Autor Subiect: Carnaval la Sibiel 4 - 6 martie 2016. Editia VI-a!  (Citit de 39143 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Carnaval la Sibiel 4 - 6 martie 2016. Editia VI-a!
« : Vineri, 30 Octombrie 2015, 10:46 »
Locurile la Pensiunea Sibiel s-au ocupat in totalitate. Cei care vor plati avansul de astazi inainte, vor fi cazati la o pensiune alaturata. Restul activitatilor se vor desfasura la Pensiunea Sibiel.
Multumim pentru intelegere.


Tarif:     430  RON/ persoana - cazare in camera DBL
Rezervari: http://www.singlescamp.ro/eveniment/carnaval-la-sibiel-4-6-martie-2016-editia-vi-a/
Check in: 4.03 2016
Check out:   6.03 2016
Cazare: 2 nopti
Servicii incluse:
• cazare 2 nopti la Pensiunea Sibiel, mic dejun inclus
• pensiune completa
• entertainment
Servicii care nu intra in tarif:
• transport pana la destinatie
• bauturi, in afara de cele de wellcome si de....palinca.  :)
Locuri disponibile: 40. Rezervari in ordinea inscrierii.
Functie de numarul de solicitari, o sa organizam ex-excursie transport spre destinatie. Din Bucuresti, Iasi si Timisoara, cu coenxiuni pe traseu.
Program:
Vineri 4 martie
Check in 14.00 – 18.00
18.00 - program de entertainment
Cina: 19.00 - 21.00
de la 21.00: Party cu DJ
Sambata 5 Martie
9.00 Mic dejun
Un program surpriza!
14.00 Dejun
15.30 - 17.00 O gospodarie din Marginime/ultimul palarier
18.00 - intalnirea mastilor. Holul de la receptie
18.30 - intrarea, parada si prezentarea mastilor
Cina bufet – incepe la finalul prezentarii, in jur de 20.00
Dupa cina: Premierea celor mai bune masti
22.00 DJ – party
00.00 - Tort si sampanie!!! *|* *|* *|*
Duminica 6 martie
9.00 Mic dejun tip bufet
Lectii de Salsa!  *|*
13.00 masa de pranz
14.00 plecarea microbuzului de Bucuresti
Grup: 40 persoane
Inscrierile in excursie se fac pe site-ul www.singlescamp.ro, la “Rezervari”. Inscrierile sunt verificate pt a ne asigura ca faceti parte din Singles Camp si apoi trasmise catre agentia Bon Voyage Sibiu, singura autorizata OSIM in Romania sa organizeze „evenimente, vacante si excursii pentru persoane single – Singles Camp”.  Dupa inscriere veti primi un Email de rezervare de la agentie care contine conditiile de rezervare si modul in care se face plata avansului. In situatia in care nu raspundeti agentiei se considera ca intre timp a aparut o schimbare, nu mai sunteti intersat(a) de actiunile noastre si veti fi radiat(a) din baza de date a Singles Camp.
Precizari Este a sasea oara cand organizam acest eveniment in Singles Camp. Marcheaza intrarea in al 7-lea an de vacante, drumetii, evenimente, intalniri...Se adreseaza tuturor celor carora le place sa se distreze. Carora le place dansul, lucrurile fun. Care sunt sociabili si comunicativi.
Costumatie Insist ca toata lumea care se inscrie si participa la acest eveniment sa vina cu un costum de carnaval, pt parada de sambata seara. De unde luati asa ceva? Pe internet exista multe site-uri care vand asa ceva, apoi aveti posibilitatea inchirierii de la un centru de profil. Daca nu aveti asa ceva in orasul din care veniti, puteti sa va inchiriati din Sibiu. Din experienta anilor trecuri cel mai bun efect si succes au avut costumele confectionate cu fantezie de catre participanti....Daca nici una dintre cele 3 variante prezentate nu va este la indemana, veniti macar cu o masca....
:oops:!!!! Inainte de inscriere si rezervare cititi va rog cu atentie serviciile incluse si cele care nu intra in tarif, programul evenimentului, particularitatile acestuia si observatiile.   
La fel ca la toate actiunile noastre, informatiile si detaliile legate de aceasta excursie, vor fi transmise si vor aparea DOAR pe topicul deschis pe forum: ……………….O sa gasiti acolo detaliat si din timp tot ce aveti nevoie pt pregatirea excursiei. Comunicarile nu se fac deci telefonic si nici Email.
Revin cu precizari si sublinieri ale unor lucruri deja prezentate:
Petrecerea in sine nu este ceva simandicos sau fastuos. Este ceva simplu si vesel. Incercam sa scoatem cat mai mult din umorul mastilor si sa-l folosim pt a avea o atmosfera cat mai plina... ;D La "Parada mastilor" este o defilare cu prezentare, fiecare spune doua-trei cuvinte despre masca sa...
Asa cum am mai spus deja, le recomand celor care ajung la Carnaval sa vina cu masca. Am vazut pe cei cativa care nu au inteles acest lucru cat de stanjeniti s-au simtit vazand cata veselie si ras era intre masti...Iar ei erau obligati sa stea practic pe margine si sa se multumeasca doar cu privitul. De aceea facem carnaval, sa ne bucuram, sa radem in spatele si in fata mastilor!  :giggle:


 
Link catre prima editie a carnavalului, cea din 2011:
http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,598.0.html
Link catre editia a II-a carnavalului, cea din 2012:
http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,1183.0.html
Link catre editia a III-a a carnavalului, cea din 2013:
http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,1415.0.html
Link catre editia a IV-a a carnavalului, cea din 2014:
http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,1731.0.html
Link catre editia a V-a a carnavalului, cea din 2015:
http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,2043.0.html

Offline Onix

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 245
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Carnaval la Sibiel 4 - 6 martie 2016. Editia VI-a!
« Răspuns #1 : Luni, 02 Noiembrie 2015, 13:12 »
Desi sunt in pana de inspiratie.......ramane expiratia  >:D
Este deja o traditie, deci....nu pot lipsi  ;)

Offline Misona

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 290
Re: Carnaval la Sibiel 4 - 6 martie 2016. Editia VI-a!
« Răspuns #2 : Luni, 07 Decembrie 2015, 11:04 »
Cand se deschid inscrierile pe site?
Viata e ca o piesa de teatru - nu conteaza cat de mult dureaza, ci cum se desfasoara. (Seneca)

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Carnaval la Sibiel 4 - 6 martie 2016. Editia VI-a!
« Răspuns #3 : Luni, 07 Decembrie 2015, 11:40 »
Cu atata interes exprimat, probabil cat de curand. ;)
Anul asta au mai ramas doar doua actiuni. Probabil Gigi isi cauta ragaz sa posteze ce e de postat. In ordinea prioritatilor. ;)
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Carnaval la Sibiel 4 - 6 martie 2016. Editia VI-a!
« Răspuns #4 : Luni, 07 Decembrie 2015, 12:25 »
Am deschis rezervarile!

Offline bruno

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 137
Re: Carnaval la Sibiel 4 - 6 martie 2016. Editia VI-a!
« Răspuns #5 : Luni, 07 Decembrie 2015, 17:36 »
Ahahah imi lipsea asta experienta. Nu am facut niciodata asa ceva. Nu pot sa ratez asta ocazie.Imi am deja inscris si voi vedea cum va fi carnavalul acest an. Dar sunt aproape sigur ca va fi minunat. Ahi mergem la carnaval la Sibiel impreuna si vom fi fericiti (sper )   :thumbup: :yeah: :applause: oO

Offline kriss

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 143
Re: Carnaval la Sibiel 4 - 6 martie 2016. Editia VI-a!
« Răspuns #6 : Luni, 07 Decembrie 2015, 18:39 »
 *|* si eu  .....si eu.... nu pot lipsi ....deja mi am rezervat un loc... :crazy2: *|*
"Nu ceea ce ai, ceea ce esti, unde esti sau ceea ce faci te face fericit sau nefericit, ci ceea ce crezi despre toate acestea." – Dale Carnegie

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Carnaval la Sibiel 4 - 6 martie 2016. Editia VI-a!
« Răspuns #7 : Marți, 08 Decembrie 2015, 16:13 »
hmmm ...
Gigi, te rog ... o inscriere si pentru mine, cu tir cu tot!  :2funny:
ma infoi un pic, si o aduc si pe balanta!
nihil sine deo

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Carnaval la Sibiel 4 - 6 martie 2016. Editia VI-a!
« Răspuns #8 : Marți, 08 Decembrie 2015, 16:27 »
Da, ar fi un frumos remember...dupa 6 ani! Stii cu se fac inscrierile acum Steliana, nu-i asa? Tot pe site, dar in alta forma, simplificata fata de ce era...Dupa inscriere o sa primesti automat un Email de rezervare.

Offline ella

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 224
Re: Carnaval la Sibiel 4 - 6 martie 2016. Editia VI-a!
« Răspuns #9 : Marți, 08 Decembrie 2015, 17:29 »
M-am inscris si eu. In sfarsit, o sa particip la Carnaval! Deja stiu in ce o ma costumez... :)

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Carnaval la Sibiel 4 - 6 martie 2016. Editia VI-a!
« Răspuns #10 : Marți, 08 Decembrie 2015, 19:45 »
 :applause: sa nu ne spui in ce, sa fie surpriza.
Ma bucur ella, se simte ca te bucuri si ca de abia astepti. Gand senin!  :kissing:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline CameliaS

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 19
Re: Carnaval la Sibiel 4 - 6 martie 2016. Editia VI-a!
« Răspuns #11 : Marți, 08 Decembrie 2015, 23:44 »
Ahahah imi lipsea asta experienta. Nu am facut niciodata asa ceva. Nu pot sa ratez asta ocazie.Imi am deja inscris si voi vedea cum va fi carnavalul acest an. Dar sunt aproape sigur ca va fi minunat. Ahi mergem la carnaval la Sibiel impreuna si vom fi fericiti (sper )   :thumbup: :yeah: :applause: oO
Si eu m-am inscris :) :) Si daca ne-am distrat atat de bine la primul eveniment din 4-6 dec., cu siguranta si carnavalul va depasi asteptarile noastre  *|*    :crazy2:

Offline clara39

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 128
  • ..si maine va fi o noua zi.....
Re: Carnaval la Sibiel 4 - 6 martie 2016. Editia VI-a!
« Răspuns #12 : Duminică, 20 Decembrie 2015, 19:54 »
Chiar daca nu am mai fost la Sibiel....de vreo ceva ani....cu excursia de la Cisnadioara.....am sa vin sa vad Sibielul..in carnaval...sper ca pana atunci poate mai merg mai multi din Iasi..sau din zona....

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Carnaval la Sibiel 4 - 6 martie 2016. Editia VI-a!
« Răspuns #13 : Miercuri, 30 Decembrie 2015, 11:13 »
Gigi, nu am primit nimic despre rezervare; intentionez sa achit in ianuarie :)
nihil sine deo

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Carnaval la Sibiel 4 - 6 martie 2016. Editia VI-a!
« Răspuns #14 : Miercuri, 30 Decembrie 2015, 11:36 »
Steliana, Gigi e în drum spre Tg. Mureș la întâlnirea cu Armata Revelionului.  :giggle:

Dar, din câte știu eu, pe noul site, email-ul de rezervare/achitare vine automat, după ce se completează formularul din Detalii - Rezervă-ți un loc
http://www.singlescamp.ro/eveniment/carnaval-la-sibiel-4-6-martie-2016-editia-vi-a/

Sigur n-ai trimis de pe site-ul vechi? :coolsmiley:

Dacă totuși ai completat forumularul noi, cred că mai simplu ar fi să scrii direct pe office@bonvoyage.ro

Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.