Autor Subiect: Tur Coasta Amalfi, Sorrento, Napoli, Capri, sejur Ischia 26 mai - 04 iunie 2016  (Citit de 25090 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Dana Caragea

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 82
Giardini POSEIDON terme, Forio d'Ischia

Insula Ischia este o insula de origine vulcanica si in acelasi timp bogata in izvoare minerale si termale. Cunoscute si folosite inca din trecut de greci si romani, o parte dintre acestea sunt situate in golful Citara, unde in prezent se afla complexul Poseidon. 20 de bazine in care temperatura apei variaza de la 28 la 40 de grade, bazinele Kneipp cu diferente mari de temperatura, piscina acoperita, saune, restaurant cu autoservire, piscina speciala pentru copii, sezlonguri, umbrele si multa, multa vegetatie. Cu bratara primita la intrare se poate iesi chiar si la plaja de pe tarmul marii. Ne-am petrecut o zi superba in acest loc linistit si relaxant, am facut plaja, ne-am balacit, am mancat, dar se poate intra si cu mancare sau apa. In bazine e obligatorie casca! Poate fi si cea de la hotel.















































Offline Serena

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 72
  • Bine ai venit in grupul nostru!
 :)Se va repeta traseul acesta în vara urm?toare? În iulie - august ar fi posibil?  ::)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Da, vom avea aceasta excursie si anul viitor, dar nu in iulie sau august (stiu ca atunci aveti voi vacanta...) pt ca este grozav de cald, nu poti sa faci nimic. Acum 6 sau 7 ani am prins la Pompeii 43 de grade, iti inchipui cam ce am putut vizita... :-[

Perioada in care se va desfasura aceasta excursie (o sa apara saptamana viitoare pe forum va fi 23 mai - 01 iunie.

Offline Serena

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 72
  • Bine ai venit in grupul nostru!
 :-[