati vor fi nevoiti sa se descurce singuri. Decolare 11.15 OTP aterizare 11.55 (ora Austriei) la Viena. In aeroportul din Viena veti fi asteptati de mine (Gigi Cindea) si de cei care aleg sa calatoreasca cu microbuzul.
Pentru cei carora le este mai comod sa nu se mai deplaseze pana la Bucuresti si accepta sa inlocuiasca zborul cu deplasarea cu microbuzul pe ruta Sibiu - Deva - Arad - Budapesta - Viena, exista varianta conectarii in oricare dintre punctele acestui traseuTariful este acelasi ca si in cazul zborului, dar nu mai este nevoie sa se mearga pana la Bucuresti.
Pt cei care decid sa se contecteze la ruta mea de transport, iata programul:
- plecare din Sibiu, impreuna cu mine 10 octombrie la ora 23.00
- Deva - pauza ora 00.30
- Deva - Arad (pe traseul de autostrada Recas) - ajungem la Arad in jur de ora 3.30. Transfer din microbuzul meu in cel inchiriat.
- Arad pauza pt imbarcare in microbuzul inchiriat 3.30 - 4.00
- Arad - Budapesta - aeroport Viena 500 km - cu respectarea programului de opriri a soferului de microbuz. Luat masa pe traseu
- 12.15 (ora Austriei) - preluarea grupului care soseste cu avionul (aterizarea este la 11.55)
Din acest moment programul este comun, grup este complet.
- 13.30 Aeroport - Hotel Ramada, check in, refresh
- 15.00 vizitare Palatul Schoenbrunn. Ora 16.00 - programare de intrare tur interior
- 16.00 - 19.00 Vizitare interior, gradini si parc Schoenbrunn
- 19.30 hotel, program free de cina si relaxare
Ziua 2 12.10.2015 Dimineata dupa micul dejun, la 9.30 mergem sa vizitam zona centrala. Intr-o ora si jumatate – doua ore va arat tot ce este mai important in  1. Bezirk „Innere Stadt“. Catedrala, Primaria, Palatul de Justitie, Hofburg, Albertina, Opera, Muzeele „surori” de Stiintele Naturii si Istoria Artei, Piata Maria Tereza, Cartierul Muzeelor. Apoi pauza…Va las…unde altundeva decat pe Maria Hilfestrasse…O ora si jumatate aveti timp sa cutreierati boutiqurile de pe vestita artera comerciala… La orele amiezei 14.00 mergem la Opera sa o vizitam pe interior. Dupa amiaza o plimbare prin gradinile Palatului Belvedere (sau in Turnul Dunarii – depinde de vreme) si de acolo la cina si la un tort Sacher!
Ziua 3 13.10.2015  Dimineata dupa micul dejun, la 9.00 ne imbarcam in microbuz si mergem la Bratislava. Intr-o ora suntem in  capitala slovaca. Facem un tur care curprinde turul regal si castelul. La amiaza mancam la Pressburg, dam o raita pana la Dubliner si de acolo inapoi la Viena. Seara program free…
Ziua 4 14.10.2015 Ora 9.00 Check out hotel, imbarcare in microbuz, plecam spre Budapesta. Viena - Budapesta = 250 km, cca 3 ore si jumatate. O sa avem o pauza de 3 ore de shopping la Parndorf outlet-ul din Austria. Ora 15.30 ajungem la hotelul din Budapesta, check in. Refresh pana la ora 17.00, intalnirea in hol si mergem in zona centrala.
Ziua 5 15.10.2015 Dupa micul dejun, la 9.00 plecam in zona Parcului Orasenesc Varosliget. Castelul Vajdahunyad, Statuia Anonimus, Baile Szechenyi, Monumentul Eroilor. Luam masa de amiaza in zona Oktogon 12.30 – 14.00, urmeaza vizitarea intr-o plimbare a Insulei Margareta. 16.30 Tur pietonal Podul cu lanturi – Bastionul Pescarilor – Catedrala Matei Corvin – Palatul Buda. Seara masa pe Vaci Utca, artera comerciala a Budapestei. Functie de vreme se poate schimba Insula Margareta cu Biserica Sf Stefan.
Ziua 6 16.10.2015 Cei care au venit cu microbuzul raman in Budapesta, au un program free, pana ma intorc eu cu grupul care o sa se intaoarca cu avionul in tara. Ceilalti la ora 9.00 au check out hotel si imbarcare in microbuz. Se pleaca spre Aeroportul din Viena (3 ore). Pauza de masa pe drum. Zbor VIENA -BUC  decolare 15:20, aterizare 17:55 (ora Romaniei).
Grupul care calatoreste cu microbuzul, are imbarcare la cca 16.00 din Budapesta (cand se intoarce microbuzul din Viena). Din Budapesta pana in Viena sunt 332 km, cca 4 ore si ceva de mers cu microbuzul. Asta inseamna ca in in jur de 21.00 avem plecarea din Arad spre Sibiu. In jur de ora 2.00, cu o oprire pt masa ajungem in oras.
Inscrierile se fac pe site-ul www.singlescamp.ro, la “Rezervari” Dupa inscriere veti primi un Email de rezervare de la agentie. Daca nu l-ati primit in 5 zile, am rugamintea sa contactati agentie la adresa de Email: office@bonvoyagesibiu.ro. Plata se efectueaza in contul SC Bon Voyage srl Sibiu.
Rezervarea devine activa in momentul achitarii avansului. Ocuparea locurilor se va face in ordinea platii avansurilor.

Important: Aceasta vacanta se adreseaza DOAR persoanelor single (fara partener). Scopul nu este unul exclusiv turistic, ci se doreste a fi si un cadru de intalnire, cunoastere, de comunicare si de socializare a persoanelor singure. Face parte dintr-un program mai larg, inceput in 2010, ce cuprinde vacante, excursii, drumetii, tururi, circuite, sejururi, evenimente, party-uri, toate acestea oferind ocazia de a largii cercul de prieteni ai fiecarui participant.
La toate actiunile noastre transmiterea informatiilor se face doar pe forum, pe topicul deschis pentru fiecare vacanta in parte. De aceea daca intentionati sa participati si mai ales daca v-ati facut rezervare este recomandat sa urmariti ceea ce apare pe topic. Daca sunteti o persoana ocupata, atunci indicat este sa folositi abonarea la topic. Cum se face? Simplu! - deschizand topicul si apasand tasta "notify" (zona de deasupra ferestrei principale), veti primi pe Email tot ceea ce se scrie pe topic (asta in situatia in care aveti cont de user pe forum si v-ati dat adresa de Email corecta). Este adevarat ca pot fi doar discutii intre cei care s-au mai inscris la respectiva actiune si poate nu sunteti interesati de comunicare, dar pot fi de asemenea informatii si detalii importante pe care le-am transmis noi. Legate de transport, de intalnire, echipament, vreme si multe altele. Nu transmitem informatii nici pe Email, nici telefonic, folosim acele canale doar in mod exceptional pentru lamuriri si lucruri ce nu pot fi puse la punct in alt fel. Deci gasiti tot ce aveti nevoie. In cazul in care aveti nelamuriri sau intrebari postati-le pe topic, raspunsurile pe care le dau pot fi generale, interesand si pe altii.






CristianT

  • Vizitator
Re: Trei capitale: Viena, Budapesta, Bratislava 11 - 16 octombrie 2015
« Răspuns #1 : Vineri, 06 Februarie 2015, 18:55 »
Vezi ca ai facut copy paste de la excursia in Portugalia. ;D

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Trei capitale: Viena, Budapesta, Bratislava 11 - 16 octombrie 2015
« Răspuns #2 : Vineri, 06 Februarie 2015, 19:06 »
Da, la observatii...multumesc!  :-[ ::) ??? Fac cinste cu prima ocazie cu "Mocirita cu trifoi!" ;D ;D ;D

Offline Rentzi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 482
Re: Trei capitale: Viena, Budapesta, Bratislava 11 - 16 octombrie 2015
« Răspuns #3 : Sâmbătă, 07 Februarie 2015, 17:07 »
Si la "Sosire"...

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Trei capitale: Viena, Budapesta, Bratislava 11 - 16 octombrie 2015
« Răspuns #4 : Sâmbătă, 07 Februarie 2015, 17:42 »
O sampanie la Lisabona! Cu multumiri! :flori:

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Trei capitale: Viena, Budapesta, Bratislava 11 - 16 octombrie 2015
« Răspuns #5 : Duminică, 08 Februarie 2015, 14:47 »
Nu m-am asteptat la atat de multe inscrieri intr-un timp asa de scurt... ??? Desi mai e ceva timp pana la plecare, pt ca "echipa" este deja conturata, pot incepe cu detaliile...

Fara indoiala, punctul principal al excursiei noastre si de fapt cea mai mare atractie a Austriei este Palatul Schoenbrunn. Iata-l intr-o prezentare video:

www.youtube.com/watch?v=naMl2rTlYhc
]https://www.youtube.com/watch?v=naMl2rTlYhc[/url]

Offline Gabi sb

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 89
Re: Trei capitale: Viena, Budapesta, Bratislava 11 - 16 octombrie 2015
« Răspuns #6 : Duminică, 08 Februarie 2015, 16:05 »
Asta înseamnă ca suntem multi "atenți" la ceea ce se întâmpla pe forum si citim regulat postările. Ne faci mereu cate o surpriza plăcută, așa cum e si excursia asta, deci merita " sa ținem aproape" :thumbup:

Offline Gica

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 17
Re: Trei capitale: Viena, Budapesta, Bratislava 11 - 16 octombrie 2015
« Răspuns #7 : Duminică, 08 Februarie 2015, 18:30 »
     
    Mi-am exprimat o dorinta mai inante cu cateva minute dar am realizat ca trebuia sa specific ca este vorba de Trei capitale V.B .B.din 11-16 oct-2015,mai este si pentru mine un loc?

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Trei capitale: Viena, Budapesta, Bratislava 11 - 16 octombrie 2015
« Răspuns #8 : Duminică, 08 Februarie 2015, 18:32 »
Da, pai suntem pe topicul actiunii, am inteles ca la acesta se refera. Inscrierea stii deja, se face pe site, dimineata ajunge la Samiza in agentie.

Offline Gica

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 17
Re: Trei capitale: Viena, Budapesta, Bratislava 11 - 16 octombrie 2015
« Răspuns #9 : Duminică, 08 Februarie 2015, 18:59 »
     
    Multumesc! Sunt bucuroasa si am sa fac imediat rezarvare.Daca exista zboruri Iasi- Budapesta,as putea merge si eu direct? O seara frumoasa,tie si celorlanti !

Offline ada81

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 71
Re: Trei capitale: Viena, Budapesta, Bratislava 11 - 16 octombrie 2015
« Răspuns #10 : Marți, 10 Februarie 2015, 14:37 »
Mi-am facut si eu rezervare. Poate am noroc de inca un loc liber, mai ales ca mi-am facut ,in sfarsit,”curaj” sa particip si eu , nu doar sa va urmaresc online,  :)
Andreea

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Trei capitale: Viena, Budapesta, Bratislava 11 - 16 octombrie 2015
« Răspuns #11 : Marți, 10 Februarie 2015, 15:21 »
Nu m-am gandit ca aceasta excursie va avea asa succes la inscrieri...Este adevarat n-am mai facut-o de 2 ani si probabil ca lumea o astepta...

In momentul acesta numarul de inscrisi este mai mare decat cel al locurilor disponibile. Incerc si caut o varianta pentru extinderea grupului, lucrez chiar acum la aceasta. Eu sper sa reusesc... :)

Offline ada81

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 71
Re: Trei capitale: Viena, Budapesta, Bratislava 11 - 16 octombrie 2015
« Răspuns #12 : Marți, 10 Februarie 2015, 19:16 »
Asteptam cu nerabdare un semn, speram sa fie un raspuns favorabil. :)
Andreea

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Trei capitale: Viena, Budapesta, Bratislava 11 - 16 octombrie 2015
« Răspuns #13 : Marți, 10 Februarie 2015, 20:44 »
Am facut cativa pasi buni azi, dar mai am inca de ...sapat...Asa cum spuneam, sper sa rezolv...In maxim doua zile o sa afisez raspunsul.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Trei capitale: Viena, Budapesta, Bratislava 11 - 16 octombrie 2015
« Răspuns #14 : Joi, 12 Februarie 2015, 09:12 »
Totul spre indreapta spre ok, mai am astazi de primit niste raspunsuri la revenirile de negociere si am sa pot da detalii...Dar extinderea este 90% posibila... :)