Autor Subiect: Delta si mare la Sulina! 15 - 19 iulie 2015  (Citit de 62478 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Delta si mare la Sulina! 15 - 19 iulie 2015
« : Sâmbătă, 21 Februarie 2015, 08:55 »
Tarif*:  785 RON/ persoana - cazare in camera DBL
Check in: 15 iulie 2015
Check out: 19 iulie 2015
Cazare: 4 nopti Pensiunea Delta Miraj Sulina ***
Servicii incluse:
     • cazare 4 nopti la pensiune de 4*, mic dejun inclus
     • 4 cine calde, cu cate 2 feluri de mancare. Ex: plachie de somn si desert.
Nu sunt incluse:
     • transport pana la Tulcea*
     • transport pe apa Tulcea - Sulina**
     • excursiile pe canale, pe lacuri, in zonele de cuibarit, la Letea (cca 70 - 80 RON/excursie de 4 ore). La Letea mai trebuie achitat 20 RON ghidul.
     • taxa de rezervatie Delta (5 RON/pers/zi)
     • taxa de rezervatie Delta (5 RON/pers/zi)
*Tarifele de cazare si masa la Sulina in iulie - august sunt cu 30% mai mari, de aceea si pretul excursiei este mai mare decat cel din 17 - 21 iunie.
Transport
*Transportul de la Bucuresti la Tulcea si retur se poate face in grupaj, cu un microbuz (19 locuri), sau pe auto individuale.
Tarife: Bucuresti - Tulcea - Bucuresti (350 km * 4 drumuri - face cate o cursa in gol si la sosire si la plecare*2,2 RON/km*1,24 TVA = 3800 RON)
Suma totala se imparte la numarul celor care calatoresc cu microbuzul. Daca este plin, atunci: 3.800/19=200 RON/persoana dus si intors.Putem de asemenea sa tinem soferul cu noi, atunci se reduce la 2 curse, doar ca trebuie sa i se plateasca cazare si masa - este mai ieftin asa, se reduce la 2800 RON, adica cca 150 RON/persoana.
**Transportul pe apa de la Tulcea la Sulina se poate face in doua feluri: cu nava clasica (este o cursa care face acest traseu) - dureaza 4 ore sau cu catamaranul (plecare la ora 13,3 din Tulcea) - nava rapida circa 1 ˝ ore. La rapida trebuie facuta  rezervare din timp (tur, retur) tel. 0720303893, ,0737259337). O sa plecam grupati din Tulcea, o sa ne dam o intalnire in port si de acolo plecam impreuna. O sa va dau din timp toate detaliile neecsare.
Inscrierile se fac pe site-ul www.singlescamp.ro, la “Rezervari” Dupa inscriere veti primi un Email de rezervare de la agentie. Daca nu l-ati primit in 5 zile, am rugamintea sa contactati agentie la adresa de Email: office@bonvoyagesibiu.ro. Plata se efectueaza in contul SC Bon Voyage srl Sibiu.
Rezervarea devine activa in momentul achitarii avansului. Ocuparea locurilor se va face in ordinea platii avansurilor.
Important: Aceasta vacanta se adreseaza DOAR persoanelor single (fara partener). Scopul nu este unul exclusiv turistic, ci se doreste a fi si un cadru de intalnire, cunoastere, de comunicare si de socializare a persoanelor singure. Face parte dintr-un program mai larg, inceput in 2010, ce cuprinde vacante, excursii, drumetii, tururi, circuite, sejururi, evenimente, party-uri, toate acestea oferind ocazia de a largii cercul de prieteni ai fiecarui participant.
La toate actiunile noastre transmiterea informatiilor se face doar pe forum, pe topicul deschis pentru fiecare vacanta in parte. De aceea daca intentionati sa participati si mai ales daca v-ati facut rezervare este recomandat sa urmariti ceea ce apare pe topic. Daca sunteti o persoana ocupata, atunci indicat este sa folositi abonarea la topic. Cum se face? Simplu! - deschizand topicul si apasand tasta "notify" (zona de deasupra ferestrei principale), veti primi pe Email tot ceea ce se scrie pe topic (asta in situatia in care aveti cont de user pe forum si v-ati dat adresa de Email corecta). Este adevarat ca pot fi doar discutii intre cei care s-au mai inscris la respectiva actiune si poate nu sunteti interesati de comunicare, dar pot fi de asemenea informatii si detalii importante pe care le-am transmis noi. Legate de transport, de intalnire, echipament, vreme si multe altele. Nu transmitem informatii nici pe Email, nici telefonic, folosim acele canale doar in mod exceptional pentru lamuriri si lucruri ce nu pot fi puse la punct in alt fel. Deci gasiti tot ce aveti nevoie. In cazul in care aveti nelamuriri sau intrebari postati-le pe topic, raspunsurile pe care le dau pot fi generale, interesand si pe altii.

Detalii
Anul acesta am ales pt excursia din Delta Dunarii o zona in care inca nu am stat cu Singles Camp. Am trecut pe acolo intr-o excursie de o zi, dar nu am fost cazati. Destinatia ofera posibilitatea de plaja si posibil si de baie in mare (nu stiu cum va fi apa atunci...), este foarte aproape de cateva obiective deosebite, padurea de stejari Letea cu caii salbatici de acolo, lacurile Rosu, Rosulet, Golful Musura, canalului Erenciuc singura rezervatie de arin negru. Plaja este exceptionala la Sulina, gazdele o sa ne puna la dispozitie transfer gratuit pana la plaja si inapoi, asa ca vom putea imbina o zi de plimbare pe canale, unde vedem pasarile, nuferii, vegetatia deosebita

Pensiunea are mai multe zone de relaxare, are si piscina, asa ca cine nu doreste sa mearga la plaja la mare, poate sa ramana acolo. Este situata la intrarea in Sulina, intr-o zona linistita, mai retrasa de agitatia orasului , are in fata ponton la Dunare, amenajat cu masute si umbrele. De acolo se poate pescui.
Vom fi doar noi in pensiune, o s-o ocupam in totalitate. Seara vom avea petreceri, am primit acordul gazdelor de a sta in local si a pune muzica...Asa ca ziua plimbari, dupa amiaza plaja la mare, iar seara...dans! *|* :dance:

Precizari
Actiunea aceasta se adreseaza celor carora le place natura, care vor sa decopere zone mai salbatice. O sa vedem o multime de pasari, nuferi, trecem prin sate vechi pescaresti. Zona salbatica evident ca are pe langa frumuseti si disconforturile sale...Nu avem toalete, locuri de amarare, pe drum e un pic de curent. Barcile trebuie sa gliseze, asta inseamna ca exista o viteza minima...
Ambarcatiunile cu care o sa mergem in excurii, sunt de tip cataraman 12 locuri, barci cu motor de 6 locuri, deci ceva usor. Nu va asteptati la nu stiu ce salupe cu scaune capitonate si tapitate in alb, de 2-4 locuri asa cum se vede in...filme. Pt a intra pe canale e nevoie de ambarcatiuni usoare sa nu faca mult zgomot...Au un grad de confort mediu, adica cine  mai fost cu barca stie ce inseamna acest lucru. Distantele pe care le parcurgem sunt scurte, iar timpul de mars este de cca 2 ore.

Fotografii cu locatia in care o sa stam, locul in care este amplasata, plaja de la Sulina
























Actiunile de pana acum in Delta:

2014: http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,1738.0.html

2013: http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,1429.0.html

2012: http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,1202.0.html

2011: http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,1073.0.html

2010: http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,530.0.html

Poze facute de mine sau primite de la participantii de anii trecuti in Delta:





















                           


Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1482
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Delta si mare la Sulina! 15 - 19 iulie 2015
« Răspuns #1 : Joi, 26 Februarie 2015, 15:26 »
M-am inscris, sa scap de o grija... :)
Pentru transport, posibil sa apelez la microbuzul care pleaca din Bucuresti, m-as bucura sa mai vina cineva din Brasov sau din zona.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Delta si mare la Sulina! 15 - 19 iulie 2015
« Răspuns #2 : Joi, 26 Februarie 2015, 18:46 »
Cand mai avansam cu inscrierile si ne apropiem de excursie o sa deschid lista de inscriere la microbuzul de Bucuresti.

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1482
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Delta si mare la Sulina! 15 - 19 iulie 2015
« Răspuns #3 : Luni, 02 Martie 2015, 17:04 »
Achitat si avansul. Nu mai e chiar mult...

Offline Lady Dy

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 15
Re: Delta si mare la Sulina! 15 - 19 iulie 2015
« Răspuns #4 : Duminică, 08 Martie 2015, 21:10 »
Vreau si eu in Delta in iulie impreuna cu Marioara Ivan din Bucuresti (a fost si ea la revelion) Cum procedam?

asteptam vesti Gigi
Diana

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Delta si mare la Sulina! 15 - 19 iulie 2015
« Răspuns #5 : Luni, 09 Martie 2015, 05:56 »
Inscrierea se face pe site www.singlescamp.ro. Este acolo un buton portocaliu pe care scrie Rezervari. Click pe el si se deschide lista actiunilor 2015. Completate datele cerute in fereastra deschisa si bifata aceasta excursie. "Trimite" si inscrierea ajunge la Samiza in agentie.

Offline primavera

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 25
Re: Delta si mare la Sulina! 15 - 19 iulie 2015
« Răspuns #6 : Duminică, 10 Mai 2015, 20:29 »
Buna ziua
As vrea sa stiu daca se tine aceasta excursie -Delta din luna iulie. Am inteles ca s-au anulat niste plecari si, cum eu nu pot sa vin la excursia din iunie, m-am inscris la aceasta. M-ar interesa, de asemenea, daca se pleaca si din Sibiu, eu vin din Tg-Mures si mi-ar fi mai la indemana sa plec de acolo si mult mai dificil sa ajung la Tulcea sau chiar la Bucuresti daca se pleaca foarte devreme.
Multumesc.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Delta si mare la Sulina! 15 - 19 iulie 2015
« Răspuns #7 : Luni, 11 Mai 2015, 07:34 »
Da, din excursiile noi propuse, aceasta se tine, sunt in jur de 30 de inscrisi. Tot ce a ramas acum in calendar se tine 100%. Am comunicat si anuntat pe forum ce s-a anulat. O mai fac inca o data aici: Nunta traditionala Sibiel (din pacate desi s-au anuntat peste 50 de participanti in final au ramas doar 15 si ar fi fost imposibil de tinut un asemenea eveniment cu unumar atat de mic), excursiile nou propuse din Bulgaria si din Grecia - Loutraki. Acestea au fost supra votate, dar la rezervari nu s-a confirmat intentia celor care au spus DA, asa ca le-am scos imediat din calendar. Si comentam atunci cand am anuntat anularile ca imi pare rau ca m-am luat dupa rezultatul votului si nu dupa instinctul meu, care-mi spunea ca ar fi mai bine primite excursiile din Tara Luanei si o repetare in toamna a celei din Maramures. 
M-ai intrebat si despre plecare, nu se pleaca din Sibiu, daca era o astfel de obtiune o comunicam.

Offline tano10

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Delta si mare la Sulina! 15 - 19 iulie 2015
« Răspuns #8 : Duminică, 17 Mai 2015, 12:17 »
Buna ziua,

As dori sa va intreb cum ma pot inscrie la aceasta excursie ? multumesc

Offline cris_gl

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 91
Re: Delta si mare la Sulina! 15 - 19 iulie 2015
« Răspuns #9 : Duminică, 17 Mai 2015, 13:26 »
Buna  tano 10,

   poti intra pe single camp" rezervari " si te inscrii foarte usor .  Succes si   excursie cu relaxare maxima !!!!

silviu

  • Vizitator
Re: Delta si mare la Sulina! 15 - 19 iulie 2015
« Răspuns #10 : Duminică, 17 Mai 2015, 14:52 »
Buna ziua,

As dori sa va intreb cum ma pot inscrie la aceasta excursie ? multumesc

Inscrierea se face pe site www.singlescamp.ro. Este acolo un buton portocaliu pe care scrie Rezervari. Click pe el si se deschide lista actiunilor 2015. Completate datele cerute in fereastra deschisa si bifata aceasta excursie. "Trimite" si inscrierea ajunge la Samiza in agentie.

Offline Dan_I

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 37
Re: Delta si mare la Sulina! 15 - 19 iulie 2015
« Răspuns #11 : Luni, 25 Mai 2015, 15:03 »
Buna ziua

Pana la urma transportul Bucuresti- Tulcea si Tulcea Sulina se face in grup sau trebuie sa ne descurcam pe cont propriu ? As dori sa ma inscriu si eu dar as vrea sa fiu cat de cat sigur daca din Bucuresti se pleaca organizat cu un microbuz sau fiecare pleaca pe cont propriu !?

Multumesc

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Delta si mare la Sulina! 15 - 19 iulie 2015
« Răspuns #12 : Luni, 25 Mai 2015, 15:14 »
Se va deschide lista. La toate actiunile exista transport organizat. Peste 2 saptamani, sau chiar mai repede, daca ce se inchid rezervarile, o sa deschid lista.

Offline totoescua

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 124
Re: Delta si mare la Sulina! 15 - 19 iulie 2015
« Răspuns #13 : Marți, 26 Mai 2015, 21:01 »
Vin si eu din Brasov , ne auzim pe forum când se apropie acțiunea , sigur voi pleca din Bucuresti cu microbuzul 😉✌

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1482
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Delta si mare la Sulina! 15 - 19 iulie 2015
« Răspuns #14 : Miercuri, 27 Mai 2015, 07:12 »
Citat
Vin si eu din Brasov
Si eu :)