Autor Subiect: Andaluzia - Gibraltar - Maroc 25 iunie - 05 iulie 2016  (Citit de 20690 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Re: Andaluzia - Gibraltar - Maroc 25 iunie - 05 iulie 2016
« Răspuns #15 : Duminică, 05 Iunie 2016, 08:39 »
Chiar imi face placere sa calatorim impreuna, de ce m-ar deranja?
O sa plec in 24 iunie la Bucuresti cu Transmixt 10.55, mai devreme decat de obicei... Trezirea  este dis de dimineata si tin sa fiu odihnit a doua zi...

Offline Elisabeta

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 23
Re: Andaluzia - Gibraltar - Maroc 25 iunie - 05 iulie 2016
« Răspuns #16 : Duminică, 05 Iunie 2016, 09:24 »
Multumesc frumos, atunci ne intalnim in autogara vin si eu la Sibiu sa mergem impreuna. :applause: :dance: *|*

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Re: Andaluzia - Gibraltar - Maroc 25 iunie - 05 iulie 2016
« Răspuns #17 : Luni, 06 Iunie 2016, 16:03 »
Nu mai sunt locuri libere! - si nu se mai pot face alte extensii!

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Re: Andaluzia - Gibraltar - Maroc 25 iunie - 05 iulie 2016
« Răspuns #18 : Marți, 07 Iunie 2016, 11:10 »
Retineti va rog pentru ca este important: in timpul excursiei se va discuta doar in ora locala.

Spania este cu doua ore mai devreme (ora 10.00 la noi este 8.00 acolo)

Maroc este la trei ore diferenta de Bucuresti, una fata de Spania (ora 10.00 aici este 7.00 la Rabat)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Re: Andaluzia - Gibraltar - Maroc 25 iunie - 05 iulie 2016
« Răspuns #19 : Miercuri, 08 Iunie 2016, 14:54 »
Am transmis fiecarui participant 3 mesaje Email. Primul contine informatii, detalii si 9 fisiere audio pt Alhambra. Al doilea si al treilea contin completarea ghidului audio pt Alhambra, inca 10 fisiere. Am rugat pe toata lumea sa le descarce si sa le aiba pregatite de ascultare in Spania. Daca este cineva care nu a primit unul sau amandoua mesaje, va rog sa-mi scrie pe office@singlescamp.ro. Pana vineri sunt in tara si pot retransmite. De sambata sunt plecat din tara pana in preziua plecarii...deci nu mai am cum sa fac acest lucru.

Nu mai este mult si ne vedem...Eu am sa va astept pe aeroport in ziua, la ora si locul indicat. Nu uitati ce v-am recomandat!  :)

Sa ne vedem bucurosi cu multa multa voie buna, sa ajunga pentru toata vacanta!  :thumbup: *|*

Offline Mirela N

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
Re: Andaluzia - Gibraltar - Maroc 25 iunie - 05 iulie 2016
« Răspuns #20 : Joi, 09 Iunie 2016, 13:49 »
  Buna ziua ! Am primit azi un email in care se spune ca s-ar mai putea creea un loc la aceasta excursie. Mai este valabil? M-ar interesa sa merg iar pe site nu se mai fac inscrieri.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Re: Andaluzia - Gibraltar - Maroc 25 iunie - 05 iulie 2016
« Răspuns #21 : Joi, 09 Iunie 2016, 15:13 »
Nu, din pacate nu mai este valabil Mirela!

Offline Mirela N

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
Re: Andaluzia - Gibraltar - Maroc 25 iunie - 05 iulie 2016
« Răspuns #22 : Joi, 09 Iunie 2016, 18:00 »
 Multumesc! Va doresc distractie placuta!

Offline Alya

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Andaluzia - Gibraltar - Maroc 25 iunie - 05 iulie 2016
« Răspuns #23 : Joi, 16 Iunie 2016, 19:28 »
Buna seara,
Am vazut ca mai sunt persoane care ar dori sa mearga dar nu mai sunt locuri. Eu m-am incris, am achitat si nu mai pit sa merg. Daca este cineva interesat sa mearga in locul meu...am vorbit la Agentie si ki-au zis ca se pot schimba si biletele de avion, care sunt deja achizitionate.

Offline Alya

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Andaluzia - Gibraltar - Maroc 25 iunie - 05 iulie 2016
« Răspuns #24 : Joi, 16 Iunie 2016, 19:34 »
Buna, eu am achitat un bilet si nu mai pot merge. Daca doresti poti merge in locul meu.

Offline danadelamare

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
Re: Andaluzia - Gibraltar - Maroc 25 iunie - 05 iulie 2016
« Răspuns #25 : Luni, 20 Iunie 2016, 17:30 »
Cine mai merge din Bucuresti? Poate luam un taxi impreuna sambata dimineata :)

Offline doina savu

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 99
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Andaluzia - Gibraltar - Maroc 25 iunie - 05 iulie 2016
« Răspuns #26 : Luni, 20 Iunie 2016, 17:43 »
buna
sunt Doina si m-as alatura din zona Aviatiei-Promenada-pasaj Pipera. daca e ok ptr tine, da-mi un semn la 0724246762. mci
Doina

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Re: Andaluzia - Gibraltar - Maroc 25 iunie - 05 iulie 2016
« Răspuns #27 : Joi, 23 Iunie 2016, 14:56 »
Tocmai m-am intors din Azore....imi fac repede bagajele si vjjjj spre Bucuresti cu destinatia Malaga.  *|*

Sa vedem cum va fi vremea....Sa vedem, sa vedem....Uaauu, calda bine...Zilele astea e canicula, dar cand ajungem noi se lasa un pic, vor fi la Granada cca 36 grade la amiaza. Nu e putin de loc nici asa... ??? Vad ca o sa avem o vacanta "calda"...Doar spre final, in perioada de sejur, cand vom fi la Torremolinos o sa avem in jur de 30 grade...Perfect pentru plaja si baie...

Deci pe langa ce v-am recomandat sa aveti la voi, puneti crema de soare cu factor solar mare si nu uitati sa va dati pe fata si in zonele expuse in fiecare zi cat stati acolo Sa aveti pe cap ceva sa nu faceti insolatie. Luati-va haine usoare, in care corpul sa poata transpira, in nici un caz mulate...Incaltaminte sport, dar in care piciorul sa se simta ok, sa nu va coaceti...

Ok, hai sa mergem mai departe...Cei vechi stiu deja cum se desfasoara lucrurile cu cazarea, cu programul, ma adresez mai mult celor noi, cu ce urmeaza...

Nu va faceti griji cu cine stati in camera. Reglam lucrurile acolo incat sa aveti confortul dat de o persoana cu care sa fiti perfect compatibili...Daca nu reusim din prima, daca se formeaza noi prietenii, pe parcursul vacantei mai putem schimba... :)

Despre program: tin foarte mult la respectarea orelor de intalnire, nu-mi place de loc sa vad ca 20 de oameni asteapta dupa cineva....Eu am sa va spun in fiecare seara ce facem a doua zi, iar dimineata in holul hotelului o sa avem un briefing in care o sa va povestesc despre ceea ce urmeaza sa vedeti. E bine daca sunteti interesati de partea informativa sa coborati la timp pt a prinde toate explicatiile mele.

Sunteti un grup relativ mare pentru Singles Camp, de aceea va exista o anumita inflexibilitate, pe care am rugamintea sa mi-o intelegeti. Nu pot schimba ceva din mers, nu pot modifica pt ca cineva doreste altceva si trebuie sa ma tin de program, astfel incat sa va arat tot ce v-am promis.

Ca atmosfera: ganditi-va ca nu plecati cu o agentie turistica obisnuita care si-a propus sa comercializeze un circuit turistic cu obiective. Singles Camp este altceva, grupurile sunt mai intime, exista permanent cineva care va avea grija ca totul sa decurga bine, oamenii care vin cu noi sunt deschisi, comunicativi, fara fitze, fara incercari de arata celorlalti ce umblati sunt...A aparut din pacate si la noi mentalitatea din Coreea, Japonia, Brazilia, America - de a bifa tari, orase si apoi sa se faca un album demonstrativ pentru a "demonstra"...Nu conteaza cu ce-ai inteles, cu cea ai ramas, important ca ai fost si ca stiu si ceilalti...Brrr, ma scutur numai cand vad asta...

Noi mergem sa vedem, sa ne distram, sa legam prietenii, nu sa umblam toata ziua cu casti in urechi, manati de la un obiectiv la altul. Eu am facut o selectie a ceea ce este mai important si mai frumos, programul este deja verificat pe mai multe grupuri cu care am fost in aceasta excursie, asa ca nu am emotii ca nu e suficient sau e prea mult....Va ramane si timp liber, puteti sa va destindeti, nu o sa va alerg...Desi sunt persoane inactive care ma mai acuza de asta... ??? dar credeti-ma este minimul de mers pentru putea totusi vedea ceva.... :)

Fiind cald am sa va conduc pe trasee la umbra, prin parcuri, o sa zabovim in catedrale racoroase astfel incat sa nu simtiti disconfort...Am experienta unor calduri de 41- 42 de grade acolo si am reusit sa conduc lumea astfel incat nu a suferit nimeni...

Am vazut ca nimeni nu m-a intrebat nimic de ce v-am transmis la plecarea in Azore, asa ca sper ca toata lumea si-a descarcat fisierele audio transmise pe Email, le are pe telefon si le-a incercat. O sa ne trebuiasca la Alhambra.

Nu uitati pasapoartele!!!!

Si nu intarziati la ora de intalnire pe aeroport, nu ramane nimeni sa va astepre dupa ora comunicata. Check in-urile am inteles de la Samiza ca sunt facute, facem doar drop off-ul, check in-ul personal si de bagaj de mana si apoi pana la ora de imbarcare puteti haladui prin magazinele din aeroport.... Va recomand sa aveti cu voi sandviciuri, sunt bune cand ajungeti....

Sa ne vedem cu bine, astept sa-i revad pe cei vechi si sa-i cunosc pe cei noi. Sper foarte mult sa fim un grup fain de "prieteni in vacanta"...Mi-as dori ca toata lumea sa lase acasa probleme, tabieturi si sa vina deschisa si pusa pe voie buna! Sa fie fun! Sunt multe multe prietenii care s-au format in urma acestei excursii sunt convins ca asa va fi si acum...

Vacanta!  :dance: *|* ;D

Offline cz_irina

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 32
Re: Andaluzia - Gibraltar - Maroc 25 iunie - 05 iulie 2016
« Răspuns #28 : Joi, 23 Iunie 2016, 23:38 »
Buna Gigi, o intrebare din partea mea...luni seara la 19:00 ora Bucuresti (nu stiu cat e ora locala) e un meci super-foarte important. Avand in vedere ca stii cum e cu ora si programul ...estimezi ca il vedem pe undeva???!!!! :worthy: :worthy:

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Re: Andaluzia - Gibraltar - Maroc 25 iunie - 05 iulie 2016
« Răspuns #29 : Vineri, 24 Iunie 2016, 07:44 »
Nu ma pricep la program sportiv... :-\ Iarta-mi ignoranta,  :-[ dar de vreo 20 de ani nu m-a mai intereseaza cine, ce si pentru cine joaca...  ??? Asa ca nu stiu ce meci important este si unde poate fi urmarit...Oricum stiu ca nu este Romania, am aflat ca a plecat pe usa din dos de la CE...Spania?

Programul de seara si-l face fiecare cum doreste, functie de preferinte, dorinte, grad de oboseala....Pentru unele seri o sa propuneri de grup, pentru altele nu. Vad acolo cam care este dorinta grupului si functie de asta pot veni cu idei. Ce este de acum gandit: a doua seara (duminica) o sa fie flamenco, acolo banuiesc ca o sa mearga aproape toata lumea. Apoi luni la Cordoba o seara cu spectacol de calarie si flamenco, ceva cu totul si cu totul inedit.