Autor Subiect: Croaziera albastra. Cu guleta in apele Turciei 21 - 28 septembrie 2015  (Citit de 61008 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13255
Re: Croaziera albastra. Cu guleta in apele Turciei 21 - 28 septembrie 2015
« Răspuns #45 : Sâmbătă, 28 Februarie 2015, 09:57 »
Imi face o pofta nebuna croaziera asta...Imi aduce aminte de atatea momente frumoase cu Marian in Croatia... :) Ceea ce vedeti in filmulet este o guleta mica, o apreciez la dimensiunile Avalonului, cei care au fost cu mine la Opatja stiu la ce ma refer...Nu cred sa aiba mai mult de 4 cabine...

Guleta pe care am rezervat-o este de 8 cabine, sensibil mai lunga...

Am primit un link si am descarcat cateva fotografii:





























Si inca o harta:

Viva

  • Vizitator
Re: Croaziera albastra. Cu guleta in apele Turciei 21 - 28 septembrie 2015
« Răspuns #46 : Sâmbătă, 28 Februarie 2015, 19:44 »
Gigi, ai cumva si informatii despre orele de plecare ale avionului....

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13255
Re: Croaziera albastra. Cu guleta in apele Turciei 21 - 28 septembrie 2015
« Răspuns #47 : Duminică, 01 Martie 2015, 09:26 »
Da, se pleaca la 12.15 din Bucuresti (10.30 intalnire cu insotitorul de grup pe Otopeni), se ajunge la Dalaman la 18.45 (cu escala la Istambul). La intoarcere, cam matinal, 6.00 sau 7.55 plecarea din Dalaman, la 11.00 se ajunge in Bucuresti.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13255
Re: Croaziera albastra. Cu guleta in apele Turciei 21 - 28 septembrie 2015
« Răspuns #48 : Marți, 07 Aprilie 2015, 09:10 »
Foarte mare entuziasm la lansare,  *|*  :dance:  *|* un vot la chestionar ce a dus aceasta vacanta pe primul loc in preferinte  :thumbup:, multe inscrieri, dar foarte - foarte putine confirmari.  ::) :-\ Se apropie termenul in care trebuie sa platim agentiei din Turcia avansul de rezervare a guletei si Samiza mi-a comunicat ca sunt doar 4 platitori pana in prezent.  ??? Se intelege cred ca nu ne putem permite sa facem plata fara sa avem siguranta si confirmarea rezervarilor. De aceea rog pe cei care doresc ferm sa participe sa ne comunice in cele 2 saptamani in care o sa las rezervarile deschise.

In newsletter-ul de maine o sa fie si clopotelul pt aceasta excursie. Daca nu se primesc confirmari de la cei inscrisi, imi pare rau trebuie sa renunt la aceasta actiune.  :oops: Nu putem pleca in 4 sau 5 si sa ne lipim de un alt grup despre care nu stiim nimic...

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13255
Re: Croaziera albastra. Cu guleta in apele Turciei 21 - 28 septembrie 2015
« Răspuns #49 : Miercuri, 08 Aprilie 2015, 13:26 »
Incurajator pentru sansa de a se tine aceasta vacanta. La 2 ore de la transmiterea newsletter-ului am primit 2 inscrieri, deci am ajunge la 6...Inca 6 si facem trupa. La care 99% as adera si eu.... :) Am decis ca in situatia in care se tine sa "navighez" impreuna cu voi si sa las la Sarbatoarea Toamnei totul pe umerii Samizei si a lui Vicentiu.

Offline codrina

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 126
Re: Croaziera albastra. Cu guleta in apele Turciei 21 - 28 septembrie 2015
« Răspuns #50 : Miercuri, 08 Aprilie 2015, 13:37 »
 *|* *|* *|* *|* *|* *|* Ar fi perfect!
Lidia

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13255
Re: Croaziera albastra. Cu guleta in apele Turciei 21 - 28 septembrie 2015
« Răspuns #51 : Miercuri, 15 Aprilie 2015, 08:20 »
Nu vreau sa-i dezamagesc pe cei care si-au transmis intentiile ferme de participare, dar pentru ca trebuie sa se stie pe unde suntem cu optiunile, le comunic ca nu am depasit 6... :-[ Si asa cum va comunicam in newsletter si pe site nu-mi pot permite riscul de a achita contravaloarea locurilor de pe guleta...Mai las o saptamana...Asa ca ii rog inca o data pe cei care intradevar si ferm doresc sa participe l aceasta vacanta sa se inscrie in aceasta perioada, pt ca dupa va fi prea tarziu.

Viva

  • Vizitator
Re: Croaziera albastra. Cu guleta in apele Turciei 21 - 28 septembrie 2015
« Răspuns #52 : Marți, 28 Aprilie 2015, 11:03 »
Cum stam Gigi?....

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13255
Re: Croaziera albastra. Cu guleta in apele Turciei 21 - 28 septembrie 2015
« Răspuns #53 : Marți, 28 Aprilie 2015, 12:45 »
Au mai aparut 2 inscrieri, sa vedem insa daca se confirma. Dupa 1 mai am sa discut tf cu toti cei 8 inscrisi. Daca toti sunt siguri mergem inainte, daca nu anulam. Cat eram in Ungaria m-au contactat cei din Turcia asteapta confirmarea prin plata avansului.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13255
Re: Croaziera albastra. Cu guleta in apele Turciei 21 - 28 septembrie 2015
« Răspuns #54 : Marți, 28 Aprilie 2015, 15:38 »
Nu erau 2, ci 4 inscrieri la care Samiza nu avea raspuns. Am sunat personal pe fiecare din cei 4 si raspunsul a fost ferm pt participare. Va pot confirma ferm acum ca actiunea se tine, nu mai exista nici un dubiu. Sunt 10 inscrisi pana acum.

Eu am sa fiu insotitorul vostru,sacrific participarea la doua actiuni interne pt asta. La Sarbatoarea toamnei totul va fi pregatit, Samiza o sa fie de aceasta data amfitrionul, ajutata de Vicentiu si Marcel. La Sighisoara o sa mearga Sel in locul meu, acolo prezenta lui Gigi nu conteaza atat de mult...Aurelian ghidul nostru va incanta din nou lumea cu povestile si detaliile....

Viva

  • Vizitator
Re: Croaziera albastra. Cu guleta in apele Turciei 21 - 28 septembrie 2015
« Răspuns #55 : Marți, 28 Aprilie 2015, 15:54 »
Ce veste buna! :laugh: :coolsmiley:

Bellarox

  • Vizitator
Well, s-au ocupat toate locurile sau mai sunt 2 disponibile in acest moment? Eu am azi dat mail la agentie, am folosit in seara asta si formularul de inscriere din sectiunea Rezervari, daca mai sunt locuri as vrea sa fac plata avansului pentru 2 persoane. Please, please, Gigi, zi-ne ca mai sunt 2 locuri libere... :)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13255
Re: Croaziera albastra. Cu guleta in apele Turciei 21 - 28 septembrie 2015
« Răspuns #57 : Marți, 26 Mai 2015, 07:09 »
Da, mai sunt. Asa ca o sa plutim impreuna pe marile Turciei...In Maramures chiar am visat intr-o noapte ca am ajuns cu guleta pana in Bosfor... ::)

Bellarox

  • Vizitator
Gigi, visele tale devin realitate ?! ;)

Offline cz_irina

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 32
Re: Croaziera albastra. Cu guleta in apele Turciei 21 - 28 septembrie 2015
« Răspuns #59 : Duminică, 07 Iunie 2015, 00:50 »
Mai sunt locuri ?