Autor Subiect: Carnaval la Sibiel 4 - 6 martie 2016. Editia VI-a!  (Citit de 39144 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline ioanabil

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 240
Re: Carnaval la Sibiel 4 - 6 martie 2016. Editia VI-a!
« Răspuns #30 : Joi, 04 Februarie 2016, 08:53 »
Ai fost cumva şi în excursia de la Băile Herculane?

Offline Mokika

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 98
Re: Carnaval la Sibiel 4 - 6 martie 2016. Editia VI-a!
« Răspuns #31 : Joi, 04 Februarie 2016, 09:18 »
Da, Ioana! Am fost la Herculane.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Carnaval la Sibiel 4 - 6 martie 2016. Editia VI-a!
« Răspuns #32 : Joi, 04 Februarie 2016, 09:33 »
Deschid o lista pentru cei care doresc sa vina din Bucuresti in mod grupat, cu transport organizat. Evident ca se pot inscrie si cei cu conexiune la transport, costul fiind mai mic, calculat f-ctie de km parcursi.
Va explic mai intai, in special celor noi (cei vechi stiu deja cum se procedeaza) cat si unde se plateste, cum se face inscrierea.

Bucuresti - Sibiel pe ruta Pitesti - Valcea - Sibiu - Sibiel este 300 km (pe Brasov ar fi fost 400 km). Tariful actual al firmei de transport este pt microbuz de 19 persoane 2.2 RON + TVA, deci = 2.64 RON

Dus si intors costurile pe microbuz sunt:
- cele legate de transportul efectiv: 300 x 2 x 2.64 = 1584 RON
- cele legate de cazarea soferului: 2 x 100 RON/noapte = 200 RON (trebuie cazat intr-o pensiune din Sibiel. O sa serveasca mesele la noi gratuit, dar cazarea trebuie achitata)
Total 1.784 RON

Functie de cati o sa va inscrieti la tranportul cu microbuzul (din punctul meu de vedere mult mai comod, mai sociabil si mai placut decat a veni cu masina proprie, mijloace in comun etc) o sa coste si transportul/persoana. O sa se imparta 1.784 RON la cati veniti cu microbuzl si la Sibiel se strang banii si se chita soferului. Un ecxemplu: daca o sa fiti 15 (eu sper sa fie minim, pt ca veniti multi din zona Bucuresti), atunci tariful/persoana dus si intors este 1.784/15 = 120 RON. Prin comparatie un bilet Bucuresti - Sibiu la autocar costa 100 RON, iar din Sibiu mai sunt 20 km pana la Sibiel....

Cum se face inscrierea? Singurul loc in care se poate face este aici pe forum. Nu Email, nu transmis in agentie (agentia nu are nici o legatura cu tranportul pana la destinatie) ci aici pe topic. Pentru a va putea inscrie este nevoie sa aveti un cont de user pe forum. Aveti? Daca nu, sau ati uitat parola, facet-va unul. Dureaza foarte putin. In coltul din stanga sus a acestei pagini gasiti zona de Register. Dupa ce va alegeti nichname-ul si parola, eu am sa va validez contul. Nu pe loc, pt ca nu am cum sa stau 24/24 la panda sa vad cine se inscrie si tock! sa validez inscrierea. Uneori dureaza 48 de ore pana reusesc sa intru, pt ca mai si plec in excursii... :)

Primul pas il fac eu deschizand lista. Apoi fiecare dintre voi va lua cu copy/paste ULTIMA lista precizez ultima pt a nu lasa pe unii inscrisi pe dinafara si va adaugati la sfarsit cu nume plus initiala (nu cu nickname pt ca nu sta nimeni sa vada si sa caute cine este in spatele poreclei de forum.


Sa deschidem...

Lista de transport Bucuresti - Pitesti - Valcea - Sibiu:

1.

Offline Georget@

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 10
Re: Carnaval la Sibiel 4 - 6 martie 2016. Editia VI-a!
« Răspuns #33 : Joi, 04 Februarie 2016, 14:53 »
Multumim pentru aceasta varianta care mi se pare binevenita!

1. Georgeta Diaconita
2. Anca Serban
Georgeta

Offline Misona

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 290
Re: Carnaval la Sibiel 4 - 6 martie 2016. Editia VI-a!
« Răspuns #34 : Joi, 04 Februarie 2016, 15:33 »


Lista transport Bucuresti - Pitesti - Valcea - Sibiu:

1. Georgeta Diaconita
2. Anca Serban
3. Simona C
4. Cristina L




Viata e ca o piesa de teatru - nu conteaza cat de mult dureaza, ci cum se desfasoara. (Seneca)

Offline ioanabil

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 240
Re: Carnaval la Sibiel 4 - 6 martie 2016. Editia VI-a!
« Răspuns #35 : Joi, 04 Februarie 2016, 15:56 »
Eu vin din Brasov. Din câte am văzut microbuzul nu are traseu prin Brasov. Si întrebarea este dacă din direct la Sibiu cum procedez?

Offline ioanabil

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 240
Re: Carnaval la Sibiel 4 - 6 martie 2016. Editia VI-a!
« Răspuns #36 : Joi, 04 Februarie 2016, 16:00 »
Pt. Mokika.
Colega mea de cameră este din Tulcea şi vine şi ea la Carnaval, momentan nu poate intra pe site aşa că i-am promis că o să mă interesez eu pentru ea, dacă vine cineva din Constanţa.

Offline bruno

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 137
Re: Carnaval la Sibiel 4 - 6 martie 2016. Editia VI-a!
« Răspuns #37 : Joi, 04 Februarie 2016, 19:12 »
Lista transport Bucuresti - Pitesti - Valcea - Sibiu:

1. Georgeta Diaconita
2. Anca Serban
3. Simona C
4. Cristina L
5. Bruno I.

Offline Mokika

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 98
Re: Carnaval la Sibiel 4 - 6 martie 2016. Editia VI-a!
« Răspuns #38 : Joi, 04 Februarie 2016, 20:13 »
Lista transport Bucuresti - Pitesti - Valcea - Sibiu:

1. Georgeta Diaconita
2. Anca Serban
3. Simona C
4. Cristina L
5. Bruno I.
6. Monica Marinescu

Offline Mokika

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 98
Re: Carnaval la Sibiel 4 - 6 martie 2016. Editia VI-a!
« Răspuns #39 : Vineri, 05 Februarie 2016, 05:59 »
Ioana,; transmite-i colegei de camera ca plec din Constanta dar încă nu știu orele sI nici cu ce voi pleca. E posibil sa plec de joi seara cu microbuzul catre Bucuresti sau cu auto propriu vineri diminenta f devreme (în functie de ora de plecare dîn Bucuresti).  Daca ii este mai usor sa vina la Constanta si ne corelam putem pleca impreuna. Dar, are numărul meu de telefon și poate sa mă sune oricând. 

Offline ioanabil

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 240
Re: Carnaval la Sibiel 4 - 6 martie 2016. Editia VI-a!
« Răspuns #40 : Vineri, 05 Februarie 2016, 10:10 »
Mai vine cineva direct la Sibiu?

Offline Ioanacluj

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Un loc liber la Carnaval la Sibiel 4 - 6 martie 2016. Editia VI-a!
« Răspuns #41 : Marți, 09 Februarie 2016, 13:17 »
   Salutare lume vesela !!! :D

   Cine doreste sa participe la Carnaval si nu a mai  gasit loc ....eu sunt solutia  :D  Din motive obiective, cedez locul, avansul este deja achitat.
   Ma puteti contacta la nr 0745-201064.

   Zile frumoase!!!! :)
   

Offline Mokika

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 98
Re: Carnaval la Sibiel 4 - 6 martie 2016. Editia VI-a!
« Răspuns #42 : Marți, 09 Februarie 2016, 20:59 »
Lista transport Bucuresti - Pitesti - Valcea - Sibiu:

1. Georgeta Diaconita
2. Anca Serban
3. Simona C
4. Cristina L
5. Bruno I.
6. Monica Marinescu
7. Elena Lazar (Tulcea)

Offline CameliaS

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 19
Re: Carnaval la Sibiel 4 - 6 martie 2016. Editia VI-a!
« Răspuns #43 : Joi, 11 Februarie 2016, 10:45 »
Lista transport Bucuresti - Pitesti - Valcea - Sibiu:

1. Georgeta Diaconita
2. Anca Serban
3. Simona C
4. Cristina L
5. Bruno I.
6. Monica Marinescu
7. Elena Lazar (Tulcea)
8. Camelia S

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Carnaval la Sibiel 4 - 6 martie 2016. Editia VI-a!
« Răspuns #44 : Joi, 11 Februarie 2016, 16:16 »
Nici nu stiu cum sa va ajut cu transportul... :-[ Am transmis Emai-uri la cei din Bucuresti si nu am primit decat 2 raspunsuri "da, venim cu microbuzul" si 2 "venim cu masina personala". De la ceilalti 13 nici o veste.... Vad ca sunt doar 8 inscrisi si clar ca doar pt atatia nu se poate lua un microbuz de 19 locuri...Iar cel de 8 + 1 nu este chiar departe de pret fata de cel de 19... ??? Eu am sa lipsesc pana la carnaval si nu am cum sa ajut, chiar nu stiu cum...

Daca veniti in grupaj auto individual, va rog comunicati-mi, sa stiu sa va sterg de pe lista de posibili pt microbuz...

Referitor la program: pt sambata la amiaza, va propun celor mai activi, o drumetie pana spre Cetate. E un traseu dus si intors de 3 ore. Dar asta doar daca timpul e bun. Daca nu, am pregatit solutie de back-up. Pt drumetie va fi nevoie de echipament, nu de munte-munte, dar oricum sa aveti o incltaminte adecvata pt urcare si haine sport....