Autor Subiect: Cu gueleta pe marile Turciei 19 - 26 septembrie 2016  (Citit de 23267 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline bruno

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 137
Re: Cu gueleta pe marile Turciei 19 - 26 septembrie 2016
« Răspuns #15 : Duminică, 24 Iulie 2016, 09:53 »
Gigi, buna ziua.
M-am gandit la ce ai scris si iti spun cum me gandesc despre situatia noastra.
Nu cred ca, cum sunt acum lucruriile acolo, se va intempla ceva rau in urmatoarele lunii, cel putin pana la anul.
Cine a cistigat va tine situatia in pumn si mai mult noi vom fi pe mare, adica cam isolati.
De aceea nu cred ca va fi pericol pentru noi.
Din alta parte cred ca nu ar fi rau daca poti sa mai monitoreti in viitor apropriat cum merge treaba.
Am hotarit, lafel cum PGABRIELA, sa vin si eu la aceasta excursie, pentru ca, dupa lamuriile tale si dupa o evaluare situatiei cu mult mai calma, cred ca nu va fi pericol pentru noi.
Nu cred ca solutie cu Grecia ar fi mai buna.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13254
Re: Cu gueleta pe marile Turciei 19 - 26 septembrie 2016
« Răspuns #16 : Duminică, 24 Iulie 2016, 09:59 »
Ok, am retinut pozitia voastra!

Offline DanaDumitrascu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 49
Re: Cu gueleta pe marile Turciei 19 - 26 septembrie 2016
« Răspuns #17 : Duminică, 24 Iulie 2016, 13:07 »
Buna ziua Gigi,
Nici eu nu vreau sa renunt la vacanta mult asteptata. Nu stiu daca o schimbare de ruta transport ar fi oportuna, poate zbor Bucuresti- Bodrum sau chiar autocar . Te rog sa te gandesti si tu care stii mai bine ca noi. O zi frumoasa !

Offline Anca Oana

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
Re: Cu gueleta pe marile Turciei 19 - 26 septembrie 2016
« Răspuns #18 : Duminică, 24 Iulie 2016, 19:09 »
Buna Gigi, pe mine ma ingrijoreaza situatia din Turcia cel mai mult prin prisma aterizarii si decolarii in /din Istanbul. Subscriu mesajului Danei.  Poti sa incerci sa schimbi aeroportul? Anca

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13254
Re: Cu gueleta pe marile Turciei 19 - 26 septembrie 2016
« Răspuns #19 : Duminică, 24 Iulie 2016, 20:26 »
O sa incercam, sa vedem ce putem face...Mai bine zis o sa facem tot posibilul...

Offline Magda07

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 6
Re: Cu gueleta pe marile Turciei 19 - 26 septembrie 2016
« Răspuns #20 : Luni, 25 Iulie 2016, 10:04 »
Buna! Nici eu nu vreau sa renunt la aceasta excursie, dar daca am putea evita aeroportul din Istanbul ar fi perfect.

Offline Primrose

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
Re: Cu gueleta pe marile Turciei 19 - 26 septembrie 2016
« Răspuns #21 : Luni, 25 Iulie 2016, 13:42 »
Buna! Nici eu nu renunt :)
Ar fi excelent daca am putea evita aeroportul din Istanbul.

Offline SEL

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 73
Re: Cu gueleta pe marile Turciei 19 - 26 septembrie 2016
« Răspuns #22 : Marți, 26 Iulie 2016, 16:12 »
Aeroporturile vor fi ultrapazite in aceasta perioada si foarte sigure.Probleme eventual pot aparea in la Istanbul sau Ankara in oras sau locuri aglomerate, desi nu cred ,deoarece va fi paza peste tot.In concluzie nu cred ca se va mai intampla ceva urat turistilor in Turcia pana la anul , adica pana se va stabili de catre NATO si UE ce masuri se impun.Noi din aeroportul din Istanbul nu vom iesi iar de la aeroportul Marmaris ( care e mic si neimportant ) vom merge direct la mare unde vom locui pe un vapor....nu la hotel.Parerea mea e ca daca treci peste ideea ca petreci un concediu intr-o tara unde drepturile cetatenilor ei nu sant respectate,chiar avem avantaje in sensul in care preturile la servicii vor scadea din...lipsa de turisti occidentali...speriati de emisiunile difuzate pe canalele lor TV...

Offline Anca Oana

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
Re: Cu gueleta pe marile Turciei 19 - 26 septembrie 2016
« Răspuns #23 : Marți, 26 Iulie 2016, 21:08 »
Stiu Gigi ca veti face tot posibilul si iti multumesc pentru acest lucru. Pana la urma un adevarat calator isi assuma niste riscuri. In cel mai rau caz ne intoarceti cu barca acasa. 😀

Offline florin69

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 96
Re: Cu gueleta pe marile Turciei 19 - 26 septembrie 2016
« Răspuns #24 : Miercuri, 27 Iulie 2016, 08:15 »
Gigi dragule, eu atata am asteptat excursia asta  si atatea eforturi am facut, incat sunt dispus sa merg si pe jos pana acolo.  :happy:
 Mai oameni buni, v-ati pierdut de tot spiritul de aventura???!!! Reveniti-va! La 20 de ani ati fi mers si in cosmos si acum va speriati de un flecustet ca asta! La revolutie, eu eram in armata si  stiu cum e sa-ti fluiere gloantele pe la ureche. E o senzatie super, nici nu stiti ce pierdeti....  Putina adrenalina, ce naiba!!!   :thumbup:
 Gigi , din partea mea, ia-o in ordinea posibillitatilor.Incepi bineinteles cu varianta initiala....   :worthy:
Multumesc. Zi buna la toata lumea!   :kissing:

Offline PGabriela

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 276
Re: Cu gueleta pe marile Turciei 19 - 26 septembrie 2016
« Răspuns #25 : Miercuri, 27 Iulie 2016, 10:40 »
Florin, stai linistit, nu cred ca renunta cineva, eu din start am zis ca merg conform planificarii. :)
Jumatate dintre persoanele care participa au raspuns deja, asteptam si cealalta jumatate sa raspunda :)

Offline emilia hotu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Cu gueleta pe marile Turciei 19 - 26 septembrie 2016
« Răspuns #26 : Miercuri, 27 Iulie 2016, 12:07 »
Ciao! Este prima iesire alaturi de voi si de abia astept momentul intalnirii, asa ca nu renunt. :giggle:

Offline mihaif

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 38
Re: Cu gueleta pe marile Turciei 19 - 26 septembrie 2016
« Răspuns #27 : Joi, 28 Iulie 2016, 12:50 »
Salut Gigi,Nici eu nu renunt. Daca se poate schimba aeroportul bine, daca nu merg si prin Istambul.

Offline bruno

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 137
Re: Cu gueleta pe marile Turciei 19 - 26 septembrie 2016
« Răspuns #28 : Duminică, 31 Iulie 2016, 11:44 »
Vazut ca deja 10 din 16 participanti la excursie au exprimat propriu parere despre efectuarea sau nu aceasta excursiei, ar fi interesant sa stim, fara sa grabesc pe nimeni bineinteles, cum se gandesc acei alti 6 participanti despre continuarea excursiei.
Pentru ca, daca suntem unu pentru toti si toti pentru unu, cum spunea D'Artagnan, adica suntem toti decisi sa mergem, Gigi ar putea sa stie mai bine cum trebuie sa procedeze.
Dar repet nu trebuie si nu vreau sa grabesc pe nimeni.
Vom trai cum piratele Malaisiei??? e o viata ce astept asa ceva  :thumbup: :dance: :yeah:
Sa fiti linistiti ca nu am inebunit  :happy:

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Cu gueleta pe marile Turciei 19 - 26 septembrie 2016
« Răspuns #29 : Duminică, 31 Iulie 2016, 14:08 »
...Frumosi, curajosi, cu suflet de adolescent...fiecare purtand responsabilitatea celorlalti 15,iar liderul de grup cu responsabilitatea tuturor...