Autor Subiect: Povesti la semineu. Fundata 22 - 24 ianuarie 2016  (Citit de 15704 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Povesti la semineu. Fundata 22 - 24 ianuarie 2016
« : Luni, 05 Octombrie 2015, 15:33 »
Tarif: 500  RON/ persoana - cazare in camera DBL
Rezervari: http://www.singlescamp.ro/eveniment/povesti-la-semineu-fundata-15-17-ianuarie-2016/
Check in: 22.01.2016
Check out: 24.01.2016
Cazare: 2 nopti
Servicii incluse:
• cazare 2 nopti la pensiune 5*
! No longer available

• mic dejun tip bufet 2 zile
• 2 cine tip bufet
• invitati moderatori, profesori de istorie, de literatura, pictura, arheolog, designer vestimentar
Servicii care nu intra in tarif:
• transport pana la destinatie
• mesele de pranz
• bauturi
Locuri disponibile: 22. Rezervari in ordinea inscrierii.
Transport: pt cei din Bucuresti si de pe traseu, un microbuz pleaca in data de 6.03 ora 9.00 din Bucuresti. Traseul microbuzului: Bucuresti - Ploiesti - Sinaia - Predeal - Fundata. Cost 120 RON/persoana.
Program:
Vineri 15 ianuarie
Check in 15.00
16.00 - 17.00 plimbare
Cina: 18.00
19.30 Povesti la semineu I. Prima tema, cu explicatii, intebari si raspunsuri, moderare de discutii va fi despre unul dintre filoanele fiintei noastre romanesti: dacii. Incercam sa restabilim adevararuri, sa eliminam ipoteze lansate fara discernamant...A doua tema a serii va fi un subiect din literatura, cu prezentare de carte. Aici am sa invit pe fiecare dintre cei care doresc sa vorbeasca sa prezinte in cateva cuvinte ultima carte citita, in asa fel incat sa trezeasca interesul celorlalti sa...o citeasca si ei...
Sambata 16 ianuarie
9.00 Mic dejun
Iesim la o plimbare in natura, este bine sa veniti echipati pt asa ceva....
14.00 Dejun
Free time
18.00 - cina tip bufet
19.30 Povesti la semineu II. Temele si moderarea vor fi legate de arheologie, ce inseamna asta, cat de mult ajuta in stabilirea adevarului istoric. Apoi trecem la pictura si vorbim despre impresionism. In final un designer va va prezenta cate ceva din culisele acestei "arte".
Duminica 17 ianuarie
9.00 Mic dejun tip bufet
10.30 - 12.00 Povesti la semineu III. Propuneri de teme pt alte intalniri, reveniri pe subiecte, cateva cincluzii.
12.30 plecarea microbuzului de Bucuresti
Inscrierile in excursie se fac pe site-ul www.singlescamp.ro, la “Rezervari”. Inscrierile sunt verificate pt a ne asigura ca faceti parte din Singles Camp si apoi trasmise catre agentia Bon Voyage Sibiu, singura autorizata OSIM in Romania sa organizeze „evenimente, vacante si excursii pentru persoane single – Singles Camp”.  Dupa inscriere veti primi un Email de rezervare de la agentie care contine conditiile de rezervare si modul in care se face plata avansului. In situatia in care nu raspundeti agentiei se considera ca intre timp a aparut o schimbare, nu mai sunteti intersat(a) de actiunile noastre si veti fi radiat(a) din baza de date a Singles Camp.
Precizari Iarna, zapada, decor de munte…In fata semineului, aroma de scortisoara si vanilie, o cana cu vin fiert in mana….O mica istorie cu daci, romani, celti...Ceva literatura, un pic de pictura, moda....Povestile noastre intr-un grup nou de prieteni...
Am gandit pentru cei single, un cadru si model de socializare mai putin obisnuit. Nu e este cel de petrecere, nici este o drumetie montana, nici o vacanta in grup, ci ceva foarte cald si intimizat si de asemenea potrivit pentru cei care citesc, iubesc povestile, simt nevoia sa impartaseasca cunostiinte.
Intr-o locatie si un loc minunat, la caldura focului din semineu, destinsi si fara pretentii de mari cunoscatori, povestim, ne relaxam si socializam, la o cana de vin fiert...Fara timiditati, fara retineri. Sngles Camp este un grup filtrat de persoane comunicative, care armonizeaza usor, tolerante, deci nu aveti de ce va face griji....Veti fi inconjurati de prieteni!
Se spune ca suntem media celor mai apropiate 5 persoane, a celor cu care ne petrecem cea mai mare parte din timp. Acestea ne influenteaza gandirea, obiceiurile, dorintele, telurile....Inconjurati de oameni nepotriviti ne pierdem din elan, ne modificam comportamentul adaptandu-l acestora....Si din pacate viata nu ne aduce intotdeauna in cercurile si grupurile potrivite, de cele mai multe ori folosim conjunctura. Suntem persoane foarte ocupate, cariera si munca ne ocupa aproape toata ziua...Ne invartim cam in aceleasi cercuri....
Actiuni de genul „Povesti la semineu” tocmai asta vizeaza: largirea cercului, formarea unor noi legaturi si foarte important, cu persoane asemenatoare ca profil. Cu care apoi sa poti iesi la un spectacol, la o plimbare in parc, la o petrecere potrivita.
Se vor prezenta subiecte care intereseaza, se discuta mult, dar din pacate plecand de la informatii eronate luate de pe net, distorsionate de subiectivism si unele chiar speculative. Invitati mei va vor aduce in fata realitati, probe si argumente. O sa povestim de data asta fara roxinisme, fara povesti nationaliste de facebook...o sa ne oprim doar la adevararuri dovedite. Tema nu va fi doar istorie ci si literatura, pictura si moda - prezentata de persoane care creeaza (nu doar au pareri si critica). Seara prezentari de muzica.
Profil: 40 - 62 de ani, comunicativ, deschis, cu o cultura si cunostiinte care sa permita dezbaterea. Persoane fara tabieturi, armonioase, tolerante. In special pt cei noi in Singles Camp, sau care nu au mai participat...
Tinta: socializarea in conditii de grup de conversatie. In perspectiva unor actiuni mai ample, formarea unor nuclee cu profil apropiat.

Aici o sa se depene povestile noastre:
















Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Re: Povesti la semineu. Fundata 22 - 24 ianuarie 2016
« Răspuns #1 : Vineri, 30 Octombrie 2015, 11:44 »
Continui cu prezentarea locatiei. Dupa cum precizam este o pensiune de 5 margarete.... :thumbup:










Offline Mokika

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 98
Re: Povesti la semineu. Fundata 22 - 24 ianuarie 2016
« Răspuns #2 : Vineri, 30 Octombrie 2015, 12:44 »
Buna ziua,
Permiteti-mi sa fac o observatie: titlul topicului este Povesti la semineu. Fundata 15 - 17 ianuarie 2016 iar la Program, din eroare s-au mentionat datele ca fiind 6-7-8 martie.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Re: Povesti la semineu. Fundata 22 - 24 ianuarie 2016
« Răspuns #3 : Duminică, 01 Noiembrie 2015, 12:09 »
Multumesc frumos!  :flori: Am corectat.... :)

CristianT

  • Vizitator
Re: Povesti la semineu. Fundata 22 - 24 ianuarie 2016
« Răspuns #4 : Miercuri, 30 Decembrie 2015, 10:12 »
Traseul microbuzului: Bucuresti - Pitesti - Valcea.

Salut Gigi,
Nu e vorba de Fundata din judetul Brasov?
Un An Nou fericit cu sanatate si excursii frumoase!
Cristi.

Offline ANCA.G

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 38
Re: Povesti la semineu. Fundata 22 - 24 ianuarie 2016
« Răspuns #5 : Marți, 05 Ianuarie 2016, 10:53 »
Buna ziua! La multi ani ! Un an cu multe bucurii va doresc! In legatura cu actiunea de la Fundata as vrea sa intreb daca traseul microbuzului care pleaca din Bucuresti este obligatoriu prin Pitesti - deoarece eu locuiesc in Ploiesti si m-ar avantaja traseul prin Predeal. Eu in ultima vreme nu am circulat in zona Bran asa ca nu stiu cum sunt drumurile pe timp de iarna - daca cineva ma poate ajuta cu informatii ii multumesc anticipat. Anca

Offline Yvonne

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
Re: Povesti la semineu. Fundata 22 - 24 ianuarie 2016
« Răspuns #6 : Marți, 05 Ianuarie 2016, 13:08 »
Și pe mine m-ar interesa informațiile pentru drum. (Tot din Ploiești)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Re: Povesti la semineu. Fundata 22 - 24 ianuarie 2016
« Răspuns #7 : Miercuri, 06 Ianuarie 2016, 09:43 »
Transportul se va face pe ruta Bucuresti - Ploiesti - Sinaia - Predeal - Fundata. Initial l-am gandit ca un traseu colector, dar in actualele conditii aleg varianta scurta. Asa ca este foarte potrivit pt cei din Ploiesti.

Offline Yvonne

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
Re: Povesti la semineu. Fundata 22 - 24 ianuarie 2016
« Răspuns #8 : Miercuri, 06 Ianuarie 2016, 11:51 »
Mulțumim, sună foarte bine :)

Offline ANCA.G

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 38
Re: Povesti la semineu. Fundata 22 - 24 ianuarie 2016
« Răspuns #9 : Joi, 07 Ianuarie 2016, 00:23 »
Multumesc si eu !

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Re: Povesti la semineu. Fundata 22 - 24 ianuarie 2016
« Răspuns #10 : Vineri, 08 Ianuarie 2016, 08:20 »
Perioada de desfasurare a fost amanata cu o saptamana....este acum 22 - 24 ianuarie. Deci mai aveti timp pt inscrieri.... :)

Offline elenuca

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 46
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Povesti la semineu. Fundata 22 - 24 ianuarie 2016
« Răspuns #11 : Vineri, 08 Ianuarie 2016, 14:45 »
bun gasit,
n-am mai fost de mult pe aici.... lista pentru inscrieri,Pasi prin zapada, Fundata,Brasov,unde este? eu am facut plata dimineata, sper ca mai erau locuri..... :)

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Povesti la semineu. Fundata 22 - 24 ianuarie 2016
« Răspuns #12 : Vineri, 08 Ianuarie 2016, 15:03 »
pe siteul nou vezi exact cate locuri mai sunt la fiecare excursie. Pe forum totul e ca inainte. Nu se fac liste cu inscrieri decat pentru microbuz, cand se organizeaza transport.
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline elenuca

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 46
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Povesti la semineu. Fundata 22 - 24 ianuarie 2016
« Răspuns #13 : Vineri, 08 Ianuarie 2016, 15:45 »
aha,merci.. :applause:

Offline ANCA.G

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 38
Re: Povesti la semineu. Fundata 22 - 24 ianuarie 2016
« Răspuns #14 : Sâmbătă, 09 Ianuarie 2016, 20:18 »
Schimbarea datei excursiei pentru mine nu este deloc fericita ! Am achitat deja toata excursia dar in weekendul 22-24 sunt cam ocupata  - va trebui sa incerc sa ma organizez altfel.