Autor Subiect: Descopera Dobrogea de Nord 7 - 9 august 2015  (Citit de 37076 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Flora

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 7
Re: Descopera Dobrogea de Nord 7 - 9 august 2015
« Răspuns #60 : Luni, 03 August 2015, 14:28 »
teodor.silvestru@gmail.com, scuze!

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Descopera Dobrogea de Nord 7 - 9 august 2015
« Răspuns #61 : Marți, 04 August 2015, 07:10 »
teodor.silvestru@gmail.com, scuze!
Noiembrie, micaba, ofemasec, acum rămâne de văzut care dintre voi se hotărăște mai repede să ia legătura cu Flora. Timpul e scurt....

Flora succes la curs si cu siguranță vor fi și alte ocazii.

  :D
Adicătelea ce vrea să zică fățuca asta? :whistle:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline cristinamirela

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 43
Re: Descopera Dobrogea de Nord 7 - 9 august 2015
« Răspuns #62 : Marți, 04 August 2015, 18:22 »
Buna ziua tuturor
CatalinaI vorbea de o "lista" cu participantii la aceasta excursie. Exista undeva aceasta lista???!! Desi am platit si am trimis emailul cu detaliile  eu nici macar  nu stiu daca "figurez" pe aceasta lista!  :2funny: Ar fi cazul sa sun la agentie pentru confirmare???!!!! :help: Sunt la prima excursie deci, fiti ingaduitori !!!!!!

Offline SEL

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 73
Re: Descopera Dobrogea de Nord 7 - 9 august 2015
« Răspuns #63 : Marți, 04 August 2015, 19:03 »
Noutati despre programul de la Braila : - O sa ajungem la hotel in jurul orei 18.La ora 18.30 o sa plecam in centrul orasului unde o sa facem o plimbare si o sa vedem faleza,fantana arteziana si alte obiective recomandate de catre colegii nostri din Braila care ni se vor alatura.La ora 21 avem rezervata o terasa in cadrul nou deschisului restauranl Nemo, Complex Marina la cativa km in afara orasului langa Dunare. ( www.nemo-restaurant.ro )
Pentru a nu pierde mult timp cu comanda de mancare,v-as ruga ca sa deschideti o lista de comanda, dupa ce consultati meniul restaurantului ( e pus pe site si cu poze,mancarea e verificata si e foarte buna )si sa incercam sa creionam o comanda pe care sa o putem transmite cu cateva ore mai devreme pentru a putea bucatarul sa fie operativ cu comanda noastra.Cei care nu comanda pana vineri la ora 14 ( pe forum ),vor putea comanda la fata locului dar vor astepta mai mult timp deoarece lista transmisa va avea prioritate.

Offline SEL

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 73
Re: Descopera Dobrogea de Nord 7 - 9 august 2015
« Răspuns #64 : Marți, 04 August 2015, 19:09 »
Doamna Cristina Mirela, stati linistita, santeti pe lista-plecarea vineri 7.08.2015 la ora 15 de la MC Donalds Dristor ( aproape de statia de Metrou Dristor 2 ) O sa va astepte un autocar de 20 locuri cu nr B277 NEW.

Offline cristinamirela

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 43
Re: Descopera Dobrogea de Nord 7 - 9 august 2015
« Răspuns #65 : Marți, 04 August 2015, 20:00 »
Multumesc mult ptr. informatii! Iata si comanda mea pentru masa de la Braila: saramura de crap cu mamaliguta( 50g saramura, 100g crap, 100g mamaliguta) Din cate stiu eu fac dobrogenii o saramura ......!  Daca ma ratacesc in Bucuresti o sa va cer permisiunea sa va sun la telefon pe numarul postat! Multumesc!

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Descopera Dobrogea de Nord 7 - 9 august 2015
« Răspuns #66 : Marți, 04 August 2015, 20:06 »
cristinamirela, te-a liniștit deja SEL. Eu o să mai adaug doar că listele ale

Buna ziua tuturor
CatalinaI vorbea de o "lista" cu participantii la aceasta excursie. Exista undeva aceasta lista???!!

Listele alea apar de obicei când doar o parte dintre cei inscrisi merg cu microbuz asigurat cu ajutorul lui Gigi, altii merg cu trenul sau cu mijloacele de transport. Lista se deschide pentru cei care se inscriu la microbuz.
La această excursie, microbuzul e pentru toată lumea, din București, dat fiind că e o actiune adresată bucureștenilor în special.

In general, dacă ai facut rezervarea pe forum, ai primit email de la agentie, ai achitat, ai anuntat plata - esti pe lista! Chiar daca lista nu apare nicaieri :)


Dar, pana la urmă o listă tot o să apară, pentru că  Sel v-a invitat să deschideți o listă de comandă pentru masa la Nemo.

Poate greșesc, dar am impresia că e multă lume nouă pe aici așa că o să deschid eu lista. Apoi fiecare ia lista cu copy/paste și adaugă, fără să-i șteargă pe ceilalti, prenumele+inițiala numelui+felurile de mâncare dorite de pe meniul de la nemo. (adica de aici  http://nemo-restaurant.ro/)

Ex. 0. Ion P - Saramura de crap cu mamaliguta + (Imaginarul domn Ion P a vrut si desert dar n-a gasit in meniu :) )
(intre timp am vazut si postarea Cristinei (Sel, ca să știi, am trecut-o Cristina M cu M de la Mirela,  :flori:, dat fiind ca nu stiu initiala numelui, restul, treceti-va cum am zis mai sus)

Listă  comandă masă Nemo

1. Cristina M.  - saramura de crap cu mamaliguță
2.
3.
4.
5.
6.
7.
.............

Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline theo365

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 419
Re: Descopera Dobrogea de Nord 7 - 9 august 2015
« Răspuns #67 : Marți, 04 August 2015, 20:29 »
Asadar , haideti sa deschidem lista pentru cina de vineri -7.08.2015 -RESTAURANT NEMO- BRAILA

1.Cristina Mirela- saramura din Crap cu mamaliguta
2.Teodora M.- tocanita marinareasca din Crap cu mamaliguta

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Descopera Dobrogea de Nord 7 - 9 august 2015
« Răspuns #68 : Marți, 04 August 2015, 20:30 »
tot pentru new entry:

Citiți cu atenție informațiile din prima pagină, așa ca să vă familiarizați cu progamul. http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,2140.0.htm

Am mai văzut și un anunț al lui Sel - poate v-a scăpat, și e important pentru ... buget :) Și nu uitați să puneți în bagaj și multă bună dispoziție  :)

Informatii legate de ,,degustarea de vin " de la Pivnita lui Terente de la Macin : cost de persoana 60 lei si cuprinde : Aperitiv tip bufet suedez cu brânzeturi,salamuri crud uscate si alte preparate din carne,paine,apa minerala ( 0,5 l / persoana ).Pentru degustare se ofera 5 sortimente de vin imbuteliat.Banii o sa fie stransi de mine in seara de vineri ( 7 august ) si apoi o sa fac plata cash pentru tot grupul la fata locului.


Ei, dar văd ca aparut theo, deci aveți și ...veterani printre voi. vă las pe mâna ei. Astept povești după ce vă întoarceți :)
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline cristinamirela

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 43
Re: Descopera Dobrogea de Nord 7 - 9 august 2015
« Răspuns #69 : Marți, 04 August 2015, 20:31 »
Multumeeeesc! M-am linistit de tot!!!!???? si toate! haa! Doar stomacul "s-a nelinistit " dupa ce am vazut meniurile de la Nemo! Daca e important initiala numelui este G dar poate ramane asa cum e! Toate cele bune! Ne vedem vineri!

Offline CatalinaI

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Descopera Dobrogea de Nord 7 - 9 august 2015
« Răspuns #70 : Marți, 04 August 2015, 22:56 »
Nici eu nu stiu nimic de o lista cu participanti, cred ca m-am exprimat gresit   :whistle: E mai frumos suspansul  *|*

Eu va voi incuraja de pe margine la mancatul de peste si alte carnuri pentru ca tin post. Sper tare mult sa ma descurc si sambata si duminica cu mancarea pe acolo, de fapt sunt convinsa ca nu o sa lesin oricum de foame :P

Asadar:

1.Cristina Mirela- saramura din Crap cu mamaliguta
2.Teodora M.- tocanita marinareasca din Crap cu mamaliguta
3. Catalina - salata de vinete + cartofi natur + sote de ciuperci

Offline geo

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Descopera Dobrogea de Nord 7 - 9 august 2015
« Răspuns #71 : Marți, 04 August 2015, 23:27 »
1.Cristina Mirela- saramura din Crap cu mamaliguta
2.Teodora M.- tocanita marinareasca din Crap cu mamaliguta
3. Catalina - salata de vinete + cartofi natur + sote de ciuperci
4.George D -storceag din sturion ,saramura din Somn cu mamaliguta

Offline Liliana Tudorache

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 175
Re: Descopera Dobrogea de Nord 7 - 9 august 2015
« Răspuns #72 : Miercuri, 05 August 2015, 07:54 »
1.Cristina Mirela- saramura din Crap cu mamaliguta
2.Teodora M.- tocanita marinareasca din Crap cu mamaliguta
3. Catalina - salata de vinete + cartofi natur + sote de ciuperci
4.George D -storceag din sturion ,saramura din Somn cu mamaliguta
5. Liliana - scrumbie la gratar si cartofi natur cu seminte - ... dar nu inlocuieste  frunzaritul unui meniu

Offline Myk

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 29
Re: Descopera Dobrogea de Nord 7 - 9 august 2015
« Răspuns #73 : Miercuri, 05 August 2015, 12:19 »
Salutare

Comanda mea
1.storceag din sturion (storceag 200 ml / sturion 100 g)
2. Scrumbie la gratar cu lamaie si sos a la grec scrumbie 200 g, lamaie 40sos 100g

Mihai.

Offline theo365

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 419
Re: Descopera Dobrogea de Nord 7 - 9 august 2015
« Răspuns #74 : Miercuri, 05 August 2015, 12:32 »
1.Cristina Mirela- saramura din Crap cu mamaliguta
2.Teodora M.- storceag din sturion
3. Catalina - salata de vinete + cartofi natur + sote de ciuperci
4.George D -storceag din sturion + saramura din Somn cu mamaliguta
5. Liliana - scrumbie la gratar + cartofi natur cu seminte
6. Mihai - storceag din sturion + Scrumbie la gratar cu lamaie si sos a la grec