Autor Subiect: In tinutul sarii, vinului, carnatilor de Plescoi si pietrarilor. 30.10 - 01.11  (Citit de 34698 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1480
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: In tinutul sarii, vinului, carnatilor de Plescoi si pietrarilor. 30.10 - 01.11
« Răspuns #15 : Marți, 29 Septembrie 2015, 15:28 »
Nu sunt sigură că am înţeles corect, se va trece şi la dus prin Ploieşti?

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Da, da si la dus si la intors.

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1480
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Mă înscriu la microbuz, conexiune din Ploieşti
În acest caz, ce tarif se aplică? Mulţumesc

Microbuz Bucuresti:

1. Camelia C.
2. Diana L. (urcare Ploieşti)

Offline Adelana

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
Microbuz Bucuresti:

1. Camelia C.
2. Diana L. (urcare Ploieşti)
3. Ruxandra P

luminita1969

  • Vizitator
Re: In tinutul sarii, vinului, carnatilor de Plescoi si pietrarilor. 30.10 - 01.11
« Răspuns #19 : Duminică, 04 Octombrie 2015, 23:39 »
Microbuz Bucuresti:

1. Camelia C.
2. Diana L. (urcare Ploieşti)
3. Ruxandra P
4. Luminita C.

Offline maria2015

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 49
Buna tuturor,
Vreau si eu sa ma inscriu, dar nu mai stiu cum! Fiind din Braila, as vrea sa particip doar la actiunile din Buzau.  Cam cat ar costa?

Offline maria2015

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 49
Dupa ce am postat mai sus, m-am lamurit! Deja m-am inscris.

Offline Florin1968

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 261
Ca sa prind toate obiectivele din excursie, cred ca ar trebui sa ajung in Bucuresti,sa prind plecarea de acolo, si nu sa vin direct la Sarata Monteoru / Buzau !

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Florin acum lucrez cu Sel la o rearanjare a programului care sa tina cont si de faptul ca sunteti multi care veniti individual. Oricum e clar ca nu poti cuprinde tot, dar uita-te deseara pe forum si vezi cum ti-e mai usor si daca merita sa mergi pana la Bucuresti sau nu.

Offline Florin1968

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 261
Multumesc, pentru raspuns, si pentru promptitudinea lui !O sa ma uit diseara! :)

Offline EmBo

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 907
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Microbuz Bucuresti:

1. Camelia C.
2. Diana L. (urcare Ploieşti)
3. Ruxandra P
4. Luminita C.
5. Emil B.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Am lucrat azi cu Sel sa reasezam programul si am sfarsit prin a mai adauga puncte...Maine dimineata astept raspunsuri de la locurile de vizitat si am sa anunt ceea ce am stabilit. Oricum totul apare ca trebuie sa mutam vineri ora un pic mai devreme...Sunt lucruri interesante de vazut pe drumul pana la Sarata Monteoru si ar fi pacat sa le faceti pe fuga si cu presiunea timpului. Degustarea va ramane vineri, ultima in program inainte de a ajunge la Sarata.
Pt cei care vin direct la locatie (iti raspund in acest fel si tie Florin) si pleaca la fel, partile de program de vineri si duminica sunt afectate...Am sa va fac maine propuneri unde sa ajungeti pt a parcurge intreg traseul.

Offline Florin1968

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 261
Re: In tinutul sarii, vinului, carnatilor de Plescoi si pietrarilor. 30.10 - 01.11
« Răspuns #27 : Marți, 20 Octombrie 2015, 08:22 »
Multumesc, astept propunerile, sa vad daca pe undeva e vreun loc sigur. pentru a lasa o masina, cum am facut la turul Dobrogei de Nord.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
In tinutul sarii, vinului, carnatilor de Plescoi si pietrarilor. 30.10 - 01.11
« Răspuns #28 : Marți, 20 Octombrie 2015, 12:42 »
Informatii si detalii

Am modificat ora de plecare, din 12.00 in 10.00. Locul de plecare nu este cel obisnuit, adica Agip Pacii, ci unul potrivit pt iesirea spre Ploiesti: Statia Petrom Aurel Vlaicu vis a vis de statia de metrou Aurel Vlaicu

Recomand celor care nu vin cu transportul organizat cu miniautocarul sa-si inceapa excursia din Ploiesti. Venind vineri direct la Sarata Monteoru pierd cateva lucruri foarte interesante: Muzeul Conacul Bellu, Muzeul Pietrei si Muzeul Taranului din Sangeru, apoi degustarea de vinuri, vizita la pietrar si locul in care s-a descoperit tezaurul Closca cu puii de aur. Daca nu, macar intermediar, undeva de pe traseul nostru de vizitare spre Sarata Monteoru. Duminica este aceiasi situatie, se pierd obiectivele din Ploiesti - Floresti. Eu am comandat o masina mai mare incap toti cei care vin cu masini sau in alt fel spre Sarata.

Insotitor de grup va fi Sel (Adrian Vidan) - 0722 351.482

Pt prima zi, vineri, sandviciuri, snacks-uri, fructe – nu oprim pt masa!

Pt a vizita zona de sambata aveti nevoie de un echipament sport, un pantof gen trekking. Va fi si un pic de drumetie, asigurati-va ca aveti o incaltaminte potrivita sa nu alunecati, sa nu va udati. Bluza de ploaie, nu se stie daca nu vor cadea si cativa stropi. Un rucsacel cu un sandvici, apa si ceva de ploaie este binevenit si indicat.

Vineri
 
Plecare  Bucuresti vineri 30 octombrie, ora 10.00  Statia Petrom Aurel Vlaicu vis a vis de statia de metrou Aurel Vlaicu

Ploiesti – imbarcare in transit – ora 11.30. Legatura cu sofer pt locul de urcare. Numarul masinii, numele si numarul de telefon al soferului vor fi comunicate cu 2-3 zile inainte de eveniment.

Muzeul Conacul Bellu – ora 12.00.

Muzeul Pietrei Sangeru – ora 13.45 donatia poetului Lucian Avramescu autorul versurilor „Bună seara, iubito”

Muzeul Satesc Sangeru 14.30

Lacerta Winery – degustare vinuri 15.30

Pietroasele – 17.30 locul in care s-a descoperit  tezaurul Cloşca cu Puii de aur. 

Pietroasele Castrul roman.

Mesterul pietrar Ioan Moaca Pietroasele – 18.15 – traditia prelucrarii pietrei 

Cazare Hotel Cazino 3* Sarata Monteoru nr 45, Sărata-Monteoru 120187 ora 19.00. Cina comandata din timp!

Sambata

Plecare ora 9.00 spre  Manzalesti Muntele Alb (Grunjul din Manzalesti) plimbare

Meledic (Platoul Meledic plimbare

Muntele de sare Lopatari este langa Platoul Meledic

Comuna Lopatari 15 km (Focul Viu) – de mers pe jos 1 km

Degustare carnati Plescoi – servire masa Pensiunea Casa Matei  Berca ora 14.30.

Vulcanii Noroiosi Paclele Mari in jur de 16.00 plimbare

Duminica

Sarata Monteoru plecare in jur de 9.30

La Ploiesti se viziteaza:
Casa Nichita Stanescu

Casa de Targovet

Muzeul Ioan Luca Caragiale

Ruinele Palatului Cantacuzino Floresti sau “Micul Trianon”

Casa Seciu 14.45 (pt masa de pranz)

Urmeaza sa va comunic:
- tariful de degustare pt crama
- ceea ce contine masa servita in grup la Plescoi cu varianta vegetariana si tarifele aferente
- numarul masinii, numele soferului si tf sau, pt a putea stbili locul de intalnire.


Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: In tinutul sarii, vinului, carnatilor de Plescoi si pietrarilor. 30.10 - 01.11
« Răspuns #29 : Marți, 20 Octombrie 2015, 14:13 »
Am transmis tuturor participantilor, dar si celor inscrisi si inca neconfirmati (separat) un Email cu toate detaliile si cele legate de masa si de degustare. Daca nu ati primit Email-ul va rog scrieti-mi pe office@singlescamp.ro, pt a vi-l retransmite....
Am pus si  3 intrebari, sunt importante pt a comanda serviciile, asa ca am rugamintea sa-mi raspundeti la Email printr-un reply, cu 1,2,3 si in dreptul lor alegerea facuta. Multumesc,  :flori: